Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, hackmaniak napisał:

@galakty, ja o to nie prosiłem. Chińczyk sam z siebie tak napisał na deklaracji. Trochę boli prawie 200 PLN więcej, ale nie będę zbyt mocno marudził, bo mam dość chamskiego rechotu niektórych cwaniaków. Tych co wyśmiewali oferty uczciwych polskich przedsiębiorców, którzy musieli naliczyć VAT. Teraz wraca uczciwa konkurencja. Chociaż osobiście wolałbym zrównanie szans w inny sposób tj. brak albo obniżenie VATu dla wszystkich. 

Nie mówiłem specjalnie o Tobie, tylko ogólnie. Zależy gdzie mieszkasz i przez jakich celników przechodzi + jaki mają humor. 

Ja brałem z IBG DHL, ubezpieczyłem paczkę a celnicy nic nie zrobili, żadnego podatku nic, nawet nie trzymali paczki i poszło dalej. Niektórym potrafią 3 tygodnie trzymać, strasznie to losowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty, ja nie wiem czy to w ogóle przechodziło przez celników. Jak dobrze pamiętam to DHL dzwonił w czasie, kiedy paczka była jeszcze w Singapurze. Dopiero jak dosłałem dokumenty to puścili ją dalej. Wygląda to na jakąś nadgorliwość. Możliwe, że deklaracja na $50 była w środku i jej nie znaleźli. Zobaczę jak dostanę paczkę do ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, wszystkim którzy podobnie do mnie cierpieli na kalectwo MI5 z GPSem, OISem itp itd rozwiązanie jest proste i nazywa się xiaomi.eu 6.10.11.

Zainstalowane i sprawdzone! GPS działa idealnie, OIS też. Co do RAMu to raczej bez większych rewelacji, a o baterii wypowiem się za kilka dni.

W końcu mam smartfon co się zowie! Gnijcie chińskie głupki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, wszystkim którzy podobnie do mnie cierpieli na kalectwo MI5 z GPSem, OISem itp itd rozwiązanie jest proste i nazywa się xiaomi.eu 6.10.11.
Zainstalowane i sprawdzone! GPS działa idealnie, OIS też. Co do RAMu to raczej bez większych rewelacji, a o baterii wypowiem się za kilka dni.
W końcu mam smartfon co się zowie! Gnijcie chińskie głupki!


Moge potwierdzić bo mam te wersje i dosłownie na nic nie narzekam! Dlatego też olałam nawet aktualizacje OTA nic nie zmieniam, nie dam sobie postarzyć fona ;p

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majdan12 napisał:

@kubaMI5

OIS masz we wszystkich kierunkach? jak chcesz sprawdzić jak może działać OIS i 30 fps w 4K to zainstaluj Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7.

Nie jestem wielkim amatorem zdjęć/filmów ;) Ale na tej wersji sam sobie wybieram gdzie ma łapać ostrość i to mi wystarcza :) Jestem w szoku jak można umyślnie zepsuć oprogramowanie żeby wymusić kupno nowszego sprzętu (bo zapewne o to chodzi chinolom).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

Na 7.6.29 GPS działa normalnie. Co do ios? Co to jest? Ostrość też łapie. Zdjęcia nie są zamazane. O co Wam chodzi?

Obcięcie 4K

OIS, nie IOS... iOS to taki system od Apple. Nie działa w 100% poprawnie, a nawet jak działa to i tak jest słaby (rozwinę: optyczna stabilizacja obrazu).

Łapie w dobrym świetle, AF szaleje, a w kiepskich warunkach nawet ręczny się gubi.

