Jump to content

Acid

Administratorzy
 • Posts

  13,269
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  408

Everything posted by Acid

 1. Nie ma czegoś takiego. Wariant telefonu Global posiada system MIUI Global. Wariant China (chińskie znaczki na pudełku) nie China ROM. Nie wolno blokować BL mając skrzyżowany typ romu czyli Global rom na wariancie China (lub odwrotnie). Nikt z nikim się nie umówił. Gdzie tak ktoś napisał czy wymyśliłeś to zdanie? Blokada bootloadera jest w każdym producencie z Androidami. Apple zresztą tak samo. A działania Google co teraz obserwujemy to co innego i dotyczy wszystkich custom rom. Nie tylko Xiaomi. Możliwe, że ta część zamienna jest z czarnej listy tzn IMEI został zbanowany w bazie. Może przez jakieś serwisowe zmiany IMEI podczas wymiany płyty. Czy za każdym razem jak miałeś płytę wymienianą to miałeś taki sam czy inny IMEI?
 2. Po pierwsze olać McDonalda - tam z ich menu nic nie nadaje się do jedzenia i picia. Kawa do zlewu, a frytki są z papieru. Nie warto. Po drugie zwykle po postatnich zmianach nie ma problemu większego z płatnościami. Moduł aktualizuje się szybko i w ten sam dzień naprawia problem, a nawet jeśli w danym dniu wyskoczy Basic w PI to płatości nadal działają i jest czas na aktualizację modułu. Tak to jest pewna trudność i nie wiemy póki co jak to się skończy ale wszystko jest jeszcze rozwojowe. Pamiętaj też, że dużo osób ma chińskie wersje Xiaomi i nie można ot tak nakłaniać wszystkich na Global + blokada BL bo potem ktoś to przeczyta, zrobi jak sugerujesz i sobie zrobi cegłę. Mało to takich już było? Dla osób z chińskimi wariantami nie ma innego wyboru i tak. Nie wszyscy też używają portfela google co wiem od różnych osób i przełkną ten minus byle mieć taniej kupione np. Xiaomi 14.
 3. Tu piszesz, że możesz wejść w Fastboot. Tu, że nie. To jak w końcu? Jak wchodzi to uruchom terminal i wydaj komendę fastboot getvar all I daj tu wynik to popatrzymy.
 4. MIUI 14 czy Hyper to to samo. Nic tu się względem konfiguracji MMS nie zmieniło. A telefon także nie ma znaczenia czy chiński czy globalny. Ja mam chiński 13 i działa.
 5. Zanim wypowiesz taki słowa dopatrz się na zdjęcia. Na jednym jest wychodzący MMS ze zdjęciem a drugi telefon MIX 2 ma pokazane, że otrzymał. Myślisz, że bym tracił rano czas na podrabianie tego? Nie używam żadnych aplikacji poza systemową. Mówiłem odinstaluj wszystko co wgrałeś i sprawdź APNy. Od zawsze jest tak, że wkładam kartę do telefonu, nic nie muszę robić i działa MMS. A przynajmniej tak jest w Orange. Z Play zawsze były cyrki więc może przejdź się do salonu niech popatrzą czy wszystko się zgadza.
 6. Masz chyba niebywałe szczęście bo akurat Admin tego forum Xiaomi 13 posiada. Oto dowód działania MMS. Od zawsze jak mam Orange działają mi MMSy. Na każdym telefonie i systemie. Moim zdaniem powinieneś poprawnie ustawić APN do MMS. Czasem nie zawsze system poprawnie to ustawia, czasem trzeba na stronie operatora popatrzeć czy wszystko się zgadza co do znaku. Ale zanim zrobisz cokolwiek usuń te wszystkie apki co doinstalowałeś, zostaw MMS od MIUI i testuj.
 7. Ostatnio udało mi się odblokować 11 Ultrę z tym samym problemem. Możesz mi podesłać na micenter.pl to spróbuję i z tym. Ale to koszt 150 zł jak się uda.
 8. W trakcie prac nad instalacją oprogramowania z nagrywaniem rozmów natrafiliśmy na serię telefonów Xiaomi 13T Pro, które nie są kompatybilne z naszym oprogramowaniem i nie ma możliwości by ta funkcja działała. Dotyczy to wyłącznie importów 13T Pro z Vodafone DE zakupionych na Allegro. Zdarzają się u tego samego sprzedawcy także zwykłe importy z Niemiec, które mogą przejść instalację. Te z Vodafone DE nie. Telefony z Polskiej dystrybucji nie mają problemu i są gotowe do instalacji u nas. Pokażemy jak sprawdzić czy telefon może zostać u nas przerobiony. 1. Weryfikacja etykiety Telefon 13T Pro będący importem z Niemiec posiada etykietę IMEI w języku niemieckim i jest widoczna dodatkowa naklejka nałożona jedna nad drugą (widać prześwity). Nie jest to 100% weryfikacja – dopiero w drugim kroku uzyskamy pewność. Telefon z importu z Niemiec (ale nie z Vodafone DE) może być u nas zainstalowany. 2. Weryfikacja regionu Ten krok wymaga paru zabiegów jednak da nam 100% pewności czy telefon pochodzi z Vodafone DE. Prosimy sprawdzić to przed wysłaniem do nas (my i tak to sprawdzamy u siebie i w razie wykrycia takiego telefonu odsyłamy urządzenie i anulujemy zlecenie odejmując koszt wysyłki zwrotnej). Wg tego poradnika Instalacje MIUIPolska > Jak zainstalować fastboot/ADB zainstalować ADB na komputerze i telefonie. Podłączyć telefon z komputerem po USB. Wydać polecenia w terminalu na komputerze: adb shell getprop persist.sys.cota.carrier Jeśli w wyniku wpisania ostatniej komendy terminal zwróci pusto lub XM to system z nagrywaniem rozmów MOŻE być zainstalowany. Jeśli komdenda zwraca VF to jest to brand Vodafone i NIE MA możliwości instalacji takiego oprogramowania. Sugerujemy zwrot takiego urządzenia do sprzedawcy i ponowny zakup. Facebook WhatsApp Email Print Artykuł Jak sprawdzić czy można zainstalować nagrywanie rozmów do każdego Xiaomi 13T Pro? pochodzi z serwisu MiCenter.pl.
 9. W związku ze zmianami w Google Play Integrity dokonanymi przez Google od dnia 9.11.2023 na systemie Xiaomi.eu z MIUIPOLSKA występują problemy z płatnościami z użyciem Portfela Google za pomocą NFC. Dotyczy to klientów, dla których serwis zainstalował tą odmianę systemu z nagrywaniem rozmów. Wersję można zweryfikować w „Ustawienia – O telefonie – Wersja MIUI: xiaomi.eu”. Użytkownicy wersji Global nie będą mieć problemów. Stosowna poprawka systemu MIUIPOLSKA jest już opracowana i wg komunikatu na stronie będzie wdrażana aktualizacja wersji Stabilnych, którą należy zainstalować wg instrukcji dostępnych na ww. stronie w dziale Poradniki odpowiednio dla posiadanego przez siebie modelu lub przez aplikację Aktualizację. Facebook WhatsApp Email Print Artykuł Problemy z płatnościami z Portfel Google na MIUIPOLSKA. pochodzi z serwisu MiCenter.pl.
 10. Chyba Indonezja miala jeszcze dual sim z tego co pamiętam
 11. Oczywiście, że nie i nawet nie próbuj bo będzie cegła. Albo zrobisz reset do ustawień fabrycznych i może safetynet wróci dobry albo poszukaj na XDA jakiegoś nowszego Androida (już nie MIUI), który będzie miał działającą certyfikację.
 12. Tak kopia Zapasowa na koncie Xiaomi. A też część rzeczy przenosiłem przez Przenoszenie danych (Mi Mover).
 13. Przechodząc z 11 na 13 przywracałem TYLKO kopię z konta Xiaomi bo zawsze tak robię. I wszystko przeniosło się prawidłowo bez błędów. Poza aplikacjami chronionymi i Google które pobrałem ręcznie z marketu.
 14. Może za wcześnie na takie słowa co? To mało prawdopodobne by nie działały takie aplikacje na naszym romie. Sam mam 13 i ten sam DEV i używam cały czas tych wymienionych aplikacji. Wszystko działa.
 15. Rozumiem, że EEA z dialerem Google bez opcji nagrywania (gdzie zawsze to było od początku Xiaomi) nie jest okrojonym softem? Proszę o co najmniej 5-10 różnic tego "okrojonego softu" skoro jest tak mocno, że aż z "d*upy" . I nie liczymy Regionu bo to nie jest opcja dla użytkowników chcących "przyspieszyć sobie bez wyraźnego powodu aktualizację o parę tygodni". Region w sofcie TW nie występuje z oczywistych powodów. Jest tylko jeden region na świecie gdzie podział regionalny na małym obszarze sprzedażowym jest konieczny z uwagi na różnice kulturowe, językowe, przepisowe itp. itd.
 16. U mnie na 13 na V14.0.23.9.18.DEV nie mam problemu. Dźwięk działa, itp. Aktualizacji google play nie ma (a przynajmniej nie znajduje nowszej). Nie używam Google.
 17. U mnie nie ma Device corrupt. Robiłem zgodnie z poradnikiem, który pisałem do 13 i 13 pro.
 18. W MiCenter można teraz zainstalować oprogramowanie z nagrywaniem rozmów na telefonach POCO F5 PRO i Xiaomi 13T/13T Pro. Dzięki zielonemu dialerowi od Xiaomi (w POCO niebieski), nagrywanie rozmów odbywa się w sposób łatwy i intuicyjny, a zapis nagranych połączeń pojawia się automatycznie w historii połączeń. Co więcej, nagrywanie odbywa się bez powiadamiania rozmówcy, co daje nam swobodę w przeprowadzaniu rozmów, jednocześnie umożliwiając nam zapisanie ważnych informacji czy szczegółów dyskusji. Nagrywanie rozmów jest szczególnie ważne w wielu sytuacjach, szczególnie w sytuacjach biznesowych czy w kwestiach prawnych, kiedy ważne jest zachowanie dowodu na to, co zostało powiedziane. Wszystkie nagrane połączenia zostaną automatycznie zapisane w historii połączeń, co umożliwia łatwe odsłuchanie nagrań w przyszłości. najnowsze MIUI 14 i Android 13 bezproblemowe aktualizacje reset do ustawień fabrycznych nie usuwa modyfikacji nagrywanie bez powiadamiania rozmówcy zapis nagrań w historii połączeń zapis nagrań w formie plików MP3 w pamięci urządzenia i aplikacji Dyktafon Usługę instalacji można nam zlecić tutaj i przesłać nam telefon. KUP USŁUGĘ I WYŚLIJ TELEFON Facebook WhatsApp Email Print Artykuł Instalacja softu z nagrywaniem rozmów w POCO F5 PRO, Xiaomi 13T Pro pochodzi z serwisu MiCenter.pl.
 19. Problemem podstawowym było to, że kolega próbował od razu (nie wiadomo dlaczego) instalować inny dialer po instalacji romu DEV. Tak się nie robi. Nagrywanie jest wbudowane w tylko i wyłącznie dialer Xiaomi przychodzący jako domyślny w romie. Zmiana na jakikolwiek inny jest bezsensowna. Dodatkowo warto zwrócić uwagę co się przywraca z kopii zapasowej bo pośród tych 100 aplikacji może być dialer używany w poprzednim telefonie, który być może bez wiedzy użytkownika nadpisze się w systemie jako domyślny i będzie to tak wyglądało jakby rom nie miał nagrywania lub dialera xiaomi.
 20. Ja mam DEV bo jak tylko skończą się święta i będzie powrót do romów to będą już Androidy 14 i będzie można testować. U mnie MMS działa bo nie ma powodów by nie działało. Działanie MMSów w telefonach tzn to czy przechodzą albo nie w 99% zależy od ustawień i operatora, nie od romu. Jeśli nie działają to ktoś ma coś źle ustawione np. w APN. U mnie karta Orange sama ustawia wszystko więc nic nie trzeba dotykać by MMS przechodził. Generalnie na DEV wszystko działa prócz Mc Donalds bo wywala, że root. No ale to akurat dobrze.
 21. No. Its stated that its not possible for devices that have china Xiaomi accounts (starts with +86 country code). Does your phones have +86 xiaomi account?
 22. Możliwe, że był to zwrot konsumencki i telefon przeleżał. Jeśli jest z Niemiec to może to typowe co w Polsce się dzieje ze wszystkim ostatnio czyli import zwrotów z Amazona by to potem przepchnąć w Polsce. Jak telefon działa i sprawdziłeś że nie jest gdzieś kradziony czy zbanowany to powinno być ok.
 23. Da się ale jak zwykle w Xiaomi jest bałagan w aplikacjach. W Mi Fitness > głowna strona kliknij na pierwszy widget z kaloriami, krokami i staniem (ten z wykresem) > prawy górny róg trzy kropki > i tam ustawiasz. Potem w Urządzenie zrób synchronizację z zegarkiem.
×
×
 • Create New...