Jump to content

mgcompany

Użytkownicy
 • Content Count

  782
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by mgcompany

 1. Czemu miałoby się coś stać? To jest śmietnik dla synchronizacji z Chmurą Xiaomi i jak przypadkiem usuniesz zdjęcie z Chmury, to możesz je odzyskać, ale wykorzystuje do tego pamięć telefonu, więc usługa bezwartościowa. Takich śmietników jest pewnie jeszcze kilka jak chociażby plik z miniaturami filmów i zdjęć, który z czasem rozrasta się do rozmiarów kilkuset MB lub nawet GB, można go usunąć i zrobi się nowy z aktualnymi miniaturami.
 2. To wygląda na usunięte pliki filmów i zdjęć z chmury konta Xiaomi, a dokładniej to przeniesione do "kosza", a nie usunięte w pełni. Możesz to wszystko usunąć. Właściwe pliki są w innych katalogach.
 3. Miałem kilka razy taki problem i pomagał właśnie restart. Teraz mam wgraną najnowszą wersję xiaomi.eu (12.0.8.0) i się nie powtórzyło, za to czasem pojawia się problem z Bluetooth, nie chce łączyć z niektórymi urządzeniami lub zniekształca dźwięk i też pomaga restart.
 4. A byś się zdziwił ile osób nie korzysta z innych funkcji niż podstawowe SMS i MMS. U mnie działają normalnie, robią się normalnie i odbierają też normalnie.
 5. To chyba tylko danych systemowych, bo jak robisz pełen backup z aplikacjami i ich danymi, to zwykle jest więcej, zależy ile masz zainstalowanych programów.
 6. Przejrzyj swoją pamięć, co tam masz w telefonie, bo tego nikt nie wywróży. Może jakieś dane aplikacji, gier, cache Spotify/Tidal, podcasty, dane przeglądarki internetowej, trzeba na bieżąco sprawdzać co aplikacje ściągają i czyścić stare dane.
 7. O! Szybko się pojawiła 11. Zastanawiałem się przy premierze Redmi Note 10 Pro, kiedy aktualizację dostanie POCO, bo mają ten sam procesor. Pewnie przez pierwsze dwie, trzy aktualizacje będzie parę baboli. Ja poczekam na kolejne wydania.
 8. Po każdej aktualizacji musisz zrobić roota, nawet po wgraniu tego samego romu/usunięciu danych, bo system domyślnie nie ma roota.
 9. Na stronie głownej i na forum w dziale modyfikacje: https://miuipolska.pl/poco-x3-nfc-stabilna/
 10. Trzeba odblokować bootloader i wgrać system. Jak odblokować i wgrać to znajdziesz w dziale tutoriale: https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/ , a system ściągniesz z strony głównej w menu "Pobierz MIUI12 wersje stabilne": https://miuipolska.pl/pobierz-miui-12-stabilne/ Szukaj po nazwie kodowej "surya".
 11. Sprawdź w dziale modyfikacji, tam jest wątek o xiaomi.eu. Linka nie podam, bo forum wywala błąd.
 12. U mnie świeci jak świeciła, przy każdym mailu, sms, nieodebranym połączeniu, czyli działa. 12.0.8. Na pewno macie włączoną diodę? Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Dioda powiadomień. -> Pulsująca dioda?
 13. Miałem szkło matowe, ale wyrzuciłem, bo nie było właśnie na cały ekran. Teraz mam "hydrogel" z Aliexpress i jest dobre. Też nie jest na cały ekran, po milimetrze brakuje, ale dotyk jest dużo lepszy niż przez szkła. I nagle ekran też stał się lepszej jakości. Kupiłem kilka na zapas i co jakiś czas nałożę nową folię.
 14. Ależ ja o tym wiem, tylko na wcześniejszych softach nie miałem tego problemu i przy żadnym widgecie nie usypiało. Kolejne drobnostki: - Vanced Manager nie startuje, działa w tle, ale apka nie. - numery telefonów dodane do ulubionych często nie mają sygnału przed nawiązaniem połączenia.
