Jump to content

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

@olafo Chyba jednak mam china stable, właśnie sciągam przez OTA najnowszą aktualizację o której mówiłeś (7.3.2.0) - w przypadku gdyby to był kombinowany soft chyba nie miałbym takiej możliwości...

Jeszcze powtórzę pytanie, które zadałem wcześniej ale gdzieś przepadło w tym gąszczu :) Wysłałem z innego konta xiaomi (nie mojego, ale mam do niego dostęp jeśli potrzebuję) prośbę o odblokowanie bootloadera parę dni temu. Jeśli z niego dostanę zgodę to mogę za jego pomocą odblokować bootloader a później korzystać z mojego konta (które jeszcze tej zgody nie dostało) na tym telefonie (z zainstalowanym xiaomi.eu)?

Dzięki za informacje. Telefon już zaktualizowany, czeka na odblokowanie bootloadera. 

Mam natomiast problem z gappsami. W koncu udało mi się je zainstalować, jednak nie mogę korzystać ze sklepu play (zarowno aktualizacji jak i instalacji). Wyskakuje błąd - (error, retrieving information from server. [[DF-DLA-15]. 

Da się to jakoś obejść, czy trzeba czekać na miuipolska aby telefon był funkcjonalny? 

Dzięki za informacje. Telefon już zaktualizowany, czeka na odblokowanie bootloadera. 

Mam natomiast problem z gappsami. W koncu udało mi się je zainstalować, jednak nie mogę korzystać ze sklepu play (zarowno aktualizacji jak i instalacji). Wyskakuje błąd - (error, retrieving information from server. [[DF-DLA-15]. 

Da się to jakoś obejść, czy trzeba czekać na miuipolska aby telefon był funkcjonalny? 

Było to już omawiane, musisz się wylogować z konta Google i zalogować ponownie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, mtszcieski3 napisał:

Było to już omawiane, musisz się wylogować z konta Google i zalogować ponownie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, musiałem się przelogować i przeinstalować jeszcze raz sklep play. Teraz hula :)

Witam Państwa :) Jak tam statystyki baterii u Was? U mnie w sumie są bardzo dobre. 5H SOT wydaje mi się być dobrym wynikiem :) ale czy to normalne że Android i Android OS są na samej górze? :) Załączam screeny ;)

Screenshot_2016-05-12-21-13-50_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-05-12-21-13-46_com.miui.securitycenter_1463145403714.jpg

Screenshot_2016-05-12-21-13-39_com.miui.securitycenter.png

U mnie tak samo i to jest normalne, w końcu to procesy systemowe Androida.

Mam do userów Mi5 inne pytanie. Mam trzy ekrany, home, jeden w lewo, drugi w prawo. Kiedy jestem na lewym, przejście do home (za pomocą guzika home) jest realizowane ładną, gładką animacją która ileś tam trwa. Przejście z prawego natomiast do home odbywa się w mgnieniu oka, bardzo szybko, twardo. Niezależnie jaki rodzaj przejścia ustawię, jakie czasy animacji to jest tak samo. Drobiazg ale trochę niespójne to. Jak u Was ? MIUI PL 6.5.5

Edited by zielonyBB

Jakby ktoś było zainteresowany to wczoraj został wypuszczony pierwszy działający w pełni (oprócz nfc) build CyanogenModa13 na Mi5. 

Link do pobrania: https://mega.nz#!PB0WhaaT!bJEHAZw2Ud53LQxye2PiKurvZkVG9GNUCu0r5Q6_qa4

Pytania i więcej info tutaj: forum.xda-developers.com/mi-5/development/cm13-mi5-t3378118

Ogólnie to Mi5 działa na tym romie o wiele szybciej niż na każdym MIUI, którego używałem. Nie wiem, wydaje się po prostu, że wreszcie ten SD820 może dać z siebie wszystko. 

Jesli post jest niezgodny z regulaminem czy coś to usunę. 

Edited by proag

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

Przejście z prawego natomiast do home odbywa się w mgnieniu oka, bardzo szybko, twardo.

Mam taki sam układ. Na China Stable 7.3.3.0 działa poprawnie - w obie strony ta sama ładna animacja "kostki". W sumie to jestem prawie pewien, że zawsze to działało na China Stable poprawnie.

