Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Płyty padały i tutaj nie ma co w ogóle zaprzeczać, ale wygląda na to, ze to była jakaś seria, wygląda na to, ze te "pierwsze", nie wszystkie, ale jednak skłonności miały i tutaj @galakty ma rację, aktualnie, nie ma sensu inwestować w Mi5, bo Mi5s daje praktycznie to samo, ale jest pozbawiony problemu z płytami, przynajmniej skala problemu jest na tyle mała, że nie słyszalna, bo na 100% znajdzie się jakiś Mi5s, któremu płyta padła. W Mi4 natomiast nie płyty były problemem, a taśmy od LCD, czy też raczej ich długość w stosunku do tego na ile potrafiła napuchnąć bateria, co powodowało zacięcia, brak reakcji na dotyk, artefakty na ekranie, czy też całkowitego trupa od strony ekranu. 

Także reasumując, ja mam Mi5 i sobie chwalę, ale jeżeli ktoś do mnie na PW pisze i pyta się co wybrać, to mu Mi5 nie polecę, bo jest masa innych modeli, które sprawdzą się równie dobrze...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, galakty napisał:

Nawet Acid pisze żeby brać z gwarancją i od wyginania się Mi5 potrafi hardware pójść...

Pytanie czy wie ile czego się sprzedało. Bez tego trudno wyciągnąć sensowne wnioski. Sam pracowałem w helpdesk' u, więc wiem jak to działa. A poza tym to różnica w cenie rekompensuje wady Mi5. Ja kupiłem Mi5 3/64 GB w Chinach za niecałe 1 000 PLN i to już z maksymalnym VATem. Niektórzy kupili za 800 PLN. Gdybym chciał dołożyć do Mi5S to pewnie wybrałbym coś innego. Etui właśnie idzie, a z Mi5 planuje korzystać do premiery Mi7 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Przymierzam się do zakupu Mi5, ale nie wiem skąd kupić. Interesuje mnie wersja z 64 GB. Mam do wydania ~1000zł. Najlepiej nowy.
Co sądzicie o tych ofertach? (Nie reklamuje ich, tylko pytam ;))
-https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-mi5-dystr-europa-64gb-high-edition-CID99-IDnD8VA.html#2bfa590484
-https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-xiaomi-mi5-64gb-nowy-CID99-IDnATey.html#2bfa590484
-https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-mi5-bialy-3-64-gb-nowy-CID99-IDnlrSY.html#2bfa590484
Wysyłka z pobraniem tylko wchodzi w grę. Zależy mi na gwarancji. Może ktoś coś innego znalazł? ;) Moim zdaniem druga oferta najlepsza, o ile jest gwarancja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z nich nie będzie miał gwarancji. Były wszystkie kupione w chinach.

Podaruj sobie MI5.Są same leżaki albo refurby. Telefon od jakiegoś czasu już nieprodukowany.

Kup MI5S (Ibuygou) albo mi6.(eurortv, albo x-kom albo ibuygou). Wtedy będzie gwarancja w PL.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tpawel napisał:

[mention=7568]galakty[/mention] Najtaniej widziałem mi5 za 190$, a.mi5s za 232$.

To już 40$

Ostatnie oferty specjalne z Kimovil:

Mi5 175 euro, Mi5s 205 euro, to 30 euro, 40$ niech będzie. Czy to tak dużo za spokój?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bergmen napisał:

żaden z nich nie będzie miał gwarancji. Były wszystkie kupione w chinach.

Podaruj sobie MI5.Są same leżaki albo refurby. Telefon od jakiegoś czasu już nieprodukowany.

Kup MI5S (Ibuygou) albo mi6.(eurortv, albo x-kom albo ibuygou). Wtedy będzie gwarancja w PL.

 

A co sądzisz o tym?
https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-MI-Mi5-S-Mi5S-5-15-1920x1080-Snapdragon-821-Quad-Core-12MP-IMX-378/32741040667.html?aff_platform=aaf&cpt=1501416558012&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=25c1de368fc841b48d004f9fb205e553-1501416558012-01240-VnYZvQVf
Rok gwarancji w Polsce. Wychodzi niecałe 1000zł. Warto? I co z opłatą VAT? Jeśli wyślą DHL to będę musiał płacić więcej? Bezpieczny sprzedawca? ;) Ktoś inny może chcę się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież samo xiaomi sprzedaje nowe telefony z naprawianymi już płytami głównymi. Nie jest ważne gdzie kupisz. Ważne jest że telefon nie jest produkowany. Po prostu odradzam zakup tego telefonu. Można trafić na minę. 

