Jump to content

walek75

Użytkownicy
 • Posts

  124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by walek75

 1. hehe niezłe Fora internetowe tak mają, ranga użytkownika jest budowana na podstawie ilości wpisów. Wystarczy napisać milion postów i już się jest super mega ekspertem (nawet jeżeli te posty są tylko z pytaniami lub podziękowaniami). Tym postem, choć to ordynarny off-topic również podniosłem poziom swojego zaawansowania.
 2. Nowe wersje gier pod BipOS: 1. Tetris 1.2 TetrisBIP.elf - Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji. - zmiany poziomu trudności (obecnie gra jest łatwiejsza) 2. Snake 0.1.20 Snake.elf - Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji. - Dodano 5 poziomów (od 0). - Dodano numer poziomu na polu. - Od poziomu złożoności zależy: miejsce pojawienia się owocu, prędkość ruchu węża i jego długość. - w zależności od wybranego języka, nazwa aplikacji będzie w odpowiednim języku (do tej pory tylko angielski i rosyjski).
 3. Ale niektórzy autorzy są szybcy Poniżej załączam nową wersję Tetrisa (wersja 1.1), a w niej poprawki błędów oraz włączeni na stałe podświetlania. TetrisBIP_NoVib.elf TetrisBIP.elf
 4. Mówisz i masz: ResPack.zip co do użycia - jest to programik do odpalenia z lini komend (cmd / powershell), użycie: 1. wyświetlenie zawartości pliku z zasobami: ResPack.exe -l nazwa_pliku_z_zasobami np: ResPack.exe -l Mili_chaohu.res.latin 2. Dodanie programu do zasobów: ResPack.exe -a nazwa_pliku_zasobu_z_dodatkami nazwa_pliki_zasobu_źródłowego nazwa_aplikacji_01 nazwa_aplikacjo_02 itd np: ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf dadaje aplikację keanu do zasobu o nazwie Mili_chaohu.res.latin i zapisuje to jako plik zasob_z_keanu.res.latin ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf tetris.elf dodaje keanu i tetris 3. Rozpakowanie pliku z zasobami: ResPack.exe -e nazwa_pliku_z_zasobami np: ResPack.exe -e Mili_chaohu.res.latin Uwaga: Apka animacji ekranu (keanu) jest dosyć duża i plik zasobów powstaje na tyle duży, że nie daje się go wgrać do telefony za pomocą GadgetBridge. Notify&Fitness umożliwia bez problemu wgranie dużego pliku zasobów (działa bardzo dobrze). Przy okazji do posta dołączam nową wersję Tetrisa (bez wibracji). TetrisBIP_NoVib.elf
 5. Animacja tarczy została udostępniona przez autora za free. Poniżej podaję tarczę oraz apkę do animacji cyferblatu, którą należy zintegrować z plikiem resource za pomocą narzędzia respack od MNVolkova. Cyberpunk_2077_Dark.zip keanu.zip Dla fanów Tetrisa, poniżej apka z grą dla BipOs (aby ją mieć w zegarku, należy zintegrować z plikiem res za pomocą respack i zfleshować zegarek tym pllikiem z zasobami). TetrisBIP.zip
 6. Cały poprzedni wątek został usunięty ? To raczej słaba opcja, bo zawsze za pomocą search można było znaleźć rozwiązanie problemów oraz ciekawe wpisy.
 7. @peetpeetsprawdź, czy nie masz przypadkowo w zegarku włączonego trybu dnd (don't disturb - nie przeszkadzać). Tryb włącza się w menu dostępnym po przesunięciu palcem z góry do dołu. @c1rca jutro wrzucę na jakiś serwer uploadowy.
 8. Zrobione (dodatkowo poprawiłem info w opcji "O programie").BipOs_0.5_pl.zip
 9. @sajmon64Bez urazy, ale spójrz prawdzie w oczy, jeżeli nie wiesz jak to wgrać, to oznacza, że niestety, nie zadałeś sobie trudu, by twj informacji poszukać, czyli oznacza to, że to nie dla Ciebie i lepiej zostań przy oprogramowaniu fabrycznym. @lisek1953 wgrywa się klasyczne za pomocą N&F lub GadgetBridge, po kolei: firmware, zasoby, czcionki. Problem z ekranem współędnych (w menu kompas) nie występuje w tej wersji moda.
