Skocz do zawartości

Mi 10/Pro - dyskusja ogólna


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Serdeczne :) 

Wiem coś o tym ..Był taki okres że często żonglowałem romami a i tak wracałem do  jakiejś starszej sprawdzonej wersji ,ot całe Miui .

No nic trzeba będzie jednak wziąć na próbę i potestować z 2-3 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mi10 to wersje global miui12 są bardzo płynne, aż miło się przewija, tak samo rozwojowa miuipolska. Stabilnych miuipolska nie testowałem. Trochę się przyzwyczaiłem już do mi10, ale zaraz po przesiadce z mi9 widać było różnice płynności przewijania i animacji. Tylko, że płynność animacji to kwestia softu, lub danej wersji softu. Zawsze coś mogą spiepszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ja zawsze szukam na stronie sklepu w warunkach gwarancji czy gwarancje jest realizowana w autoryzowanym serwisie czy jakimś współpracującym ze sklepem. Jeśli nie znajdziesz tych informacji to wyślij zapytanie do sklepu. Ja tam wole gwarancje autoryzowana przez Xiaomi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 17:35, VRil napisał:

Tak jak pisałem wcześniej udałem się do MIStore  i pomacałem oraz porównałem pod względem szybkości i płynności MI 10 oraz MI10T pro.

Mi 10 z Miui 11  oraz MI 10T Pro z Miui12  . 

Na moje oko widzę znaczną różnicę między 90 a 144 hz w  poruszaniu się po interfejsie ,animacjach czy przewijaniu list .

Pytanie do Was czy to wynika z szybkości odświeżania  czy może jednak animacje i ogólna płynność w Miui 12 jest lepsza od Miui 11 i to samo 

doświadczę   w Mi 10 90hz z Miui 12 . 

hej, podobno ludzie testujący mówią, że przeskok jest z 60Hz na 90Hz, wyżej ciężko zobaczyć różnicę. Ale może.

Miui 12 chyba faktycznie ma płynniejsze, tzn wolniejsze animacje i przejścia.

Ale mnie bardziej ciekawi jaką robi różnicę dla oka AMOLED vs LCD? Jak oceniasz różnicę?

Jednak wg mnie AMOLED cieszy oko, czernią, barwami, ...

Nawet rezerwat docenił AMOLEDy ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem :) Szczególnie to widziałem przy gescie  wyjścia z apki na pulpit .W Miui 11 widać było lekkie dropy tej animacji w Miui 12 +144 hz  jest 

wybitnie płynnie .Tak samo w inny animacjach . No ale to  był test MIui11 vs Miui12 ,nie wiem jak bym ocenił to gdyby MI 10 miał też MIui12 .

Ekran LCD  -  ekran jak ekran ale według mnie to jeden z lepszych LCD na który ostatnio patrzyłem , no ale za  krótko miałem go w rękach aby móc poustawiać go pod 

siebie w ustawieniach . 

Do Amoled-a nie ma co porównywać bo czy jest lepiej czy gorzej to tylko zależy od preferencji użytkownika. 

Jeden woli Amoled a drugi IPS .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VRil

Ja odkąd pojawiły się oledy czy tam amoledy (chyba 1szy to był jakiś HTC) to zawsze miałem już tel z AMOLEDEM.

Jednak jak położyłem amoleda obok lcd to różnica była. Ale jak już brałem oddzielnie to faktycznie gdybym nie wiedział, to pewnie bym na pierwszy rzut oka nie zwrócił uwagi.

Pewnie te nowe lcdeki też robią teraz lepsiejsze. Ale jakoś jak człowiek przywykł.

Moje kryteria przy wyborze tel. to: aparaty/zdjęcia (selfie pomijam) i czas pracy na aqu, teraz to też zwracam uwagę żeby było szybkie ładowanie i dodatkowo AMOLED to takie must have.

Zdziwiło mnie, że Xiaomi nowy flagowiec wypuścił z LCD i stąd moje pytanie, bo może te barwy na LCD już nie ustępują amoledom. A i amoledy to zawsze mniejszy pobór prądu więc i wpływ na czas pracy pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rob_ert napisał:

Zdziwiło mnie, że Xiaomi nowy flagowiec wypuścił z LCD i stąd moje pytanie, bo może te barwy na LCD już nie ustępują amoledom.

Moim zdaniem problem z LCD jest nie w barwach ale w czerni oraz w kątach widzenia na LCD/IPS (bardzo widoczny brak czerni gdy się patrzy od strony dowolnego narożnika).

