tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Jaka jest najnowsza wersja Mi Fit która nie zaktualizuje frimware? 3.6.0 czy coś nowszego?
Panowie nie chce przeszkadzać w dyskusji ale może ktoś podpowie

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

41 minut temu, walek75 napisał:

Zobacz na datę tego artykułu, był on napisany zanim Apple Watch serii 4 wszedł na rynek i część tego co jest w nim napisane to pobożne życzenia.
Apple watch 4 nie ma możliwości pomiaru ciśnienia przez zegarek, jedynie przez ciśnieniomierz QardioArm (i tu jest klasyka z pompowany rękawem zakładanym na ramię).

Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).

No cóż w takim razie życzę powodzenia i skoro piszesz do p.Maxima Wołkowa proszę o przekazanie Mu również pozdrowień ode mnie.

Dziękuję za zrozumienie i cierpliwość.

A ja jednak liczyłem na Twoje cuda o których pisałeś.

Przepraszam i już kończę tę dyskusję.

Edited by lisek1953

3 godziny temu, konstantyno110 napisał:

Panowie nie chce przeszkadzać w dyskusji ale może ktoś podpowie emoji1.png

Niech Pan się nie śpieszy tak z tą nową wersją, z reguły nie przynoszą one jakichś pożytecznych zmian.

Hasło aktualizuj a będzie lepiej z reguły się nie sprawdza a czasem nawet pogarsza pracę aplikacji i nawet po dwóch godzinach pojawia się następna, czasem nawet trzy jednego dnia czyli widocznie nikt tego nie testuje nie sprawdza poprawności działania , co gorsze ja np. po jakichś trzech czy czterech aktualizacjach często czytam następujący komunikat " twoje urządzenie może nie być zoptymalizowane do tej wersji aplikacji " .

Sam więc używam nadal wersji 3.6.0 bo zasadniczo spełnia ona moje wymagania.

Nowe nie zawsze znaczy lepsze.

Edited by lisek1953

Dnia 15.07.2019 o 09:50, maniek1 napisał:

Walek75 dziękuję uderzam na gwarancji .

Człowiek uczy się całe życie ...:). Rozłączyłem parowanie z MiFit bo nie chciał się połączyć z GB . W ogóle nie pomyślałem o wariancie aktualizacji przez N&F . 

Dam znać co zrobi serwis.

Informacyjnie mój BIP nie wrócił z serwisu ... Sklep zwrócił kasę . Teraz mam dylemat kolejny BIP czy poczekać na GTR ??? Jeszcze raz dzięki za pomoc przy próbie rozwiązywania problemu :-).

Dziwne, mi odesłali nowy egzemplarz. Na razie jednak testuje mi band 4 i czekam na dostawę GTRa.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Sklep nie ma już w ofercie BIP-a stąd zwrot kasy . Pozostanę raczej przy BIP-ie ze względu na ekran :-).

Edited by maniek1

Dnia 9.07.2019 o 11:59, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

Możesz tą wersję 3.6.0 wrzucić na jakiś inny serwer bo nie mogę z pobrać z tego.

Witam

Mam wgraną wersję PL FW-1.1.5.16 i MrTomi-3.5.9-PL.apk  teraz zauważyłem że podczas jakiejś aktywności np. rower, spacer po włączeniu po jakimś czasie przestaje rejestrować trasę i km. Czy jest sposób na naprawę tego ?

Wersję GPS można sprawdzić przez Gadgetbridge lub Notify  & Fitness for amazfit, przez MiFit raczej nie.

Edited by lisek1953

13 godzin temu, konstantyno110 napisał:

Jakiego GPS masz ?

Coś takiego mam.

