Jump to content

Kacper Skrzypek

Administratorzy
 • Posts

  12,154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  661

Everything posted by Kacper Skrzypek

 1. @Gr3mi13, przede wszystkim spróbuj tym bypassem.
 2. Masz synchronizację z kontem Google? Jeśli tak, to może dałoby się zmienić online przez stronę Google'a? Ewentualnie spróbować wyczyścić dane dialera i apki Kontakty?
 3. Wątek poświęcony najnowszej dostępnej aktualizacji HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi MIX 4 (nazwa kodowa: odin). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ODIN_OS1.0.3.0.UKMCNXM_14.zip/download ROM można zainstalować zarówno przez tryb Fastboot, jak i Recovery. Więcej informacji: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/ Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 4. Trudno mi powiedzieć, przed chwilą ściągnąłem bez problemu z altushost-swe.
 5. Wątek poświęcony najnowszej dostępnej aktualizacji HyperOS w wersji OS1.0.4.0.ULBCNXM dla telefonu Xiaomi 12 Pro (nazwa kodowa zeus). Link do pobrania ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ZEUS_OS1.0.4.0.ULBCNXM_14.zip/download ROM trzeba pobrać ręcznie - OTA go nie znajdzie! ROM można zainstalować zarówno przez TWRP, jak i fastboot: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/ Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 6. Ustawienia > na dole Prywatność > Panel prywatności > SMS > tu szukasz Usług Google Play. Jak nadasz im uprawnienia, to apka będzie działać.
 7. Nie do końca w to wierzę, zwłaszcza na chińskim ROMie. Aczkolwiek różne cuda się działy. Najlepiej ściągnąć Termuxa i sprawdzić, czy to Global, komendą getprop ro.boot.hwc (albo z pudełka - jeśli jest cokolwiek chińskiego, to raczej wersja CN, a tam eSIM na pewno nie ma)
 8. Nie masz prawdopodobnie pliku fastboot.exe w katalogu, z którego próbujesz zainstalować TWRP. Jeśli masz, to być może jesteś w PowerShellu, gdzie aby wykonać polecenie z exe trzeba wpisać .\fastboot.exe twoja_komenda.
 9. Przy 14 Ultra nie jest to konieczne, prawdopodobnie ze względu na to, że 14 Ultra nie ma eSIM w Globalu, a 14 ma.
 10. Na globalnej wersji jest potrzebny niestety. Po to jest informacja w dziale pobierania.
 11. Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji wersji stabilnej HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ALIOTH_OS1.0.6.0.TKHCNXM_13.zip/download ROM trzeba ściągnąć ręcznie - OTA go nie znajdzie! ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/ Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 12. Nie, nie pobierasz China. Pobierasz albo z tego, albo z tego, to to samo (tyle że jest już nowsza wersja, wątek jest w tym samym dziale, tylko nieco niżej). W paczce są takie skrypty: Dla każdego systemu są po 2. Jeden jest "czystą" instalacją (kasują się dane), drugi to aktualizacja (w przypadku, gdy już masz Xiaomi.eu, a masz - więc możesz go użyć, dane się nie kasują). Jak w każdej aktualizacji, może się zdarzyć jakiś chochlik, ale zazwyczaj wszystko przechodzi poprawnie Na początku wydaje się to skomplikowane, ale potem wszystko idzie już z górki. Ściągasz ROM. Rozpakowujesz go na kompie. Telefon w trybie Fastboot, podpinasz do kompa. Uruchamiasz skrypt. Jeśli skrypt nie widzi telefonu, to prawdopodobnie nie ma sterowników od Fastboota - trzeba je zainstalować; dokładna instrukcja jest tu - https://miuipolska.pl/faq/, Instalacja MIUIPolska > Jak zainstalować ADB/Fastboot > na dole info co zrobić, gdy nie widzi telefonu, Tyle, telefon uruchomi się potem automatycznie. Nie dotyczy, przynajmniej póki bank nie kombinuje
 13. Ściągasz ROM albo stąd: albo stąd: https://miuipolska.pl/forum/forum/937-modyfikacje-systemowe/ Ponieważ na Xiaomi 14 Ultra nie ma TWRP w tej chwili, OTA nie zadziała (nie będzie w stanie zainstalować pliku po prostu z telefonu). Paczkę musisz ściągnąć na komputer i rozpakować, telefon podłączyć w trybie Fastboot (vol- i power) do komputera, a następnie wybrać odpowiedni skrypt (są dwa - jeden do pierwszej instalacji ROM-u, drugi do aktualizacji - w twoim przypadku raczej ten drugi). Aktualizacja: TWRP jest. Ale to niewiele zmienia, bo nie jest w stanie odszyfrować danych z pamięci wewnętrznej - nie zainstaluje pliku.
 14. Niekoniecznie. Mapka Playa, tam gdzie jest bardzo jasno jest tylko LTE. Trochę ciemniejsze to 5G na 2100 (z tym istotnie bywa problem u nas - LTE śmiga, 5G z jakiegoś powodu nie), a najciemniejsze to 5G na paśmie C, które powinno u nas chodzić (dzisiaj miałem okazję sprawdzić u siebie, bo włączyli).
 15. Nie ma w kodzie różnicy - jeśli ROM jest z końcówką _global, to jest traktowany jako Global. W każdym przypadku.
 16. W przypadku Redmi Note 12S nie ma za bardzo czym się martwić, ten telefon nie wyszedł w Chinach.
 17. Xiaomi.eu to xiaomi.eu, Global to Global. Używasz MiFlasha.
 18. Nie. W pliku masz 2 skrypty - jeden do czystej aktualizacji, drugi do aktualizacji bez czyszczenia danych.
 19. Być może Samsung ma jakiś problem z ogarnięciem tego tematu... Możesz jeszcze spróbować wyczyścić dane aplikacji, ale wątpię, że to pomoże.
 20. W sumie nie. A możesz zmienić na jakiś nie chiński, ale europejski (np. Niemcy)?
 21. Możesz spróbować tak zrobić. Być może hard reset będzie potrzebny, ale to trzeba sprawdzić - nie miałem jeszcze takiej drukarki.
×
×
 • Create New...