Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kamillm napisał:

bo pewnie wybrales expedited shipping, a nie priority line

595c73fabd440_2017-07-0507_06_52-XiaomiRedmi4X4GSmartphoneINTERNATIONALVERSION2GBRAM16GBROM-115.99Onl.thumb.jpg.fa27254b7c18a7b7575457530294da0d.jpg

Ja nie widzę do wyboru u Goldwaya Priority Line... No i ciekawi mnie jak to z tą gwarancją u nich. Piszą, że w razie awarii mechanicznej lub elektrycznej wynikającej z normalnego użytkowania wymieniają telefon na nowy! Ile w tym prawdy? Korzystał ktoś? I właśnie te wszystkie niewiadome wstrzymują mnie przed kupnem tego telefonu. Może jednak warto zaryzykować? Chociaż jak naliczą VAT to już nie będzie tak kolorowo. Zostaje jeszcze IBG. Opinie tutaj mają dobrą.

xiaomi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, latet napisał:

Ale skoro już o gwarancjach mowa, nie wiecie może ile jest warta oferowana przez Goldway za 11$

Sama firma co realizuje tę gwarancję ma opinie głównie negatywne... Ktoś tam kiedyś brał tą opcję, ale czy korzystał nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, F-lock napisał:

Priority Line

To jest na gearbest nie u goldwaya. 

 

19 minut temu, F-lock napisał:

Piszą, że w razie awarii mechanicznej lub elektrycznej wynikającej z normalnego użytkowania wymieniają telefon na nowy! Ile w tym prawdy?

Przecież aliexpress to bazar, a na bazarze to powiedza Ci wszystko, że nawet chińczyk przyjedzie do Ciebie do domu i własnoręcznie wręczy Ci nowy telefon. Chesz miec pewną gwarancję kupuj na IBG. W telefon za 1tys zł nie bawilbym sie w aliexpress. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem przed wczoraj najnowsze miui na mi5 i mam teraz problem notorycznie mi blokuje na nim ekran ze niby zaslaniam palcem.... w poprzedniej wersji tego nie doswiadczalem i teraz mam pytanie czy moge bez problemowo na ta aktualizacje zainstalować ta starsza?

ogolnie to instaluje w ten sposob ze sciagam zipa z nowszym oprogramowaniem wrzucam na telefon wchodze do twrp i instaluje zadziala ta opcja przy instalacji starszego oprogramowania na nowsze?

 

dokladniej chcialbym zmienic 7,6,29 na 7.5.11

Edytowane przez wqw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, ale nazwę pamiętam. Na 100% Priority Line to nazwali. Opcji z przepakowaniem w UK nie mogłem wybrać.

 

I dotarł :)

Jak na szybko sprawdzić czy mój bootloader nie został podmieniony, czy jest zablokowany i czy mam normalne MIUI?

Jakiś czas temu widziałem odpowiedni temat na forum tylko w żaden sposób nie mogę go znaleźć.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było prioryty lane. Te paczki idą chyba tylko z Chin reszta nie. No i dostawa DPD dk UK na palecie i stamtąd trafia do Pl. Poza tym na mi5 nie ma tej opcji przesyłki więc zwyczajnie wziąłeś inną opcję dostawy i dowalili Ci vat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hackmaniak napisał:

Jak na szybko sprawdzić czy mój bootloader nie został podmieniony, czy jest zablokowany

W dziale tutorial masz napisane jak sprawdzic status bootladera.

15 godzin temu, hackmaniak napisał:

czy mam normalne MIUI?

Daj screen z wersja softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AdamKli napisał:

To nie było prioryty lane.

Tak to nazwali.

@kamillm, poniżej zrzut ekranu i dodam jeszcze, że przez OTA nic nie wyszukuje. Bootloader może być tylko zablokowany lub odblokowany czy też mogli podmienić? Najbardziej uciążliwe jest wolne pobieranie plików i instalacja aplikacji. 

Screenshot_2017-07-07-16-11-43-597_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/5/2017 o 11:51, F-lock napisał:

Teraz gwarancja u Goldwaya kosztuje 16.74$. A ktoś oddawał na gwarancje z IBG ? Wszystko sprawnie ?

wszyscy mówią że ta gwarancja to lipa, nie działa i szkoda kasy

nie mówie, bo sam ją wziąłem ale potem sprawdziłem jak to wygląda i niestety ale nie działa,ja coś lepiej odsyłać do goldwaya

 

IBG miał serwis we wrocławiu (o ile się nie mylę to serwis u Acida), na dzień dzisiejszy cięzko powiedzieć, jak ktoś może niech potwierdzi

 

@hackmaniak

Ściągni zipa, wrzuć na telefon i zainstaluj bezpośrednio OTA czasem nie wyszukuje dobrze albo pojawia się później, myślałem że global ma już andka 7

http://en.miui.com/download-299.html#443 < najnowszy z andkiem 7 o ile się nie myle zmienili już nawet nazwę z mamidi na NAAMIEB

