mocin

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mocin

 1. Witam, jestem użytkownikiem Redmi 4X z MIUI 9.5. Moja dziewczyna posiada Redmi 4A z systemem 8.5.7, chciałem jej włączyć funkcję automatycznego uruchamiania trybu cichego, jednak nie mogę go odnaleźć. Czy użytkownicy Redmi 4A z systemem MiUI 9.x posiadają już taką funkcję? Bo mam wątpliwości czy aktualizować system w ciemno. Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
 2. mocin

  Redmi 4X - root

  Wgraj jeszcze raz root przy użyciu paczki zip w TWRP. Ta sama która używałes wcześniej do rootowania.
 3. Jeśli masz 8.5.2 to nie wiem czy się doczekasz. W tym wątku była informacja, że na stronie xiaomi.eu zostało to poruszane i jako rozwiązanie problemu zalecane było ręczne zaktualizowanie softu poprzez pobranie pliku zip.
 4. mocin

  Etui i szkło

  @kuczka76 Może nie czarną, ale jest ciemne. Nie świeci się białym odcieniem jak w większości NoName szkieł. Kupowałem 2 sztuki z tej aukcji: Mocolo-2-szkla
 5. mocin

  Zakup Redmi 4X - sklepy

  Kupowałem z proline. Telefon z LTE B20, globalem 8.2.9.0, aktualizacjami OTA, ładowarką europejska. Wszystko w porządku, bez problemów. Za to w Sferisie jak chciałem kupić, a było to na początku czerwca był dostępny tylko w wersji BEZ LTE B20. Więc sprawdź dobrze opis, może zmienili dostawcę i mają faktycznie również z tym pasmem.
 6. mocin

  Szkło hartowane Redmi 4X

  @mieteusz Siostra kupowała od Chińczyków tanie szkła (za ~0,9$ lub 1,1$), które rzekomo też miały być dobrze zagięte na obrzeżach, bo tak było napisane w ofercie. Jak przyszły to okazało się, że zakrywają tylko płaską część ekranu..
 7. @maciek04 Korzystałem z tego poradnika: Guide for installing TWRP 3.0.3 recovery and Root on Redmi 4X!. Bezproblemowo udało się wgrać TWRP i SuperSU na Global 8.2.9.0.
 8. mocin

  Etui i szkło

  @piratez Minimalnie wystaje ponad obrys ekranu, jednak po naklejeniu szkła się zrównało się z etui.
 9. mocin

  Bateria w Redmi 4x

  @Accord2025 Prawdopodobnie nie udostępniono Ci jeszcze wersji 8.2.10.0. "Aktualizuje" Ci się cały czas 8.2.9.0, czyli pobiera aktualizację (8.2.9.0) i ją instaluje. Aby przejść na 8.2.10.0 pobierz aktualizację ręcznie na telefon, a następnie w ekranie aktualizacji wybierz opcję wskazania ścieżki do pobranej paczki (zip). Telefon zaktualizuje Ci się do 8.2.10.0.
 10. mocin

  Etui i szkło

  Zrobiłem parę zdjęć szkła mocolo, kupionego z ich oficjalnego sklepu na aliexpress. Szkło palcuje się dosyć mocno, choć tego raczej ciężko uniknąć przy szkłach. Dodatkowo jak już wcześniej było wspominane, są widoczne pod odpowiednim światłem+wygaszonym ekranie małe kropki, widoczne na ostatnich 2 zdjęciach w galerii. Mi w niczym nie przeszkadzają. Po naklejeniu szkła przez pierwsze dwa dni był efekt 'tęczy' na środku ekranu, o powierzchni wielkości palca wskazującego. Tęcza była widoczna tylko i wyłącznie na wyłączonym ekranie, jednakże zniknęła po 2 dniach od naklejenia. Telefon nosze 5-8h dziennie w kieszeni, nie zauważyłem aby szkło pływało. Trzyma się pewnie swojego miejsca naklejenia. Szkło nie odstaje, ładnie przylega do telefonu. Za to jest magnesem na kurz przy krawędziach, widoczne na fotkach z wycięciami na słuchawkę/aparat/czujnik. Dla zainteresowanych telefon jest w pokrowcu Nillkin - porządne tworzywo, pewnie trzyma się dłoni, ładnie wycięte na przyciski z boku/odcisk palca. Jedyną jego wadą jest brak pełnej ochrony na górnej i dolnej krawędzi telefonu. Mocolo szkło hartowane + case Nillkin
 11. mocin

