Jump to content

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

Od tygodnia jestem posiadaczem Mi5 64GB i mam problem z synchronizacją Gmaila. Mimo, że w ustawieniach konta gmail mam włączoną synchronizację, to nie pobiera maili, jeśli tego sam nie wymuszę (synchronizację tylko przez WiFi mam wyłączoną). Ma ktoś jakiś pomysł? Może jeszcze gdzieś to trzeba włączyć/dać uprawnienia aplikacji?

Mój rom to MIUI Polska 6.5.7

P.S. Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum :)

Edited by metaloman
Dodanie przywitania

W Nju (Orange) mam taki problem że gdy jestem na 2G i wymuszę 4G... to kaput. Zwykle. Nie ma sieci. Za to jak przerzucę na 3G (lub nawet znów na 2G) i znów na 4G... to łapie. Ktoś też tak ma? :P

Od tygodnia jestem posiadaczem Mi5 64GB i mam problem z synchronizacją Gmaila. Mimo, że w ustawieniach konta gmail mam włączoną synchronizację, to nie pobiera maili, jeśli tego sam nie wymuszę (synchronizację tylko przez WiFi mam wyłączoną). Ma ktoś jakiś pomysł? Może jeszcze gdzieś to trzeba włączyć/dać uprawnienia aplikacji?

Mój rom to MIUI Polska 6.5.7

P.S. Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum

Panel sterowania/uprawnienia/autostart zaznacz Gmaila i powinno być ok. Pozdrawiam Mariusz

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Panel sterowania/uprawnienia/autostart zaznacz Gmaila i powinno być ok. Pozdrawiam Mariusz

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Zrobiłem tak i ustawiłem też Gmaila jako domyślną aplikację do poczty i na razie działa :)

13 minut temu, weah napisał:

Witam, Wie ktoś czemu w Mi5 nie ma RADIA FM i jak ewentualnie wrzucić? Pozdrawiam Piotr

@weah nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Edited by cuberut

1 minutę temu, cuberut napisał:

@weah: nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Kurcze wielka szkoda (gdyż na rowerze endomondo plus radio 2h dziennie) ..... dziękuję za informację

1 godzinę temu, janushek napisał:

mam miui 7,2,13,0 od xiaomi.eu...jak teraz przejsc na wersje dostepna na forum 6.5.12 ?

Wipe wszystkiego oprócz pamięci wewnętrznej przez TWRP, a potem Install zip

3 godziny temu, cuberut napisał:

@weah nie ma, bo widocznie producenci stwierdzili, że nie jest potrzebne, a włączyć się nie da, bo to funkcja sprzętowa. 

Ostatnio, Samsung dodał obsługę radia FM do swego SGS7... Teoretycznie więc, nic nie jest przesądzone :D Chyba że naprawdę Mi5 nie jest w stanie obsłużyć radia...

Wipe wszystkiego oprócz pamięci wewnętrznej przez TWRP, a potem Install zip

Cześć

A gdzie mogę przeczytać czym.sie różnią erdjr miui tj 7.2.8.0 od 6.x.x.x jako polskiej wersji.

Interesuje mnie gdzie są zpisane różnice .

Dlaczego powinno się użyć wersji pl skoro są wersje 7.2.8.0 i też jest wszystko po polsku?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Koledzy :)

Dzisiaj  dostałem mojego Xiomi Mi5 - niestety pewnie ma zablokowany bootlader.

Czy mogę na ten bootloader mogę wgrać soft Miui Polska ?

Soft w telefonie mam MIUI Global 7.2.4.0.0(MAACNDB)

Prosiłbym o info :)

Tak, domyślam sie ale gdzies wydwało mi sie ze widziałem ze mozna cos wgrywac bez odblokowania.

Wysłałem juz prosbe o odblokowanie czyli musze czekac :(

Czy na sofcie Miui Polska mozna włączyc dostep roota ?

ok, wpis o root znalazłem ( działą tylko na Polskim Miui ?, w tym ROM Global nawet nie mam doubletap do wybudzenia ekranu :/ i polskiego jest tyle co kot napłakał :/

Czyli musze czekać na odblokowanie bootladera, to podstawa ?

1 minutę temu, onken napisał:

to podstawa ?

Podstawa to zainstalowanie normalnego ROMu - china lub global. Przy odblokowaniu bootloadera potrzebny będzie ROM China dev lub stable,

Ok, to instalowac stable global ROM czy najlepiej juz china ? ( bo itak bedzie potrzebny do odblokowania bootloadera ( czyli moge to zrobic na to co juz jest ? )

Tak, napisałem prośbę o odblokowanie, tylko nie wiem do konca jak to działa bo pierwszą część do unlock robiłem na innym numerze telefonu do rejestracji, a samą prosbe wyslalem juz na numer ktory mam w samym telefonie Mi5

Edited by onken

2 minuty temu, onken napisał:

Ok, to instalowac stable global ROM czy najlepiej juz china ?

Jeśli nie przeszkadza Ci brak polskiego, to zainstaluj China dev i czekaj na zgodę na odblokowanie. ROM musisz wrzucić przez EDL.

Edited by TKN

ok, i tak musze czekac i tak :)

Pytanie tylko jak to działa z tym odblokowaniem, wysla mi haslo na sms, link czy jak ?

Ma to jakis zwiazek z moim kontem na forum china miui czy to osobne rzeczy ?

Edited by onken