walek75

Użytkownicy
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

walek75 last won the day on June 23

walek75 had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

About walek75

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W N&F masz włączoną opcję ponawiania nieprzeczytanych powiadomień. Jakaś aplikacja, która wysyła Ci notyfikację "custom vibration", ty jej nie otwierasz/czytasz, więc N&F co jakiś czas informuje Cię o tym fakcie.
 2. @drabollo & @maciek04 Panowie, dajcie sobie spokój Historia zna różne przypadki, np. Aleksander Popov ( Александр Степанович Попов ) wynalazł zespół nadawczo-odbiorczy Guglielmo Marconiego i obu uznaje się za twórców radia, pomimo faktu, że Nikola Tesla zrobił to wcześniej (w pewnym uproszczeniu). Wniosek z tego taki, że nie ma co toczyć płomiennych dyskusji na mało istotne zagadnienia...
 3. Należy: 1.pobrać z apk mirror oficialną wersję MiFit 3.6.0 2. Wyedytować plik apk (podmieniając assert/firmware.json na plik z pustą listą 3. Podpisać apk i luuuu Niestety nie udostępnię swojej wersji, bo mam wpisane swoje klucze do Google Maps (póki co za free, ale za niedługo płatne).
 4. Wersja 3.6 (dokładnie 3.6.0), już poprawiłem poprzedni post. Dyslrktycznie cyfrę odwróciłem do góry nogami
 5. @maciek04 w modzie nie ma firmware'u do GPS. Ja osobiście mam wersję 18344. Zainstalowałem w następujący sposób: 1. Instalacja bety z gps 18344 2. Aktualizaja za pomocą N&F firmware, res i czcionek 3. Używam zmidowanej wersji MiFit 3.6.0 ( "czwórka" mi nie odpowiada), w której jest pusty plik firmware.json (dokładnie jego zawsrtość to {} ), więc nie występuje problem downgrade'u oprogramowania GPS przez MiFit.
 6. @Zulwiczek1983 Zachęcam do instalacji i feedbacku co poprawić, oraz czekam na sugestie dotyczące innego tłumaczenia, itp. Stan pakietu jest taki, że nadaje się do codziennego używania.
 7. Pojawiła się wersja 3.0 modu MNVolkov. oprócz kalkulatora i kalendarza, dodane została możliwość edycji alarmów z poziomu zegarka. Na szybko spolonizowałem zasoby (zamieniając język Hiszpański - który pojawia się jako domyślny, na prawie polski). Do tego posta dołączam modowany firmware w wersji 1.1.5.36, pogrubione czcionki i plik z częściowo przetłumaczonymi zasobami (do poprawy są obrazki z podpisami w menu i pare drobnych rzeczy). Kolejność wczytywania: 1. firmware, 2. pliki zasobów, 3 - czcionki. Wszystkie 3 pliki muszą być wgrane. firmware_mod.zip
 8. @kaczor237Mogę Ci podarować (za free - tylko koszty wysyłki pokryjesz) oryginalny pasek, nówka nie używana. Mam 3 BIPy (w każdym mam zainstalowany alternatywny pasek). Podaj na priv adres, to Ci wyślę.
 9. Z BT to niestety tak jest. Mam słuchawki sportowe JBL (wcześniej miałem Samsunga na których problem był taki sam) i są takie miejsca, że jak obok nich przechodzę słuchawki tracą połączeni z telefonem. I nie jest to kwestia odległości słuchawka-telefon, tylko jakiś zakłóceń. Testowałem to na dwóch telefonach (Huawei P10 i HTC Desire 820) i odległość pomiędzy słuchawkami o telefonem wynosi max 1 m (odległość kieszeń -> ucho). Moja Córka ma takie same problemy z Iphone 8 i oryginalnymi airpod-ami, więc bardziej to jest problem technologii niż sprzętu. W gęsto zaludnionym terenie (lub miejscu typu stadion. galeria handlowa) po prostu ilość urządzeń BT jest na tyle duża, że wchodzą z sobą w interakcję. wystarczy na telefonie odpalić apkę typu BT Scanner lub BT LE scanner i aż czasem trudno uwierzyć, jak dużo urządzeń BT jest w pobliżu. Pewnie dodając anteny o większym współczynniku wzmocnienia problem można by wyeliminować, niestety zniknął by on tylko do czasu, aż wszyscy mieliby mocniejsze anteny lub nadawali by większą mocą.
