Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktoś mi pomorze ogarnąć ... chce dodać e-mail do konta Mi na stronie i nie przychodzi mi e-mail w celu weryfikacji . już 2 dzień z tym walcze i 0 postępu .


Spróbuj inną pocztę sprawdzić. Np. na WP do dziś nie dotarła wiadomość, natomiast w przypadku GMaila była po kilku sekundach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz sie literówki jak by tobie nigdy się nie zdarzyło.... Przepraszam człowiek idelny się odezwał. Ale co tam .... Problem rozwiązany jak już pisze.

 

 

 

Edytowane przez ozzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano zainstalowalem rom z tej strony Miui 8.6 7.6.25 wersja rozwojowa ale nie mam powiadomień z diodą LED. Gdzie to włączyć? W ustawieniach-> powiadomienia takiej opcji nie ma

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano zainstalowalem rom z tej strony Miui 8.6 7.6.25 wersja rozwojowa ale nie mam powiadomień z diodą LED. Gdzie to włączyć? W ustawieniach-> powiadomienia takiej opcji nie ma

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Ustawienia > powiadomienia i pasek stanu > powiadomienia aplikacji i dla każdej aplikacji ustawiasz osobno
2736d5b1033ffc626313459ae5a991d0.jpg91caf5f854d62977ab29c0468dc68da8.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

Mam pytanie odnośnie zakupu mi5. Jestem posiadaczem smartfona mi4c. Po zamówieniu z chin miałem mnóstwo problemów z instalacją polskiego romu. Chciałbym tego uniknąć w przypadku mi5. Skąd najlepiej zamawiać mi5, żeby miał polski rom oraz możliwość aktualizacji? Czy dalej trzeba się bawić we wgrywanie romów? Skąd opłaca się zamówić? Co z gwarancją na terenie Polski ? Czy można kupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie od uszkodzeń z winy użytkownika? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Jedyna opcja to kupno z Globalem, na pewno IBG go wgrywa, nie wiem jak Goldway. W IBG masz gwarancję w Polsce. Zostają Janusze allegro, ale nie polecam.

Generalnie... Po co kupujesz Mi 5, skoro masz problem z softem? Bo tanio? :) 

Tak, bo tanio. Co w tym dziwnego? Nie mam czasu bawić się we wgrywanie softów. Problemy po zakupie mi4c/ odblokowywanie bootloadera itd.. sprawily ze sie lekko zniechecilem do Xiaomi. Dlatego teraz wole przed zakupem zapytać. Czy ten global rom jest dobrą opcją czy jednak lepiej wgrac cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, F-lock napisał:

Rozumiem. Dziekuje za odpowiedz. Niestety w moim mi4c z zablokowanym bootloaderem nie bylo to kwadrans roboty....stąd te pytania. A gearbest ? Jest godne polecenia? Znalazlem tam mi5 w cenie 199,99$

Nie poleciłbym swojemu wrogowi tego sklepu, ale są ludzie co polecają... Tylko zapomnij o Globalu i serwisie, jakimkolwiek! Nie naprawią Ci Mi 5, tylko zaoferują rabat na nowy telefon, a z racji tego że w Mi5 padają płyty główne, nie będziesz miał gwarancji i prosisz się o kłopoty.

Za 235$ masz Mi5 białego w IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie poleciłbym swojemu wrogowi tego sklepu, ale są ludzie co polecają... Tylko zapomnij o Globalu i serwisie, jakimkolwiek! Nie naprawią Ci Mi 5, tylko zaoferują rabat na nowy telefon, a z racji tego że w Mi5 padają płyty główne, nie będziesz miał gwarancji i prosisz się o kłopoty.

Za 235$ masz Mi5 białego w IBG.

Na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z GB nigdy problemów, ale różne historie tu czytałem. Tyle że nie ma żadnego krystalicznie czystego sprzedawcy. Do tych 199 trzeba być przygotowanym na VAT i wtedy nie robi się już tak kolorowo.
Co do wrzucenia xiaomi.eu to czystej roboty 2 minuty. Resztą to ściąganie romu, twrp czy samego miunlocka. No i teraz trzeba telefon z kontem powiązać i dopiero za 72h można odblokować, ale za to działa na globalu bez problemu więc nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Znalazłem taką ofertę na allegro http://allegro.pl/xiaomi-mi5-64gb-3gb-white-bialy-24h-i6873412379.html.

Na portalu IBG po podliczeniu wszystkich kosztów, czyli ----> gwarancja w Polsce, ubezpieczenie przed opłatami celnymi, przesyłką telefon wychodzi 260 $. Przy obecnym kursie to około 970 zł. Czyli defacto kupując na allegro przepłacam 136 zł, ale telefon mam po 2-3 dniach na czym bardzo mi zależy. Teraz moje pytanie do Was. Czy z tym telefonem na aukcji wszystko wygląda w porządku? Chodzi głównie o gwarancje o której wspominaliście wcześniej. Niby jest realizowana przez sprzedającego na terenie Polski. Więc chyba raczej nie ma się czego obawiać? Drugie pytanie o soft. Czy może mieć zablokowany bootloader i jakiś chiński soft? 

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, F-lock napisał:

Panie i Panowie. Znalazłem taką ofertę na allegro http://allegro.pl/xiaomi-mi5-64gb-3gb-white-bialy-24h-i6873412379.html.

