tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

ja mam wersję 4.0.0 z pierwszego posta i też mam reklamy, na pierwszej stronie, drugi box od góry (jak w załączniku)

dodam, że ponoć 4.0.6 wysyła tętno do google fit

@lisek1953 @konstantyno110 w jakiej aplikacje macie ten ekran z informacjami o wersjach softu?

Screenshot_20190719-132935.png

Dnia 18.07.2019 o 07:29, Zenek napisał:

Miałem wgrany spolszczony firmware 1.1.5.24, zainstalowałem nowe mifit 4.0.6 w ustawieniach pokazało mi, że mam aktualizację firmware, zasoby i gps ale o dziwo czcionki niby aktualne. Wygrało bez problemu te trzy pliki i teraz mam angielskie menu na zegarku ale jak przychodzi np SMS to pokazują mi się polski czcionki w tekscie. Testowałem z drugiego telefonu wysyłając SMS i wiadomość na telegram z polskimi czcionkami.

IMG_20190718_073436.jpg

Co to za czcionka?

Jak wgrać ten zmodyfikowany soft z kalkulatorem.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, witek_77 napisał:

@lisek1953 wrzuć gpsa na forum. Też bym se wgrał

Aktualizuje się ponieważ korzystasz z MiFita który nadpisuje Ci GPS trzeba korzystać z wersji MiFita bez firmware np 3.6.0!

Dnia 18.07.2019 o 23:44, avira napisał:

Można zmienić długość wibracji ale nie w oryginalnej aplikacji, testowałem ostatnio Tools amazfit która jest płatną apką, ma swój system budzika. No i tam budzik dzwoni o wiele dłużej i jak pamiętam, to dało się zmieniać długość. Dodatkowo ta apka ma funkcję ustawienia przycisku  bipa do sterowania muzyką i wiele innych ciekawych funkcji. Tylko jest niestety płatna, ale jak ci nie podpasuje to jest bezproblemowy zwrot.

Również w bezpłatnym Notify & Fitness można znaleźć wiele ciekawych opcji między innymi sterowanie muzyką, niestety nie ma możliwości regulacji czasu wibracji budzika zresztą w Google Play jest o wiele więcej takich aplikacji które to umożliwiają np. Amazfit BIP Assistant itp.

Dnia 20.07.2019 o 21:08, carolef napisał:

Jak wgrać ten zmodyfikowany soft z kalkulatorem.

Musisz wgrać kolejno trzy pliki: fw, res i któryś z dwóch fontów za pomocá Notfy & Fitness for Amazfit lub Gadgetbridge.

Edited by lisek1953

Czym się różnią te czcionki?

Mam modyfikowany mifit. On podmienia mi firmware zaraz na oryginalne.

Jeśli chodzi o różnice w wyglądzie czcionek to najlepiej wgrać najpierw jedne potem drugie i samemu porównać a później wgrać te które bardziej odpowiadają nic złego się nie wydarzy.

Jakichś większych różnic nie ma.

Edited by lisek1953

Mod fajny. Kalkulator i kalendarz super sprawa. Czy twórca mógłby zrobić tak by była czcionka z modu z pierwszego posta?
Mili_chaohu_pl.ft. Dodatkowo przydało by się gdy ktoś dzwoni aby na zielonym polu widniał napis odbierz.

20 godzin temu, carolef napisał:

Mod fajny. Kalkulator i kalendarz super sprawa. Czy twórca mógłby zrobić tak by była czcionka z modu z pierwszego posta?
Mili_chaohu_pl.ft. Dodatkowo przydało by się gdy ktoś dzwoni aby na zielonym polu widniał napis odbierz.

Edited by lisek1953
Błąd

Ostrzegam przed najnowszym firmware od xiaomi 1.1.5.56

Dzisiaj straciłem 2 razy moja wycieczkę w górki podczas uruchomionej aktywności. Raz zresetował się po 4 godzinach (nie zapisując aktywności). Drugi raz w drodze powrotnej ze szczytu, po 3h się zresetował ponownie i znów brak traku GPS.

