tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

6 minut temu, Łewap napisał:

7,64 zł 28%OFF | 10 sztuk/partia miękkie Ultra cienkie Anti-explosion HD folia TPU dla oryginalny Xiaomi Huami Amazfit Youth ochraniacz ekranu inteligentny zegarek sportowy https://s.click.aliexpress.com/e/3fUdKhw 

Używam tej. 10szt za 7 zeta a robi robotę. "Okleiłem" wszystkich posiadaczy BIPa w pracy i w rodzinie :)

A jak z rozmiarem folii? Na boki też zachodzi?

Jak jest naklejona równo na środku to zostaje 1,5mm od każdej krawędzi
To chyba takie jak na moim zdjęciu...jak dobrze pamiętam opis aukcji

Wysłane w biegu...

Dnia 24.06.2019 o 11:53, walek75 napisał:

@Zulwiczek1983

Zachęcam do instalacji i feedbacku co poprawić, oraz czekam na sugestie dotyczące innego tłumaczenia, itp.

Stan pakietu jest taki, że nadaje się do codziennego używania.

Wgrałem mod Wołkowa po polsku (kalkulator, kalendarz) i jest ok. Czekam i proszę o przetłumaczenie całości (przy pogodzie są hiszpańskie nazwy dni tygodnia), trochę przesunęły się w prawo niektóre napisy w niektórych okienkach ale to nie przeszkadza.

156226400509020574491.jpg

1562264131587521533827.jpg

15622641654191034768308.jpg

Edited by lisek1953

Witam. Z dnia na dzień przestała działać pogoda. Ktoś też tak ma? Zegarek połączony z MiFit, ten w wersji Revolutions vel TcxExport. Synchronizacja innych danych z zegarkiem bez problemu. 1cdff85f96c792a6a1701288685bdb05.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

19 godzin temu, woyd napisał:

Witam. Z dnia na dzień przestała działać pogoda. Ktoś też tak ma? Zegarek połączony z MiFit, ten w wersji Revolutions vel TcxExport. Synchronizacja innych danych z zegarkiem bez problemu. 1cdff85f96c792a6a1701288685bdb05.jpg

U mnie też szwankuje pogoda. Nie chce pobierać z ustawionego na "sztywno" miasta. Dopiero jak przełączę na uzyskiwanie danych o mieście z GPS to pogoda się aktualizuje. 

U mnie też szwankuje pogoda. Nie chce pobierać z ustawionego na "sztywno" miasta. Dopiero jak przełączę na uzyskiwanie danych o mieście z GPS to pogoda się aktualizuje. 
U mnie wszystko działa prawidłowo, tzn pogoda aktualizuje się na podstawie ustawionego miasta ale przez aplikację Notify, mi Fit nie potrafi tego ogarnąć

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

U mnie wszystko działa prawidłowo, tzn pogoda aktualizuje się na podstawie ustawionego miasta ale przez aplikację Notify, mi Fit nie potrafi tego ogarnąć

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja do tej pory tylko MiFit używałem i śmiało bez problemu. Kilka dni temu nagle przestało. Spróbuję tej opcji z wyłączeniem sztywno ustawionej lokalizacji.

Ja mam ustawione na sztywno miasto i działa bez problemu ale na IOS.
Nie wiem czy w pomieszczeniu złapie fix z GPS i pewnie będzie drenować bardziej baterie.

1. Mam pewien problem. Zainstalowałem sobie wszystko jak z pierwszej strony:

GadgetBridge -> PL-FW-1.1.5.24.fw -> Font PL (by Januz) -> PL-FW-1.1.5.24-tomi.res -> FW-1.1.5.24.gps

W aplikacji BG tryb prywatności połączeń telefonicznych "wyświetl nazwę i numer"

Podczas połączenia przez ułamek sekundy pokazuje mi nazwę kontaktu a niżej "połączenia" po czym po chwili zmienia się na "Phone Połączenie"

2. Czy tarcze zegarka również wgrywamy przez udostępnienie ściągniętych plików w aplikacji BG? Jeśli tak to te tarcze https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22562 mi nie działają :(

Dnia 4.07.2019 o 20:10, lisek1953 napisał:

Wgrałem mod Wołkowa po polsku (kalkulator, kalendarz) i jest ok. Czekam i proszę o przetłumaczenie całości (przy pogodzie są hiszpańskie nazwy dni tygodnia), trochę przesunęły się w prawo niektóre napisy w niektórych okienkach ale to nie przeszkadza.

156226400509020574491.jpg

1562264131587521533827.jpg

15622641654191034768308.jpg

IMG_20190707_210446.jpg

IMG_20190707_210500.jpg

MNVolkov MOD wersja 0.3.1 , firmware 1.1.5.36.
Zmiany:
Mod: poprawki stabilności (podobno zdarzały się resety podczas używania kalkulatora, kalendarza i ustawiania alarmów).
Polonizacja: poprawione podpisy pod menu, nazwy dni tygodnia w pogodzie i drobne korekty tłumaczeń

MNVolkov_MOD_0.3.1_FW_1.1.5.36_PL.zip

• Like 3
  • Thanks 1

1 godzinę temu, dan-tom napisał:

Jeszcze gdyby ktoś podrzucił mi fit bez firmware, to byłoby cudownie.

