Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

To zacznę ;) mam dylemat; 32GB czy 64GB... sprawę pojemności powiedzmy że pominę, na 32GB raczej się zmieszczę ale 64GB w obecnym MI4 bywa bardzo wygodne tylko że tu dochodzi różnica w taktowaniu CPU (+20%) i RAM (+40%). Jako że nie mam czasu przeczesywać internetów w poszukiwaniu jakiś porównań czy w sumie ogólnie testów/recenzji to jeśli ktoś coś interesującego znajdzie to prosił bym bardzo o linka ;)

Zacznę od linka do całkiem ciekawego przeglądu którego wysłał w dziale Aktualności @marandoshttp://www.anandtech.com/show/10088/xiaomi-mi5-hands-on

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł.

A co do wyboru. Chyba jednak wziąłbym wersję 64GB. Mimo wszystko, to troszkę krok w przód(te wyższe taktowanie i szybsza pamięć) . Tym bardziej, że celujesz w nowy, świeży produkt. Różnica w cenie chyba nie jest wielka.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że z powodu tej renomy trzeba dużo dopłacac.

Np Redmi 3 wychodzi taniej z xiaomi.com.pl niż ibuygou a do tego bez ryzyka vatu (z ubezpieczeniem od vatu to już w ogóle cena kosmos). To samo mi4. Dalej nie chce mi się sprawdzać.

Nie żebym polecał ten sklep bo czasem można szybciej dostać telefon z chin niż od nich ale przypadki to raczej rzadkie.

Niestety ibuygou dopóki był jednym z niewielu pewnych sklepów był oczywistym wyborem (sam kupiłem tam 3 telefony). Niestety (stety!) teraz można już przebierać w sprawdzonych sprzedawcach zarówno chińskich jak i polskich także polecam najpierw sprawdzić a potem ewentualnie przepłacać na ibuygou.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post pragnę się ze wszystkimi na początku przywitać!

A teraz do rzeczy. Planuję pierwszy raz zakupić smartphone Xiaomi - celuję w model Mi5 4/128GB w kolorystyce czarnej. Ceny w sklepie  xiaomi.com.pl nie są jeszcze znane. Czy myślicie, że najlepszym wyborem kupienia tego aparatu będzie właśnie ten sklep?

Rozumiem, że po zakupie tego smartphona MIUI będzie w wersji anglojęzycznej, a spolszczenie ukaże się za kilka tygodni i będzie trzeba je wgrać ręcznie. Przepraszam za dość błahe pytanie aczkolwiek nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z systemem MIUI, jedynie na moim Samsungu Galaxy S2 miałem wgrany przez krótki czas costumowy rom na bazie MIUI właśnie i nie przypadł mi wtedy do gustu. Było to ponad 3 lata temu, więc zapewne nie ma nawet co porównywać do obecnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania takiego, że skoro czekałem już tyle miesięcy na MI5 , to i poczekam jeszcze ten miesiąc, dwa. Będzie większa konkurencja to ceny spadną. Na razie ze sprawdzonych źródeł IBG wprowadził najszybciej możliwość preorderu tego telefonu. Zaczną wprowadzać inni, to ceny będą bardziej konkurencyjne. Przynajmniej tak logika nakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem mi 5 za 1700 plus przesyłka DHL  full ubezpieczenia VAT cło plus rok dłuższej gwarancji, wyszło mnie 1900. Nie zastanawiałem się zbyt długo dodatkowo że mój mi2s wraz z dodatkowymi akcesoriami idzie za 500 zł więc całkiem fajnie!:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bobson napisał:

Ja zamówiłem mi 5 za 1700 plus przesyłka DHL  full ubezpieczenia VAT cło plus rok dłuższej gwarancji, wyszło mnie 1900. Nie zastanawiałem się zbyt długo dodatkowo że mój mi2s wraz z dodatkowymi akcesoriami idzie za 500 zł więc całkiem fajnie!:) 

na IBG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które zamówiły telefon taniej w funtach na IBG powinny to zobaczyć :

"We are really sorry for the system problem for paying by GBP.
And now we are contacting with the customer who paid by GBP to pay the price difference, we have no profit in that way,so we are dealing with it now."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na ibg, to ze wystawili cenę za produkt za który zapłaciłem oraz mam potwierdzenie zapłaty był na początku inny niż teraz to już nie mój problem. Nie jestem wg prawa polskiego zobowiązany do zapłaty różnicy jeśli produkt już jest opłacony.  Również nie dostałem od nich żadnego maila. Jeśli takowy będzie wtedy zażądam zwrotu pieniędzy i zobaczymy gdzie będzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buriza w którymś z wątków napisał, że nie wystawiają jeszcze MI5, gdyż nie wiedzą jaką ilośc dostaną. Podejrzewam, że kolory są dostępne wszystkie, tylko niektóre rynki mają pierwszeństwo znając życie i tam będą puszczane w pierwszej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa obowiązującego na odległość kupno - sprzedaży, data zawarcia umowy jest wtedy gdy sprzedający IBG wystawi nam potwierdzenie zakupu (na maila). Jeśli przez jego niedokładność / pomyłkę, ceną będzie inna niż była zamierzana, my jako konsumenci którzy zapłaciliśmy już w całości za produkt nie mamy obowiązku dopłacać ewentualnej dopłaty za towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bobson napisał:

Wg prawa obowiązującego na odległość kupno - sprzedaży, data zawarcia umowy jest wtedy gdy sprzedający IBG wystawi nam potwierdzenie zakupu (na maila). Jeśli przez jego niedokładność / pomyłkę, ceną będzie inna niż była zamierzana, my jako konsumenci którzy zapłaciliśmy już w całości za produkt nie mamy obowiązku dopłacać ewentualnej dopłaty za towar.