Screenshot_2019-08-09-10-15-02-624_nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge.png

Dnia 5.08.2019 o 21:21, walek75 napisał:

Z pogodą to jest tak, że nazwy dni tygodnia zaszyte są w firmware, a nazwy poszczególnych "stanów pogodowych" typu słonecznie, pochmórno itp podawane są z aplikacji MiFit.
Firmware typu latin jest multilanguage, ale niestety tylko w zakresie: angielski, hiszpański, rosyjski, niemiecki i francuski.  Domyślnie w przypadku polskiej lokalizacji MiFit wybierany jest język hiszpański. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że w zmodowanym MiFit do lokalizacji hiszpańskiej wkopiowałem pliki z polskim tłumaczeniem i po krzyku.
Java + apktool + trochę czasu i można zrobić cuda ;)

BTW: Walek nie Wałek (niby tylko jedna literka, a robi różnicę).

Witam wszystkich

Zainstalowałem sobie Mi fit  4.0.6 która nie nadpisuje oprogramowania zegarka "strona  167"

Nie podoba mi się  pogoda pa Hiszpańsku, udało mi się rozskompilować aplikację, pozmieniać/tłumaczyć wszystkie "Stringi" odpowiadające za przesyłanie pogody, niestety nie mogę jej z powrotem skompilować do .apk

Używam do tego apktool, ( eclipse, do wyszukania odpowiednich stringów) i notatnik do edycji. Czy któryś z kolegów, albo kolega @walek75 mógłby napisać jak się udało z powrotem skompilować do apk ?

Próbuję już którąś godzinę i nic. Zawsze ten sam błąd

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

bulding.PNG

@AdmiNVeLMiKSpróbuj użyć aapt v. 2 (w apktool przy dekompilacji jak i kompilacji użyj przełącznika --use-appt2). Dodatkowo zastosuj najnowszą na chwilę obecną wersję apktool (2.4.0).

Dekompilacja:

java -jar apktool_2.4.0.jar d --use-aapt2 -s pilk_apk.apk

Ponowne pokładanie:

java -jar apktool_2.4.0.jar b --use-aapt2  plik_apk

Później to już tylko podpisanie i "będzie Pan zadowolony" ;)

Chociaż jeżeli używasz wersji tcx export (swoją drogą  https://androidfilehost.com/?w=files&flid=297611 - jest już wersja 4.0.7), to może być problem. Wersja ta posiada zmodyfikowaną część dalvika (dorzucone opcje eksportu do tcx i gpx, rozszerzone informacje o zegarku itp) i po poskładaniu może się wywalać lub nie uruchamiać z uwagi na zabezpieczenia modu.
BTW:

Co się tyczy MiFit tcx export, to nie wiem jak w wersji 4.0.7, ale poprzednia wymagała pliku allow.fwr w folderze /sdcard/Amazfit_Jps1x2 do aktualizacji AGPS (bez tego pliku MiFit nie uaktualniał AGPS).

Edited by walek75

Dziękuje za odpowiedź, cały czas używałem aktool  wersję 2.4.0.

@walek75 próbowałem sposobem który mi napisałeś, ale niestety dalej rozskompilować się da bez problemu a skompilować już nie.

Teraz wyskoczył taki błąd jak na obrazku.

Czy coś robię źle ?

Pozdrawiam

bulding2.PNG

Możesz przez GB lub przez NF, ale  jeśli masz MiFita z firmwarem to on Ci będzie ciągle aktualizował GPS do najnowszej wersji niekoniecznie lepszej, więc jeśli tego nie chcesz musisz mieć zainstalowanego MiFita bez firmware. AGPS będzie aktualizowany normalnie w każdym MiFicie.

Edited by lisek1953

Niestety aktualizacja GPS przez GB  nie udaje się na zegarku na końcu pojawia się info o niepowodzeniu

Mifit zawsze wgrywamy tego z pierwszego postu ale nie wiem jakie one są zawsze od mrtomi. teraz mam 3.5.9

Edited by fido

Coś dziwnego dzieje się z moim zegarkiem, przestały działać wibracje? Miał ktoś tak?
W tej chwili mod wolkowa, działał bez zarzutu, ostatnio jedynie po spacerowaniu w górach zegarek padł, po ładowaniu brak wibracji. Czyżby się kończył?