 10. @lisek1953Na razie aplikacje pod BipOs to rzeczy które już były (kalkulator, kalendarz, budzik i latarka). Różnica jest taka, że obecnie to nie jest część patcha, tylko osobne paczki. Maxim opublikował biblioteki programistyczne oraz szablon, więc to tylko chwila, jak pojawią się proste gierki i programiki. @dvmivn Firmware pl, to spolszczone przez Mr Tomi firmware nie latin, więc patch nie zadziała.
 11. Patch można zastosować w wersjach latin 1.1.5.12 i 1.1.5.36 oraz w wersji nie latin 1.1.2.05. Volkov wprowadził innowację polegającą na oddzieleniu aplikacji od patcha i teraz patch musi pasować do konkretnego firmware'u a apki są uniwersalne i na dodatek przechowywane w zasobach (dzięki temu jest więcej miejsca na modyfikacje)
 12. @Krisstow "mi złe liczy kroki" - złe kroki to coś jak "zły dotyk" ? A tak poważnie, to w zegarkach/opaskach od Xiaomi wprowadzono algorytm niwelujący "nabijanie" kroków (zaczyna zliczać po wykonaniu kilku kroków, aby była pewność, że zlicza spacer, a nie przypadkowe ruchy). Generalnie jest różnica w zliczaniu kroków, w przypadku, gdy zegarek/opaska jest noszona na prawej ręce (też wynika ze sposobu rozróżnienia ruchu ręką/wstrząsu ciała, wynikającego z chodu, od innych wstrząsów/ruchów nadgarstka). Kiedyś robiłem takie porównanie wskazań krokomierzy używając 4 urządzeń: zegarków (Amazfit BIP i Suunto Startan Trainer) , telefonu (Huawei P10) i sensora Amazfit znajdującego się w smart butach Xiaomi. Wyniki trochę się różniły, ale wszystkie mieściły się w zakresie błędu pomiarowego (+/- 2%, co przy 10 tyś kroków jest liczbą 200 kroków). Największą ilość kroków pokazała aplikacja Huawei Zdrowie w telefonie, następne w kolejności były buty, BIP i na końcu z najmniejsza ilością zliczonych kroków znajdował się zegarek Suunto. Kiedyś porównywałem Amazfita BIP z chińskim zabawkowym sportowym zegarkiem (z GPS, pomiarem tętna i krokomierzem), pod koniec dnia chińska zabawka miała na liczniku prawie dwukrotnie więcej niż BIP (pewnie,tak na zachętę, by klient był z siebie zadowolony). 14 tyś kroków "po Grecji" w moim przypadku, 14 tyś kroków po Polsce (nie wiem czy kraj po którego terytorium się stąpa ma znaczenie) daje mniej więcej 11,5 km. Pytanie: czy tyle wychodziliście ? Trochę informacji o sposobach liczenia kroków: http://web.cs.wpi.edu/~emmanuel/courses/cs528/F17/slides/lecture06b.pdf
 13. @lisek1953 Zmiana wbudowanych tarcz, z tego co się orientuję, możliwa jest jedynie poprzez modyfikację plików res (część firmware'u odpowiedzialna za obrazki, napisy, tarcze itp - czyli po prostu za wygląd).
 14. @:Darecki Faktycznie literówka . Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut. @lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych"). Mili_chaohu_pl.res.latin
 15. @:Darecki Zrobione. Poprawione tłumaczenie w załączonym archiwum. MNVolkov_MOD_0.4.1_FW_1.1.5.36_PL.zip
 16. Nie ma problemu, podaj konkretnie co należy przetłumaczyć (najlepiej treść nieprzetłumaczonego komunikatu), to zrobię to "od ręki"
 17. Kompiluje się z kilkoma ostrzeżeniami: Tu: https://megawrzuta.pl/download/3ae1f3abf889ee2e3f4d21f7dd9e9fcd.html masz wynik kompilacji (pamiętaj, że plik apk jest niepodpisane, więc przed wgraniem należy go podpisać). Nie sprawdziłem czy działa, choć jeżeli jest to modyfikacja moda tcx export to nie zadziałą na 100%. Spróbuj pobrać MiFit tcx export i podpisz go swoim kluczem - po instalacji się nie uruchomi niestety (autor moda dał zabezpieczenie), więc jakiekolwiek modyfikacje tej wersji MiFit nie zadziałają, no chyba, że zrobisz cracka na zabezpieczenie.
 18. @dan-tomnie masz włączonego trybu DND (nie przeszkadzać) ? @AdmiNVeLMiK wygląda na brak uprawnień do zapisu. Spróbuj uruchomić apktool z cmd uruchomionym jako administrator, powinno zadziałać.