Na portalu IBG po podliczeniu wszystkich kosztów, czyli ----> gwarancja w Polsce, ubezpieczenie przed opłatami celnymi, przesyłką telefon wychodzi 260 $. Przy obecnym kursie to około 970 zł. Czyli defacto kupując na allegro przepłacam 136 zł, ale telefon mam po 2-3 dniach na czym bardzo mi zależy. Teraz moje pytanie do Was. Czy z tym telefonem na aukcji wszystko wygląda w porządku? Chodzi głównie o gwarancje o której wspominaliście wcześniej. Niby jest realizowana przez sprzedającego na terenie Polski. Więc chyba raczej nie ma się czego obawiać? Drugie pytanie o soft. Czy może mieć zablokowany bootloader i jakiś chiński soft? 

Dziękuje za odpowiedź.

1. Powodzenia z Januszem allegro jak padnie Ci płyta główna.

2. Z IBG telefon często przychodzi na 5 dzień. 

Ale jak Ci się pali to jasne, aukcja jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamillm napisał:

Jeśli wybierzemy prioroty line z Gearbest to 99%, że nie będzie VAT

Ja wybrałem, a po kilku dniach DHL zadzwonił poprosił o dokumenty i naliczył pełny VAT...

@F-lock, jak Ci się nie pali to może lepiej poczekać na Redmi Note 5? Ma być trochę mniejsza bateria niż normalnie, ale znacznie większa niż w Mi5, szybkie ładowanie (!), lepszy procesor niż w 4ce i ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Przy tym spora szansa, że pojawi się w Polsce z normalną gwarancją. Sam zamówiłem Mi5 z GB za $199.99, jak nic nie przeszkodzi to jutro będę go miał, ale naliczyli VAT, więc w sumie za ok. 1 000 PLN można znaleźć coś innego. Kupiłem z ciekawości, żeby MIUI zobaczyć. Wziąłem Mi5, a nie RN4 ze SD przede wszystkim ze względu na szybkie ładowanie.

@galakty, po jakim czasie one zazwyczaj padają?

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywanie tego wadą fabryczną to chyba za duże słowo. Przez forum temat z padniętą płytą w mi5 kilka razy się przewinął (tzn użytkownik napisał że padła), ale to nie skala np LG...

Płyta potrafi paść po dwóch tygodniach od zakupu, albo dwóch latach, albo w ogóle...

Ale modelu za 1000 zł, który nie jest już produkowany a serwis jest w chinach albo u janusza w garażu bez dostępu do części, bym nie kupił... Chyba że IBG albo oficjalna dystrybucja tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie takie kilka, mnóstwo było tematów "wyciągam telefon z kieszeni a tam zgon". Uważam to za wadę fabryczną, bo w innych modelach, czy to Mi 4, Redmi 3, Redmi 2 itp płyty się nie psuły same z siebie. Ile % padło, nie wiem, ale tu chodzi o kupno Mi 5 bez gwarancji. Sam Acid uprzedzał niedawno, że jak Mi 5 obecnie kupować to tylko z dobrą gwarancją, bo części już zaczyna brakować (sam naprawia tylko gwarancyjne, a nie odpłatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktywność. Powiem tak : szukam telefonu do około 1000zł. Zależy mi na mniejszych rozmiarach tzn wyświetlacz do 5,2 cala, żeby dobrze trzymało się w ręce. Jakaś sensowna alternatywa dla mi5? Zaraz jeszcze wyśle maila do tego sklepu jak to jest z tą gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, F-lock napisał:

Niby jest realizowana przez sprzedającego na terenie Polski. Więc chyba raczej nie ma się czego obawiać?

Do upadłego będę to pisać: jakość gwarancji nie zależy od kraju (Polska, Chiny), ale od wypadkowej uczciwości i możliwości firmy realizującej gwarancję. A przede wszystkim od jej istnienia po iluś miesiącach od kupna.

1 godzinę temu, F-lock napisał:

 Zaraz jeszcze wyśle maila do tego sklepu jak to jest z tą gwarancją.

Przed zakupem? To tak jak przed ślubem pytać dziewczyny, czy po ślubie będzie ci wierna :P

Ale skoro już o gwarancjach mowa, nie wiecie może ile jest warta oferowana przez Goldway za 11$

Choć pisze jak byk, że w Polsce, to jak się kliknie dalej na szczegóły to widać:

" Phone warranties: available in Russia, Spain, France,Germany, and the USA "

link: https://trade.aliexpress.com/issue/warranty/warrantyIntroduction.htm?warrantyType=exchangeOnly

więc chyba to jest kłamstwo. Albo i nie - jeśli po prostu z Polski można odesłać zepsuty tel. np. do Niemiec i stamtąd przyślą nowy.

Ktoś może próbował? Goldway jest o tyle atrakcyjny, że ma wysyłkę DHL bez VAT. Albo właśnie już nie ma (nie mogę się w tym połapać) - niedawno był tam taki wielki baner pokazujący schemat wysyłania bez VAT, teraz go zastąpili innym, mówiącym o AliExpress Standard Shipping (Free).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Goldwaya jest ciągle wysyłka bez VAT (jako DHL)

Mi5 jest nr1 pod względem liczby ściąganych xiaomi.eu co tydzień ( nie ma się co dziwić za tą kasę). Jak na taką liczbę userow to jakoś plagi tych płyt nie widać. Faktycznie przy takim G4 nie było tygodnia na forum żeby ktoś nie narzekał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...