Jump to content

walek75

Użytkownicy
 • Posts

  124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

walek75 last won the day on June 23 2019

walek75 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

walek75's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

56

Reputation

 1. hehe niezłe Fora internetowe tak mają, ranga użytkownika jest budowana na podstawie ilości wpisów. Wystarczy napisać milion postów i już się jest super mega ekspertem (nawet jeżeli te posty są tylko z pytaniami lub podziękowaniami). Tym postem, choć to ordynarny off-topic również podniosłem poziom swojego zaawansowania.
 2. Nowe wersje gier pod BipOS: 1. Tetris 1.2 TetrisBIP.elf - Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji. - zmiany poziomu trudności (obecnie gra jest łatwiejsza) 2. Snake 0.1.20 Snake.elf - Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji. - Dodano 5 poziomów (od 0). - Dodano numer poziomu na polu. - Od poziomu złożoności zależy: miejsce pojawienia się owocu, prędkość ruchu węża i jego długość. - w zależności od wybranego języka, nazwa aplikacji będzie w odpowiednim języku (do tej pory tylko angielski i rosyjski).
 3. Ale niektórzy autorzy są szybcy Poniżej załączam nową wersję Tetrisa (wersja 1.1), a w niej poprawki błędów oraz włączeni na stałe podświetlania. TetrisBIP_NoVib.elf TetrisBIP.elf
 4. Mówisz i masz: ResPack.zip co do użycia - jest to programik do odpalenia z lini komend (cmd / powershell), użycie: 1. wyświetlenie zawartości pliku z zasobami: ResPack.exe -l nazwa_pliku_z_zasobami np: ResPack.exe -l Mili_chaohu.res.latin 2. Dodanie programu do zasobów: ResPack.exe -a nazwa_pliku_zasobu_z_dodatkami nazwa_pliki_zasobu_źródłowego nazwa_aplikacji_01 nazwa_aplikacjo_02 itd np: ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf dadaje aplikację keanu do zasobu o nazwie Mili_chaohu.res.latin i zapisuje to jako plik zasob_z_keanu.res.latin ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf tetris.elf dodaje keanu i tetris 3. Rozpakowanie pliku z zasobami: ResPack.exe -e nazwa_pliku_z_zasobami np: ResPack.exe -e Mili_chaohu.res.latin Uwaga: Apka animacji ekranu (keanu) jest dosyć duża i plik zasobów powstaje na tyle duży, że nie daje się go wgrać do telefony za pomocą GadgetBridge. Notify&Fitness umożliwia bez problemu wgranie dużego pliku zasobów (działa bardzo dobrze). Przy okazji do posta dołączam nową wersję Tetrisa (bez wibracji). TetrisBIP_NoVib.elf
 5. Animacja tarczy została udostępniona przez autora za free. Poniżej podaję tarczę oraz apkę do animacji cyferblatu, którą należy zintegrować z plikiem resource za pomocą narzędzia respack od MNVolkova. Cyberpunk_2077_Dark.zip keanu.zip Dla fanów Tetrisa, poniżej apka z grą dla BipOs (aby ją mieć w zegarku, należy zintegrować z plikiem res za pomocą respack i zfleshować zegarek tym pllikiem z zasobami). TetrisBIP.zip
 6. Cały poprzedni wątek został usunięty ? To raczej słaba opcja, bo zawsze za pomocą search można było znaleźć rozwiązanie problemów oraz ciekawe wpisy.
 7. @peetpeetsprawdź, czy nie masz przypadkowo w zegarku włączonego trybu dnd (don't disturb - nie przeszkadzać). Tryb włącza się w menu dostępnym po przesunięciu palcem z góry do dołu. @c1rca jutro wrzucę na jakiś serwer uploadowy.
