Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RottenApple napisał:

Zastanawiam się czy tylko ja mam takie dramatyczne problemy z wydajnością mi5 w codziennym użytkowaniu. Przez pierwsze dwa dni telefon działał całkiem okej ale potem zaczęła się masakra. Wszystko działa bardzo wolno, double tap to wake to jakaś pomyłka, klawiatura podczas pisania czasem nie reaguje na dotknięcie i gubi litery. Takie same objawy mam na Globalu i MIUI Polska. Czytałem że od wprowadzenia MIUI 8 jest tragicznie. Zaczynam żałować zakupu powoli.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie potwierdzam. Mój Mi5 działa jak błyskawica. Nie jest to tel. bez wad, nie jest, ale akurat na płynność działania nigdy nie narzekałem.

Zapewne winna jest jakaś apka albo określona konstelacja gryzących się między sobą apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RottenApple napisał:

@latet A używasz może Spotify? Bo nawet po factory resecie Mi5 po prostu ubija aplikację jak słucham z niej muzyki w tle bez słuchawek

Swoją drogą trochę kiepsko żeby po zainstalowaniu kilku podstawowych aplikacji coś się gryzło w telefonie.

Akurat tej nie używam.

Ale masę ludzi używa i raczej wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś jest nie tak, rób Miflasha na czysto i wtedy zobacz. Jak nie przejdzie, to być może się przegrzewa. Ale najpierw trzeba wyeliminować soft.
Dwa dni temu wrzuciłem MIUI Polska a dziś zrobiłem factory reset i po kilku godzinach sytuacja dalej się powtarza, wszystko chodzi tak sobie. Temperatura telefonu "na dotyk" nie przekracza żadnych norm. Drenażu baterii też raczej nie stwierdzam.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty @majdan12

A tak po ludzku to czym różni się flashowanie MiFlashem od wgrywania systemu przez TWRP? Bo właśnie tak wrzuciłem MIUI Polska dwa dni temu. Odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP przez fastboota, wyczyściłem telefon i wrzuciłem nowy rom przez TWRP. Na Globalu muliło, na MIUI muliło, po factory resecie muliło i zawsze w ten sam sposób czyli na początku telefon działa okej, a po kilku dłuższych godzinach wszystko traci płynność, klawiatura zaczyna lagować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 @galakty

Dzięki za pomoc. Czyli:

1. Ściągam Global Deva dla Mi5

2. Odpalam Mi5 w EDL przez ADB

3. Clean all i flash Global Dev w MiFlash

4. Wgrywam TWRP standardowo przez linię komend i potem flash MIUI Polska/Xiaomi.eu przez TWRP

Zgadza się?

 

Podobno Xiaomi Mi5 ma zablokowane EDL :(

Edytowane przez RottenApple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RottenApple

1. OK.

2. OK odpal komendą fastboot oem edl (oczywiście komenda dla telefonu w trybie fastboot).

3. OK.

4. OK ale TWRP z 

EDL nie dział mi na MIUI 7 choć nie sprawdzałem wszystkich wersji bo na MIUI 8 nie ma problemu z EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Mam problemy z odpaleniem Mi5 w EDL, wirtualny Windows widzi go jako urządzenie Qualcomm (załącznik), ale coś mu nie pasuje i MiFlash nie widzi urządzenia. Cyfrowe sygnatury wyłączone, drivery próbowałem dograć ręcznie.

Czy jeśli odpalę MiFlash w trybie fastboot to będzie okej czy musi być koniecznie EDL?

Capture.JPG

Edytowane przez RottenApple
Dodany załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RottenApple napisał:

@majdan12

Ogarnięte przez fastboot. Póki co odpukać działa lepiej.

Swoją drogą na tym najnowszym 7.7.20 też wam nie wyświetla HD Voice podczas rozmów w ogóle?

