Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co wy robicie jak instalujecie ale ja nie zauważyłem żeby android 11 jakoś żle działał lub co innego,dla mnie jedyny mankament to zaszyfrowana partycja  ale na androidzie 10 tez chyba jest,czy jak instalowaliście androida 11 robiliście format data? bo tak trzeba zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy robicie jak instalujecie ale ja nie zauważyłem żeby android 11 jakoś żle działał lub co innego,dla mnie jedyny mankament to zaszyfrowana partycja  ale na androidzie 10 tez chyba jest,czy jak instalowaliście androida 11 robiliście format data? bo tak trzeba zrobić
Masz stable 12.1.3 ? Działa ci klonowanie aplikacji ? Super szybkie ładowanie ? Aparat uruchamia się zawsze za pierwszym razem ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



nie wiem co wy robicie jak instalujecie................. robiliście format data? bo tak trzeba zrobić


Skoro dostaję aktualizację OTA, to powiedz mi jak mam niby zrobić format data? Poza tym nie każdy lubi zabawy z backupem i TWRP.
Po to wgrałem Stable, żeby było to sprawdzone oprogramowanie, jak będę chciał być testerem to wgram wersję rozwojową.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od czasu posiadania Mi6 i kolejnych modeli oraz korzystania z aktualizacji OTA nigdy nie miałem takich problemów. Im droższe telefony tym więcej niedoróbek robią, tak to coś dziwnie wygląda niestety.
Nie mam ochoty na zabawy telefonem, już dawno z tego wyrosłem. Skoro wyszła wersja Stable przez OTA, to oczekuję że została przetestowana. Od testowania są użytkownicy wersji rozwojowej.
Skoro lubisz, rób sobie format data nawet przy każdej aktualizacji, ja dziękuję i koniec tematu dla mnie.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Od jakiegoś czasu właściwym twierdzeniem by było, ze wersje rozwojowe są stabilniejsze od samych stabilnych, jeśli chodzi o chińskie romy. 

O ile to raczej prawda dla ROM-ów MIUI Polska/EU, to raczej nieprawda dla Globali. Zresztą już chyba nie udostępniają Globali dev/beta, tak jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro dyskusja ogólna to mam pytanie, gdzie mogę wymienić tylne szkło. Telefon upadł mi na sam narożnik i pękły tylnie plecy. Czy gdzieś mogę to naprawić, mam gwarancje lecz pewnie tego nie uwzględnią. Wersja Mi 10 Pro 8/256GB Alpine White

Edytowane przez mati1342
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati1342

w pakiecie mamy bonusik w postaci wymiany ekranu, ale o pleckach nic nie napisali, przekopuję to co wstawiłem na forum andoroid:

nie wiem czy wiecie, ale:

  Cytat

Konsumenci, którzy zakupili Xiaomi Mi10/Mi10 Pro ("Produkt") w dowolnym autoryzowanym przez Xiaomi sklepie internetowym lub stacjonarnym w Polsce, będą uprawnieni do jednorazowej (1) bezpłatnej naprawy w lokalnym centrum serwisowym Xiaomi podczas trwania gwarancji prawnej, jeśli ekran wyżej wymienionych Produktów zostanie uszkodzony lub wadliwy w wyniku nieumyślnego działania ze strony Konsumenta (tj. np. nieumyślnego upadku Produktu).

źródło:

https://mi-home.pl/content/ochrona-ekranu-w-smartfonie-xiaomi-mi-10-i-10-pro

Niezły bonus dla posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wiemy już, że w jakiś sposób ze strony Mi można wymienić szkło. Ale na tą chwile chodzi mi głównie o tylnie plecy, które mam popękane. Chciałbym to naprawić, czy może wiecie gdzie ? I czy w ogóle na tą chwile jesteśmy w stanie naprawić u nas w kraju, czy po prostu trzeba poczekać na takie usługi. Oczywiście chciałbym ori szkło, nie jakieś zamienniki 