@walek75 No niestety to nic nie zmieniło, próbował na PC jak i laptop, dalej ten sam błąd, obydwa komputery Windows 10, wiem że miałem kiedyś problem przy ADB na tym systemie i musiałem instalować obok Win 7, może o to chodzi ? Aktualnie nie mam jak skorzystać z Win7 niestety. Wrzuciłem rozskompilowaną i spolszczoną wersję. Możesz spróbować to skompilować, czy w ogóle się da ?

https://megawrzuta.pl/download/ec3a4f7be19173356447f5541893b2f4.html

Pozdrawiam

[mention=14283]dan-tom[/mention]nie masz włączonego trybu DND (nie przeszkadzać) ?
[mention=62144]AdmiNVeLMiK[/mention] wygląda na brak uprawnień do zapisu. Spróbuj uruchomić apktool z cmd uruchomionym jako administrator, powinno zadziałać.
Już wiem jaka przyczyna, odkleił się wyświetlacz, jednak mój zegarek się kończy no cóż, po tak długim czasie użytkowania czas na coś nowego

2 godziny temu, dan-tom napisał:

Już wiem jaka przyczyna, odkleił się wyświetlacz, jednak mój zegarek się kończy emoji6.png no cóż, po tak długim czasie użytkowania czas na coś nowego emoji6.png

Zamierzasz sprzedaż?

Zamierzasz sprzedaż?
Raczej nie, nie nadaje się do sprzedania, porysowane szkło, odklejony wyświetlacz, bateria już nie trzyma tak dobrze, nie opłaca się.

10 godzin temu, AdmiNVeLMiK napisał:

Możesz spróbować to skompilować, czy w ogóle się da ?

Kompiluje się z kilkoma ostrzeżeniami:
cmd.thumb.jpg.2ae9dfaabe54bacef0c341f337e8eeea.jpg

Tu: https://megawrzuta.pl/download/3ae1f3abf889ee2e3f4d21f7dd9e9fcd.html masz wynik kompilacji (pamiętaj, że plik apk jest niepodpisane, więc przed wgraniem należy go podpisać).

Nie sprawdziłem czy działa, choć jeżeli jest to modyfikacja moda tcx export to nie zadziałą na 100%. Spróbuj pobrać MiFit tcx export i podpisz go swoim kluczem - po instalacji się nie uruchomi niestety (autor moda dał zabezpieczenie), więc jakiekolwiek modyfikacje tej wersji MiFit nie zadziałają, no chyba, że zrobisz cracka na zabezpieczenie.

Edited by walek75

Dnia 16.07.2019 o 11:47, walek75 napisał:

MNVolkov MOD 0.3.2 FW 1.1.5.36 PL
co nowego:
Kalkulator

•  Poprawiona dokładność naciskania przycisków kalkulatora - zmieniono współrzędne odpowiednich stref dotykowych.
  • Zmieniono lokalizację przycisków operacji - dzielenie i mnożenie przesunięto w górę, minus i plus - w dół.
  • Zmieniono symbole operacji  mnożenia i dzielenia na małą literę x i ukośnik.
  • Zmieniono projekt - usunięto białe przyciski krawędziowe na krawędzi ekranu, zmieniono centrowanie przycisków „C” i strzałek (kasowanie ostatniej cyfry).
  • Limit czasu na wyjście z kalkulatora został zwiększony do 30 sekund (w przypadku braku stuknięć w ekran)

Kalendarz

•  Tabela kalendarza została rozciągnięta do pełnego ekranu.
  • Zmieniono zarządzanie kalendarzem: przesunięcie w górę / w dół - zmienia bieżący miesiąc, przesunięcie w prawo - wyjście z kalendarza (standard), stukając w strzałki w górnych rogach ekranu - zmienia się bieżący rok, po stuknięciu na wierszu z miesiącem/rokiem - przechodzi do bieżącego daty, stuknięcie w tabelę kalendarza - zmienia schemat kolorów.
  •  Możliwe jest użycie 5 predefiniowanych schematów kolorów.
  • Wybrany schemat kolorów zostanie zapamiętany i ustawiony domyślnie.
  • Limit czasu na wyjście z kalendarza został zwiększony do 30 sekund (w przypadku bezczynności)