Wrzuć kilka fotek jak teraz to wygląda.

Edited by maciek04

4 godziny temu, walek75 napisał:

Zmiany:
Mod: poprawki stabilności (podobno zdarzały się resety podczas używania kalkulatora, kalendarza i ustawiania alarmów).
Polonizacja: poprawione podpisy pod menu, nazwy dni tygodnia w pogodzie i drobne korekty tłumaczeń

MNVolkov_MOD_0.3.1_FW_1.1.5.36_PL.zip 431 kB · 7 downloads

Bardzo dziękuję, teraz wszystko jest ok.

IMG_20190708_134515.jpg

IMG_20190708_140308.jpg

IMG_20190708_140603.jpg

IMG_20190708_140908.jpg

Edited by lisek1953

Zmiany:

Rozumiem, że po wypakowaniu instalujemy wszystkie 3 pliki?

2 godziny temu, xiar napisał:

Kolejno wszystkie trzy: fw,res i na końcu fonty.

Rozumiem, że po wypakowaniu instalujemy wszystkie 3 pliki?

4 godziny temu, lisek1953 napisał:

Bardzo dziękuję, teraz wszystko jest ok. a może ktoś mógłby opracować pomiar ciśnienia krwi, w opasce Media-Tech  MT854 z takim samym czujnikiem ta funkcja całkiem nieźle działa, więc może udać się i w Amazficie.,

IMG_20190708_134515.jpg

IMG_20190708_140308.jpg

IMG_20190708_140603.jpg

IMG_20190708_140908.jpg

Edited by lisek1953
  • Like 2

1 godzinę temu, konstantyno110 napisał:

Jaka wersja GPS w tej wersji?

Gdzieś wyżej pisali że fw nie zmienia wersji GPS. 

Zainstalowałem, cieszyłem się może 5 minut po czym MiFit 5.9 modowany wykonał mi "aktualizację" i teraz jedyne co mam to taki widok:... jakieś sugestie?57e1673cfe77f7d8ff582ca34851be3a.jpg

Wysłane w biegu...

@peetpeetto co masz na ekranie, to normala rzecz w przypadku, w którym brakuje części firmware'u (res lub czcionek).
Najlepiej, pobierz oryginalny MiFit ze sklelu google play lub apple app store, a on wczyta Ci wszystko jak należy.
Potem za pomocą Notify&Fitness lub Gadget bridge wczytaj po kolei firmware, res i na końcu czcionki.
Ja używam zmodiwanego MiFit 3.6.0 bez firmware, więc nieważne co mam w zegarku, MiFit nie robi update (dzięki temy cieszę się np.  GPS w wersji 18344).

Edited by walek75

Śmieszna sprawa wyszła u mnie z tym brakiem pogody. Próbowałem zmienić stałą lokalizację na tę pobieraną na bieżąco, ale to nie pomogło. Chodziło za mną, żeby uruchomić ponownie telefon - jakieś takie przeczucie. Mam telefon Xiaomi RN7. Gdy to zrobiłem, i odpaliłem MiFit pojawił mi się komunikat, że MiFit nie może korzystać z internetu. Nie mam pojęcia czemu, bo nigdy mu tego dostępu nie ograniczałem. Przyznałem dostęp i... pogoda na zegarku wróciła ;-)

Miałem już wcześniej, na Redmi Note 4x, że nagle przestawałem dostawać powiadomienia na zegarek i po uruchomieniu MiFit krzyczało, że nie ma dostępu do powiadomień. Nic nie ruszałem, coś automatycznie się zmieniało. Najwidoczniej uroki MIUI ;-)c2eb459a392e0274c34aeb0fe4a74fb2.jpg

Zainstalowałem, cieszyłem się może 5 minut po czym MiFit 5.9 modowany wykonał mi "aktualizację" i teraz jedyne co mam to taki widok:... jakieś sugestie?57e1673cfe77f7d8ff582ca34851be3a.jpg

Wysłane w biegu...

z oryginalną apką mi fit zawsze będziesz tak miał, musisz wgrać moda ktory nie nadpisuje fw wgranego via gadgetbridge.

z oryginalną apką mi fit zawsze będziesz tak miał, musisz wgrać moda ktory nie nadpisuje fw wgranego via gadgetbridge.
Ale tak jak pisałem mam moda by Tomi 3.5.9... i to on mi zrobił downgrade... wgrałem jeszcze raz fw i res w wersji 16 i działa... i tak zostawiam... lepsze jest wrogiem dobrego jak mówi przysłowie

Wysłane w biegu...

A czy na prawdę nie ma nikt mi fit bez firmware który można tu wrzucić, wtedy można testować różne mody, a tak z zegarkiem ciągle problemy. Zostałbym na gadgetbridge, ale mi fit potrzebuje do treningów.

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

38 minut temu, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

A orientujesz się jaka jest w nim wersja GPS?

5 minut temu, maciek04 napisał:

A orientujesz się jaka jest w nim wersja GPS?

Jak jest bez firmware to jest też bez GPS. Czyli zostaje Ci ten z zegarka. Potem sobie przez notify wgrywasz wersję jaka Ci pasuje. 

Guest
This topic is now closed to further replies.