Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ohara napisał:

A najlepiej zostać przy global stable i żadnych problemów

Ja miałem na globalu problemy, których nie doświadczam na ROM-ach. Np. nieustanne ubijanie aplikacji działających w tle, którego nie dało się w żaden sposób wyłączyć. Teraz siedzę na DotOS i jest dobrze, żadnych błędów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest możliwość powiększenia wewnętrznej partycji w 4a za pomocą karty SD. Ja sam tego nie sprawdzę, bo karty nie mam, ale - jeśli ktoś chce - to niech sprawdzi czy rzeczywiście działa ;) post z forum miui, niestety teraz ograniczony do bardzo wąskiej rzeszy odbiorców (permission 89), ale szczęśliwie zdołałem zachować to u siebie tuż po publikacji.

Link: http://oocca.mizure.net/~orjon/xiaomi_tools/pamiec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Będę ściągał MIUI 9 Global Dev. Po instalacji jakbym się rozmyślił i chciał wrócić do MIUI 8 Global Stable to mogę to zrobić z poziomu aplikacji do aktualizacji zapodając plik z romem MIUI 8? Czy muszę się bawić w odblokowanie bootloadera itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bawić się z bootloaderem, kiedy wracasz na 8 Global Stable, wystarczy flash z aplikacji. Daj znać jak tam MIUI 9 Global Dev, bo się zastanawiam, tylko, że siedzę na xiaomi.eu i nie chce mi się potem bawić z bootloaderem i twrp od nowa.
Aby na pewno? Na zablokowanym bl? Niby jak...?

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał działać aparat.
Ostatnio robiłem kilka zdjęć, chciałem zrobić timelapsa, przełączyłem, ustawiłem, postawiłem telefon, włączyłem i skończyło się na kilku linijkach komunikatu, który zniknął po kilku sekundach i tyle widziałem aparat. Teraz po włączeniu aparatu pojawia się wszystko, prócz obrazu. Tzn. ikonki są, ale nie reagują, lub sporadycznie nie ma ikonek, a jest tylko górny pasek z godziną, zasięgiem, stanem baterii. Wtedy po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat: Aplikacja Aparat nie reaguje. Czy chcesz zamknąć?

Restart telefonu nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orjon napisał:

Widzę, że jest to sposób wbudowany domyślnie w Androida 6.0. Umożliwia on sformatowanie karty specjalnie pod aplikacje. Wówczas nie mamy bezpośrednio do niej dostępu, ponieważ jest zaszyfrowana (możemy przechowywać na niej tylko aplikacje). Dodatkowo nie wszystkie aplikacje da się przenosić. W poradniku gościu pokazuje sposób, na podzielenie karty SD na dwie partycje - jedna na aplikacje, a druga na własne dane. Testowałem ten sposób (tzn podzielenie SD) na ResurectionRemix na innym telefonie (Xperia M) i wszystko działało poprawnie. Jedyna wada jest taka, że po restarcie telefon dopiero po kilku-kilkunastu minutach odnajduje aplikacje przeniesione na SD, co może powodować problemy z skrótami w launcerze oraz widgetami. Dodatkowo karta SD jest wolniejsza niż pamięć wbudowana, więc może odbić się to lekką czkawką na użytkowniku ;)

 

 

2 godziny temu, Bartess napisał:

Restart telefonu nie pomaga.

Hmm, jeśli nie zmieniałeś przez ten czas ROMa, ani nic nie flashowałeś, to pozostaje przywrócenie telefonu do ustawień domyślnych i sprawdzenie, czy apka zadziała.

A jak masz w innych aplikacjach używających aparatu? Wykrywają go i da się cykać fotki?

Edytowane przez ZielonyBuszmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Po powrocie na miui 8 czy to wersja globalnej czy miui polska nie działa kompas. Nie wykrywa czujnika magnetycznego. Sprawdzone w teście w ukrytym menu. Miflash nie pomógł. Natomiast po wgraniu miui9 global beta czujnik działa normalnie. Jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulwiczek1983 napisał:

A ja mam taki problem. Po powrocie na miui 8 czy to wersja globalnej czy miui polska nie działa kompas. Nie wykrywa czujnika magnetycznego. Sprawdzone w teście w ukrytym menu. Miflash nie pomógł. Natomiast po wgraniu miui9 global beta czujnik działa normalnie. Jak sobie z tym poradzić? 