 15. Ja tam problemów nigdy nie miałem z aktualizacjami i zmian nie zauważyłem póki co, może płynność jest trochę lepsza, choć to może być jak zwykle efekt ponownego uruchomienia systemu. Ale za to znalazł się jeden błąd w postaci widgetu kalkulatora, który po szybkim wciśnięciu dwóch takich samych cyfr wyłącza ekran. Wcześniej działało dobrze.
 16. To spróbuj wejść w podgląd fotek z poziomu aplikacji fotograficznej, a potem sprawdź w galerii czy się pojawia. U mnie to pomaga kiedy nie ma fotek w galerii, tylko ja nie korzystam z GCam. Zdarza się, że w galerii fotek nie ma, wchodzę przez aparat do podglądu i za chwilę się pojawiają w galerii i innych aplikacjach.
 17. To jest chyba problem nie z aplikacją, a z aparatem. U mnie czasem potrafi długo robić fotki, które wymagają dłuższego czasu naświetlania lub większego ISO na automacie, mieli, mieli i czasem po 10-15 sekundach zrobi fotę, a czasem nie. Ale u mnie sprawdza się zmiana obiektu do sfotografowania i ponownie ustawienie ostrości i robi już fotki normalnie. Korzystam z standardowej aplikacji do foto i Open Camera, na obu są podobne objawy. Miałem też jeszcze dwie inne apki, których nazw nie pamiętam i też pojawiały się problemy.
 18. Od początku pisali i mówili, że 120 Hz nie działa ciągle, tylko system dostosowuje częstotliwość odświeżania automatycznie od 50 do 120 Hz, a w opcjach mamy do wyboru tylko 60/120, gdzie po drodze jest jeszcze 90. Te 90 chyba nawet można ustawić na stałe, gdzieś mi mignęło na forach o tym, ale ja już nie mam czasu się bawić w modyfikacje, ograniczam się do roota jeśli akurat jest potrzebny.
 19. Jak szybko rysujesz ekrany w telefonach, to możesz zmienić od razu na szkło. A na pewno zamów na zapas lub naklej porządną folię. Ładowarka oryginalna nie powinna nic zrobić baterii, szybkie ładowanie jest na rynku od kilku lat, badania nad ochroną baterii też są prowadzone od długiego czasu (nikt nie chce zaliczyć wtopy jak Samsung kilka lat temu), a Chińczycy mają wyścig zbrojeń w tym aspekcie. Dla spokoju możesz ładować zwykłą 5V/2A jak masz czas, a jak potrzebujesz na szybko naładować, to użyj 33W. A odświeżanie 120 Hz działa dobrze w grach, normalnie nie ma różnicy, co więcej jak u
 20. Ja przeszedłem niechętnie (VPN) na aplikację Blokada. Blokuje więcej reklam i można wybrać dodatkowe listy blokad lub dodać wyjątki, które ma przepuszczać.
 21. W sensie przeciągnięcie skrótu na skrót i automatyczne stworzenie folderu na pulpicie? Czy wejście w ustawienia szuflady i stworzenie Kategorii aplikacji?
 22. Ciszej, głośniej, za każdym razem inaczej i w ogóle sterowanie głośnością w tym telefonie (lub może w tych wersjach MIUI) jest porąbane. W starym MIUI 9 wszystko było stabilne, tu niby wszystko działa, ale jakieś drobnostki są i wkurzają. Do połączenia się z urządzeniami audio używam apki "Bluetooth audio device widget" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tom.bluetoothDevicesWidget Robisz skróty do urządzeń na ekranie głównym i możesz ustawić sobie stałe wartości głośności dla danego urządzenia. I mi to właśnie pasuje, bo mam transmiter FM w aucie, głośnik bluetooth w prac
 23. Nie potrzebuję, tylko tak z ciekawości pytałem. Taki, który by mnie zadowolił niestety nie istnieje dla tego telefonu, bo firma iMuca, która robiła sporo cieńsze etui z klapką otwieraną pionowo, już nie istnieje, a przynajmniej nie wydaje nowych produktów. Najbliżej tego jest Mofi, ale oni robią tylko plecki lub otwierane poziomo, co dla mnie jest niezwykle niewygodne.
×
×
 • Create New...