hackmaniak

Użytkownicy
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

About hackmaniak

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hackmaniak

  Pierwszy event Mi Community w Polsce

  Czy ktoś już dostał zaproszenie? Do kiedy czekać? Wiadomo ile chętnych, a ile miejsc?
 2. hackmaniak

  Mi Store we Wrocławiu

  Miałem na myśli większą działalność tzn. wywala się wszystko co się da tam gdzie taniej, a zostawia jakieś niewielkie biuro. Centrum serwisowe to raczej nie tam. Oczywiście firmy też się tam przenoszą, żeby podnieść albo utrzymać prestiż.
 3. hackmaniak

  Mi Store we Wrocławiu

  Mordor jest za drogi na coś takiego. Chyba, że jakieś małe pokazowe, żeby na miejscu i na szybko coś zrobić. Poza tym każdy stamtąd ucieka.
 4. hackmaniak

  Redmi Note 6 Pro

  Mi też nie przeszkadzał dopóki nie zacząłem z niego korzystać. Można włożyć kartę w etui albo nakleić naklejkę zbliżeniową o ile bank oferuje, ale to mniej bezpieczne. Z drugiej strony płatności zbliżeniowe w telefonie potrafią szwankować, a fizyczna karta działa wszędzie.
 5. hackmaniak

  Mi 8 Lite oficjalnie

  Najwygodniej to byłoby wszczepić chip NFC pod skórę. W dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia i popularyzacji rozwiązania. BLIK zapewnia nieporównywalnie wyższy poziom bezpieczeństwa niż płatności NFC. Fakt, że trochę za długi ten kod. W iPKO można ustawić, żeby nie dało się zapłacić zablokowanym telefonem, więc, jak dla mnie, po problemie.
 6. hackmaniak

  Mi 8 Pro

  Dokładnie na tym polega marka tzn. na zapewnieniu powtarzalnej, co nie zawsze znaczy najwyższej, jakości. Xiaomi podjęło decyzji o ustaleniu maksymalnej marży jaką będą narzucać na smartfony, robią świetną serię Redmi, a dodatkowo pięknie wbili szpilę stawiając swój sprzęt obok iPhone' a i pokazując zjawisko kosmicznych marży u konkurencji. Wizerunek jak najbardziej mają, ale czasem trochę brakuje im konsekwencji. Strategia zalewania rynku jest taka średnia. Jak dla mnie to powinni skupić się na serii Redmi dodając to co wykastrowali, a boli np.: NFC, wydawać rzadziej flagowce i mieć mniej odmian, ale dla tych co chcą, a aktualizacje utrzymać, bo to jest świetne.
 7. hackmaniak

  Xiaomi Polska adoptowało... Nosacza Sundajskiego!

  Mimo wszystko w dobie Internetu przez to wsparcie są tęczowi na całym Świecie co jest obrzydliwe. Nie ma czegoś takiego jak skłonności homofobiczne tylko naturalna i zdrowa reakcja obronna. Kupując produkty firmy wspierającej tę ideologię czułbym się jak Murzyn wspierający Ku Klux Klan, a na to nie ma zgody. Koloru skóry nie trzeba wspierać, bo jest naturalny i wyznania w sumie też nie, bo można zmienić, ale gdyby wspomagali finansowo Państwo Islamskie czy Al Kaidę to pewnie nikt nie zarzucałby krytykom takiego rozwiązania skłonności islamofobicznych. Moja wypowiedź w żadnym stopniu nie dotyczyła preferencji seksualnych, bo orientacja jest tylko jedna tylko ideologii, która za tym idzie.
 8. hackmaniak

  Xiaomi Polska adoptowało... Nosacza Sundajskiego!

  Oby tylko wzorem Apple nie zaczęli wspierać LGBTQQICAPF2K+ przemalowując się na tęczowo.
 9. hackmaniak

  NFC w MI5

  Google Pay mi nie działa i bezczelnie komunikuje, że na tym urządzeniu działał nie będzie. Mam najnowszego Globala dev, odblokowanego bootloadera, ale telefon nie jest rootowany. iPKO cudownie zaczął działać, kiedy zacząłem korzystać z dual SIMa. Czy samo zablokowanie bootloadera może pomóc? Nie mam ochoty przechodzić na stable.
 10. hackmaniak

  Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Gdzie w Mi5 znajduje się NFC tzn. którą częścią najlepiej go przykładać, żeby od razu łapało?
 11. Jeżeli nie będzie NFC działającego w Polsce w to w sumie nie ma sensu. Mój bank nie wspiera Android Pay, bo płatności przez NFC są w BLIKu. Także pewnie i tak nie mógłbym skorzystać na opasce, ale zawsze przydatny ficzer
 12. hackmaniak

  Odzyskany telefon po kradzieży

  Jak nie ma odblokowanego bootloadera to chyba nie obejdzie się bez współpracy ze złodziejem
 13. hackmaniak

  Mi 8 pierwsze wrazenia

  Jak Ci ktoś odblokuje bootloader to będziesz mógł bawić się ROMami bez użycia PC.
 14. hackmaniak

  Xiaomi Mi Band 3

  Małych paczek normalnie wysłanych listem poleconym nigdy mi nie zatrzymali. Zapłaciłem tylko za telefon wysłany kurierem. Przy takich kwotach nie bawiłbym się w omijanie, bo to i tak drobne i pewnie dlatego nie zatrzymują paczek.
 15. hackmaniak

  Xiaomi MI8

  Ja też, a do MIUI i samego Xiaomi zdążyłem się już przyzwyczaić tak jak kiedyś do produktów Apple' a.