Edytowane przez xede
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xede napisał:

wszyscy mówią że ta gwarancja to lipa, nie działa i szkoda kasy

nie mówie, bo sam ją wziąłem ale potem sprawdziłem jak to wygląda i niestety ale nie działa,ja coś lepiej odsyłać do goldwaya
 

Napisz więćej proszę. Zarówno o niepowodzeniu skorzystania z tej gwarancji wymiany w Polsce, jak i o tym jak przebiegła naprawa po odesłaniu do goldwaya. Mam w rodzinie masę telefonów kupionych u niego, dziś pewnie też bym u niego zamawiał, żaden się nie zepsuł, ale wolę wiedzieć, co w razie czego...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

Napisz więćej proszę. Zarówno o niepowodzeniu skorzystania z tej gwarancji wymiany w Polsce, jak i o tym jak przebiegła naprawa po odesłaniu do goldwaya. Mam w rodzinie masę telefonów kupionych u niego, dziś pewnie też bym u niego zamawiał, żaden się nie zepsuł, ale wolę wiedzieć, co w razie czego...

chodziło mi o lipę z tym dodatkową płacona gwarancją nie samym goldwayem, ogólnie to kasa idzie w błoto bo i tak nie można z tej gwarancji skorzystać, poczytałem na telchina i tam osoby to potierdzają, nie wspominając, że jak ktoś już wysłałe telefon to trwało to dłużej niż powinno, ogólnie lepiej na lody zostawić sobie te $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia ! Mamże pytanie !

Czy na Messenger Lite, działa wam aplikacja kamery? 

Mogę sobie klikać tysiąc razy, w grafikę aparatu.. i nic. Null. Zero. Totalny brak reakcji. Kiedyś było dobrze. Działało w jednym, a w drugim nie. Bo w sklonowanej na innym koncie też nie działa. Ani wyczyszczenie danych. Dostęp do aparatu oczywiście ma. 

Reinstall nic nie pomaga. Niestety, zwykły Mess działa dobrze ;/ 

Jakiekolwiek porady ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa wam QC 3.0 na 8.2.2.0 Global Stable ? Mam ładowarkę Aukey Pa-T9, ale ładuje jakby QC 2.0 (jest sama błyskawica obok procentów baterii zamiast tego pioruna w kółeczku) chyba że to wina kabla (oryginalny z pudełka).

Edytowane przez kowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wtbn napisał:

@kowi

A fabryczna oryginalna ładowarka?

Może głupie pytanko zadam (pierwszy raz mam styczność z QC). Czy QC działa dopiero jak telefon rozładuje się np. do 20% i podłącze ładowarkę to QC 3.0 zacznie działać ? Bo nie zwróciłem uwagi przy 1 ładowaniu jak miałem 30~% po rozpakowaniu telefonu to do 100 dosyć szybko naładowało, a teraz podłączyłem przy 80% i nie wiem czy przy takiej ilości idzie wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowi

Przy wyłączonym systemie jeszcze szybciej naładujesz no i bardzo ważna jest temperatura telefonu im większa tym wolniej się ładuje nawet jak masz 20% naładowania baterii. 

Oczywiście ładowarka Xiaomi i przewód nie zaoferują ci QC 3.0 takiego jak być powinno i są na to dowody. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@kowi

Przy wyłączonym systemie jeszcze szybciej naładujesz no i bardzo ważna jest temperatura telefonu im większa tym wolniej się ładuje nawet jak masz 20% naładowania baterii. 

Dzięki, będę pamiętać na przyszłość :) Bo właśnie pamiętam 1 ładowanie to telefon strasznie ciepły się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@kowi

Oczywiście ładowarka Xiaomi i przewód nie zaoferują ci QC 3.0 takiego jak być powinno i są na to dowody w postaci wyników ładowania na innych ładowarkach. 

Dlatego zakupiłem Aukey oraz kabel z tej firmy, który powinien dojść w przyszłym tygodniu więc porównam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 17:58, AdamKli napisał:

Nadaj uprawnienia coś o wyskakujące okna.. Szukaj niżej. Niestety nie wiem gdzie dokładnie bo nie mam już xiaomi.

Ktoś wie gdzie to znaleźć lub inaczej rozwiązać problem niedziałającego aparatu w Mess Lite? (działało do czasu - chyba aktualizacji) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eragon napisał:

Ktoś wie gdzie to znaleźć lub inaczej rozwiązać problem niedziałającego aparatu w Mess Lite? (działało do czasu - chyba aktualizacji) 

Faktycznie nie działa... nie da się też załączyć zdjęcia spośród już istniejących (chyba że tej funkcji nigdy nie było w ML?). Ale trzeba im przyznać, że on jest naprawdę Lite, nie tylko z nazwy. Na liście zużycia baterii w ogóle go nie ma, nawet na szarym końcu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...