• Like 1

mnie tam smiga 2 dni na bateryjce wow :D dla mnie wynik fantastyczny :D full synchronizacja net i wogóle mam wszystko odpalone co sie da hehe i jeszcze sobie gram a co tam :) w żadnym S6 i Edge plus nie było to mozliwe a w MI5 jest , mam tylko wrazenie ze dotykowy przycisk home stał sie jakis otępiały słabo reaguje na dotyk moze mi sie wydaje hmm chodzraczej jestem pewien ;P I tez mam wrazenie ze na China stable szybciej odblokowywał przez odcisk i lepiej rozpoznawał reszta na mega plus :)

Apropo baterii, jak używać żeby jak najdłużej zachować żywotność? Na pewno nie rozładowywać do końca, często doładowywać? Czy quick charge ubije akumulator?

Odłożyć do pudełka, wyciągać w niedzielę, przetrzeć delikatnie welurem i odłożyć... Będzie tak wiernie służyć kilkanaście lat...

Ludzie to jest narzędzie jak młotek tylko do czegoś innego służy. To nie przedmiot kultu...

Należy używać zgodnie z przeznaczeniem.

• Like 1

30 minut temu, grizzly napisał:

Apropo baterii, jak używać baterii żeby jak najdłużej zachować żywotność? Czy quick charge ubije akumulator?

W Mi5 zastosowano baterię typu LI-PO czyli nie posiada ona pamięci, wiec można ładować ją w dowolnym momencie, nie zważając na poziom naładowania, gdyż nie zaszkodzi to jej żywotności. Tyle w teorii, a jak w praktyce to zobaczymy :)

57 minut temu, grizzly napisał:

Zabawne. Jeśli jakieś zachowanie może zabić ogniwo to wolę o tym wiedzieć. Nie wiem jak codzienne używanie QC wpłynie na baterie a ta nie jest wymienna (przynajmniej nie łatwo).

no własnie nie jest zabawne :/

swojego H O m7 mam 3 lata - katowany beznamiętnie, wręcz zajechany ... ale gdybym go z własnej głupoty nie zwalcował to działałby dalej. po 3 latach około 2 tyś. cyklach ładowania bateria starczała prawie na cały dzień użytkowania bez ograniczeń (masa powidomień, maile, www, tapatalk itp). 

to jest narzędzie i trzeba go używać ... za 3 lata to i tak będzie przestarzały kawałek elektronicznego śmiecia ...

• Like 1

Najnowszy rom MIUI Polska 6.5.12. , wszystko ok, ale ciągle jest jedno zwalone - czułość dotyku wybudzania telefonu funkcji knock knock . W romie china świetnie mi pracowało, odkąd odblokowałem bootloader i mam polski rom dotyk zawsze dzialał kiepsko .  Tak jest i tym razem . Nie wiem Acid zmieniałeś coś w sterownikach lub ogólnie w kodzie od tej funkcji? Czy może i w romach china tez to zepsuli ? Nie chce mi sie instalowac chinskiego romu z ciekawosci , chyba ze mnie skusi sprawdzic...

Potwierdzam powyższe, dodatkowo szarpana animacja przejścia z prawego ekranu do home i jeszcze coś. Po podłączeniu ładowarki, ładowanie zaczyna się po jakiejś minucie, wtedy też zapala się dioda.

Wysłane z MI5

Zielony BB spokojnie, jeśli w CM13  naprawią wszystko to co narazie nie działa uciekniemy z Miui . CM13 zainstalowałem wczoraj z ciekawości . Plynność większa niż MIUI , knock knock działa za***iście, delikatnie dotykam ekranu mimo iż mam naklejone szkło Nillkina i ekran sie wybudza , bateria w CM świetna ( 1 doba zabawy) , wydajnosc Antutu 118,5 k ( w Miui na zimnym telefonie mam max 116,5pkt) . Jednak responsywnosc jest wieksza . Oby tylko udostepnili kernel a wtedy uciekamy do CM i podkrecamy cpu i gpu do wartości znamionowych czyli 2.15cpu  i 624 mhz zrównujac się z wersjami Mi5 Pro . Pamięci storage mi wystarcza . Obiecali rzekomo udostepnić, więc czekamy . Coś przynajmniej drgneło z CM .

• Like 2

Tak szczerze - używaliście jakiegokolwiem CM który po miesiącu lub max dwóch nie nadawał się do ponownej instalacji? W żadnym telu z androidem który miałem ja lub znajomi którym coś wgrywałem, CM nie działał dobrze dłużej niż ten miesiac-dwa.(a akurat na telefony z serii galaxy s niby były w miare rozwijane te CM...). Po to biore jednak xiaomi żeby mieć to MIUI, a nie znów zgrywać wszystko i flashować telefon co miesiąc...

