Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Mała ankieta. Która wersja miui lepiej Wam się spisuje w tym 4A. V9.2.6.0.NCCMIEK Stable (MIUI9) czy  8.3.15 Global Beta (MIUI9). Oraz czym one się różnią? Po przejściu z V9 na 8.3.15 smartfon działa troszkę lepiej w moim przypadku.

Edytowane przez SebaRKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja tam specjalnie żadnej jakiejś wielkiej różnicy nie widzę :). Może minimalnie szybciej się "chodzi" po ustawieniach telefonu w MIUI9. Ładniejsze ikonki są te standardowe teraz niż to było w wersji MIUI8 :). Jeśli chodzi o aktualizacje MIUI8, to ostatnią była ta o numerze 8.5.7.0, a nie ta wersja o której Ty piszesz.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, electro69 napisał:

Zrobiłem tak jak napisałeś. Ponownie ekran włączyłem po 7 minutach. Od razu była właściwa godzina, absolutnie żadnego opóźnienia nie było.

Mogę potwierdzić, u mnie też opóźnienia nie ma. Również tu mam tak samo jak electro69: " W ustawieniach - w opcji zainstalowane aplikacje znalazłem te tapety ekranu blokady. Mam tam napisane, że nie były nigdy używane. Nic tam w tych ustawieniach nie grzebałem. "

 

21 godzin temu, Redmi4A napisał:

Ale możesz w ustawieniach Wcisnąć ten X wymuś zatrzymanie czy jest on nieaktywny? Bo ja po aktualizacji MIUI9 dałem wymuszenie zatrzymania. A u Ciebie też jest zatrzymane i nie da się tego wcisnąć?

Wcisnąć X nie mogę, jest nieaktywny, choć nie przypominam sobie abym po aktualizacji do MIUI9 dawał na wymuszenie zatrzymania (na 99,9% nic nie grzebałem w tych ustawieniach). Mam wersję MIUI Global Stable 9.2.6,0

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jak było. Trochę ogarnąłem temat i wygląda na to, że na jakielkolwiek wersji MIUI nie działa smart lock od Google. Chodzi mi o odblokowywanie telefonu w danej lokalizacji,  żeby nie trzeba było wpisywać pinu czy rysować wzoru, jak się jest np. w domu. Działa to na większości systemów, ale w MIUI nie.
Znacie może jakiś patent (apka, czy coś) którym można to zastąpić. Albo inne wygodne rozwiązanie? Tak żebym za każdym razem nie musiał wpisywać hasła w domu czy w pracy, ale jak gdzieś wyjdę to żeby telefon był zabezpieczony. Na poprzednim telefonie to działało bez problemu i się przyzwyczaiłem.

Edytowane przez Bazbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Bazbo said:

Witam, jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jak było. Trochę ogarnąłem temat i wygląda na to, że na jakielkolwiek wersji MIUI nie działa smart lock od Google. Chodzi mi o odblokowywanie telefonu w danej lokalizacji,  żeby nie trzeba było wpisywać pinu czy rysować wzoru, jak się jest np. w domu. Działa to na większości systemów, ale w MIUI nie.
Znacie może jakiś patent (apka, czy coś) którym można to zastąpić. Albo inne wygodne rozwiązanie? Tak żebym za każdym razem nie musiał wpisywać hasła w domu czy w pracy, ale jak gdzieś wyjdę to żeby telefon był zabezpieczony. Na poprzednim telefonie to działało bez problemu i się przyzwyczaiłem.

Z tego, co kojarzę to ta funkcja jest w miui 8 (nie wiem jak jest z 9), tylko jest pasywna, tzn. po iluś tam razach odblokowywania telefonu w tej samej lokalizacji, system zapyta czy chcesz dodać ją do bezpiecznych i możesz potwierdzić lub nie.  Tyle, że nie masz później dojścia do tej funkcji, więc nie zmienisz tego, nie zmodyfikujesz etc. Pamiętam, że komunikat wyświetlił mi się ze 2 razy w domu i w pracy, odrzuciłem i więcej się nie pojawił. Oczywiście dostęp usług lokalizacyjnych dla gugla musi być stale włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, omaa kaan napisał:

Z tego, co kojarzę to ta funkcja jest w miui 8 (nie wiem jak jest z 9), tylko jest pasywna, tzn. po iluś tam razach odblokowywania telefonu w tej samej lokalizacji, system zapyta czy chcesz dodać ją do bezpiecznych i możesz potwierdzić lub nie.  Tyle, że nie masz później dojścia do tej funkcji, więc nie zmienisz tego, nie zmodyfikujesz etc. Pamiętam, że komunikat wyświetlił mi się ze 2 razy w domu i w pracy, odrzuciłem i więcej się nie pojawił. Oczywiście dostęp usług lokalizacyjnych dla gugla musi być stale włączony.

Tak, wiem. Też miałem takie powiadomienie. Tyle, że po włączeniu tego funkcja dalej nie działała. W MIUI 9 całkiem to chyba usunęli bo już nawet nie próbuje powiadamiać. Widocznie kłóciło się albo z ich własną usługą lokalizacji (nie tą od Googla) albo marketingowo nie pasowało - czyli te opaski właśnie.