Miałem to samo. Coś się chrzani gdy wracasz na starszą wersję Androida. Próbowałem też różnych kombinacji. Zostań na miui global9. Niedługo powinna się ukazać wersja stable. Pod koniec stycznia. Pewnie też będzie wersja chińska, to zrobią miui 9 eu (PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z regionem? Mam co prawda ustawiony Polska ale na sztywno. Po próbie wejścia w zmianę regionu powraca do poprzedniego menu. Na stronie Xiaomi również widnieje Polska. Czy jedyne wyjście to Flash przez miflash aby naprawić ten problem? 

Poradniki z netu na podmiane cust_variant nie dają efektu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 14:24, wanarek napisał:

Miałem to samo. Coś się chrzani gdy wracasz na starszą wersję Androida. Próbowałem też różnych kombinacji. Zostań na miui global9. Niedługo powinna się ukazać wersja stable. Pod koniec stycznia. Pewnie też będzie wersja chińska, to zrobią miui 9 eu (PL).

@Zulwiczek1983

Dobra, da się. Trzeba sflashować (przez fastboot/miflash - ja użyłem funkcji fastboot oem edl przed flashowaniem, ale chyba nie jest to konieczne) jakąś wcześniejszą wersję Global Developer na andoidzie 6 (nie stable, bo zablokuje bootloader), przeznaczoną do flashowania - nie do instalowania z recovery (ta się nada). Trzeba zaznaczyć niestety "clean all" w miflash , bo jak zostawiłem dane użytkownika, to telefon się nie uruchamiał - więc trzeba sobie zrobić backup wcześniej. Następnie można raz uruchomić telefon (i np. sprawdzić czujniki). Potem trzeba zainstalować TWRP na nowo (znów przez fastboot),  zrobić w TWRP pełne wipe data, żeby usunąć szyfrowanie partycji, zrestartować ponownie z TWRP recovery, podłączyć do kompa i skopiować sobie  rom MIUI PL i zainstalować.

Działa wtedy wszystko tak jak powinno. 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2017 zakupiłem w Proline dwa Redmi 4A, jeden dla siostry, a drugi dla siostrzeńca. Telefon zakupiony dla siostrzeńca w grudniu zaczął się psuć, objawem było migania ekranu co jakiś czas, a później zaczęła się pokazywać kolorowa linia przez całą długość ekranu. Po miesiącu oczekiwania na informacje o telefonie, dzisiaj dowiedziałem się, że zostaną zwrócone za niego pieniądze. Nie przewidują wymiany na nowy, ponieważ już ich nie sprzedają, wprowadzili do oferty Redmi Note 5A. Podobno cała procedura się przeciągnęła przez to, że były święta i mieli w związku z tym duże obłożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam problem z chmurą. Zawsze wyskakuje błąd "nie można ukończyć kopii w chmurze". Flashowałem przez Miflash różne oprogramowania, nawet najnowszy global jak i beta miui9 też przez Miflash. Nic nie pomaga. Po wejściu w telefonie w opcje kopii jest jakaś uszkodzona i zajmuje 42MB tylko i nie idzie też jej usunąć. Jak to naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z developerów, którzy tworzy custom ROMy dla Redmi 4A, murali, wedle swoich zapowiedzi opublikuje Globala Stable bez bugów 25 stycznia - nie zamierza czekać na info od Xiaomi i zrobi go własnoręcznie. Więcej info - filmik: 

Jak tylko coś będzie, to niezwłocznie napiszę tutaj ;-)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Jeden z developerów, którzy tworzy custom ROMy dla Redmi 4A, murali, wedle swoich zapowiedzi opublikuje Globala Stable bez bugów 25 stycznia - nie zamierza czekać na info od Xiaomi i zrobi go własnoręcznie. Więcej info - filmik: 

Jak tylko coś będzie, to niezwłocznie napiszę tutaj ;-)

Czy bede mógł sobie to pobrać i wgrać zwyczajnie przez Aktualizator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej wątpię, bo przecież to nie jest oficjalne od Xiaomi.
PS. mam już pierwsze info od developera - port z Redmi 5A, jest stabilny - aplikacje się nie crashuja, wszystko wygląda w miarę ok, jedyny bug zauważony na tą porę to VoLTE i fix będzie jutro.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 18:22, Orjon napisał:

Jeden z developerów, którzy tworzy custom ROMy dla Redmi 4A, murali, wedle swoich zapowiedzi opublikuje Globala Stable bez bugów 25 stycznia - nie zamierza czekać na info od Xiaomi i zrobi go własnoręcznie. Więcej info - filmik: 

Jak tylko coś będzie, to niezwłocznie napiszę tutaj ;-)

Już jest do ściągnięcia na android file host: http://ceesty.com/wgFQ09
Instrukcja instalacji + ROM i dodatki są wewnątrz archiwum RAR.

Grupa na telegramie jak ktoś zainteresowany: http://t.me/redmi_4a
Wątek na forum en.miui.com: http://en.miui.com/thread-1578533-1-1.html  (już moderacja zamknęła :-D)

Oczywiście jak to u naszych kolegów azjatów developerów: "Yes bro it works, no bugs, no bugs"

Screen z przypiętego info na telegramie:

qgAxBNp.jpg

Edytowane przez wanarek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 22:35, Fajama napisał:

Czy bede mógł sobie to pobrać i wgrać zwyczajnie przez Aktualizator? 

Nie, bo aktualizator sprawdza sumy kontrolne pliku.

Ciekawe, czy są jeszcze jakieś szanse, na wydanie Nougata na China-dev i tym samym Xiaomi.eu. Wciąż łudzę się, że skoro Global leci na 7.1.2, to może i China na to przejdzie. Ale lepszy rydz niż nic :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem używany Redmi 4a, chciałem zrobić mu RESET do fabrycznych żeby poustawiać wszystko po swojemu ale wymagane jest hasło użytkownika konta i teraz:

 

- napisać do byłego użytkownika o to hasło 

- zauważyłem gdzie indziej w menu że da się wylogować z konta Xiaomi i tutaj ... albo sie wyloguje i dalej nie przywroce ustawien fabrycznych, albo po wylogowaniu zaloze SWOJE konto o ile to bedzie mozliwe i wtedy dam rade? hmm?? w co watpie bo pewnie nie bede wtedy "administratorem" telefonu?

 

Może się ktoś orientuje jak to jest?

 

I jeszcze taka sprawa, bo nie jestem tez biegły ... to chiński telefon z wgranym jakimś polskim oprogramowaniem, przywrócenie ustawień fabrycznych NIE COFNIE do chińskiego menu tylko dalej wszystko bede mial po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ajaxx napisał:

- napisać do byłego użytkownika o to hasło 

Zdecydowanie tak. Sprzedał ci telefon i nie wylogował go z konta? Można wylogować go z konta z poziomu telefonu, ale hasło trzeba znać. Bez hasła po resecie nie uruchomisz telefonu. Po resecie do fabrycznych będziesz miał ten sam rom który jest wgrany. Nie przywróci chińskiego, czy innego, bo go nie ma w telefonie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, qweasdzxc3212 napisał:

Będzie oficjalne Miui na andku 7? Bo już modów mam dosyć ?

Przecież jest oficjalna beta na Nougacie (developer ROM) na stronie MIUI. http://en.miui.com/download-319.html
Działa normalnie i stabilnie - nic innego nie wymyślą. Dadzą jej tylko nazwę stable i przestanie być betą.

Edytowane przez wanarek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 18:59, FromWP napisał:

Zdecydowanie tak. Sprzedał ci telefon i nie wylogował go z konta? Można wylogować go z konta z poziomu telefonu, ale hasło trzeba znać. Bez hasła po resecie nie uruchomisz telefonu. Po resecie do fabrycznych będziesz miał ten sam rom który jest wgrany. Nie przywróci chińskiego, czy innego, bo go nie ma w telefonie.

