AdrianJarocin

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About AdrianJarocin

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5SPlus, Mi6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po co mam włączać VoLTE jak i tak nie działa bo ja nie mam zasięgu LTE jak tylko wejdę do jakiegokolwiek pomieszczenia zamkniętego.
 2. Nie. Ale jak ustawisz preferowany typ sieci na: tylko sieci 2G to z połączeniami nie ma żadnego problemu. Wtedy oczywiście pozbywasz się praktycznie internetu w telefonie (3G i 4G nie działa a na 2G raczej nic nie zrobisz). Widocznie Xiaomi wychodzi z założenia, że ich flagowy model ma służyć tylko do dzwonienia.
 3. Zmień odświeżanie ekranu na 60 Hz.
 4. Czyli najogólniej rzecz ujmując telefon do "wypier....nia". Przebolałbym jeszcze tą bolączkę braku zasięgu u mnie w domu uniemożliwiającą normalne korzystanie z telefonu (jak wyjdę z domu bądź jestem w "otwartej przestrzeni" to z zasięgiem nie ma żadnych problemów, jak już wejdę gdzieś do pomieszczenia zamkniętego to zasięg zanika) gdybym mógł skorzystać z vowifi. Niestety po wielokrotnych próbach włączenia wificalling na moim telefonie (sieć Play) nie udało mi się tego dokonać. O dziwo VoLTE działa. Ale po co mi VoLTE jak ja nie mam w swoim telefonie LTE???
 5. 20 lipca umieściłem post w dziale MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL o następującej treści: Czy spotkał się może ktoś z was z problemem zasięgu na wersji stabilnej miui 12 dla mi 10 pro? Na ostatnim stabilnym miui 11 wszystko jest ok, natomiast na miui 12 nie mam w niektórych miejscach mojego domu zasięgu na telefonie (sprawdzane na różnych kartach sim różnych operatorów - nie dochodzą ani sms-y ani połączenia głosowe. Wystarczy, że podejdę do okna i wszystko wraca do normy). Nie wiem, czy ma może coś z tym wspólnego wersja modemu, która jest inna w miui 11 (V11.0.18.0.QJACNXM), miui 12 (V12.0.1.0.QJACNXM i V12.0.2.0.QJACNXM)? Nie wiem teraz, czy czekać na aktualizację miui 12 stable, wrócić do ostatniego miui 11 stable, czy może przejść na xiaomi.eu tygodniowe (czy mógłby ewentualnie ktoś podzielić się ze mną jaka jest wersja modemu na ostatnim rozwojowym 20.6.18 dla mi 10 pro?) Przez miesiąc użytkowania i zainstalowaniu kolejno następnych wersji stabilnych (V12.0.3 QJACNXM i V12.0.4 QJACNXM) problem pozostał. Chciałem również nadmienić, że w sieci problem jest znany, np. https://www.youtube.com/watch?v=vlEra7GWhXU&t=710s. Dwaj moi znajomi, którzy mają Mi10pro również borykają się z tym problemem. Zauważyłem pewną prawidłowość i nie wiem czy to problem softu modemu czy problem sprzętowy, np obluzowane złącze antenowe. Jeżeli telefon znajduje się w miejscu gdzie zasięg LTE jest słaby (na innych telefonach zasięg jest idealny) przełącza się z 4G na 3G (UMTS). Jeżeli 3G dalej ma za słaby zasięg uniemożliwiający wykonywanie połączeń telefon powinien się przełączyć na 2G (EDGE). Mój się nie przełącza. Najdziwniejsze jest to, że jeżeli ustawię na "sztywno" preferowany typ sieci na "tylko sieci 2G" to zasięg jest idealny i nie ma żadnych problemów z wykonywaniem i odbieraniem połączeń i sms-ów (testowałem na Network Cell Info Lite, punkty dostępu prawidłowe, roaming krajowy zawsze włączony). Czy ktoś ze speców z forum mógłby zabrać głos w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.
 6. Czy spotkał się może ktoś z was z problemem zasięgu na wersji stabilnej miui 12 dla mi 10 pro? Na ostatnim stabilnym miui 11 wszystko jest ok, natomiast na miui 12 nie mam w niektórych miejscach mojego domu zasięgu na telefonie (sprawdzane na różnych kartach sim różnych operatorów - nie dochodzą ani sms-y ani połączenia głosowe. Wystarczy, że podejdę do okna i wszystko wraca do normy). Nie wiem, czy ma może coś z tym wspólnego wersja modemu, która jest inna w miui 11 (V11.0.18.0.QJACNXM), miui 12 (V12.0.1.0.QJACNXM i V12.0.2.0.QJACNXM)? Nie wiem teraz, czy czekać na aktualizację miui 12 stable, wrócić do ostatniego miui 11 stable, czy może przejść na xiaomi.eu tygodniowe (czy mógłby ewentualnie ktoś podzielić się ze mną jaka jest wersja modemu na ostatnim rozwojowym 20.6.18 dla mi 10 pro?)
 7. Mam pytanie do profesjonalistów: Czy jak kupię Xiaomi Mi 10 Pro (https://pl.aliexpress.com/item/4000833682448.html?spm=a2g0o.cart.0.0.783b3c00anvGgo&mp=1) - wersja chińska z romem Global - odblokuję bootloader, wgram xiaomi.eu - to będę miał dual sim, nagrywanie rozmów od xiaomi, język polski (+ magisk żeby działało google pay)? Robiłem to już wcześniej na moim mi9, ale to była wersja globalna telefonu i wszystko działa jak należy. Nigdy nie "robiłem" wersji chińskiej z romem global - czy mogą wystąpić jakieś problemy ("uceglenie"), czy to nie ma znaczenia? Proszę uprzejmie o jakąś sensowną odpowiedź. Pozdrawiam.
 8. Mam pytanie do profesjonalistów:

