Jump to content

mgcompany

Użytkownicy
 • Posts

  842
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

mgcompany last won the day on December 30 2022

mgcompany had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO X3 NFC / X5 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mgcompany's Achievements

 1. Na wcześniejszych wersjach jeszcze z MIUI też jest problem z hotspotem, bo potrafił wywalić się kiedy mu się akurat zachciało, a czasem w ogóle przestawał się uruchamiać i pomagał reset. Potrafi też czasem wywalić usługę neta mobilnego i pomaga tylko restart, ale to zwykle po długim czasie bez soft resetu systemu. Przypuszczam, że to może być problem z obsługą modemu i z wersji na wersję coś poprawiają w sofcie, ale mnie to już nie dziwi, że jest problem, zawsze jakiś był.
 2. Na drugim profilu działa. Nie wiem co mu dolega, nie robiłem roota, nie mam nawet włączonych opcji programisty.
 3. Raczej nie mam, bo instaluję albo sprawdzone, zresztą mam te same od lat, albo opensource z F-Droid z znikomą ilością uprawnień.
 4. Ktoś podpowie jak ukryć roota? Nie rootowałem systemu, ale aplikacje twierdzą, że mam i nie chcą się uruchomić.
 5. Oczywiście, że zgłaszanie do Xiaomi nie wiele daje. Gdzieś mi się obiło o oczy, że można wgrywać starsze wersje softu bez odblokowanego bootloadera, ale nie korzystam z tego, bo wszystkie mam odblokowane. Również mogę się mylić.
 6. Masz trzy wyjścia: - zgłaszać błędy do Xiaomi i czekać na aktualizację; - spróbować zainstalować przez (jak dobrze pamiętam) MiFlash ostatnią stabilną wersję z MIUI Global, do tego nie potrzeba odblokowanego bootloadera (więcej znajdziesz w dziale z tutorialami na głównej stronie forum); - odblokować bootloader i wgrać xiaomi.eu, które bazuje na chińskiej wersji i jest dwie wersje nowszy. Różnica w softach Global i Xiaomi.eu jest całkiem spora i zdecydowanie na plus dla modyfikowanej. Zawsze nowa wersja MIUI (a teraz HyperOS) przynosiła sporo błędów i czasem po dwóch tygodniach, czasem po miesiącu lub nawet dwóch i kilku aktualizacjach błędy usuwano, ale kto się decydował na pierwsze wydanie, ten miał czym się denerwować. Nie spodziewałbym się szybkiej aktualizacji, bo zbliża się chiński nowy rok, a to wiąże się z urlopami.
 7. Odrobinę lepiej, u mnie najwięcej prądu bierze ekran, potem WiFi, system, a reszta po kilka procent.
 8. Masz na forum wątek z nowszą wersją 14.0.6.0 z grudnia, a kolejna pojawi się kiedy Chińczykom się zachce, może przed chińskim nowym rokiem, albo po.
 9. Bateria szału nie robi. Spodziewałem się lepszych wyników, bo dotychczas byłem zadowolony z jakości baterii w Redmi i Poco (prócz wariującego po roku używania Redmi Note 2 na Mediateku). Poco X3 NFC po trzech latach trzyma mi tak samo jak miesięczny X5 Pro. Nie używam dużo, najwięcej używam do dzwonienia i mailowania + jakieś krótkie przeglądanie wiadomości i podczas takiego używania teraz mam wynik 34 godziny, zostało 22% (według systemu jakieś 5 godzin). Jak używam telefonu do słuchania podcastów, muzyki, filmów, to trzyma spokojnie od rana do wieczora, przy czym nie używam tak jak młodzież bez przerwy. Myślałem, że po wgraniu xiaomi.eu i kilku cyklach ładowania sytuacja się poprawi, ale nie zauważyłem żeby było jakoś lepiej. Z pewnością szybkie ładowanie choć brzmi fajnie, to nie daje takiego zastrzyku energii jak wolne ładowanie zwykłą ładowarką 5V/2A, bo po tym trzyma lepiej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, bo może być też tak, że czas mi leci coraz szybciej i wydaje mi się, że bateria jest słaba, a to życie tak za***prza. Co możesz poprawić, to sprawdzić w ustawieniach baterii, czy któraś aplikacja nie pobiera zbyt dużo energii. U mnie taką aplikacją jest np. Aliexpress, którą usuwam jak nie potrzebuję, bo to gówno potrafi wciągnąć ponad 20% z całego zużycia. Jeśli nie korzystasz, to oczywiście wyłączyć GPS, zmniejszyć jasność ekranu, ograniczyć synchronizację danych/email i to w sumie tyle. Poco X3 aktualnie leży jako zwykły telefon z dwoma kartami SIM i od ostatniego ładowania minęły 73 godziny, a stan baterii to 64%. Jak był nowy, to przy intensywnym użytkowaniu spokojnie trzymał 2 dni.
 10. Max 2 wersje, na więcej nie ma co liczyć. Aktualizacje systemu ogólnie do max 3 lat w takim budżetowcu, na więcej nie ma co liczyć.
 11. Jak wyłączyć w launcherze panel z dodatkami na skrajnym lewym ekranie? Wyłączyłem w opcjach Asystenta i coś tam jeszcze od Google, ale dalej jest. Chciałem zainstalować inny launcher Poco, lecz wywala błąd, bo w tym nie działa mi zmiana wielkości widgetów, na starym X3 było normalnie, nie było też tego dodatku. Edycja: Udało się wyłączyć asystenta. Wystarczyło go włączyć ponownie w ustawieniach i znów wyłączyć. Trochę dziwnie zachowuje się ten telefon, ale działa. Edycja2: Zegarek AoD się zawiesza, potrafi być nawet 20 minut do tyłu. :/
×
×
 • Create New...