 19. @AdmiNVeLMiKSpróbuj użyć aapt v. 2 (w apktool przy dekompilacji jak i kompilacji użyj przełącznika --use-appt2). Dodatkowo zastosuj najnowszą na chwilę obecną wersję apktool (2.4.0). Dekompilacja: java -jar apktool_2.4.0.jar d --use-aapt2 -s pilk_apk.apk Ponowne pokładanie: java -jar apktool_2.4.0.jar b --use-aapt2 plik_apk Później to już tylko podpisanie i "będzie Pan zadowolony" Chociaż jeżeli używasz wersji tcx export (swoją drogą https://androidfilehost.com/?w=files&flid=297611 - jest już wersja 4.0.7), to może być problem. Wersja ta posiada zmodyfikowaną część dalvika (dorzucone opcje eksportu do tcx i gpx, rozszerzone informacje o zegarku itp) i po poskładaniu może się wywalać lub nie uruchamiać z uwagi na zabezpieczenia modu. BTW: Co się tyczy MiFit tcx export, to nie wiem jak w wersji 4.0.7, ale poprzednia wymagała pliku allow.fwr w folderze /sdcard/Amazfit_Jps1x2 do aktualizacji AGPS (bez tego pliku MiFit nie uaktualniał AGPS).
 20. Zobacz na datę tego artykułu, był on napisany zanim Apple Watch serii 4 wszedł na rynek i część tego co jest w nim napisane to pobożne życzenia. Apple watch 4 nie ma możliwości pomiaru ciśnienia przez zegarek, jedynie przez ciśnieniomierz QardioArm (i tu jest klasyka z pompowany rękawem zakładanym na ramię). Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).
 21. @lisek1953 Wzruszyła mnie Twoja historia. Wnioskując z informacji o bypasach, myślę, że jesteś osobą dojrzałą i poradzisz sobie z dwiema smutnymi prawdami: 1. Święty Mikołaj nie istnieje 2. Pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą tanich czujników optycznych to bajka Spodobał mi się filmik na YT jaki umieściłeś, dotyczący porównania pomiary ciśnienia z opaski sportowej i ciśnieniomierza. Zadałem sobie trochę trudu i nagrałem filmik specjalnie dla Cienie: Z samego rana uszyłem serce (proszę nie krytykować mojego talentu krawieckiego ), mentalnie połączyłem to serce ze swoją osobą i dokonałem pomiaru ciśnienia. Przed eksperymentem zrobiłem pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą ciśnieniomierza elektronicznego, działającego na klasycznej zasadzie (pompowany rękaw itd ) wynosiło ono 81/124. Zmierzyłem dwukrotnie ciśnienie mojego uszytego serduszka za pomocą czujnika optycznego i softu z azjatyckiego smatwatcha : wyniki 77/122 i 75/116 , czyli jak powiedział "Gostek" z filmiku który przesłałeś: "w sumie spoko!". Mam nadzieję, że powstrzyma to Twojego rumaka, którego pęd jest skierowany na modyfikację, która będzie pokazywała coś, co niektórzy będą uważali za wynik ciśnienie tętniczego. Pomiar z czapki, jest pomiarem z czapki. Zrozum, to pomiary nie są niedokładne, one są po prostu są z kosmsu. Czujnik HR w BIP to AS7024, zobacz tu: https://ams.com/as7024 jest napisane w polu "feature": Algorithms for HRM, motion compensation, blood pressure według tego posiada algorytm do kompensacji ruchu oraz do ciśnienia krwi. Następnie na stronie producenta w zakładce Documents jest dokumentacja ( datasheet ) i w 104 stronicowej dokumentacji nie ma wzmianki o pomiarze ciśnienia. Ciekawostką jest, że AS7024 ma możliwość podłączenia do elektrod i pomiaru tętna za pomocą elektro kardiogramu. A co się tyczy startup do glukometru w postaci zegarka, poczytaj sobie o Elizabeth Helmes, która założyła w Krzemowej Dolinie startup (Theranos) i chciała robić większość badań diagnostycznych używając tylko kropli krwi z palca. poczytaj np. to: https://www.parkiet.com/Gospodarka---Swiat/304039917-Elizabeth-Holmes--czyli-jak-oszukiwac-w-Dolinie-Krzemowej.html lub obejrzyj na HBO Go film o Pani Holmes.