  Czy jak kupię Xiaomi Mi 10 Pro (https://pl.aliexpress.com/item/4000833682448.html?spm=a2g0o.cart.0.0.783b3c00anvGgo&mp=1) - wersja chińska z romem Global - odblokuję bootloader, wgram xiaomi.eu - to będę miał dual sim, nagrywanie rozmów od xiaomi, język polski (+ magisk żeby działało google pay)? Robiłem to już wcześniej na moim mi9, ale to była wersja globalna telefonu i wszystko działa jak należy. Nigdy nie "robiłem" wersji chińskiej z romem global - czy mogą wystąpić jakieś problemy ("uceglenie"), czy to nie ma znaczenia? Proszę uprzejmie o jakąś sensowną odpowiedź. Pozdrawiam.

 9. Czyli żeby nie czekać: wchodzę na en.miui.com, wchodzę w mi6, ściągam ostatni china dev rom (na chwilę obecną Version: 7.7.7 (MIUI8 FullRomPack). Ściągnięty plik (.zip) kopiuję do telefonu, wchodzę w ustawienia/ informację o telefonie/ aktualizacja systemu/ wybierz paczkę aktualizacji/ wskazuję ściągnięty plik .zip i aktualizuję. I na pewno nic mi nie padnie???
 10. Czyli jak poczekam do następnej aktualizacji Globala przez OTA, to z odblokowaniem bootloadera nie powinno być problemów (oczywiście jeśli naprawią ten błąd)???
 11. Mam pewien problem - w Mi6 (MIUI Global 8.2.2.0 NCAMIEC), po każdym ponownym uruchomieniu telefonu region zmienia się automatycznie na Chiny. Na koncie xiaomi lokalizację mam ustawioną na Polskę. Ma ktoś jakiś pomysł???
 12. Oczywiście, że to zrobiłem, ale jak klikam dodaj konto i urządzenie to zamiast przyjąć to wyświetla mi jakieś chińskie krzaczki.
 13. Mam pewien problem z odblokowaniem bootloadera w Mi6 (MIUI Global 8.2.2.0 NCAMIEC), który wczoraj mi przyszedł z Chin (HongKong Goldway). Do tej pory miałem Mi5SPlus, na którym wszystko poszło bez problemów (zgodę na odblokowanie dostałem w marcu). Nie wiem, czy nie ma to czasami coś wspólnego z tym, że do mojego konta xiaomi był przypisany poprzedni telefon (Mi5SPlus). Ale usunąłem go i teraz logując się na koncie xiaomi mam tylko jedno urządzenie - Mi6. A przy próbie odblokowania nowego telefonu miflashunlock wyświetla mi komunikat, że konto nie jest połączone z nowym telefonem. Może jestem zbyt głupi na to, ale jeśli ktoś z forumowiczów byłby uprzejmy mi w jakiś sposób pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.