mocin

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About mocin

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7 4/64

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Rosol System jest odchudzony o część aplikacji pre-instalowanych Googla i CHYBA Xiaomi również. Działająca funkcjonalność pobierania motywów bez zmiany regionu (działa dla PL, gdyż ten moduł ma zaszyte na sztywno inny region). Można ustawiać głośność słuchawki na wyższe wartości niż na globalu. Nie przychodzi mi tak na szybko nic więcej do głowy, głównie dlatego, że nie mam pod ręką aparatu, który miałby global na pokładzie aby móc porównać. Podczas kilku pierwszych dni użytkowania znalazłem sporo ficzerów. Warto spróbować i się przekonać samemu
 2. @electro69 Pobaw się dłuższą chwilę i przejdź na xiaomi.eu w wersji stable. Miałem Redmi 4x przez 2,5 roku i zawsze się obawiałem modyfikować coś w telefonie, aby ten nie dostał bootloopa. I błąd, bo mam wrażenie, że dzięki odchudzonej wersji od xiaomi.eu telefon po prostu działa lepiej (w sensie, że RN7, bo 4x nie doczekał się ode mnie modyfikacji). A i są funkcję z tym dźwiękiem, o których mówisz (sam Ci je wcześniej opisywałem gdzie się znajdują). Polecam
 3. @electro69 Jest ta funkcjonalność w ustawieniach->Dźwięk i wibracje->[Tu wybierz] dzwonek telefonu/dźwięk alarmu/Wydarzenia/Powiadomienia dla każdego jest taki ficzer do ustawienia z osobna.
 4. Kurczę, a mi udało się wyrwać czarny egzemplarz z GearBest za 622 PLN (z ubezpieczeniem, priority line DPD). I to było na początku sierpnia.
 5. Nie ma. Coś takiego jest tylko dla telefonów z ekranem AMOLED. Na RN7 byś wydrenował baterię czymś takim.
 6. mocin

  VoLTE i VoWiFi

  W nju/Orange również brak VoLTE. Twierdzą, że Xiaomi nie wspiera takich rozwiązań
 7. https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/how-to/one-redmi-note-7-unlock-bootloader-t3890751
 8. @dreamy1337 5GHz: większa przepustowość (szybkość połączenia) między telefonem a routerem, ale mniejszy zasięg niż 2,4GHz. Używaj jeśli masz internet szybszy niż 100MB/s, bo na 2,4GHz więcej nie osiągniesz, a na 5GHz tak.
 9. @strony1984 https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/how-to/one-redmi-note-7-unlock-bootloader-t3890751 Instrukcja obejmująca proces odblokowywania bootloadera, instalacji TWRP, magisk (root), instalowanie custom ROM w tym xiaomi.eu. Tylko jak będziesz bootować TWRP to nie sposobem pierwszym, bo komenda tam podana nie zadziała i telefon nie wejdzie do TWRP. Należy użyć drugiego lub trzeciego sposobu.
 10. mocin

  Ładowarka

  Jak zastanawiałem się nad ładowarką, czy kupować QC 3.0, czy dopłacać jeszcze raz tyle do 4.0 to natknąłem się na forum xiaomi.eu lub xda, że RN7 nie za bardzo wspiera QC 4.0. Ponoć nie widać większej różnicy pomiędzy 3.0, a 4.0 i nie polecali wydawać jeszcze raz tyle na ładowarkę 4.0 jeśli ma ona służyć tylko do ładowania RN7.
 11. mocin

  Ładowarka

  @Ziomek999 Jak dobrze kojarzę, to wynik całościowy QC 3.0 vs podstawowa ładowarka z zestawu wcale nie daje piorunującego efektu od 0% do 100%. QC ma to do siebie, że do 60-70% ładuje szybciej, a potem to już się ślimaczy. Różnica taka, że w razie potrzeby szybkiego podładowania telefonu kiedy bateria jest na wyczerpaniu QC Cię ratuje.
 12. mocin

  Ładowarka

  @Ziomek999 W 40 min przy włączonym telefonie z uruchomionym Wi-Fi, LTE, bez oszczędzania energii, z 1 aplikacją 'z kłódką' - Pomocnik aplikacji Twój telefon (sparowanie telefonu z Windows10) od 5% do 52%.
 13. mocin

  Ładowarka

  Baseus 24W QC 3.0 z Aliexpress Kupiłem ten model razem z Kabel 1m. Telefon ładuje się ekspresowo. Tani zestaw a poprawia jakość życia
 14. mocin

  Ładowarka

  A to nie jest tak, że na tym polega QC? Tylko trochę przyspiesza ładowanie całościowe, jednakże bardzo mocno przyspiesza ładowanie od 0 do ~60%?