Budzik

• Podczas dokonywania zmian (przycisk "OK") pojawia się wibracja potwierdzająca i zmieniony alarm zostaje ustawiony na stan aktywny.
  • w przypadku anulowania zmiany (przesunięcie palcem w prawo lub stuknięcie na przycisk  "Anuluj"), nie ma wibracji, potwierdzających akceptację zmian.
  • Domyślnie tryb zmiany wynosi kilkadziesiąt minut.
  • Przycisk do ustawiania bieżącego czasu (alarmy) jest przesuwany do środka, pomiędzy liczbami godzin i minut.
  • Ustawienie aktualnego czasu następuje z efektem wizualnym.
  • Zmieniono projekt ekranu konfiguracji częstotliwości działania - ikona kalendarza i podpowiedź są wyświetlane w jednej linii; kolor podpowiedzi zmieniono na niebieski; dni tygodnia są oddzielone; nazwy wolnych dni So i Nd są wyświetlane na biało na czerwonym tle.
  • Warianty natychmiastowej częstotliwości: dzisiaj, jutro, dni tygodnia, dni robocze, weekendy, codziennie.
  • Limit czasu na wyjście z edytora zwiększony został do 20 sekund (w przypadku bezczynności)

Czcionki

• nowsza wersja pliku z czcionkami typu bold

Plik z modem, polskimi zasobami i dwoma rodzajami czcionek (do wyboru) dołączam do tego posta.

MNVolkov_MOD_0.3.2_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip 468 kB · 66 downloads

mod_00.thumb.jpg.9e6997ab136365705fbb318509abfbaa.jpgcalc_00.thumb.jpg.30bb7da1d78f005564cf22f81ebc01c1.jpgcal_03.thumb.jpg.2ddba7602e1fcd6a50f657487c42e4e5.jpgcal_02.thumb.jpg.831d671938487f30bf0c3fe1d53114cf.jpg

cal_01.thumb.jpg.1d5e118911748bf25449fdd47bd5f65f.jpgcal_00.thumb.jpg.f91ca154f5d3705a7a0a63e6cdd5c202.jpgbudz_03.thumb.jpg.070dd2b58c15913b17bd2f45f83a5f02.jpgbudz_02.thumb.jpg.e38d9123d8ac583493cfd43705bc939c.jpgbudz_01.thumb.jpg.35b34114063bc1d6b8f8a2484df8cd69.jpgbudz_00.thumb.jpg.0b0fbd643f6c59a11389458ca383c363.jpg

Czy można jeszcze przetłumaczyć na polski komunikat o połączeniu z nieznanego numeru i o oczekiwaniu na GPS w aktywności?

1 godzinę temu, :Darecki napisał:

Czy można jeszcze przetłumaczyć na polski komunikat o połączeniu z nieznanego numeru i o oczekiwaniu na GPS w aktywności?

Nie ma problemu, podaj konkretnie co należy przetłumaczyć (najlepiej treść nieprzetłumaczonego komunikatu), to zrobię to "od ręki"

Jeden to komunikat przy nieodebranym połączeniu "Nuevo mensaje recibido, ver"

drugi to "conecta co la app y actualice con el aasistente gos para una ubicación mas precisa" pojapia się przy wywołaniu aktywności wspieranej GPS

Edited by :Darecki

Koledzy co zrobić jeśli po wgraniu Mifit z Google Play i zaktualizowaniu do najnowsze wersji nie można połączyć w GB nie wykrywa zegarka.

Ok spróbuje, a co jak chciałbym najnowszą wersję ale za każdym razem nie chce mi zaktualizować GPS cały czas wywala błąd nawet próbowałem poprzez GB wgrać plik GPS ale też wywala błąd.

Guest
This topic is now closed to further replies.