Jump to content

lisek1953

Użytkownicy
 • Posts

  464
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

lisek1953 last won the day on July 13 2022

lisek1953 had the most liked content!

About lisek1953

 • Birthday 12/18/1953

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zduńska Wola
 • Zainteresowania
  Muzyka lata60-70 , elektronika

Dodatkowe

 • Smartfon
  Smartfon Redmi 9

Recent Profile Visitors

1,051 profile views

lisek1953's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done

Recent Badges

61

Reputation

 1. Powinno być w porządku. WC-bipos Lastest version.zip
 2. Dla wyjaśnienia, chyba teraz zauważyłeś że po zmianie czasu na letni w Sydney godzina już jest prawidłowa.
 3. Dla wyjaśnienia: Ten elf (z aplikacją World lock) nie ma nic wspólnego z .fw. jest oddzielną aplikacją umieszczaną poprzez program ResourceArchiver w zasobach .res. Cytuję jeszcze autora tej aplikacji (niestety kontakt z nim się urwał - prawdopodobnie przez konflikt na Ukrainie): "Oto kod mojej aplikacji do edycji: GitHub - Hacao99/WorldclockBip: Aplikacja Zegar światowy dla Amazfit Bip Na poniższym obrazku jest to kod w pliku 2048.h. Tak, wystarczy edytować i modyfikować od linii 12 do linii 31. Linia od 12 do 21 to różnica czasu w Twoim kraju, w którym mieszkasz, i kraju, który chcesz dodać . Na przykład: mieszkam w Wietnamie, czyli UTC + 7, a kraj, który chcę edytować to Chiny, czyli: UTC +8, abym zmienił wartość CT1 na 1 (= 8 - 7) itd . Wiersz od 22 do 31 dotyczy kodu nazwy swojego kraju, sugeruję, abyś użył kodu nazwy ze względu na przeciek miejsca do wyświetlenia. Możesz użyć tego kodu nazwy: Lista kodów krajów według kodu alfa-2, alfa-3 (ISO 3166)a potem spakować się jak nigdy dotąd." Ja sam niestety nie potrafię edytować tego pliku!
 4. A może ktoś skusi się i jednak poprawi tego elfa z World clock (czas zimowy dla Sydney jest błędnie podawany)? I chyba trzeba byłoby stworzyć dwie wersje oddzielnie dla czasu zimowego i letniego oraz ewentualnie poszerzyć o większą liczbę miast. Opis tej aplikacji znajduje się na str. 37 tego forum.
 5. Zgadza się, małe nieporozumienie. Przesyłam plik ResourceArchiver: ResourceArchiver.jar
 6. A tak wygląda edycja pliku .json w edytorze Amazfit_Bip_WF_Editor...
 7. Żeby podmienić pliki .png w tarczy należy plik .bin tarczy otworzyć w programie WatchFace, tam będzie pokazane pod którą pozycją kryją się pliki odpowiadające wskazaniom na tarczy sekund, minut, godz tła, pogody kroków itd. Później należy sam plik .bin rozpakować na komputerze i wykorzystując tę wiedzę odpowiednio podmienić i ponownie spakować do pliku .bin.Moim zdaniem w pliku .res nie ma tych plików o których piszemy (plików tarczy) - to jakieś nieporozumienie, one są właśnie w pliku .bin.
 8. Jeśli chodzi o rozpakowanie pliku .res to ja korzystam z aplikacji ResourceArchiver.jar na komputerze. Tylko że tym programem nie podmienia się tarcz w bipie. Aby podmienić tarcze najprościej jest zrobić to instalując poprzez telefon w aplikacji LikeApp swój plik tarczy .bin na zegarku . Programem WatchFace można taki plik tarczy edytować (czyli np zmieniać jej wygląd). W programie do edycji pliku .res (ResourceArchiver) możemy między innymi zmieniać aplikacje (.elf-y) które chcemy zainstalować w bipie.