  Brak wibracji

  1. Główne menu serwisowe *#*#6484#*#* 2. Wybierasz "Single Item Test" 3. "Vibration" Jak otworzysz już "Vibration" telefon od razu zaczyna wibrować, stąd te przyciski u dołu ekranu.
 12. mocin

  Etui i szkło

  Posiadam Nillkina, bardzo dobrze przylega do telefonu i pewnie trzyma się w dłoni. Jednak porównując go do zdjęć MSVII może wypadać gorzej. Nillkin nie zakrywa dolnej i górnej krawędzi telefonu, a z tego co widzę to MSVII ochrania te miejsca.
 13. mocin

  Bateria w Redmi 4x

  Nie wszyscy jeszcze otrzymali możliwość pobrania aktualizacji. Możesz to zrobić ręcznie, pobierając paczkę z tego linku i w menu z aktualizowaniem systemu wciskasz 3 kropki i wybierasz opcję "Wybierz paczkę aktualizacji". Wskazujesz na ścieżkę do pliku na telefonie i rozpocznie się proces aktualizacji Niestety, jak już ktoś wcześniej wspomniał w innym wątku nadal nie działają wibracje w trybie cichym.
 14. mocin

  Uchwyt samochodowy Xiaomi Redmi 4X

  http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-do-samochodu-telefonu-na-szybe-i5021572961.html Coś takiego używam od 2 lat. Pierw do Xperii T3, teraz do Redmi 4X. Pewnie się trzyma telefon w nim.
 15. mocin

  Etui i szkło

  @kamillm Szklo-2sztuki-Mocolo
 16. mocin

  Etui i szkło

  @kamillm Wczoraj zamówiłem z oficjalnego sklepu Mocolo na alli dwupak szkieł (26,70zł wyszło). Jak przyjdą za 3-4 tygodnie to wrzucę fotki jak to wygląda.
 17. Witam, bardzo denerwuje mnie podświetlanie wyrazów podczas pisania wiadomości. Mam ustawiony język polski, ale słownik nie grzeszy obfitością w wyrazy i czerwone podkreślenia i tak często się pojawiają. Próbowałem wyłączyć aplikację Klawiatura Google, jednak nie mogę, przycisk jest zablokowany. Próbowałem metody: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-usunac-czerwone-podkreslenia-slow-podczas-pisania Jednak dostaję taką o to falę błędów: Ktoś próbował się z tym uporać?
 18. Zadziałało! Ślicznie dziękuję
 19. Restart nie pomaga. Root: SuperSU 2.79
 20. Używam Global ROM 8.2.9.0
 21. Nadaję uprawnienia roota w telefonie po wpisaniu komendy su jednak dalej są błędy.
 22. Można zamknąć temat.
 23. Witam, mam problem z aplikacją Yanosik. Do nawigacji używam zewnętrznej aplikacji (Sygic) + Yanosika do powiadomień o ostrzeżeniach. Po uruchomieniu Yanosika i ustawieniu go w "Działanie w tle" nie pojawia się niestety pływająca ikona, widzę tylko samą ikonę aplikacji w pasku powiadomień. Ustawiłem wszystkie uprawnienia wg tego poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/6711-tutorial-p%C5%82ywaj%C4%85ce-okna-dymki-czatu/ Dla aplikacji Messanger zadziałało od razu, jednak dla Yanosika nie. Próbowałem też dodać w Panelu Sterowania aplikację Yanosik do Autostartu. Efektem było pokazanie się pływającej ikony po ponownym uruchomieniu telefonu (ale tylko raz na 3 restarty telefonu), jednak po wejściu do aplikacji Yanosik i wyjściu z niej poprzez zaznaczenie "Działania w tle" pływająca ikona już się nie pojawiła.. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły? EDIT: Dodam, że zmieniłem też motyw custom na motyw domyślny. EDIT2: Testowałem aplikację bez włączonego GPS'u.. Okazuje się, że włączając pierw GPS a potem otwierając Yanosika ikona po uruchomieniu trybu w tle pokazuje się..