cyanoone

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

cyanoone last won the day on April 9

cyanoone had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

About cyanoone

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi Note 2

Recent Profile Visitors

466 profile views
 1. Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii były poprawki bezpieczeństwa. W MIUI masz (jeśli nic się nie zmieniło) te z końca 2018 roku. W LineageOS jest to czerwiec tego roku i jest na na bieżąco aktualizowane. Gcam lepiej mi działa na LOS. Mam też więcej ramu dla siebie (nie ma problemu zamykających się aplikacji w tle). Nie wiem czy to nie placebo, ale mam wrażenie, że telefon działa płynniej. Jedyną funkcją jakiej mi brakuje z MIUI są długie screeny. Jak byś zainstalował LOS to polecam zainstalować telefon, wiadomości i aparat od Google. Natomiast launcher, kalkulator i manager plików od Xiaomi. Te 'fabryczne' są trochę słabe. Siedzę na takiej konfiguracji i jestem zadowolony.
 2. Wyszła aktualizacja (wersja z 23 czerwca) i już jest ok. Można wgrywać
 3. Wyszedł właśnie Lineageos 17.1 na naszego Xiaomi. Polecałbym się na razie wstrzymać. Stan baterii pokazuje cały czas 0. Telefon jest cieplejszy i działa wolniej niż na 16. W temacie Google Camera (tym moim) wrzuciłem poprawiony patch na aparat do Lineageos 17.1 (pliki lądują w innym miejscu).
 4. Samo FW z MIUI potrzebne do Pixela (najnowsza stabilna wersja jako baza). Nigdy nie miałem Pixela, więc się nie wypowiem. Z Lineageos 16 nie mam problemu. Dlatego raczej przy nim zostanę.
 5. Firmware trzeba mieć z MIUI11. LOS17.1 zaczyna wychodzić na różne modele. Ja na razie czekam. https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/scorpio/
 6. Wersja bez plus ma przypominać Pixela, wersja z + ma coś tam dodane. Trzeba mieć najnowsze firmware chyba. Osobiście wolałbym wersję Plus. Jakbyś wgrał to napisz, bo jestem ciekaw jak to się sprawuje (siedzę na Liangeos).
 7. Cześć, korzystam już od tygodnia z Google Camera 7.2 na naszym Mi Note 2. Wymagany jest Android 9. W moim przypadku postawiłem na Lineageos 16, nie wiem czy na innych też ruszy. Generalnie działa wszystko co testowałem włącznie z astrofotografią. Do poprawnego działania Google Camera jest potrzebny fix na aparat. Pobieramy go z tego tematu https://forum.xda-developers.com/mi-note-2/how-to/fix-camera-sensor-gcam-mod-t3782495 Potem instalujemy Gcam jak każdą inną aplikację. Polecam osobom które miały wcześniej jakieś inne wersje wyczyścić dane aplikacji po zainstalowaniu. Link do pobrania: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.0.apk Dla Lineageos 17.1 wymagany jest poprawiony patch do aparatu. [10] fix-gcam-mi-note-2-testing-v5.zip
 8. Tak 9. Działa dobrze i chyba odrobinę szybciej niż ta wersja z sierpnia.
 9. Lineageos wrócił. Mam wersję z 18 września. Wszytko ok, aktualizowałem z tej z 8 sierpnia.
 10. Niestety nie o to poszło, ale Android 10 jest jak najbardziej realny
 11. Tak, mam wrażenie, że działa szybciej. Aktualnie Linageos jest wstrzymany na wszystkie sprzęty Xiaomi (jakiś problem z użyciem cudzego kodu). Linageos normalnie aktualizowany jest prawie codziennie, ale ja aktualizowałem co tydzień dwa.
 12. Ja siedzę na Lineageos od połowy czerwca i jestem zadowolony. Mam teraz wersję z 8 sierpnia. Telefon przeszedł safetynet po instalacji romu bez najmniejszego problemu, nie musiałem robić nic. Nie wiem czy to ważne, ale korzystam z OpenGapps. Jedną aplikacją z jaką miałem problem była apka PKO BP, nie działały płatności zbliżeniowe. Trzeba zainstalować Magiska i dodać apkę PKO do ukrywania roota, wtedy działa.
 13. To robisz install i wybieraszz pamięci rom. Potem przesuwasz, aby potwierdzić flashowanie. MIUI to też Android. Powodzenia
 14. Może karta sim nie obsługuje lub u operatora usługa nie jest włączona. Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka