Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Jak wyżej. Chińska apka od pogody nie działa na Globalu.
  2. Na ten moment prawdopodobnie tak.
  3. Wygląda na to, że Google powoli wprowadza swoje zmiany, które testowo szły już 2 miesiące temu. Przez to będzie znacznie trudniej ogarnąć płatności na odblokowanym bootloaderze...
  4. Nie masz przypadkiem Ryzena? Z nim jest ten problem. Na forum jest fix, ale nie wiadomo, czy działa.
  5. Nie działa w pewnych aplikacjach, które tego nie obsługują, np. w przeglądarkach. Nic na to nie możemy poradzić.
  6. W opcjach diody powiadomień włączyłeś opcję żeby o tym powiadamiało? (jeśli jest takowa?)
  7. SafetyNet ci przechodzi?
  8. Jeśli tak się stanie, to tu napiszę. Na razie póki co tak nie ma (i nie będzie, oczywiście jeśli xiaomi czegoś nie wymyśli genialnego...).
  9. Na telefonach, na których był dialer od Xiaomi domyślnie, zostanie już tam prawdopodobnie do końca świata (i jeden dzień dłużej ;p). Więc o zmianę raczej nie trzeba się obawiać...
  10. Kacper Skrzypek

    Ciemny motyw

    W ustawieniach ciemnego motywu powinieneś mieć opcję Aplikacje firm trzecich - tam możesz odznaczyć tryb ciemny dla poszczególnych aplikacji.
  11. Patrz na to, co pobierasz. Pobrałeś xiaomi.eu dla Redmi K30 Pro. Jakim cudem miałoby to się wgrać na Redmi Note 4? Ściągnij paczkę pod Twój telefon (nie wiem, czy masz wersję MTK, czy Snapdragon?) i ją wgraj, wtedy pójdzie.
  12. Zrób to co wskazuje komunikat... wyloguj się z konta Xiaomi i zaloguj ponownie i spróbuj.
  13. Redmi 7A V11.0.2.0.QCMMIXM Android 10 https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QCMMIXM/miui_PINEGlobal_V11.0.2.0.QCMMIXM_998decafa1_10.0.zip
  14. MIUI V11.1.3.0.QFDMIXM poprawki czerwcowe https://bigota.d.miui.com/V11.1.3.0.QFDMIXM/miui_TUCANAGlobal_V11.1.3.0.QFDMIXM_92fc5246c5_10.0.zip https://bigota.d.miui.com/V11.1.3.0.QFDMIXM/miui-blockota-tucana_global-V11.1.2.0.QFDMIXM-V11.1.3.0.QFDMIXM-a30c36631b-10.0.zip MIUI V11.1.2.0.QFDEUXM poprawki czerwcowe https://bigota.d.miui.com/V11.1.2.0.QFDEUXM/miui_TUCANAEEAGlobal_V11.1.2.0.QFDEUXM_782cb61971_10.0.zip https://bigota.d.miui.com/V11.1.2.0.QFDEUXM/miui-blockota-tucana_eea_global-V11.1.1.0.QFDEUXM-V11.1.2.0.QFDEUXM-ee797af722-10.0.zip
  15. Aktualizacja V11.0.16.0.QFQMIXM http://bigota.d.miui.com/V11.0.16.0.QFQMIXM/miui_LAURELSPROUTGlobal_V11.0.16.0.QFQMIXM_f85f15b60e_10.0.zip http://bigota.d.miui.com/V11.0.16.0.QFQMIXM/miui-blockota-laurel_sprout_global-V11.0.15.0.QFQMIXM-V11.0.16.0.QFQMIXM-1f5ea9f5b4-10.0.zip
  16. Nie no, na razie safetynet przechodzi. Nie sprawdzałem jeszcze teraz z magiskiem ale bez niego jest OK.
  17. Jak się okaże że istotnie to wprowadzą to na xiaomi.eu niestety każdy kto będzie chciał mieć nasz ROM będzie musiał dokonać wyboru - czy chce mieć certyfikat Widevine L1 (i niedziałający safetynet), czy działający safetynet (czyli brak Widevine L1)... Bo z tego co wiemy wyczyszczenie partycji /persist póki co obniża status urządzenia w Safetynecie i powoduje że safetynet idzie bez problemu.
  18. @Karls @mazok znalazłem rozwiązanie problemu z apką SMS. Nie wiedzieć czemu Xiaomi uzależniło wyświetlanie większej ilości wiadomości od tego, czy ROM obsługuje ich podział na wiadomości "zwykłe" i "reklamowe". Wyłączenie tego ograniczenia bezpośrednio w kodzie apki naprawia cały problem i można normalnie przewijać. Działającą apkę podrzuciłem w poście o aktualizacji 20.6.18, ale na Globalu pewnie nie pójdzie bez podmiany w /system (o ile w ogóle).
  19. Jak będziesz miał kiedyś chwilę to podeślij na PW albo gdzieś wersję softu, jaka jest na tym telefonie, bo w sumie jestem ciekaw na jakim sofcie to dali - na zwykłym Globalu czy jakimś innym... ale to nie miejsce na to, więc EOT. Może ktoś kiedyś założy ogólny temat dot. brandów.
  20. Lista operatorów o których obecnie wiem że są/mogą być brandy: lm_cr = Claro (Ameryka Łacińska), it_vodafone, es_vodafone = Vodafone, mx_telcel = Telcel (Meksyk), cl_moviestar = Moviestar (Chile), tr_turkcell = Turkcell (Turcja), cl_wom = WOM (Chile), hk_h3g = Three (Wielka Brytania), it_tim = TIM (Włochy), fr_orange = Orange, fr_sfr = SFR (Francja), ph_smart = Smart (Filipiny), es_telefonica = Telefonica (Hiszpania), kh_seatel = Seatel/yes (Kambodża), cl_en, cl_entel = Entel (Chile), mx_at = AT&T (Meksyk), kr_skt, kr_kt, kr_lgu = koreańscy operatorzy SK Telecom, KT i LGU (LG Unicom), jp_kd = au (Japonia - kontrolowane przez KDDI, stąd nazwa), no i chińskie np. China Telecom.
  21. Istnieje, ale jeszcze nie dla polskich operatorów. Przynajmniej na razie...
  22. Na Globalu tego nie ma na razie chyba, to funkcja na Chiny obecnie. Można, ale na xiaomi.eu. Na Globalu póki co nie można (o ile wiem).
  23. No to cóż, masz przycisk do papieru, dopóki nie uda się komuś wgrać ROM-u chińskiego w trybie EDL. Potem trzeba odblokować bootloader i wgrać xiaomi.eu (bo tu płatności powinny działać normalnie) albo Globala (ale tu płatności bez kombinacji nie będą działać). I pod żadnym pozorem nie blokować bootloadera. A na przyszłość - kupować globalne wersje telefonów, jeśli się nie wie, co się robi.
  24. Coś chyba kombinowali, bo zazwyczaj powinno być MIUI 11 by xiaomi.eu... no ale cóż. Myślę że wgranie i wejście do TWRP -> wpisanie hasła blokady ekranu -> zainstalowanie 12 powinno załatwić problem. Na pewno z MIUI 11 na 12 nie przejdziesz ot tak, pisałem w liście zmian że trzeba ręcznie. edit - jednak chyba nie kombinowali
×
×
  • Dodaj nową pozycję...