 9. Dla zainteresowanych instalacją oprogramowania do bipa podaję link: https://amazfitbip.ngxson.com/#/ A jeśli chodzi o forum myamazfit.ru, odpowiedź znajdziemy pod tym linkiem:
 10. Gdybyś poświęcił trochę czasu i dokładnie przejrzał to forum to byś wiedział że omawiany na nim bipos dotyczy tylko podstawowej wersji Amazfit bip. Do np bip s lub pozostałych wersji autor tego oprogramowania Wołkow tłumaczył że owszem będzie próbował je stworzyć (było to opisane również na tym forum) ale jak do tej pory nigdzie o tym nie słyszałem tym bardziej że ostatnio jego forum Myamazfit.ru jest całkowicie niedostępne.
 11. Dokładnie wszystkiego nie wiem (co to w ogóle jest gingerbread - Google podaje że "piernik" nic innego nie znalazłem) ale spróbuję jakoś pomóc. Moim zdaniem: oczywiście końcówki "latin" należy się pozbyć, plik czcionek .ft instalujemy zaraz po instalacji pliku .fw, a plik.res na samym końcu. Do instalacji plików najlepiej użyć aplikacji LikeApp (wymaga to odrobiny cierpliwości i pamiętaj że wszystko to robisz na własną odpowiedzialność) a zamiast MiFit używać zmodowanej aplikacji Zepp - znajdziesz ją też na tym forum, tylko poszukaj. Niezmodowana może Ci przywrócić zegarek do ustawień fabrycznych. Obecne oprogramowanie stworzone przez Wołkowa - bipos 0.5 daje wiele możliwości i korzystanie z wielu ciekawych aplikacji na zegarku w tym drobne gierki i inne z którymi możesz się zapoznać przeglądając to forum do czego serdecznie zachęcam. Życzę powodzenia, napisz proszę czy osiągnąłeś sukces. Jeśli udało mi się pomóc będę usatysfakcjonowany.
 12. lisek40.respatched_Mili_chaohu.fwMOD_by_trace&ahsim_BOLD_V6.2_not_latin_elf.ft
 13. Nic nie zmieniałem, mnie nigdy się nie zawieszał...tzn. tworząc ten .res praktycznie wziąłem jako bazę jeden ze starszych sprawdzonych jeszcze bez DND z którego usunąłem wszystkie elfy i dołączyłem te które teraz są plus nowe to rozszerzone DND. No i oczywiście pozmieniałem ikony na odpowiadające dodanym elfom dodałem też w miejsce kodu QR obrazek czarnego kotka ( ukazuje się po przesunięciu DND z lewej strony w prawą). Można tylko wnioskować że o ile w pliku .res są dwa elfy na pozycjach 1, 2 to następne z tego pliku pozycje 3 i 4 będą odpowiadać ikonom w DND, a dalsze już po prostu nie przeszkadzają.
 14. @slimak131MOD_by_trace&ahsim_BOLD_V6.2_not_latin_elf.ftmyamazfit_ru_BOLD_v5s_PL_emoi_elf.ftDlaczego ? w pliku czcionki mam 23 aplikacje. Kolejno: poz.6 kalendarz, 7 kalkulator, 8 latarka, 9 muzyka, 10 monitor serca, 11 nawigator, 12 BIP termometr, 13 gps powroty, 14 licznik, 15 fitness timer2, 16 safeboxbip, 17 notesbipaqa, 18 watchhrface, 19 saper, 20 15, 21 odblokuj, 22 sokoban, 23 TRex, 24 Tetris, 25 magiczna kula, 26 bt notes, 27 do domu i 28 stoper. Gdybym miał do nich dostęp to pewnie bym je inaczej uporządkował... MOD_by_trace&ahsim_BOLD_V6.2_not_latin_elf.ft myamazfit_ru_BOLD_v5s_PL_emoi_elf.ft
×
×
 • Create New...