tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

1 godzinę temu, Dexter 13 napisał:

A jak ustawić powiadomienia e-mail i Messenger

Profil > Moje urządzenia (klikasz na BIP) > Alerty aplikacji

8 godzin temu, Dexter 13 napisał:

Już wszystko śmiga tylko pogoda po Hiszpańsku dzięki Konstantino jesteś wielki jeszcze muszę sprawdzić powiadomienia połączeń i SMS czy są polskie znaki

Dlatego używam MiFita w wersji 3.6.0 bez firmware i mam wszystko po polsku,

link do tej wersji znajdziesz na tym forum wpisując w wyszukiwanie MiFit 3.6.0. lub przeczytaj stronę 163.

https://ufile.io/9ctfbf79

Edited by lisek1953

Dnia 9.07.2019 o 11:59, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

Tutaj jest link do MiFita 3.6.0 bez firmware.

Cześć wszystkim.

Zarejestrowałem się specjalnie na forum aby zapytać Was czy jak posiadam telefon z IOSem to czy będę mógł zrobić zmianę firmware? Zegarek zamówiłem i pewnie w następnym tygodniu dopiero dotrze ale jestem bardzo ciekawy czy będę mógł mieć polski język. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Cześć wszystkim.

Zarejestrowałem się specjalnie na forum aby zapytać Was czy jak posiadam telefon z IOSem to czy będę mógł zrobić zmianę firmware? Zegarek zamówiłem i pewnie w następnym tygodniu dopiero dotrze ale jestem bardzo ciekawy czy będę mógł mieć polski język. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Aplikacje potrzebne do zmiany są tylko na androida. Po prostu załatw sobie na chwilę telefon z androidem, rozłącz parowanie u siebie, zrób modyfikacje na androidzie i używaj potem znowu z IOS.

Jest tylko jedno "ale" - istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że skoro będziesz używał oryginalnej apki MiFit, to przy kolejnej aktualizacji softu zegarka MiFit nadpisze Ci teraz zrobioną modyfikację i będziesz musiał całą operację powtórzyć.

2 godziny temu, woyd napisał:

Aplikacje potrzebne do zmiany są tylko na androida. Po prostu załatw sobie na chwilę telefon z androidem, rozłącz parowanie u siebie, zrób modyfikacje na androidzie i używaj potem znowu z IOS.

Jest tylko jedno "ale" - istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że skoro będziesz używał oryginalnej apki MiFit, to przy kolejnej aktualizacji softu zegarka MiFit nadpisze Ci teraz zrobioną modyfikację i będziesz musiał całą operację powtórzyć.

Ok dzięki za odp. Jak już będę miał zegarek i jak nie będę mógł sobie poradzić to się zwrócę o pomoc tutaj. 

• Like 1

Dnia 25.07.2019 o 06:21, woyd napisał:

Jest jak najbardziej aplikacja na iOS (AmazTools) i można nią wgrywać nowe firmware, podmieniać tarcze i jeszcze sporo innych rzeczy.

Natomiast to prawda co napisał kolega, że skoro jest tylko oficjalna aplikacja MiFit to wgrywa ona ogólne aktualizacje firmware. Wyjściem jest wgranie potem polskiej wersji tego samego firmware i korzystanie z niego so czasu pojawienia się nowej ogólnej wersji. Problem niestety w tym, że polska wersja ostanio pojawia się z dużym opóźnieniem, jeśli wogóle. Np obecnie mam na zegarku wersję 1.1.5.56, wcześniej była 1.1.5.36 a najnowsza wersja polska to 1.1.5.24 bodajże sprzed 3-4 miesięcy. Także okres korzystania z polskiego firmware jest w 100% uzależniony od tego kiedy na tym forum pojawi się polska wersja aktualnego firmware i jak długo po tym będzie to nadal najnowsza wersja.

Edited by bigl

Dnia 24.07.2019 o 21:48, marecq napisał:

Cześć wszystkim.

Jest aplikacja "AmazTools" ja normalnie na ios przez tą aplikacje instaluje nowego resa i firmware. 

Koledzy kupiłem Amazbip fit i mam problem z wgraniem modowanego Mifita a raczej z aktualizacją GPS. Wgrałem ze sklepu najnowszą wersje wszystko się zaktualizowało później poprzez GB wersje 1.1.5.24 później zainstalowałem modowaną wersję MiFit i nie chce przechodzić aktualizacji GPS. Tak samo się zachowuje na wersji 1.1.5.16. Mam drugi Amazbip i tam mam wgraną wersję 1.1.5.16  i tam nie ma problemu. Pomoże ktoś jak to ogarnąć.

Odinstaluj swoją wersję MiFita, zainstaluj wersję 3.6.0 tę bez firmware a plik GPS musisz odnaleźć (na tym forum znajdziesz linki zarówno do w/w MiFita jak i GPS ) GPS najlepiej w wersji 18344 i wgraj go przez Gadgebridge lub Notify & Fitness for Amafzfit.

Edited by lisek1953

W moim przypadku udało się wgrać MrTomi-3.5.9-PL2.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP zmodyfikowany JSON (GPS)  do 1.1.5.16  i gps się zaktualizował zobaczymy jak będzie dalej się sprawował.

Wczoraj, przy dłuższych tripach rowniez zawieszała mi sie częsc aktywności (mam najnowszy firmware ale Mifit w wersji 3.5.9)

Uruchomiłem Spacer i po czasie zauważylm ze nie przybywają kilometry, śledzenie GPS rowniez zatrzymało się gdzies podczas zwiedzania. Drugim razem wyłączyło sie bez niczego i nie zapisało nic. Jakiś bug jest w najnowszym software...