 22. @lisek1953 Pomiar ciśnienia krwi za pomocą czujnika optycznego to jak wróżenie z fusów. Zauważ, że taka funkcja jak pomiar ciśnienia pojawia się w azjatyckich wynalazkach typu zegarek zabawka dla 5 latków z Nordic nRF52832 i którymś z sensorów optycznych. Odpowiedzialni producenci zegarków, nie umieszczają takiego czegoś w swoich produktach. Pomiar optyczny tętna jest możliwy (z pewnymi zastrzeżeniami), poczytaj sobie tu: Różny przepływ powoduje inne odbicie światła (widać to wyraźnie na mikroskopowych filmach pokazujących przepływ krwi w żyłach). Pomiar ciśnienia tętniczego to inna bajka z naciskiem na słowo "bajka". Nikt szanujący swoich klientów, nie umieści takiego "czegoś", bo to robienie z ludzi głupków. Równie dobrze można dać generator liczb pseudolosowych, który generuje dwie wartości (ciśnienie skurczowe i rozkurczowe). Jest nawet kilka takich APK na Androida, że przykłada się palec do ekranu i ta apka podaje jakieś wartości. Na części z tych programów jest napisane, że to żart, a najzabawniejsze jest to, że znajdują się tacy, którzy twierdzą, że im precyzyjnie mierzy ciśnienie Wyobraź sobie, że w zegarkach z pomiarem ciśnienia atmosferycznego(m.im w BIP) sensory ciśnienia posiadają wbudowany termometr (celem kompensacji temperaturowej wyniku). W związku z tym, praktycznie każdy taki zegarek, posiada termometr. Teraz pytanie: dlaczego nikt przy zdrowych zmysłach (są chińscy producenci pseudo smartwatch-ów, który to robią) nie umieszcza funkcjonalności termometru w zegarku ? Odpowiedź jest prosta - bo to bez sensu. Zegarek nosisz na ręce więc ciągle ogrzewasz go temp. 36.6C (podczas choroby nawet większą temp., sytuacja zmienia się trochę po śmierci, ale to zupełnie inna historia ), dodatkowo w środku zegarka jest procesor, bateria i inne komponenty, przez które przepływa prąd wywołując ciepło. Po prostu temperatura odczytana miałaby się nijak do temperatury otoczenia. No i co z tego, że czujnik mam możliwość pomiaru temperatury, podawanie jej użytkownikowi jest bez sensu, podobnie jak podawanie ciśnienia tętniczego odczytanego za pomocą czujnika optycznego. Na koniec jeszcze jedna uwaga, nie wierz temu co piszą "Maj friendy", u nich klasyka to: kamerki Full HD z sensorem 640x480, akumulatorki o deklarowanej pojemności 10 x większej niż produkty oryginalne (markowe), deklarowana wodoszczelność powodująca zniszczenie sprzętu przez zalanie, podczas używania w deszczu (choć na obrazkach reklamowych produktu, widać głębinowe nurkowanie z danym urządzeniem) sensory mierzące wszystko z dokładności nieznaną naukowcom z NASA rozdzielczość wyświetlacza przedstawiona na fotkach reklamowych jest chyba 4K, bo obraz jest jak żyleta itp. Przepraszam, za przydługi post, ale zafiksowałeś się na pomiarze ciśnienia, tak, że widzę już Twój 3 post w tym zagadnieniu. Daj sobie po prostu spokój.
 23. Z pogodą to jest tak, że nazwy dni tygodnia zaszyte są w firmware, a nazwy poszczególnych "stanów pogodowych" typu słonecznie, pochmórno itp podawane są z aplikacji MiFit. Firmware typu latin jest multilanguage, ale niestety tylko w zakresie: angielski, hiszpański, rosyjski, niemiecki i francuski. Domyślnie w przypadku polskiej lokalizacji MiFit wybierany jest język hiszpański. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że w zmodowanym MiFit do lokalizacji hiszpańskiej wkopiowałem pliki z polskim tłumaczeniem i po krzyku. Java + apktool + trochę czasu i można zrobić cuda BTW: Walek nie Wałek (niby tylko jedna literka, a robi różnicę).
 24. MNVolkov MOD 0.4.1 FW 1.1.5.36 PL MNVolkov_MOD_0.4.1_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip Co nowego: dodana latarka możliwość zmiany języka użytego w dodatkach możliwość dodania którejś z opcji (kalkulatora, kalendarza lub latarki) jako skrótu, pojawiającego się po przesunięciu po ekranie w prawo w opcji "o programie" znajduje się link do możliwości dotacji autora (PayPal)
×
×
 • Create New...