Jump to content

Mathias

Użytkownicy
 • Posts

  81
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mathias

 1. Będę sprzedawał telefon, więc chciałbym wrzucić mu spowrotem globala i zablokować bootloader - aktualnie jestem na Xiaomi.eu 9.9.3. Z tego co rozumiem to po prostu: ściągam najnowszy fastboot rom, odpalam fastboota na telefonie, w MiFlashu zaznaczam tylko "clean all and lock" i flashuje, tak? Przy okazji, MiFlash20181115 się nada?
 2. Ustawienia - Hasła i bezpieczeństwo - Odblokowanie twarzą - Pozostań na ekranie blokady
 3. Wystarczyło zmienić region na Indonezje (bo Indie mają swoje reklamy, jakieś powiadomienia o nowych albumach w hindi itd.)
 4. Jak telefon nie przechodzi Safetynet to nie zainstalujesz Netflixa ze sklepu, musisz ściągnąć APK z internetu. Poza tym na K20 Pro bez Widevine L1 nie uświadczysz HD na Netflixie, niestety. :/
 5. Byłbym wdzięczny za kilka fotek w wiadomości prywatnej, ewentualnie tutaj dla innych zainteresowanych jak ja Co do B20, miałem już Mi5 i nie przeszkadzało mi to. A jak jest z wypalaniem ekranu OLED?
 6. Panowie, a jak ocenilibyście aparat w Mi Note 2? Widziałem kilka filmów na YouTube i nic specjalnego, ale może aktualizacje coś zmieniły? Google Camera z HDR+? Ten OLED jest aż tak kiepski jak piszą? Mam teraz LG G6, niemiłosiernie irytuje mnie jego grip (dość słaby) i mam zamiar przejść na Mi Note 2/Mi6, ale w Mi6 boli mnie brak jacka.. Z drugiej strony jest jeszcze Mi Note 3, większy ekran ale ma SD660, którego nie widziałem jeszcze przedtem w akcji.
 7. CM13 jest aktualnie w stanie weekly i najbliższy update (jutrzejszy, najprawdopodobniej) będzie jednym z ostatnich..
 8. Zawsze możesz zrobić boot do TWRP przez adb, ale nie flashować go i stamtąd zrobić roota.
 9. Jak postępujesz zgodnie z instrukcją to ciężko coś zepsuć
 10. W moim przypadku wystarczyło sflashować firmware, ale nie korzystam z MIUI.
 11. Żadna różnica imo, ale masz rację. Szkoda, że nie jest to nigdzie wyszczególnione w sofcie. Najlepiej sprawdzić pudełko i będziesz pewien. Gdzie kupowałeś?
 12. To fakt, MIUI ma lepszą jakość - brak odpowiednich camera blob'ów na CM robi swoje, ale nie jest aż tak tragicznie.
 13. Mam telefon od lipca, jeszcze mi się nie wygiął Support jest za***isty, problemy naprawiane bardzo szybko. W ciągu 2 miesięcy dorobiliśmy się oficjalnego CM13 (w którym działa wszystko) i nieoficjalnego CM14.1 (w którym nie działa tylko nagrywanie filmów, ale to też niedługo zostanie naprawione). Jest sporo innych romów, zwłaszcza te od 33bca działają bardzo dobrze. Zarówno z nim jak i z bgcngm (jeden z założycieli Mi5Devs, od nich zaczęły się custom romy) możesz być w stałym kontakcie na Telegramie.
 14. Jeszcze nie udało mi się porysować GG4 Najlepiej Xiaomi.eu, ale CM też jest więc nie ma problemu. Nie da się tego opisać, musisz sam wypróbować MIUI. Ja osobiście nie usiedzę na nim zbyt długo, dlatego używam CM od pierwszych buildów.
 15. To nigdy nie będzie to samo, dlatego bgcngm mówił że prawdopodobnie zabierze się za to po naprawieniu nagrywania wideo w CM14 ^^
 16. To chyba nie mówisz o natywnej funkcji w CM tylko o zewnętrznej apce, bgcngm dalej tego nie dodał.
 17. Bo teoretycznie nie istnieje coś takiego jak Mi5 Pro, to tylko nazwy które mają ułatwić rozpoznawanie danej wersji. Kernel, system etc. są te same, tylko RAM i procesor są osłabione w wersji 32 GB (można podkręcić procesor poprzez custom kernel, ale nie ma takich dla MIUI tylko dla tych opartych na CM/AOSP). Ważne, że masz 4 GB RAM'u i odpowiednie taktowanie procesora (2,15 GHz).
 18. Dotykowy home nie działa w CM, chyba, że masz na myśli tylko wybudzanie
 19. Sprawdź pudełko, to jest z czarnej wersji Pro (ceramicznej):
 20. A mówisz o..? Zależy jakie błędy konkretnie.. Zrobiłeś wipe system/cache/dalvik/data?
 21. Około 5.5 godziny na wyświetlaczu, jasność koło 40%, od rana do 15 na LTE potem Wi-Fi, przeglądam fora, oglądam filmy na YouTube etc - standard.
 22. Chyba nie ma zbyt wielu osób z wyświetlaczem Sharpa, ja bym napisał do bgcngm i mu pomógł znaleźć błąd. Mam wyświetlacz JDI i u mnie wszystko działa, więc niezbyt jestem tym zainteresowany, ale pewnie osoby z LGD/Sharpem tak.
 23. Co do xda, trzeba poczekać aż bgcngm znajdzie kogoś kompetentnego z wyświetlaczem LGD, kto pomoże mu znaleźć błąd (on sam ma JDI).
 24. Wyszedł dzisiaj oficjalny CM13, jak na razie wszystko jest okej. Działa już Ambient Display i audio, została wydajność poniżej 5% baterii. Do tego dostępny jest overclocked kernel, podkręca najtańsze Mi5 do tej wersji 2.15 GHz.
×
×
 • Create New...