Volv3r

Mi 8 - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Chłopaki mam pytanie jak z baterią w Mi8. Ja wykręcam w ciągu dnia MAX 4h na ekranie (oszczędzania baterii off, jasnośc automat, lte cały czas, wifi w domu, ciemny motyw klawy i ogólnie). Wydaje mi się że w testach ludziom dłużej trzymała.

Ile macie SOT na Mi8 oraz z jakim systemem.

@rafcio39

U mnie z reguły tyle trzyma. Jak widać na screenie samo LTE, bez oszczędzania, jasność auto (zwykle ponad 70%). Czarny system i klawiatura.

Screenshot_2019-03-25-22-24-31-635_com_miui.securitycenter.thumb.png.77c7b00c4dc8d3ce7738139e322d6714.pngScreenshot_2019-03-25-22-24-36-030_com_miui.securitycenter.thumb.png.2a622ef55969869faaa9e4fb9fe18e55.png

• Thanks 1

Jeżeli chodzi o SOT to ten telefon nadal nie przestaje mnie zadziwiać . Dzisiaj taki wynik podczas praktycznie 2 dni używania telefonu. Soft najnowszy. 39ad77b856a1bc3882cf05aecde844b2.jpg12ae8b973b9e649de4a558b15872293c.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

wiadomo coś już w sprawie certyfikacji Widevine L1 dla naszego Mi8?, na internecie nie mogę znaleźć żadnego info, a poco f1 z tego co wiem otrzymał ją w aktualizacji 9.2.28 :/

Czyli pewnie musze full wipe zrobić.... Ehhh u mnie to jest MAX 4h a na testach widziałem o wiele więcej. 

Nooo to 4h tak mało się wydaje, a wy po 7 kręcicie XD

Edited by rafcio39

Czyli pewnie musze full wipe zrobić.... Ehhh u mnie to jest MAX 4h a na testach widziałem o wiele więcej. 
Nooo to 4h tak mało się wydaje, a wy po 7 kręcicie XD
U mnie też trzyma długo. Screenów nie mam, ale ostatnio około 2 dni bez ładowarki. SOT około 8 godzin.
Jak szuka zasięgu (częsta podróż) to siada szybciej

13 godzin temu, rafcio39 napisał:

Ehhh u mnie to jest MAX 4h

Każdy korzysta z telefonu inaczej i będzie mieć inne wyniki SoT... Ja mam dni, gdzie mam 2h SoT i jakieś ~48h na baterii, a są dni gdzie mam 5-6h SoT i 12-16h na baterii...

22 godziny temu, Patrykowski98 napisał:

Widevine L1

Cisza.... ale nawet jak dadzą, to nie licz na Netflixa w HD... Bo ten musi także wrzucić Mi8 jako fon zgodny, a z tym to u nich jest różnie... Poco od miesiąca czeka i nadal cisza...

Ktoś załapał się na miui 10.3.1 i jest w stanie powiedzieć co dokładnie wnosi? Aktualizacja była przez chwilę ale gdy zabrałem się za czytanie co zmienia to wyskoczyło okno brak dostępnych aktualizacji. Więc jeszcze poczekam. Ale może ktoś już może jakąś opinię na ten temat napisać?

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

Przecież wrzuciłem linki do pobrania aktualizacji. Bez problemu możesz zaktualizować:

Edited by pkonrad

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Przecież wrzuciłem linki do pobrania aktualizacji. Bez problemu możesz zaktualizować:

Jeśli chce się mieć skopane nagrywanie filmów...

• Like 1

Są też pozytywy po aktualizacji do MIUI 10.3 bateria wolniej schodzi.

12 godzin temu, petla7 napisał:

Ktoś załapał się na miui 10.3.1 i jest w stanie powiedzieć co dokładnie wnosi? Aktualizacja była przez chwilę ale gdy zabrałem się za czytanie co zmienia to wyskoczyło okno brak dostępnych aktualizacji. Więc jeszcze poczekam. Ale może ktoś już może jakąś opinię na ten temat napisać?

Screenshot_2019-04-02-16-12-30-716_com.android.updater.thumb.png.9e01d1b3f796a24c07850042d993fc1f.png

• Like 1

Zaznaczonej na screenie opcji nie mam w Global Stable (screen nie pochodzi z Mi8). Czy ona jest tylko w ROM-ach EU? A może jest W Global dev i w końcu trafi do Stable? Ktoś coś wie może? Dzięki!

Screenshot_2019-04-07-18-13-53-127_com.android.jpg

Tylko EU i inne np. MiuiPro. Nie ma tego na Globalu.

• Sad 1

Przesiadłem się na Mi 9 i będę sprzedawać Mi 8. Potencjalnemu nabywcy chce przyszykować telefon w jak najbardziej fabrycznym stanie. Powiedzcie mi teraz, czy przy powrocie z miui polska do Global przez miflash blokować bootloader (clean all and lock), czy nie (clean all)?  

Telefon nie był od chińczyka, tylko z polskiej dystrybucji, fabrycznie z globalem.

Bardziej chodziło mi o to, czy przyszły właściciel nie będzie mieć z tego tytułu jakichś problemów jak niedziałające płatności mobilne itp.? Jaka jest najlepsza metoda przywracania w takim przypadku?

11 minut temu, Razor65 napisał:

...czy przyszły właściciel...

1. Usuń konta G i X z fona, odepnij smartfon od swojego konta X(www).

2. Zrób reset do fabrycznych i uruchom bez dodawania kont.

i/lub

3. Spytaj kupującego lub wgraj czysty soft z "clean all & lock" - w innym przypadku nie będą działać płatności.

Edited by dzidexx

Dzięki. Własnie o "clean all & lock" mi chodziło. Do tej pory myślałem, że właśnie "lock" spowoduje, że płatności przestaną działać.