Albo downgrade albo nowszy soft rozwiąże problem?

Edited by kzybu1983

Witam. Mam już zegarek, wgrałem niby polska wersje oprogramowania z telefonu z Androidem przez gadgebridge plik .res i .fw i nie mam polskich znaków. Mam Iphone i oryginalna najnowsza wersje MiFit, pomoże ktoś? Nie zależało mi tak na języku polskim jak na polskich znakach

No nie wrzucałem, jak to zrobić?

edit: mogę to zrobić tylko przez telefon z Androidem czy muszę mieć jeszcze komputer pod ręką?

Edited by marecq

Fonty (czcionki ) możesz wgrać albo przez Gadgetbridge albo przez Notify & Fitness for Amazfit. Polskie szukaj na tym forum.

Edited by lisek1953

Wszystko mi się udało ale jak się połączył z oryginalna aplikacja MiFit to natychmiast wrzucił swoje firmware, po tym wgrałem polskie znaki i mam angielski język z polskimi ą,ę itd. Będę musiał przeżyć. 

20 minut temu, marecq napisał:

Wszystko mi się udało ale jak się połączył z oryginalna aplikacja MiFit to natychmiast wrzucił swoje firmware, po tym wgrałem polskie znaki i mam angielski język z polskimi ą,ę itd. Będę musiał przeżyć. 

Nie ma nowej wersji pl firmware. BIP od zawsze tak robił że robi upgrade przy pierwszym uruchomieniu na aktualny najnowszy. Tak było i będzie.

9 minut temu, Pan Arek napisał:

Nie ma nowej wersji pl firmware. BIP od zawsze tak robił że robi upgrade przy pierwszym uruchomieniu na aktualny najnowszy. Tak było i będzie.

To nie problem język, tylko dziś kupiliśmy dla żony taki sam i ona ma Androida i nie wyświetla kto dzwoni, u mnie na IOS pokazuje. Nie wiem jak to przeskoczyć? Zmiana jezyka w telefonie nie wchodzi w grę. 

Żeby pokazywało kto dzwoni musisz zainstalować zmodowanego MiFita np. z pierwszej strony tego wątku.

2 minuty temu, maciek04 napisał:

Żeby pokazywało kto dzwoni musisz zainstalować zmodowanego MiFita np. z pierwszej strony tego wątku.

Już to robiłem ale nie zalogował mi się na konto ani przez Facebooka ani konta Google, wiec odinstalowałem i zainstalowałem ori MiFita

Gdzieś na początku było opisane jak się logować przez google. Ja loguję się przez konto xiaomi i nie ma żadnych problemów.

6 godzin temu, maciek04 napisał:

Gdzieś na początku było opisane jak się logować przez google. Ja loguję się przez konto xiaomi i nie ma żadnych problemów.

Ok a może ktoś podpowie jak zalogować się na modernizowanym MiFit przez Facebooka lub konta Google bo nie za bardzo mi się chce czytać 167 stron, proszę dajcie jakaś poradę

Jeżeli masz modyfikowany MiFit to przez konto Google raczej się nie zalogujesz, musisz najpierw się zarejestrować na koncie Xiaomi i później już tylko tam się logować.

Ok a może ktoś podpowie jak zalogować się na modernizowanym MiFit przez Facebooka lub konta Google bo nie za bardzo mi się chce czytać 167 stron, proszę dajcie jakaś poradę
No więc jedynym wyjściem jest cierpliwość... ja loguję się przez Google i za każdym razem jest to droga przez mękę... czasem dwa, trzy dni ciągłych prób i nic...a potem nagle jest zalogowany. Dlatego miedzy innymi zatrzymałem się na wersji modowanej MiFit 3.5.9 i dałem sobie spokój skoro wszystko działa tak jak chciałem. U mnie było to podyktowane bogatą historią na ori MiFit i nie chciałem tworzyć nowego konta i stracić wszystko. Ale jeśli nie masz historii to warto na starcie zmienić metodę logowania.

Wysłane w biegu...

1 godzinę temu, peetpeet napisał:

No więc jedynym wyjściem jest cierpliwość... ja loguję się przez Google i za każdym razem jest to droga przez mękę... czasem dwa, trzy dni ciągłych prób i nic...a potem nagle jest zalogowany. Dlatego miedzy innymi zatrzymałem się na wersji modowanej MiFit 3.5.9 i dałem sobie spokój skoro wszystko działa tak jak chciałem. U mnie było to podyktowane bogatą historią na ori MiFit i nie chciałem tworzyć nowego konta i stracić wszystko. Ale jeśli nie masz historii to warto na starcie zmienić metodę logowania.

Wysłane w biegu...

Dzięki za

info, historia nie ma żona bogatej bo drugi dzień ma BIPa także założymy pewnie nowe konto i wszystko, mogliby wrzucić Chińczycy język polski, maja gotowe oprogramowanie to nie rozumiem co za problem:D 

, zy by tythqqszQ###

Już to robiłem ale nie zalogował mi się na konto ani przez Facebooka ani konta za qqqqqAQ Google, wiec odinstalowałem i zainstalowałem ori MiFita

1VG BVH
Dd dążą d xrg. Xed q wqqąqwzm z gfycat.com yfggyt v

Dnia 25.07.2019 o 06:21, woyd napisał:

Nie zgodzę się z Tobą. Mam iOS i poprzez aplikację AmazTool bez problemu zmienia się firmware jak i tarcze.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.