Edytowane przez mati1342
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2020 o 17:26, czarek1212 napisał:

nie wiem co wy robicie jak instalujecie ale ja nie zauważyłem żeby android 11 jakoś żle działał lub co innego,dla mnie jedyny mankament to zaszyfrowana partycja  ale na androidzie 10 tez chyba jest,czy jak instalowaliście androida 11 robiliście format data? bo tak trzeba zrobić

Witam. Jaką dokładnie wersję używasz ?  Już nie długo dostanę zgodę na odblokowanie więc wszystko będzie wyczyszczone i chciałbym spróbować android 11. O co chodzi z tym szyfrowaniem partycji ? W czymś to przeszkadza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali kupisz tylne szkło, niektórzy piszą że oryginał. Wymiana to kwestia odklejenia i wklejenia nowego, ale jak się serwis domyśli to i tak stracisz gwarancję. 
Myślę, żeby zadzwonić do Mi Poland i zapytać się czy są w stanie to naprawić. Na razie nikt nie miał takiej sytuacji, że pękły mu tylne szklane plecy?

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brawo

GPS, żyroskopy i inne tam czujniki wszystko będą miały zmierzone, już w takcie upadku dane będą na serwerze w Chinach.

Przychodzisz do serwisu, gość podłącza wpisuje IMEI i ma dane z serwera + podłącza przy kliencie tel do kompa i pokazuje, Panie ja tu mam na czerwono zapaloną flagę, że:

UMYŚLNIE

 

Ale tak poważnie to jeżeli "flaga umyślności się nie zapali" to całkiem fajny bonus.

Nie napisali na ile czasu ale chyba wygląda, że tak jak gwarancja czyli 24m-ce.

I ciekawe czy np. operatorzy zaliczają się do autoryzowanych sklepów Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2020 o 21:13, rob_ert napisał:
[mention=29310]mati1342[/mention][/url] Cytat Konsumenci, którzy zakupili Xiaomi Mi10/Mi10 Pro ("Produkt") w dowolnym autoryzowanym przez Xiaomi sklepie internetowym lub stacjonarnym w Polsce, będą uprawnieni do jednorazowej (1) bezpłatnej naprawy w lokalnym centrum serwisowym Xiaomi podczas trwania gwarancji prawnej, jeśli ekran wyżej wymienionych Produktów zostanie uszkodzony lub wadliwy w wyniku nieumyślnego działania ze strony Konsumenta (tj. np. nieumyślnego upadku Produktu).

 

To dla zakupu w jakimś terminie konkretnym? 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daronn napisał:
Witam. Przymierzam się do zakupu Xiaomi mi 10 i stoję przed dylematem czy kupić normalna wersję czy pro. Z tego co wyczytałem to różnic jest tylko w ilości pamięci wewnętrznej.



Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Pro ma mniejszą baterię ;P Ja podziękowałem, mam zwykłą odsłonę.

 

EDIT. Działa Wam Google Pay na najnowszej becie?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

To moja pierwsza przygoda z xiaomi. Przesiadłem się z huawei p20 i różnica jest naprawdę ogromna na korzyść mi10. Jedynie jedna rzecz mnie denerwuje. Telefon jest nowy, a po energicznym potrząsaniu telefonu góra - dół coś w środku jakby latało i wydaje dźiwięk, ala stukanie/grzechotanie?. Zauważyłem, że jak włączę aparat to gdy potrząsam mocno telefonem to nie ma tego dźwięku. Pytanie czy jest to normalne zjawisko, czy powinienem reklamować telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie uświadomić .

Czy jest znaczna różnica na Miui 12 względem Miui 11 a może odwrotnie  jeśli chodzi o szybkość pracy interfejsu a szczególnie efekty typu 

tearing, stuttering .lagi animacji itp na MI 10 

Mam skrzywienie na tym punkcie ;: a dziś przez chwilę miałem na testy MI 10 z Miui 11 i zdarzyło się że coś tam od czasu do czasu przycięło animację .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...