 10. Koledzy z Rosji zaczęli już modyfikować firmware, dodając nowe funkcje: kalendarz i kalkulator (funkcje dostępne są w nemu AliPay - więc jeżeli zostało one wyłączone, należy je w MiFit załączyć). Zalety: - to pierwsza jaskółka, która może jeszcze wiosny nie czyni, ale może niedługo zacznie się wysyp poważnych modyfikacji - to działa i to prawidłowo i wygodnie Wady: - modyfikowany jest firmware typu latin (ten wielojęzyczny), więc w przypadku, gdy język telefonu jest inny niż angielski, to pojawia się jako domyślny inny "lengłicz" (u mnie, nie wiedzieć czemu jet to hiszpański). - wersja to 1.1.5.12 (obecnie jest już 1.1.5.36) - opis opcji w menu (kalkulator, kalendarz) jest w cyrylicy - kalendarz jest po rosyjsku jako załącznik, podaje wszystkie pliki, które należy wgrać (kto chce zobaczyć, jak to działa, robi to na własną odpowiedzialność). Ja wczytałem za pomocą Amazfit Notify i poszło bez problemów. Z uwagi, na rosyjską lokalizację dodatkowych funkcji, oraz fakt, że wersja jest dwa releasy do tyłu, to raczej ciekawostka, niż produkt docelowy, ale jest potencjał. Autor na 4pda.ru (jak to dobrze, że uczyłem się w czasach w których rosyjski był obowiązkowym przedmiotem i mam opanowane czytanie ze zrozumieniem w tym języku) napisał, że niebawem przedstawi zmodyfikowany firmware w wersji 1.1.5.36. filmik Twórca jest ambitny i w planach ma: dodanie w kalkulatorze obliczania procentów , przeportowanie do wersji 1.1.5.36 firmware'u, możliwość dodawania/zmiany alarmów z poziomu zegara, latarka 1.1.5.12_mod.zip
 11. @ryba94Z moich obserwacji firmware do GPS w wersji 18344 zdecydowania lepiej się zachowuje. zobacz ten wątek: Generalnie aby mieć tęwersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak: 1. instaluję wersję beta 3.5.5.4 i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344 2. z pierwszego posta w ty,m wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res) 3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku). Po tych operacjach mam najnowsze oprogramowanie w zegarku i wszystko działa super. MiFita w wersji 4.0 nie używam na razie, bo nie podchodzi mi jego nowy look & fill , ale po zainstalowaniu na 100% zrobi downgrade firmware'u do GPS i problemy znowu się pojawią.
 12. @ryba94Jeżeli masz słaby sygnał GPS (np. jesteś w pomieszczeniu, w terenie rosną gęste drzewa, jest zachmurzone niebo itp), to pozycja GPS jest niestabilna, co zegarek odbiera jako przemieszczanie się. Spróbuj odczekać, aż nabije Ci ponad 1 km i zapisz taką aktywność. W MiFit ma mapie trasa pewnie będzie składała się z zygzaków. To niestety cecha systemów określania współrzędnych za pomocą sieci satelitów (GPS, GLONAS, BAIDU). W starych chipach GPS SirfStar III i IV było coś takiego jak "static navigation", powodowało to, że jeżeli wg współrzędnych, prędkość przesunięcia była mniejsza niż 5km/h, to układ ignorował taką lokalizację. W wyższych modelach zegarków Suunto jest taka funkcja, która używa akcelerometru do filtrowania danych z GPS (jeżeli wg systemu satelitarnego wychodzi, że został wykonany ruch, ale akcelerometr nie rejestruje zmian, wówczas zmiana pozycji GPS jest ignorowana a odległość nie jest naliczana. W Bip-ie raczej takiej opcji jak w Suunto nie ma, ale na szczęście przy dobrym poziomie sygnału GPS i odpowiedniej licznie i lokalizacji w przestrzeni połączonych z odbiornikiem satelitów, problem nie powinien wystąpić (niewielkie różnice pozycji sam firmware GPS filtruje i uśrednia).
 13. Na GPS z firmware w wersji 18344 na mojej najdłuższej trasie 44 km (więcej niestety jeszcze nie biegłem), BIP zarejestrował trasę w 100% poprawnie, bez przerw i dziwnych anomalii.
 14. @tomurbanowicz Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.). WatchFace.zip dodatkowo sprawdź rosyjską wersję "Magic" AmazfitBipToolZ_Magick.zip Mi niestety nie chce MiFit pobrać wersji nowszej niż 1.1.15.24, więc nie mam pliku z zasobami, by sprawdzić, czy nowe wersje AmazfitBip tools działają.
 15. @tomurbanowicz Firmware .24 zamieściłem jako załącznik do posta z poprzedniej strony