Mi8 to mój pierwszy AMOLED i nie wyobrażam już sobie powrotu na LCD nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko do użytkowników Mi10 w sieci Play.

Czy macie może problem z VoLTE? Ja kupiłem swój egzemplarz w Media Expert i jak na razie póki co mi nie działa :<
Dodam tyle że Play identyfikuje mój telefon jako MI M2001J2G a u siebie mają konfigurację pod "Xiaomi MI 10 M2001J2G"
Może dałoby radę coś w romie pozmieniać żeby w ten sposób zidentyfikowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpieg15

Volte to temat rzeka i taka płynie w tym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/17539-czy-działa-u-nas-volte/?do=getNewComment

 

Ogólnie Volte włączasz kodem *#*#86589#*#*. Jak pojawi się carrier disabled (czy jakoś tak), to w menu karty sim w ustawieniach powinieneś mieć suwak do włączenia volte.

Ale nie pamiętam, czy nie trzeba im zgłosić chęci włączenia volte na czacie w Play24 (tak robiłem dla vowifi i tych SMS - RCS).

Ogólnie z moich obserwacji wynika, że połączenie z volte jest mniej stabilne i częściej zrywane, zwłaszcza podczas jazdy samochodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2020 o 10:56, VRil napisał:

Dla tego proszę Was opinię.  Przecież mieliście wcześniej Miui 11 a teraz pewnie jesteście na Miui 12 wiec w mniejszym lub większym  stopniu widzicie różnicę .

Ja nie miałem, to po pierwsze. A po drugie, nawet jakbym miał, było to kilka miesięcy temu - bez przesady :) Najlepiej będzie po prostu iść jeszcze raz do sklepu, oba modele przestawić na odświeżanie 60Hz i porównać. Innej możliwości nie ma.

 

EDIT. Taka ciekawostka >>> https://www.pcworld.pl/news/Smartfon-Xiaomi-ktorego-nie-kupisz-w-Polsce-ciekawostka-z-aliexpress,423571.html?utm_campaign=similar&utm_source=scroll&utm_medium=more&utm_content=423744&utm_term=scroll-undefined :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pisałem ogólnie do społeczności użytkowników MI 10 ;)   Szkoda że u mnie w mieście w żadnym elektro markecie  nie ma ani jednego ani drugiego abym mógł przetestować ,

Najbliższe Mistore jest 1,5 godziny ode mnie .Szkoda że za późno się obudziłem do wczoraj była promocja a dziś ceny wróciły do  3499 i 3999  PLN :( 

Jeśli miałbym  tyle położyć to tylko właśnie za Ultra.

Szkoda że nie ma wersji Global  ale może to dla tego że za chwilę otrzymamy  model Mi11   :)

 Mi5  mam wersję  na rynek CN  i  brak B20 trochę  przeszkadza . 

Chyba jednak kupię Mi 10T Pro 8/128  jako model przejściowy a po nowym roku  sprezentuje go mojej Małżonce :) ,

może do tego czasu będzie coś wiadomo o Mi11 :)   

Dziś czytałem takiego Newsa 

https://www.pcworld.pl/news/Mi-10-wyprzedane-Xiaomi-przygotowuje-sie-do-premiery-Xiaomi-Mi-11,423744.html?utm_campaign=similar&utm_source=scroll&utm_medium=more&utm_content=423744&utm_term=scroll-undefined 

 

Edytowane przez VRil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo było z MI9. Weszło mi9t i przestali robić MI9. Niestety teraz zrobili to samo. Wykastrowali flagowca. Ja bym MI "X" porównał do serii MATE od huaweia, a MI "X" T do serii P Huaweia. Seria P to przykastrowany Mate o właśnie QI, a czasem lepsze aparaty. Dla mnie te z dopiskiem T to kastraty pełnej wersji w oczekiwaniu na nowego flagowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona ma te pionową do mi10 bo nie ma wentylatora i ma 20W. Miał być głośnik 30W, ale stwierdziła, że jej nie potrzebny. Przy następnej zmianie telefonu tj MI11 lub coś w ten deseń będzie mocniejsza ładowarka lub głośnik. Cokolwiek byle bez wentylatora. Niby idzie przywyknąć, ale jednak szumi menda jedna. Co do AOD to ja mam do 24 i niech spada. Na ręce mam amazfita, a żona garmina. Chociaż ostatnio MI10 z tą podstawką stojącą przez noc podładował o 2% baterię :)  Raz takie coś się stało. Może źle go ustawiła na podstawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Speedo napisał:

Przecież to wychodzi drożej niż z oficjalnego sklepu xd

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

5 godzin temu, witek_77 napisał:
moja żona ma te pionową do mi10 bo nie ma wentylatora i ma 20W. Miał być głośnik 30W, ale stwierdziła, że jej nie potrzebny. Przy następnej zmianie telefonu tj MI11 lub coś w ten deseń będzie mocniejsza ładowarka lub głośnik. Cokolwiek byle bez wentylatora. Niby idzie przywyknąć, ale jednak szumi menda jedna.

W sensie ta od Xiaomi ma wentylator czy nie, bo strasznie chaotycznie napisałeś ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker Obie są z xiaomi. Talerzyk biały 20W oryginał ma wentylator. Czarna stojąca 20W oryginał nie ma wentylatora. Faktycznie nie dopisałem tam, że mam białego talerzyka i używam do MI9

@Bartos Tak masz rację. U siebie też to zauważyłem jak rzucę byle jak. Mi9 pokazuje, a MI10 nie. Może mi10 ma lepszą cewkę i większe pole ściągania niż mi9 i uznali, że to niepotrzebne ? Nie wiem.

 

1. Ta ma wentylator

20190223093414_26101.jpg_500x500.jpg

2. Ta go nie ma

pol_pm_Ladowarka-bezprzewodowa-Xiaomi-Mi

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

[mention=10517]Antyhaker[/mention] Obie są z xiaomi. Talerzyk biały 20W oryginał ma wentylator. Czarna stojąca 20W oryginał nie ma wentylatora. Faktycznie nie dopisałem tam, że mam białego talerzyka i używam do MI9

 

O widzisz. Strasznie kusi mnie jej kupno, w sensie tego standa.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Antyhaker napisał:

O widzisz. Strasznie kusi mnie jej kupno, w sensie tego standa.

Polecam ogólnie ładowarki QI. Mój MI9 od nowości miał może z 10x od półtora roku kabel w sobie. Wszystko na testy ładowarek tu ma forum :) Bardzo wygodne. A te standy są tańsze od talerzyka a zarazem wygodniejsze. Na standzie łatwiej jest postawić równo telefon niż na talerzyku. Takie 20W w zupełności wystarcza do szybkiego ładowania. Dzisiaj MI10 dostał nowego stable. Jutro zdam relację czy żona narzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ogólnie ładowarki QI. Mój MI9 od nowości miał może z 10x od półtora roku kabel w sobie. Wszystko na testy ładowarek tu ma forum  Bardzo wygodne. A te standy są tańsze od talerzyka a zarazem wygodniejsze. Na standzie łatwiej jest postawić równo telefon niż na talerzyku. Takie 20W w zupełności wystarcza do szybkiego ładowania. Dzisiaj MI10 dostał nowego stable. Jutro zdam relację czy żona narzeka
EEA czy global? Jaka wersja? Bo pierwsze słyszę xd

A ładowarkę pewnie kupię

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć widzę że jest już aktualizacje do androida 11 12.2.2.0 pytanie czy już bezpiecznie można aktualizować ? Będzie działać szybkie ładowanie ? Klonowanie aplikacji ? Galeria zdjęć ? Itp itd bo po wcześniejszej aktualizacji z przed około miesiąca pozostały obawy.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker to o którym pisze wyżej @grzesiekura czyli xiaomi.eu stable android 11 wersja 12.2.2.0

 

@grzesiekura jak będę miał luzy czasowe wieczorem i pamięć to sprawdzę tylko napisz dokładnie o co chodzi. Szybkie ładowanie po kablu ? Klonowania nie sprawdzę. A co w galerii zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=10517]Antyhaker[/mention] to o którym pisze wyżej [mention=70110]grzesiekura[/mention] czyli xiaomi.eu stable android 11 wersja 12.2.2.0
 
@grzesiekura jak będę miał luzy czasowe wieczorem i pamięć to sprawdzę tylko napisz dokładnie o co chodzi. Szybkie ładowanie po kablu ? Klonowania nie sprawdzę. A co w galerii zdjęć ?