 8. Zrobione (dodatkowo poprawiłem info w opcji "O programie").BipOs_0.5_pl.zip
 9. @sajmon64Bez urazy, ale spójrz prawdzie w oczy, jeżeli nie wiesz jak to wgrać, to oznacza, że niestety, nie zadałeś sobie trudu, by twj informacji poszukać, czyli oznacza to, że to nie dla Ciebie i lepiej zostań przy oprogramowaniu fabrycznym. @lisek1953 wgrywa się klasyczne za pomocą N&F lub GadgetBridge, po kolei: firmware, zasoby, czcionki. Problem z ekranem współędnych (w menu kompas) nie występuje w tej wersji moda.
 10. @lisek1953Na razie aplikacje pod BipOs to rzeczy które już były (kalkulator, kalendarz, budzik i latarka). Różnica jest taka, że obecnie to nie jest część patcha, tylko osobne paczki. Maxim opublikował biblioteki programistyczne oraz szablon, więc to tylko chwila, jak pojawią się proste gierki i programiki. @dvmivn Firmware pl, to spolszczone przez Mr Tomi firmware nie latin, więc patch nie zadziała.
 11. Patch można zastosować w wersjach latin 1.1.5.12 i 1.1.5.36 oraz w wersji nie latin 1.1.2.05. Volkov wprowadził innowację polegającą na oddzieleniu aplikacji od patcha i teraz patch musi pasować do konkretnego firmware'u a apki są uniwersalne i na dodatek przechowywane w zasobach (dzięki temu jest więcej miejsca na modyfikacje)
 12. @Krisstow "mi złe liczy kroki" - złe kroki to coś jak "zły dotyk" ? A tak poważnie, to w zegarkach/opaskach od Xiaomi wprowadzono algorytm niwelujący "nabijanie" kroków (zaczyna zliczać po wykonaniu kilku kroków, aby była pewność, że zlicza spacer, a nie przypadkowe ruchy). Generalnie jest różnica w zliczaniu kroków, w przypadku, gdy zegarek/opaska jest noszona na prawej ręce (też wynika ze sposobu rozróżnienia ruchu ręką/wstrząsu ciała, wynikającego z chodu, od innych wstrząsów/ruchów nadgarstka). Kiedyś robiłem takie porównanie wskazań krokomierzy używając 4 urządzeń: zegarków (Amazfit BIP i Suunto Startan Trainer) , telefonu (Huawei P10) i sensora Amazfit znajdującego się w smart butach Xiaomi. Wyniki trochę się różniły, ale wszystkie mieściły się w zakresie błędu pomiarowego (+/- 2%, co przy 10 tyś kroków jest liczbą 200 kroków). Największą ilość kroków pokazała aplikacja Huawei Zdrowie w telefonie, następne w kolejności były buty, BIP i na końcu z najmniejsza ilością zliczonych kroków znajdował się zegarek Suunto. Kiedyś porównywałem Amazfita BIP z chińskim zabawkowym sportowym zegarkiem (z GPS, pomiarem tętna i krokomierzem), pod koniec dnia chińska zabawka miała na liczniku prawie dwukrotnie więcej niż BIP (pewnie,tak na zachętę, by klient był z siebie zadowolony). 14 tyś kroków "po Grecji" w moim przypadku, 14 tyś kroków po Polsce (nie wiem czy kraj po którego terytorium się stąpa ma znaczenie) daje mniej więcej 11,5 km. Pytanie: czy tyle wychodziliście ? Trochę informacji o sposobach liczenia kroków: http://web.cs.wpi.edu/~emmanuel/courses/cs528/F17/slides/lecture06b.pdf
 13. @lisek1953 Zmiana wbudowanych tarcz, z tego co się orientuję, możliwa jest jedynie poprzez modyfikację plików res (część firmware'u odpowiedzialna za obrazki, napisy, tarcze itp - czyli po prostu za wygląd).
 14. @:Darecki Faktycznie literówka . Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut. @lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych"). Mili_chaohu_pl.res.latin
×
×
 • Create New...