Bo znaczek nie oznaczał, że HDV działa, to był błąd(telefon pokazywał HD przy praktycznie każdym połączeniu i znikał w czasie połączenia), który nadal jest na stable. U nas znaczek został usunięty, więc HDV działa, ale po prostu nie pojawia się ikonka HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Z góry przepraszam, że tutaj zapytam,ale jestem przed zakupem kolejnego MI 5 w opcji 3/64 Do tej pory czyli na przełomie roku dokonywałem zakupu bezpośrednio w ibuygou na poiomie cenowym ~1,2k pln Z racji, iż xiaomi stały się co raz bardziej popularne, sklepów i sprzedawców przybywa pomyślałem zatem iż i ceny staną się nawet z polskiego rynku przystępne i jakie było moje zaskoczenie jak przeglądając serwis allego ten sam telefon można zakupić już od 1,1K ale ogromną populanością cieszą się teleofny  wcenie 2,5 i 3K Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak wysoko wycenione telefony znajdują nabywców? Ten sam telefon, ta sama konfuguracja różnica ino w gwarancji bo te absurdalnie drogie mają ją na 24 miesiące,ale czy z racji tego trzeba przepłacać aż ponad dwukrotnie. Przepraszam, że tutaj pytałem ale liczę na to że każdy tutaj 'siedzi' w temacie i pomozę mi rozwiać przed zakupowe watpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ev_ev napisał:

Witam, 

Z góry przepraszam, że tutaj zapytam,ale jestem przed zakupem kolejnego MI 5 w opcji 3/64 Do tej pory czyli na przełomie roku dokonywałem zakupu bezpośrednio w ibuygou na poiomie cenowym ~1,2k pln Z racji, iż xiaomi stały się co raz bardziej popularne, sklepów i sprzedawców przybywa pomyślałem zatem iż i ceny staną się nawet z polskiego rynku przystępne i jakie było moje zaskoczenie jak przeglądając serwis allego ten sam telefon można zakupić już od 1,1K ale ogromną populanością cieszą się teleofny  wcenie 2,5 i 3K Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak wysoko wycenione telefony znajdują nabywców? Ten sam telefon, ta sama konfuguracja różnica ino w gwarancji bo te absurdalnie drogie mają ją na 24 miesiące,ale czy z racji tego trzeba przepłacać aż ponad dwukrotnie. Przepraszam, że tutaj pytałem ale liczę na to że każdy tutaj 'siedzi' w temacie i pomozę mi rozwiać przed zakupowe watpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Ale.... masz na myśli konkretnie cenę Mi5, czy Mi5 w porównaniu do innych firm? Bo nie do końca rozumiem pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, iż jak zaczniesz szukać na allegro MI 5 w wersji 3/64 ten samo model możesz kupić z wysyłką do 24h za cenę oscylująca w okolicy 1,1-1,2k zł oraz za 2,5k a nawet 3k zł co ciekawe te ostatnie oferty ciesza się ogromną zainteresowaniem?! Ten sam telefon, ta sama konfiguracja a taka różnica w cenie! Nie byłoby problemu gdyby nikt tych niebotycznie drogich nie kupował, ot co ktoś poleciał z marżą,ale .... schodzą jak ciepłe bułeczki... nie kumam tego :) 

ot taki przykład 

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3gb-ram-64gb-pl-24h-dual-gratisy-gw-24m-i6904070768.html

Edytowane przez ev_ev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zainteresowanie tym modelem ale nie rozumiem napychania kasy pseudi importerom (: to sa tacy sami uytkownicy jak my a oni zeruja na strachu sprowadzenia telefonu ,jaki jest problem z sprowadzeniu tego modelu z hungary warehaus czy hiszpanii ,oj polacy wszedzie latacie uwazacie sie za globalnych europejczykow a strach Wam mgli oczy

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----> dzięki Paweł za info, wszystko składa się jedną sensowną całość ;) 

-----> skay, trochę nie do mnie uwaga bo ja dwa tel. zamawiałem w iboygou i oba dotarły w kilka dni bez najmniejszych problemów ;) Ten obecny zakup przez allegro długo by tłumaczyć i chyba nie miejsce na to ;) 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...