Czyli nic wartego uwagi ;P Klonowanie aplikacji sprawdź, bo to jest najważniejsze ;D

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention] to o którym pisze wyżej [mention=70110]grzesiekura[/mention] czyli xiaomi.eu stable android 11 wersja 12.2.2.0
 
@grzesiekura jak będę miał luzy czasowe wieczorem i pamięć to sprawdzę tylko napisz dokładnie o co chodzi. Szybkie ładowanie po kablu ? Klonowania nie sprawdzę. A co w galerii zdjęć ?
Szybkie ładowanie po kablu mianowicie super szybkie ładowanie nie działało ostatnio leciało maksymalnie 2000mah. Do tego po wejściu w galerie wyrzucało do menu głównego. Klonowanie aplikacji tak samo nie działało. Aparat się zawieszał. Generalnie były problemy z płynnością. Z tego co pamiętam był to android 11 wersja 12.1.6 chyba

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby galeria się wysypywała i nie działał aparat w 12.1.5.0 to odwiedzalibyście mnie na cmentarzu (nie do przyjęcia u żony). Ładowanie sprawdzę, bo używamy QI ( @grzesiekura zrobiłeś błąd w jednostkach bo mAh to pojemność a mA to prąd). Przycinki się zdarzają i na to narzekała. Szczególnie chrome. Odpalała coś i biały ekran i zwiecha. 

 

Zadałem żonie pytanie jak po aktualizacji :) pytanie o xiaomi czy google to z której aplikacji do SMSów korzysta bo googiel nie odbierał czasem SMSów lub nie robił powiadomień. Apka Xiaomi lepsza do smsów kosztem czatu, ale głónie idzie whatsapp

 

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby galeria się wysypywała i nie działał aparat w 12.1.5.0 to odwiedzalibyście mnie na cmentarzu (nie do przyjęcia u żony). Ładowanie sprawdzę, bo używamy QI ( [mention=70110]grzesiekura[/mention] zrobiłeś błąd w jednostkach bo mAh to pojemność a mA to prąd). Przycinki się zdarzają i na to narzekała. Szczególnie chrome. Odpalała coś i biały ekran i zwiecha. 
Ok mój błąd w parametrach ale wiemy co miałem na myśli. Generalnie wygrywałem dwa romy jeden przed weekendem drugi jakiś po weekendzie. Generalnie dwa sypały błędami. Wszystko działo się na android 11. Póki co chyba poczekam na oficjalny globalny.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek_77 fajna ta twoja żona, interesuje się techniką :), mojej możesz dać stacjonarny i spyta czy FB będzie działał :P

Aplikacja google do smsów działa dobrze, wszystko wysyła i powiadomienia tez wyświetla, tylko trzeba skonfigurować. Używałem jej w Globalu.

@grzesiekura  By ocenić wersje stable musiałbyś wgrać na czysto, najlepiej prosto po globalu, aktualizacje np. z A10 na A11 zawsze sypnął jakimiś błędami. Tak samo było jak ludzie na Mi9 przechodzili z 9 na 10.

W androidzie 11 jest stały błąd, który póki co nie udało się naprawić, może jak wyjdzie Global to już będzie miał poprawki. Jest to klonowanie i OK Google, ostatnio ludzie coś piszą, że mapy google w połączeniu z BT tez się sypią. 

Jak chcecie stabilną wersję androida 11 to polecam miuipolska wersje rozwojową 20.10.30. Oprócz klonowania i ok google nie stwierdziłem by coś się sypało. 

Używam jako codziennej i jest OK. Wersje 20.11.5 i zapewne późniejsze wywalą błąd recovery, więc nie polecam.

Póki co 10.30 używam na co dzień. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam 10.29(nie wiem czy się różni od 10.30) i nie mogę narzekać. Mam ten telefon 3 miesiące i to jest najlepsza jak na na razie wersja oprogramowania. Czasami gubi jakieś klatki animacji , raz mi się wykrzaczył YouTube , czasem Chrome, ale jest lepiej niż dobrze. Za wolno czasem się włącza aparat i appka do aparatu czasem mi drenuje baterię.przyklad poniżej. Dodam że bez drenaży bateria mam SOT na LTE około 6-8 godzin a na wi-fi nawet do 10.4fa48d7755cc7f20e30dc8a824ba7546.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos ja używam googlowej na MI9 i jest ok. Na MI10 były cyrki. Teraz bawiłem się jej telefonem i wszystko jest ok. Może świeżo po aktualizacji jeszcze coś szwankował. SMSy chodza płynnie, galeria i aparat również. Ładowanie naprawione. Klonowanie nie wiem

 

124812812_3398794850345604_2901715792205808548_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...