Dnia 9.04.2019 o 08:14, Razor65 napisał:

myślałem, że właśnie "lock" spowoduje, że płatności przestaną działać.

raczej na odwrót, odblokowany Global nie jest traktowany jako bezpieczny i platności nie działają. Po odblokowaniu botloadera płatności działają tylko na miui.eu.

Witam, kupiłem swojego pierwszego Xiaomi smartfona i mam kilka pytań: Bo pierwsza rzecz to taka że nie wiem jaką wersję mi wysłano niby jest napisane Global Version ale w opisie przeczytałem że jest więcej sieci dostępnych i czy będą one obsługiwane w Polsce, poniżej je wypiszę. I jeszcze jedna kwestia dotycząca tego: "This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM, It does not support OTA Upgrade. "

Co oznacza ten tekst bo niezbyt rozumiem znaczenie tych skrótów i czy będę musiał "przeinstalować" w jakiś sposób tego softa.

Tutaj lista tych sieci: 

2G: GSM B2/B3/B5/B8
       CDMA1X/EVDO BC0
3G: WCDMA B1/B2/B4/B5/B8
       TD-SCDMA B34/B39
4G: TD-LTE B34/B38/B39/B40/B41(120MHz)
       FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B20

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

15 minut temu, dzx89 napisał:

"This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM, It does not support OTA Upgrade. 

@dzx89 jeśli telefon nie wspiera aktualizacji  ota na globalu to znaczy, że w tytule było global rom a nie global version.

Edited by mariusz.ur
  • Like 1

17 godzin temu, dzx89 napisał:

Tutaj lista tych sieci: 

Są wszystkie potrzebne w Polsce. W szczególności - jest B20.

Ktoś coś wie o VoLte i VoWifi na naszym urządzeniu? Bo ja nic w ustawieniach nie widzę

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

VOLTE i vowifi są zależne od operatora. Każdy z nich wybiera sobie telefony, na których to działa. Z tego co szperałem - Mi8 nie ma nigdzie na listach.

13 minut temu, galakty napisał:

W Tmobile VoLTE działa.

Ja jestem w Tmobile i na moim Mi8 nie zauważyłem nic takiego. Nie mam też tego w ustawieniach. Przynajmniej nie w tym miejscu, w którym miałem to w ustawieniach w Mi5 (choć też mi nigdy nie działało).

2 minuty temu, latet napisał:

Ja jestem w Tmobile i na moim Mi8 nie zauważyłem nic takiego. Nie mam też tego w ustawieniach. Przynajmniej nie w tym miejscu, w którym miałem to w ustawieniach w Mi5 (choć też mi nigdy nie działało).

To nie zmienia faktu, że VoLTE działa. Mam screena wrzucić? :) 

1 minutę temu, galakty napisał:

To nie zmienia faktu, że VoLTE działa. Mam screena wrzucić? :) 

Wrzuć, zobaczę czego wypatrywać u siebie :) bo szczerze mówiąc, to nie wiem, jak to poznać.

Edited by latet

19 minut temu, latet napisał:

Wrzuć, zobaczę czego wypatrywać u siebie :) bo szczerze mówiąc, to nie wiem, jak to poznać.

Zapomniałem że paska nie da się sfotografować, a przez notcha nie ma ikonki VoLTE u góry :| 

W karcie SIM jest opcja do VoLTE. A jak nie ma, to musisz kodem włączyć, znajdziesz w Google.

Edited by galakty

11 minut temu, galakty napisał:

W karcie SIM jest opcja do VoLTE. A jak nie ma, to musisz kodem włączyć, znajdziesz w Google.

A warto? Co to daje? Pewnie ledwie zauważalnie czasem lepszą jakość połączeń? OK, ale gdzie jest haczyk? Zawsze jest. Jakieś nowe problemy się pojawią?

3 minuty temu, latet napisał:

A warto? Co to daje? Pewnie ledwie zauważalnie czasem lepszą jakość połączeń? OK, ale gdzie jest haczyk? Zawsze jest. Jakieś nowe problemy się pojawią?

VoLTE to VoLTE, rozmowy przez LTE. Trochę lepiej się klei do LTE przy słabszym zasięgu, tyle różnic. Nie ma haczyków, na Mi 8 i Tmobile działa, kiedyś był problem z wysyłaniem SMSów.

5 minut temu, galakty napisał:

VoLTE to VoLTE, rozmowy przez LTE. Trochę lepiej się klei do LTE przy słabszym zasięgu, tyle różnic. Nie ma haczyków, na Mi 8 i Tmobile działa, kiedyś był problem z wysyłaniem SMSów.

Chętnie spróbuję, ale za cholerę nie mogę znaleźć tych kodów. Setki stron z instrukcją jak włączyć... przełącznik LTE (którego nie mam).

3 minuty temu, latet napisał:

Chętnie spróbuję, ale za cholerę nie mogę znaleźć tych kodów. Setki stron z instrukcją jak włączyć... przełącznik LTE (którego nie mam).

Serio? Pierwszy wynik z wyszukiwarki - *#*#86583#*#*

• Like 1

Panowie bo chyba kupiłem wersję Global ROM a nie Global Version czy oprócz tego OTA który nie jest wspierany na wersji Global ROM czymś jeszcze się te telefony różnią? 

Bo jak nie to niestety będę musiał go odesłać jak do mnie przyjdzie spowrotem.

Chciałbym żeby ktoś mi napisał różnice pomiędzy Global ROM a Global Version bo już jest lekka desperacja :D

Pozdrawiam