tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

A jaką wersję wgrać do zegarka FW i RES ? czy ona będzie po Polski i widać kto dzwoni ? Jaki GPS wrzucić jaki najlepszy i w jaki sposób ?

Ja robię tak
Wgrywam mi fit z sklepu Play mam najnowsze oprogramowanie i wersję GPS
Wgrywam przez N&F polskie czcionki
Odinstalowanie mi fit z Play wgranie tego z linku.
Mam polskie znaki widzę kto dzwiloni menu i pogoda po angielsku nie przeszkadza. W modzie nie pasuje mi czcionka w napisach status ustawienia itp jest dziwna i nie równa a na ori prima sort ;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jak do tej pory ze sklepy Play wgrywałem Mifita i jak się wszystko zaktualizowało to wgrywałem Res, FW, i czcionki z pierwszego posta zawsze najnowsza wersję ale od jakiegoś czasu pojawił się problem z GPS i pozostałem na 3.5.9 ale na nim podczas jakiegoś treningu zegarek przestaje rejestrować drogę. Na starszej wersji 1.0.86 nie było problemu ale niestety teraz na nowym telefonie przy tej wersji nie wyświetla się kto dzwoni.

No to rób tak jak do tej pory tylko nie wgrywaj 3.5.9 tylko tego co podałem w linku wyżej i zobacz jak będzie. Nie nadpisze Ci oprogramowania, będzie widać kto dzwoni, i jest update AGPS ok.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

17 godzin temu, :Darecki napisał:

Znalazłem jeszcze literówkę. Po włączeniu aktywności (np rower) jest komunikat " Połącz się z aplikacją i aktualizuj dasne AGPS" :grin:

Może się czepiam, ale po ostatniej poprawce moda Wołkowa w ustawieniach znikło" powrót do ustawień fabrycznych " nie wiem, może tak ma być ? tylko w takim razie po co ta strzałka ? patrz niżej:

IMG_20190814_062643.jpg

@:Darecki Faktycznie literówka ;). Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut.

@lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych").

Mili_chaohu_pl.res.latin

Witam.
Zainstalowem mifit z pierwszego postu u żony na redmi note 5. Widziałem, że jest napisane o problemie przy wchodzeniu w ustawienia i odblokowywaniu tel, lecz czy ktoś zna sposób, aby było można zmienić coś w tych ustawianiach?

Czy mógłbym prosić kogoś bardziej zaawansowanego o dodanie na poniżej umieszczonej tarczy wskaźnika AQI ( czystości powietrza ) w postaci liczbowej lub kolorowego paska kosztem innego ustawienia lub zmniejszenia wysokości cyfr minut ?

Już próbowałem na innym forum ale bez odzewu.

TARCZA.bin

Edited by lisek1953

Co chcesz zrobić?

Chcę wyłączyć odblokowywanie telefonu. Klikam i aplikacja wykonuje crash lub dostaję popup, że przestaje działać.

6 minut temu, d7ejkej napisał:

Chcę wyłączyć odblokowywanie telefonu. Klikam i aplikacja wykonuje crash lub dostaję popup, że przestaje działać.

W modowanym MiFit zmiana tych ustawień nie działa, tylko w oryginalnych. Możesz to wyłączyć w ustawieniach telefonu: Ekran blokady i hasła, zaawansowane, odblokuj za pomocą BT i tam wyłącz. 

W modowanym MiFit zmiana tych ustawień nie działa, tylko w oryginalnych. Możesz to wyłączyć w ustawieniach telefonu: Ekran blokady i hasła, zaawansowane, odblokuj za pomocą BT i tam wyłącz. 

Dziękuję za podpowiedź

11 godzin temu, lisek1953 napisał:

Czy mógłbym prosić kogoś bardziej zaawansowanego i dodającego na poniżej umieszczonej tarczy AQI (czystego powietrza) w postaci liczbowej lub kolorystycznej linii kosztu innych ustawień lub zawartości cyfrowej?

Już próbowałem na innym forum ale bez odzewu.

TARCZA.bin 26 kB · 5 pobrań

A taka może być, AQI jako koniczynka?