Dziękuje, zrobione!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie czujnika światła. Nie mogę ogarnąć czy działa on prawidłowo :). Ustawiłem tą skalę podświetlenia w "połowie" kiedy jest na automacie. Na ręcznym dałem skale podświetlenia na "zero". Tutaj zmienia się podświetlenie ekranu, kiedy wyłączam i włączam automatyczną jasność. Natomiast trochę mnie to zdziwiło i zaniepokoiło ponieważ później na automacie przesunąłem wskaźnik podświetlenia na około 80 %. Wyłączyłem automatyczną jasność i włączyłem ponownie problem z tym, że w pokoju w którym byłem było zupełnie ciemno, a wyświetlacz dalej świecił tak jasno (te ok. 80 %) mimo, że przecież logicznie rzecz biorąc czujnik powinien dość szybko zmniejszyć jasność podświetlenia do minimum. Już nie wiem raz ten czujnik działa, za drugim razem tak jak teraz wygląda tak jakby nie działał. Poradźcie o co tu chodzi, tym bardziej, że jest to mój pierwszy telefon z automatycznym podświetleniem ekranu.

EDIT.

Czujnik światła w telefonie działa, ponieważ zainstalowałem aplikację ze sklepu Google Play "Sensory i Czujniki" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exatools.sensors, która "na żywo" odczytuje wskazania światła z czujnika i wszystko działało w sensie, że gdy w pokoju było ciemno to pomiary wynosiły 0,0 lx, lub 4,0 lx. Gdy zbliżyłem telefon do ekranu monitora to się nieznacznie zwiększały. Natomiast jak zaświeciłem światło w pokoju i dałem telefon nad lampą to wskazania zwiększyły się do ok. 80 - 120 lx. Sprawdziłem też na innym podobnym programie i też wyniki były podobne więc na pewno czujnik światła nie jest zepsuty. Czy to w takim razie jest jakiś błąd w oprogramowaniu MIUI ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, electro69 said:

 wygląda tak jakby nie działał

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale tak dla informacji - ten układ podświetlenie/czujnik w 4A ma duuuże opóźnienie i jest dosyć czuły. Czyli - trzeba sporo poczekać na reakcję, a nawet drobne zmiany w nachyleniu telefonu czy delikatny cień np. od dłoni, którą trzymasz telefon, będzie miał wpływ na reakcję. W dodatku sztuczne oświetlenie np. żółte od żarówki, potrafi zmylić czujnik.

Działa na 100% tak, jak trzeba. Nie rozkminiaj tylko przyzwyczaj się do jego zachcianek, a jeśli Cię wkurza, to przejdź na manualny. Przynajmniej zaoszczędzisz na baterii  : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jedną z głównych cech, które musiał posiadać mój nowy telefon, to właśnie automatyczny czujnik światła, dość już się namęczyłem z poprzednim telefonem, który takowego nie posiadał :), więc opcja wyłączenia go całkowicie odpada.

Zauważyłem już to kilka razy w ciągu dnia, że telefon potrafi mieć właśnie take bardzo "skokowe" podświetlenie ekranu, co jest trochę denerwujące, tzn. wygląda to tak jakby np. z 10 % podświetlenie od razu skoczyło na 35 %. Myślałem, że regulacja podświetlenia będzie się bardziej płynnie zmieniać, nie będzie tak "razić" w oczy i rzeczywiście sprawia zrażenie takiej właśnie opóźnionej (kiedyś trafiłem na podobny komentarz użytkownika telefonu Redmi 4X, więc chyba te czujniki u Xiaomi najlepszej jakości nie są). Dla porównania w domu jest jeszcze też budżetowy Huawei Y5II i tam czujnik światła działa lepiej niż w 4A (bardziej "spokojniej") stąd też moje zdziwienie jak działa ten czujnik w naszym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, electro69 said:

właśnie opóźnionej

Za ten efekt, ja osobiście jestem wdzięczny. Poprzednio miałem fon z błyskawicznie reagującym podświetleniem i np. kiedy jechałem komunikacją a za oknem migały cienie drzew i bloków, to ekran zmieniał się w lampę stroboskopową. To już wolę chwilę odczekać na dostosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się na zagranicznym forum z wpisem jednego z użytkowników, który twierdził, że na Redmi 4A można "odpalić" aplikację "Google Camera" bez konieczności roota itp. Prawda to czy fałsz ? :).  Która ewentualnie wersja aplikacji mogłaby u Nas zadziałać na telefonie ?: https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=google+camera i czy rzeczywiście będzie widać jakąś różnicę w jakości zdjęć w porównaniu z tymi robionymi stockową aplikacją aparatu Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...