walek75

Użytkownicy
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

walek75 last won the day on June 23

walek75 had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

About walek75

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cały poprzedni wątek został usunięty ? To raczej słaba opcja, bo zawsze za pomocą search można było znaleźć rozwiązanie problemów oraz ciekawe wpisy.
 2. @peetpeetsprawdź, czy nie masz przypadkowo w zegarku włączonego trybu dnd (don't disturb - nie przeszkadzać). Tryb włącza się w menu dostępnym po przesunięciu palcem z góry do dołu. @c1rca jutro wrzucę na jakiś serwer uploadowy.
 3. Zrobione (dodatkowo poprawiłem info w opcji "O programie").BipOs_0.5_pl.zip
 4. @sajmon64Bez urazy, ale spójrz prawdzie w oczy, jeżeli nie wiesz jak to wgrać, to oznacza, że niestety, nie zadałeś sobie trudu, by twj informacji poszukać, czyli oznacza to, że to nie dla Ciebie i lepiej zostań przy oprogramowaniu fabrycznym. @lisek1953 wgrywa się klasyczne za pomocą N&F lub GadgetBridge, po kolei: firmware, zasoby, czcionki. Problem z ekranem współędnych (w menu kompas) nie występuje w tej wersji moda.
 5. @lisek1953Na razie aplikacje pod BipOs to rzeczy które już były (kalkulator, kalendarz, budzik i latarka). Różnica jest taka, że obecnie to nie jest część patcha, tylko osobne paczki. Maxim opublikował biblioteki programistyczne oraz szablon, więc to tylko chwila, jak pojawią się proste gierki i programiki. @dvmivn Firmware pl, to spolszczone przez Mr Tomi firmware nie latin, więc patch nie zadziała.
 6. Patch można zastosować w wersjach latin 1.1.5.12 i 1.1.5.36 oraz w wersji nie latin 1.1.2.05. Volkov wprowadził innowację polegającą na oddzieleniu aplikacji od patcha i teraz patch musi pasować do konkretnego firmware'u a apki są uniwersalne i na dodatek przechowywane w zasobach (dzięki temu jest więcej miejsca na modyfikacje)
 7. @Krisstow "mi złe liczy kroki" - złe kroki to coś jak "zły dotyk" ? A tak poważnie, to w zegarkach/opaskach od Xiaomi wprowadzono algorytm niwelujący "nabijanie" kroków (zaczyna zliczać po wykonaniu kilku kroków, aby była pewność, że zlicza spacer, a nie przypadkowe ruchy). Generalnie jest różnica w zliczaniu kroków, w przypadku, gdy zegarek/opaska jest noszona na prawej ręce (też wynika ze sposobu rozróżnienia ruchu ręką/wstrząsu ciała, wynikającego z chodu, od innych wstrząsów/ruchów nadgarstka). Kiedyś robiłem takie porównanie wskazań krokomierzy używając 4 urządzeń: zegarków (Amazfit BIP i Suunto Startan Trainer) , telefonu (Huawei P10) i sensora Amazfit znajdującego się w smart butach Xiaomi. Wyniki trochę się różniły, ale wszystkie mieściły się w zakresie błędu pomiarowego (+/- 2%, co przy 10 tyś kroków jest liczbą 200 kroków). Największą ilość kroków pokazała aplikacja Huawei Zdrowie w telefonie, następne w kolejności były buty, BIP i na końcu z najmniejsza ilością zliczonych kroków znajdował się zegarek Suunto. Kiedyś porównywałem Amazfita BIP z chińskim zabawkowym sportowym zegarkiem (z GPS, pomiarem tętna i krokomierzem), pod koniec dnia chińska zabawka miała na liczniku prawie dwukrotnie więcej niż BIP (pewnie,tak na zachętę, by klient był z siebie zadowolony). 14 tyś kroków "po Grecji" w moim przypadku, 14 tyś kroków po Polsce (nie wiem czy kraj po którego terytorium się stąpa ma znaczenie) daje mniej więcej 11,5 km. Pytanie: czy tyle wychodziliście ? Trochę informacji o sposobach liczenia kroków: http://web.cs.wpi.edu/~emmanuel/courses/cs528/F17/slides/lecture06b.pdf
 8. @lisek1953 Zmiana wbudowanych tarcz, z tego co się orientuję, możliwa jest jedynie poprzez modyfikację plików res (część firmware'u odpowiedzialna za obrazki, napisy, tarcze itp - czyli po prostu za wygląd).
 9. @:Darecki Faktycznie literówka . Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut. @lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych"). Mili_chaohu_pl.res.latin
 10. @:Darecki Zrobione. Poprawione tłumaczenie w załączonym archiwum. MNVolkov_MOD_0.4.1_FW_1.1.5.36_PL.zip
 11. Nie ma problemu, podaj konkretnie co należy przetłumaczyć (najlepiej treść nieprzetłumaczonego komunikatu), to zrobię to "od ręki"
 12. Kompiluje się z kilkoma ostrzeżeniami: Tu: https://megawrzuta.pl/download/3ae1f3abf889ee2e3f4d21f7dd9e9fcd.html masz wynik kompilacji (pamiętaj, że plik apk jest niepodpisane, więc przed wgraniem należy go podpisać). Nie sprawdziłem czy działa, choć jeżeli jest to modyfikacja moda tcx export to nie zadziałą na 100%. Spróbuj pobrać MiFit tcx export i podpisz go swoim kluczem - po instalacji się nie uruchomi niestety (autor moda dał zabezpieczenie), więc jakiekolwiek modyfikacje tej wersji MiFit nie zadziałają, no chyba, że zrobisz cracka na zabezpieczenie.
 13. @dan-tomnie masz włączonego trybu DND (nie przeszkadzać) ? @AdmiNVeLMiK wygląda na brak uprawnień do zapisu. Spróbuj uruchomić apktool z cmd uruchomionym jako administrator, powinno zadziałać.
 14. @AdmiNVeLMiKSpróbuj użyć aapt v. 2 (w apktool przy dekompilacji jak i kompilacji użyj przełącznika --use-appt2). Dodatkowo zastosuj najnowszą na chwilę obecną wersję apktool (2.4.0). Dekompilacja: java -jar apktool_2.4.0.jar d --use-aapt2 -s pilk_apk.apk Ponowne pokładanie: java -jar apktool_2.4.0.jar b --use-aapt2 plik_apk Później to już tylko podpisanie i "będzie Pan zadowolony" Chociaż jeżeli używasz wersji tcx export (swoją drogą https://androidfilehost.com/?w=files&flid=297611 - jest już wersja 4.0.7), to może być problem. Wersja ta posiada zmodyfikowaną część dalvika (dorzucone opcje eksportu do tcx i gpx, rozszerzone informacje o zegarku itp) i po poskładaniu może się wywalać lub nie uruchamiać z uwagi na zabezpieczenia modu. BTW: Co się tyczy MiFit tcx export, to nie wiem jak w wersji 4.0.7, ale poprzednia wymagała pliku allow.fwr w folderze /sdcard/Amazfit_Jps1x2 do aktualizacji AGPS (bez tego pliku MiFit nie uaktualniał AGPS).