Chyba że kupisz w x-kom i będziesz chroniony przez prawo polskie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergmen napisał:

Przecież samo xiaomi sprzedaje nowe telefony z naprawianymi już płytami głównymi. Nie jest ważne gdzie kupisz. Ważne jest że telefon nie jest produkowany. Po prostu odradzam zakup tego telefonu. Można trafić na minę. 

Chyba że kupisz w x-kom i będziesz chroniony przez prawo polskie. 

Czyli Mi5s. Dobry link znalazłem?
https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5s-Mi-5S-3GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-821-5-15-1920x1080/311331_32740701280.html?spm=a2g17.12010615.0.0.UkVYsr
Jak wygląda na Ali płacenie przez Przelewy24? Trzeba walutę zamieniać? Czy tylko prosty przelew zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mariusz.ur napisał:

" Proszę pamiętać, że jakakolwiek aktualizacja pamięci ROM, automatycznie unieważnia oferowaną przez nas gwarancję"
A jest Chińska wersja tam. Może jakiś inna link? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz.ur napisał:

A jak się zepsuje to wyślesz tam bez vat ?

Sugerujesz że będę wysłał telefon warty 900 zł do Chin na naprawę dwumiesięczną? You made my day :D 

 

2 godziny temu, bergmen napisał:

Teraz nie będzie po co wysyłać. Darmowe roczne ubezpieczenie od Allianz telefonów kupionych na aliexpress. Też na wypadek usterek "fabrycznych" itp. 

Dlatego ceny na aliexpress poszły w górę :-D

Widziałeś regulamin tego ubezpieczenia? Bo ja nie, więc się nie ciesz. Gwarancja realizowana jest przez sprzedawcę za pośrednictwem Allianz, w przypadku wady fabrycznej, uważaj bo producent powie że padnięty ekran jest wadą fabryczną, a nie użytkową.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galaktyhttps://sale.aliexpress.com/__pc/Allianz.htm?spm=a2g17.12010108.1000016.15.bXnzoT

przesadzasz. Alianz Polska a nie jakieś chińskie wynalazki. wadę użytkową można stwierdzić kiedy jest on np zbity a nie kiedy jest wina np kleju.

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tpawel napisał:

Gwarancja jest realizowana przez Allianz z pominięciem sprzedawcy, wpisujesz tylko numer zamówienia i nazwisko.
Też czekam na regulamin bo wygląda to aż dziwnie ciekawie

O, jest już regulamin, w tamtym tygodniu nie było.

repaired by Our Authorized Service Provider (chińska firma)

You must operate your equipment in line with manufacturer’s instructions and not modify it (powodzenia)

You are liable for costs of repairs if there is no fault found with the equipment or to the extent that it requires routine maintenance, cleaning, servicing, cosmetic damage (hahaha, jeśli telefon będzie sprawny to zapłacisz za naprawę i za dodatkowe czynności oraz jeśli obudowa była uszkodzona to za nią zapłacisz)

The installed battery is not covered

A burned screen due to the Product sitting idle for long periods; screen imperfections that were not present when the Product was first taken out of the box; or markings or retained images on the glass resulting from viewing fixed images; (czyli przebarwienia na ekranie to Twoja wina)

Failure of the Product's speakers as a result of overloading beyond reasonable use; (głośniki też Twoja wina)

During delivery of the Product to You, transit or delivery damage.

Damage caused by Your unpacking, assembly, installation, set up or removal of the Product;

 

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galaktyszybciej niż serwis wydajesz opinie :D 

Takie zasady są we wszystkich kartach gwarancyjnych telefonów wszystkich marek.

 

Zobaczymy w praktyce jak to działa, pewnie w ciągu najbliższych tygodni.

 

Fajnie że Aliexpress wziął się za gwarancję. Jeśli to będzie sprawnie funkcjonować to wyprzedzą konkurencję o dwie długości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuj tam mi6, klejem za 10zl sobie samemu można naprawić.
Niech ktoś spróbuje mi5 z padnietą płyta naprawić :D
Ta ostatnia platna gwara która była za kilkanaście $ na Ali to ludzie vouchery na zakupy na Ali dostawali o wartości telefonu. Tak że mega uczciwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Niech ktoś spróbuje mi5 z padnietą płyta naprawić :D

Ta ich gwarancja polega tylko na tym, że to Allianz szuka serwisów i naprawia. Ale jak zapukają do mnie to i tak im powiem, że nie nie wymienię płyty w MI5 poza swoją gwarancją. Powodzenia dla nich co znajdą kogoś kto im to naprawi. Prawdziwy serwis na gwarancji ma części które dostarcza sklep/dystrybutor. Mi dostarcza IBG bo kupują w Chinach to mogę sobie wymienić bez problemu dla klienta IBG. Z MI5 to tylko jeden przykład ale podejrzewam, że różnie jest z następnymi modelami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...