Tyle tylko, że niekoniecznie to też obowiązuje w Chinach :)

 

3 godziny temu, Wujek napisał:

Osoby, które zamówiły telefon taniej w funtach na IBG powinny to zobaczyć :

"We are really sorry for the system problem for paying by GBP.
And now we are contacting with the customer who paid by GBP to pay the price difference, we have no profit in that way,so we are dealing with it now."

Gdzie taka informacja była? Bo na maila jeszcze nic od nich nie dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szakal88 napisał:

Tyle tylko, że niekoniecznie to też obowiązuje w Chinach :)

Z tego co się oriętuje nie ma to znaczenia, ale akurat tak się składa ze na uczelni mam podstawy prawa wiec bez problemu można sie dopytać :) 
a druga rzecz od paru lat prawo konsumenckie, kupna-sprzedaży  stoi po stronie kupującego a nie sprzedającego jak to było kiedyś ;D A co do tej informacji też nic takiego nie dostałem ;P 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ari93 napisał:

To zacznę ;) mam dylemat; 32GB czy 64GB... sprawę pojemności powiedzmy że pominę, na 32GB raczej się zmieszczę ale 64GB w obecnym MI4 bywa bardzo wygodne tylko że tu dochodzi różnica w taktowaniu CPU (+20%) i RAM (+40%). Jako że nie mam czasu przeczesywać internetów w poszukiwaniu jakiś porównań czy w sumie ogólnie testów/recenzji to jeśli ktoś coś interesującego znajdzie to prosił bym bardzo o linka ;)

Zacznę od linka do całkiem ciekawego przeglądu którego wysłał w dziale Aktualności @marandoshttp://www.anandtech.com/show/10088/xiaomi-mi5-hands-on

Podpinam się. Mam podobny dylemat. Telefonu raczej nie katuję jakoś ostro, praktycznie nigdy nie gram. Używam do codziennego kontaktu - tradycyjnie, messengery, mail. Do tego dochodzi przeglądarka no i zdjęcia / filmy. Wydaje mi się, że niższe taktowanie może pozytywnie wpłynąć na wydajność, ale wiem że to kwestia dyskusyjna i raczej dot. optymalizacji użycia rdzeni, itp. itd.

Dlatego, jeśli ktoś ma jakieś ciekawe info/doświadczenia nt. tego jak może spisywać się ta sama bateria w obu wariantach (na przykładach ogólnych / innych tel.) to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bobson napisał:

Z tego co się oriętuje nie ma to znaczenia, ale akurat tak się składa ze na uczelni mam podstawy prawa wiec bez problemu można sie dopytać :) 
a druga rzecz od paru lat prawo konsumenckie, kupna-sprzedaży  stoi po stronie kupującego a nie sprzedającego jak to było kiedyś ;D A co do tej informacji też nic takiego nie dostałem ;P 

Ciekawe jaka będzie odpowiedź sklepu, jak ktoś nie wyrazi zgody na dopłatę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bobson napisał:

To chyba wtedy najmniej na tym zyskają ;D 

I tak i nie ;D. Nie zdziwiłbym się jakby kolejkę mieli nie małą. 

Szczerze, to to było do przewidzenia, że prędzej czy później ogarną tą różnicę między funtami a innymi walutami :D. Dziwię się, że tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marandos napisał:

I tak i nie ;D. Nie zdziwiłbym się jakby kolejkę mieli nie małą. 

Szczerze, to to było do przewidzenia, że prędzej czy później ogarną tą różnicę między funtami a innymi walutami :D. Dziwię się, że tak późno.

Zyskali bo był preorder, teraz ludzie albo czekają na niższe ceny albo jak pojawi się w sklepie, ponoć buriza ma konkurencyjne ceny, z tym że jeszcze nie ma u niego ofert ;D Tak czy inaczej, odstępuje od umowy kupujący a nie sprzedawca, ktoś kupił za daną cenę, żąda towaru. Kończąc ten temat, przy tym jak kupowałem swojego czasu Mi2s też były różnice w walutach, ludzie kupowali tam gdzie było taniej a przesyłki im dotarły, myślę że identycznie będzie teraz ;) 

ps.

Juz odbijając od kwestii ceny, jestem ciekaw kiedy ruszy sprzedaż wszystkich modeli :> 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...