Generalnie jak nie widzisz problemu to nie zrozumiesz, działa? To się ciesz. Ale uszanuj że niektóre osoby mogą mieć problem lub być zawiedzione, że ich sprzęt za który dali gruby hajs na premierze został okrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=34050]Monia84kg[/mention]
Zainstaluj 6.4.27 MIUI 7 jak chcesz mieć 100% z telefonu.
@majdan12 czy chcąc wrócić do 6.4.27 z globala 7.6.29 można przez paczke zip i aktualizacje w telefonie? Pewnie wyskoczą jakies błedy i trzeba będzie wipa zrobić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leonfp napisał:

@majdan12 czy chcąc wrócić do 6.4.27 z globala 7.6.29 można przez paczke zip i aktualizacje w telefonie? Pewnie wyskoczą jakies błedy i trzeba będzie wipa zrobić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Od biedy pełne wipe w TWRP, ale polecałbym mi flasha zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, galakty napisał:

Od biedy pełne wipe w TWRP, ale polecałbym mi flasha zrobić.

Stanowczo MiFlash, zwłaszcza, że ten ROM "EU" jest wyjątkowo dostępny w formacie dla MiFlash. To czemu nie skorzystać? Wygoda, pewność i święty spokój.. No i to EU, więc nie zablokuje BL przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, majdan12 napisał:

@leonfp

Zainstalowanie Global Developer przez MiFlash (zaznaczony Flash All/ Clean All) telefon w EDL > Po zainstalowaniu > Instalacja TWRP > Format Data > Instalacja Xiaomi.eu  6.4.27

Z Ciekawości - dlaczego akurat w EDL a nid normalnie w trybie Fastboot? I po co ten global, skoro 6.4.27 EU jest dostępny w formacie MiFlash?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@latet

Bo w mojej głowie siedzi informacja że on oferuje najlepsze czyszczenie a Fastboot nie, choć niby podobno fastboot robi to samo ale nigdy nie chciałem sprawdzić jak to jest naprawdę bo EDL nie był problemem :) 

A czemu pośrednictwo Globala? Nie lepsze byłoby pośrednictwo China dev, jako systemu-ojca dla "EU"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Tu zawsze przypominam przypadek Xiaomi Redmi Note 3 Pro w którym to instalacja China/Global - Stable powodowała problem z włączeniem ustawień później w Xiaomi.eu (opisane na forum) a jak zainstalowaliśmy Global Developer to ustawienia w Xiaomi.eu działały więc z góry zakładam że na innych modelach może być to samo a nikt mi nie przyleciał z problemem na Xiaomi.eu jak mu zainstalowałem Global Developer o ile był dostępny na jego model.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel.sierzant.h

Format Data wykonuje się aby odszyfrować pamięć wewnętrzna jeśli tego nie zrobisz to nie wrzucisz .zip (Xiaomi.eu i inne systemu) do pamięci wewnętrznej a jedyna możliwość instalacji systemu przez TWRP będzie możliwa jak podłączysz Pendrive/Dysk zewnętrzny pod USB :)

Format Data robisz raz do momentu kolejnej instalacji systemu przez MiFlash.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim celu wszyscy dodają sobie pracy używając tego miflasha mając już odblokowany bootloader i twrp. Od zakupu Mi5 ani razu nie użyłem tego śmiesznego programu i zawsze robię tak jak na każdym innym androidzie, czyli full wipe i instalacja. Bez różnicy, czy jest to miui lub inny custom rom. Nie ma możliwości osiągnięcia "lepszego" wyczyszczenia. Jedynie może pomóc w przypadku bricka lub z bałaganem w firmware, ale każdy rom miui w zipie też je posiada. Jeżeli telefon działa normalnie, to szkoda czasu.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Rób jak uważasz, tylko abyś się kiedyś nie zdziwił nie miło. O odblokowanym bootloader też poczytaj bo można mieć odblokowany bootloder a się okaże że był odblokowanie nieoficjalnie i będzie duży problem jak będziemy chcieli jakiś system który wymaga odblokowanego bootloader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będę go sprzedawał oczywiście użyje miflash. W innym przypadku nie ma to sensu. Xiaomi nie jest jakimś wyjątkiem w świecie androida. Bootloader mam odblokowany oficjalnie. Na global stable, który miałem fabrycznie przez aktualizator wgrałem betę i na niej odblokowałem. Instalowałem już wiele różnych systemów wyłącznie po full wipe z twrp i wszystko jest poprawnie, bo musi. To właśnie robienie kanapek z romów może przynieść problemy w ich działaniu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...