Na szczęście zostały kroki i tętno, niestety trak GPS szlag trafił.

Trzeba wrócić do starszego firmware i nie używać najnowszego jak nie chcecie mieć niespodzianek..

Popieram, ponieważ w modzie Wołkowa ( tym z kalendarzem i kalkulatorem )  w powiadomieniach nie wyświetlają się polskie czcionki ( ą ę ć ś ó ł ) a próba wgrania czcionek z innego modu kończy się niepowodzeniem.
Przecież nie ma problemów z czcionkami 3a737cddfe6a70329ea9840ec1e60b6e.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jak już mówiłem pl czcionki z moda to wygląda koślawie w porównaniu z tymi z 1 posta gdzie ogonki są na właściwym miejscu (a nie litery przycięte na wysokości)... Paskudnie to wygląda.

A nie masz w aplikacji ustawionego "ścinania" nierozpoznanych liter.
Mi Fit ma taką funckcje i się nazywa "oczyść tekst"

Edited by Chmurson

3 minuty temu, Chmurson napisał:

Mi Fit ma taką funckcje i się nazywa "oczyść tekst"

MiFit chyba właśnie tego nie ma.

Faktycznie, że też od razu tego nie zauważyłem ( oczyść tekst, bardzo myląca nazwa, myślałem że chodzi o coś innego )  ale ze mnie ślimok  dziękuję teraz wszystko jest ok wyświetla nawet emotikony chociaż oczywiście nie wszystkie i wygląda to tak:

IMG_20190722_124943.jpg

IMG_20190722_141732.jpg

Edited by lisek1953

co zrobić żeby godgetbridge połączył się z zegarkiem wyszukuje po kilka razy i nic się nie dzieje

gdzie w notify & fitness jest przycisk do sparowanie zegarka

czy mogę mieć pobrane na tel mifit i  notify równocześnie

A w mifit włączyłeś widoczność zegarka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

tak

włączyłam widoczność potem rozłączyłam  otwarłem GB i naciskam plus i nie łaczy się  reset tel bez zmian odinstalowałem gb i to samo

po połączenie z Mifit zainstalował mi wersję 1.1.5.56 może to ma wpływ

tak
włączyłam widoczność potem rozłączyłam  otwarłem GB i naciskam plus i nie łaczy się  reset tel bez zmian odinstalowałem gb i to samo
po połączenie z Mifit zainstalował mi wersję 1.1.5.56 może to ma wpływ

GB nie połączy się z BIP jeśli masz wyłączony GPS

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

już zmieniłem fw na 1,1,5,36 jest kalkulator kalendarz polskie menu tylko pogoda po hiszpańsku  

faktycznie gps był wyłączony

niestety długo się nie pocieszyłem bo właśnie włączyła się aktualizacja i znowu mam wersje 1,1,5,56  po angielsku i bez kalendarza i kalkulatora

Ponieważ jeśli się korzysta z oryginalnego MiFita, zawsze będzie aktualizował i nadpisywał firmware i GPS trzeba dlatego najlepiej używać MiFita bez firmware np. wersję 3.6.0. a fw res fonty i GPS wgrywać oddzielnie przy pomocy N&F.

Edited by lisek1953

Konstantyno podeślij mi gotowca bo z tego linku nie mogę nic ugryźć nie wiem jak pobrać wszystko po angielsku

Edited by Dexter 13

Dzięki wielkie pobrałem i zapytał mnie czy ma zaktualizować więc pozwoliłem  powiedz czy dobrze zrobiłem czy powinienem wywalić oryginał i dopiero tę od ciebie zainstalować

Już wszystko śmiga tylko pogoda po Hiszpańsku dzięki Konstantino jesteś wielki jeszcze muszę sprawdzić powiadomienia połączeń i SMS czy są polskie znaki

U mnie pogoda jest po angielsku, a ten kalkulator i kalendarz zbędny bajer. 

Kalkulator tak. Kalendarz kilka razy się przydał. Też mam pogodę po Hiszpańsku ale nie zwracam na to uwagi ważne że MIFIT śmiga

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.