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mmm._kk_packed_(PeterMac)_packed.bin

image.png.cf467e8f5ea66c715f621e56994f4b16.png

Edited by bbkk1313
  • Like 1

10 godzin temu, bbkk1313 napisał:

Koniczynka mogłaby być, ale brakuje temperatur noc dzień i 4 wskaźników w lewym górnym rogu Bluetooth itd... a zależy mi żeby było wszystko jak było plus wskaźnik AQI, ale bardzo dziękuję za próbę. Czy ta koniczynka zmienia kolor zależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza AQI ? Proszę, spróbuj jeszcze raz.

Edited by lisek1953

7 godzin temu, bbkk1313 napisał:

Witam,

Tak zmienia kolory koniczynka,ikonka bluetooh oraz budzika jest koło koniczynki,pozdrawiam

A temperatury noc dzień min. max. ? I wolałbym jednak klasyczne ikonki bluetooh, dzwoneczek i pozostałe ponieważ są ok brakuje mi tylko wskazań AQI, a w oryginale wyglądają tak: 

Najwyżej można byłoby napis niedziela pokolorować czerwono.

1554388937737_frame_0004.jpg

1554388937737_frame_0005.jpg

1554388937737_frame_0007.jpg

Edited by lisek1953

Dnia 14.08.2019 o 11:50, FromWP napisał:

Zdobione jeszcze raz dziękuję (nie używam Andka na co dzień- od kilku lat iOS).

Mam jeszcze pytanie: Skąd BIP pobiera info o czystości powietrza ? ?

Edited by d7ejkej

54 minuty temu, d7ejkej napisał:

Skąd BIP pobiera info o czystości powietrza ? ?

To zależy od aplikacji, z MiFit nie potrafi. Z N&F tak, z GB teoretycznie też, ale u mnie pokazywało brak danych.

To zależy od aplikacji, z MiFit nie potrafi. Z N&F tak, z GB teoretycznie też, ale u mnie pokazywało brak danych.

Ok czyli u mnie na IOS odpada :(

Dziwne,  na customowym romie na poco f1, i ściągnięciu mifit z google Play zegarek dostał update do 1.1.5.56.

Gdy jednak zainstaluje xiaomi.eu i mifit z gp znowu pokazało że jest update tym razem do wersji wcześniejszej 1.1.5.24.

Jest jakaś różnica między tymi wersjami fw ?

Witam, sorry jeżeli już było ale gdzie znajdę pliki do pobrania przetłumaczone "fv" i "res", o których mowa w pierwszym poście? I czy po ich wgraniu będą polskie znaki lub zwykłe a,s,o ale bez krzaczków?

12 godzin temu, Dexter 13 napisał:

Fido -żeby GB znalazł zegarek musisz mieć włączony gps

Wszystko jest tak jak piwinno wezme redmi 4x i ten nie ma problemu. Wydaje mi sie ze problemy pojawiaja sie przy nowszych androidach. 

39 minut temu, maciek04 napisał:

No to pewnie w pierwszym poście.

Ale gdy dam "pobierz" w:

1. Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ

to ładuje mi się strona pierwsza czyli to samo w co klikam i tyle w temacie nic nie pobiera ani nigdzie nie odsyła do plików...

5 minut temu, domin33 napisał:

Ale gdy dam "pobierz" w:

1. Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ

to ładuje mi się strona pierwsza czyli to samo w co klikam i tyle w temacie nic nie pobiera ani nigdzie nie odsyła do plików...

Bo klikasz nie tam gdzie powinieneś. Wybierasz to co chcesz i wtedy.

IMG_20190817_192456.jpg

• Thanks 1

Ok, poszło tylko teraz zamiast polskich znaków mam ?????? coś można z tym zrobić ?

Nie wgrałem fontów, już działa.

Edited by domin33

Jeszcze jedna rzecz. Mianowicie non stop włącza mi się aktualizowanie GPS i nie kończy się ono powodzeniem? a wgrywałem plik GPS i pisało że został zainstalowany poprawnie.

Guest
This topic is now closed to further replies.