Jump to content

wanarek

Użytkownicy
 • Posts

  191
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

wanarek last won the day on March 5 2018

wanarek had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wanarek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

81

Reputation

 1. Tak jak mówisz. Mysz ani klawiatura nie działa. Można sobie tylko poglądać to co robisz na telefonie. Windows 10. MIUI 8.3.8 Dev (Multirom)
 2. U mnie taki błąd był jak login nie był pełnym adresem (razem z @onet.pl)
 3. Wpisz pełny adres e-mail jako login. Użyj IMAP i włącz SMTP w preferencjach maila na stronie poczty onetu. Sprawdziłem i działa.
 4. Sprawdź co ci zżera baterię, posprawdzaj w Panelu Sterowania > użycie baterii, jaki proces, sprzęt. Sprawdź czy coś ci się nie wysyła/synchronizuje w tle (użycie danych, sieci wi-fi.) Jak wszystko jest ok to skalibruj baterię. Naładuj do pełna (tak z pół godziny dłużej niż będzie napisane że jest naładowane), rozładuj do zera normalnie używając. Nie doładowuj w trakcie. Naładuj jeszcze raz do pełna przy wyłączonym telefonie. Rozładuj. Unikaj podczas tego restartu telefonu. Sprawdź wtedy zużycie. Jak masz roota, możesz wyrzucić statystyki baterii, ale to akurat najmniejszy problem - można sobie darować. I zanim zaczniesz wymieniać baterię (he, he, he) to jak już nic nie pomoże to najpierw, jeśli masz odblokowany bootloader, zainstaluj system na czysto. Jeśli nie to chociaż wyzeruj telefon, przywróć do ustawień fabrycznych.
 5. Przeportowany MIUIpro ma Androida 7 (jest portowany z Redmi 5A), normalny aktualny ROM MIUIpro dla Redmi 4A to wciąż Android 6, oparty na aktualnej wersji China Developer (nie wiem czy już ma język polski, kolega z forum przygotywywał polskie tłumaczenie, nie wiem czy weszło już do buildu EDIT: jeszcze nie). Oba oczywiście mają MIUI9. Jest też na stronie dewelopera wersja Stable Global 9.2.6 (czyli z androidem 7) zawierająca wszystkie języki. Ciężko powiedzieć czego oczekujesz. Zrób kopię obecnego systemu i zainstaluj tamten to się przekonasz. Ma dużo dodatków, ciekawe motywy. Mi się nie podoba, ale wielu osobom tak. Jeden lubi jak mu cyganie grają a drugi jak mu buty śmierdzą. To wciąż MIUI i wygląda i działa jak MIUI.
 6. Fajnie by było jakbyś ponarzekał na MIUI Global na angielskojęzycznym forum Globala http://en.miui.com/forum-131-1.html. Przecież nikt tego tu nie przeczyta, przynajmniej nikt, kto mógłby coś zmienić, a właścicieli tej strony mało obchodzi oprogramowanie Global, bo nie mają z nim nic wspólnego. A ty masz kolego potencjał.
 7. A któż to mógł wiedzieć kolego. Nigdy tego nie użyłem. Nawet raz.
 8. ApkMirror to akurat jeden z bezpiecznieszych portali tego typu. Nie ma tam aplikacji pirackich - są na ogół kopie aplikacji z Play Store, dla tych którzy z jakiegoś powodu nie chcą/nie mogą instalować sobie usług Google, albo nie mają do nich dostępu. Samsunga możesz stamtąd instalować na 100% bo u mnie na telefonie działa od zawsze i właśnie stamtąd. ( w wersji 6 nie 7) Przeglądarka, jak przeglądarka - współczesne strony internetowe są skomplikowane to i troszkę baterii ci pociągnie, cudów nie ma. Na pewno mniej niż Chrome i systemowa. Wszystko żre mniej baterii niż Chrome, nie wiem jak oni to robią. Opery nie używałem dawno, to się nie wypowiem.
 9. Zainstaluj sobie coś innego. Gdzieś widziałam jakieś testy, ona była mniej wydajna nawet od Chrome już w starszej wersji (chociaz też jest oparta o chromium). Cokolwiek. Nawet coś oparte o WebView będzie szybsze. Via Browser? Albo nawet może być też coś na Chromium, nie wiem Opera albo Samsung Internet beta z APKMirror jest podobna do sytemowej przeglądarki a znacznie szybsza.(synchronizuje zakładki z Chrome poprzez rozszerzenie na kompie). Wersja beta działa na każdym telefonie.
 10. Dodatkowo, oprócz powyższych, u mnie na MIUI 9 działają diody i powiadomienia w Skype, Telegram, Zdjęcia Goole (jak ktoś coś udostępnia), Twitter. Z Youtube nie wiem jak diody bo i tak ma je w tym wypadku wyłączone ręcznie, ale powiadomienia dochodzą równie szybko co na kompa. Multirom (Global Beta 8.3.1). MIUI 9.
 11. Nie będzie miało żadnego wpływu. W niektórych ROMach MIUI masz domyślnie zainstalowaną tylko wyszukiwarkę od Google, usługi Play Store i nic więcej. Tak powinno być w każdym, przecież możesz sobie gmaila doinstalować ze sklepu w każdej chwili. (nawet jak go usuniesz)
 12. Ano nie widać. Musisz mieć roota, albo chociaż odblokowany bootloader. Tapety są na partycji systemowej. Ale wszystko jest w google. Przecież jak wpiszesz "MIUI8 wallpapers" to dostaniesz milion linków.
 13. Nie masz roota to polecam przez ADB z komputera. Skrypt naszego kolegi z forum @Orjon http://oocca.mizure.net/~orjon/xiaomi_tools/gapps_delete.zip
 14. Zawsze możesz skorzystć z kanału na Telegramie (nie grupy) https://t.me/Redmi4A_Development gdzie po prostu masz nowości i aktualizacje - wszystkio co dotyczy Redmi 4A. Nie, nie możesz tam nic pisać. Tylko korzystasz. Klikasz i pobierasz.
×
×
 • Create New...