@grizzly

Odpal sobie aplikacje ampere i zobacz jakim prądem ładujesz. Baterie Li-Ion i Li-Po można ładować bez szkody dla ogniwa prądem 1C, gdzie C to pojemność baterii. Jeśli więc Bateria w Mi5 ma 3000mAh, można ją ładować prądem 3A nawet. Wątpię że będziesz ładował większym.

Edited by wtbn

5 godzin temu, wtbn napisał:

Tak szczerze - używaliście jakiegokolwiem CM który po miesiącu lub max dwóch nie nadawał się do ponownej instalacji? W żadnym telu z androidem który miałem ja lub znajomi którym coś wgrywałem, CM nie działał dobrze dłużej niż ten miesiac-dwa.(a akurat na telefony z serii galaxy s niby były w miare rozwijane te CM...). Po to biore jednak xiaomi żeby mieć to MIUI, a nie znów zgrywać wszystko i flashować telefon co miesiąc...

Używałem CM od kilku lat w wielu telefonach Samsung . CM panie kolego wychodzi co kilka dni podobnie jak MIUI . Więc w obu przypadkach aktualizujesz system max co tydzień jeśli tego chcesz . Pozatym wielokrotnie w moich telefonach pracowałCM przez 2-3 miesiące i nic się nie działo . Kwestia jak zaśmiecasz system i czym .

• Like 1

wreszcie test od najbardziej, wg mnie, rzetelnego testera aparatów fotograficznych (tych duży i komórkowych):

http://www.dxomark.com/Mobiles/Xiaomi-Mi-5-Mobile-review-Better-in-bright-light

Zatem MI5 jest na poziomie Samsunga S5, czy Xperii Z3/2. Uważam że niezle. Wiecej sie na pewno nie spodziewalem, bo moje wlasne testy wykazaly, ze jest na pewno sporo gorzej niz Iphone S6.

11 godzin temu, bikej napisał:

wreszcie test od najbardziej, wg mnie, rzetelnego testera aparatów fotograficznych (tych duży i komórkowych):

http://www.dxomark.com/Mobiles/Xiaomi-Mi-5-Mobile-review-Better-in-bright-light

Zatem MI5 jest na poziomie Samsunga S5, czy Xperii Z3/2. Uważam że niezle. Wiecej sie na pewno nie spodziewalem, bo moje wlasne testy wykazaly, ze jest na pewno sporo gorzej niz Iphone S6.

Na pewno Galaxy S5 nie robi tak dobrych HDRów jak Mi 5. Porownywałem i HDR przy bardzo małym oswietleniu z S5 to czarny ekran, a na Mi 5 wszystko pięknie widać.

6 godzin temu, johnny1836 napisał:

Na pewno Galaxy S5 nie robi tak dobrych HDRów jak Mi 5. Porownywałem i HDR przy bardzo małym oswietleniu z S5 to czarny ekran, a na Mi 5 wszystko pięknie widać.

Nie twierdze, ze hdry z S5 sa lepsze, ale chyba miales do czynienia z wadliwym modelem, piszac ze hdr to czarny ekran w jego wykonaniu. Tez sie bawilem S5 i robilem hdry. Nie wygladaly najgorzej.

6 godzin temu, bikej napisał:

Nie twierdze, ze hdry z S5 sa lepsze, ale chyba miales do czynienia z wadliwym modelem, piszac ze hdr to czarny ekran w jego wykonaniu. Tez sie bawilem S5 i robilem hdry. Nie wygladaly najgorzej.

W normalnym oświetleniu tak, ale Mi 5 zrobił na mnie największe wrażenie, kiedy więcej zobaczyłem na zdjęciu okiem telefonu niż patrząc swoimi oczami, bo było tak ciemno
S5 nie dał wtedy rady

Edited by johnny1836

23 godziny temu, xjendrek napisał:

Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje o dostępności mi5 pro black ceramic na ibuygou?

Wiadomość z dzisiaj:

"So sorry about that it is a pre-order now, And it is out of stock for the whole market,.

We also don't know the estimate time when it will be available.You may also need wait more than one month for it/We will ship it out as soon as we get it.

have a good day:) "

a z tego co wiem, jestem 30 w kolejce, zamówienie złożone jakieś 2 godziny po prezentacji w Barcelonie

Edited by szakal88