Edytowane przez Bazbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mam w zwyczaju zadam krótkie pytanie ;). Mianowicie chodzi mi o aplikacje typu "licznik kroków". Czy może ktoś z Was z takowej korzysta na Redmi 4A. Czy aplikacja MiFit umożliwia liczenie kroków przez sam telefon ? (nie posiadam opaski). Może korzystacie z innej dostępnej w sklepie Google Play. Zależy mi głównie na tym aby pobierała jak najmniej energii z baterii i działała bez konieczności połączenia z GPS.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil33 wiem, wiem. Rozmarzyłem się. O ile 4A ma mocną reprezentację w Bangladeszu i Indiach, to liczba developerów gotowych zająć się tematem wydaje się być niewielka. Rozczarowująco mała wręcz. Ale jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że pojawi się chociaż kilka kerneli oraz przyzwoicie ogarnięty ROM na Oreo. Androida Go jestem w stanie sobie odpuścić, widziałem, że ta bestia jest dość trudna do opanowania.

Z tą licencją, to pisałem o tym konkretnym przypadku, a nie całościowo. Strasznie to słabe, że z jakiegoś powodu nie chcą wydawać tych źródeł. Zastanawiałem się nawet, czy to aby nie próba szybszego ubicia telefonów (zwłaszcza tych z entry-level), bo przecież rozwinięta scena moderska potrafi bardzo przedłużyć życie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie powiedzcie  mi jaka wersja miui  dev będzie stabilniejsza , chodzi mi o wywalanie aplikacji w tle 

miałem niedawno którąś wersję ale zapomniałem jaka to była . , zrezygnowałem z Dot Os ponieważ kamera robi zdjęcia w prawym rogu nie ogarniałem tej naprawy chyba że umiecie pomóc 

Z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie zasięgu. Aktualnie ustawiłem "preferowane LTE" (mam virgin mobile i ustawiłem na automatyczne szukanie nadajników). Jak są włączone dane pakietowe to obok zasięgu pojawia się informacja w jakiej aktualnie technologii jesteśmy połączeni (3G czy LTE). Zależy mi na tym czy jest możliwość aby taka informacja pojawiała się też wtedy, gdy mam dane pakietowe wyłączone, żeby kontrolować mniej więcej jaki zasięg (w jakiej technologii) jest najlepszy w okolicach w których się znajduję. Można to sprawdzić w ustawieniach telefonu (informacje o sieci), ale jest to nie wygodne, ponieważ trzeba się "przekopywać" przez ustawienia w telefonie. Jak już jesteśmy w tym temacie to chciałbym się spytać, czy w  zasięgu LTE bateria wolniej się Wam rozładowuje, czy jednak 3G jest bardziej oszczędniejsze, ponieważ spotkałem się z kilkoma wpisami w internecie sugerującymi, że to właśnie LTE jest najbardziej oszczędne o ile oczywiście jesteśmy w dobrym zasięgu.

Jeszcze jedno pytanie ;). Chodzi o systemową aplikację "minutnik". Albo coś źle ustawiam, albo oczywiście nie ma takiej możliwości ;), aby na ekranie blokady telefonu był pasek z informacją o pozostałym czasie do końca odliczania. W Samsungu coś takiego jest i możesz w każdej chwili podglądnąć pozostały czas do końca, a tutaj oczywiście się nie da i za każdym razem muszę wchodzić w ustawienia minutnika i dopiero wtedy mogę zobaczyć, głupota totalna :).

EDIT.

Tak sprawdziłem sobie tą siłę sygnału LTE w ustawieniach telefonu i mam tak: dBm - 103 i 37 asu. Z tego co wyczytałem w internecie im słabszy tzn. niższy parametr dBm tym gorszy zasięg i tu pojawia się mała ciekawostka :), ponieważ telefon mi pokazuje 4 kreski zasięgu :) , więc ktoś tutaj "kłamie" :D. Czyżby telefon sobie przekłamywał statystyki jeśli chodzi o te kreski zasięgu ? :). Na drugim telefonie jak mam dBm na poziomie - 110 to jest tylko 1 kreska zasięgu. I jeszcze jedno co oznacza parametr ASU ?. Szukałem w internecie ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tpawel napisał:

Ściągnij sobie apke netmonster. Działa bez roota i pokazuje ciągle aktualne pasmo, technologie a jak ściągniesz dodatkowy plik z bazy btsearch to nawet dokładna lokalizacje nadajnika

Ściągnąłem tą aplikację. Dzięki za informację. Co prawda bardziej zależało mi na prostej aplikacji, która pokazywałaby tylko informację (2G, 3G, LTE) zaraz przy "kreskach zasięgu", a nie w powiadomieniach, ale dobrze, że chociaż taka jest ;). Mam tylko nadzieję, że ta aplikacja sama w sobie zużywa minimalnie baterię :) w końcu pewnie cały czas pracuje w "tle".

W poprzednim poście dopisałem jeszcze tekst w EDIT nie wiem czy doczytałeś go jak mi odpisywałeś :). Jakbyś mógł zerknąć może znasz odpowiedź.

ps.

Ten program (Netmonster) to trochę dla mnie "czarna magia" :). Np. teraz korzystam z zasięgu 2G i mam takie informacje na pasku powiadomień: 59724/52601/-97dBm ... co oznaczają te liczby ? :) (oprócz dBm). Czy to jest jakieś numeryczne oznaczenie lokalizacji nadajnika ?. Druga kwestia zapisałem ten plik w telefonie i co mam teraz zrobić, żeby mi wyświetlało lokalizację tych nadajników ?. Gdzie mam coś włączyć, przestawić, gdzie w ogóle jest ten zapisany plik ? :) 

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten plik w Orange poprostu ściągnąłem i zaczęły mi się pokazywać adresy,może masz problem przez to że korzystasz z mvno.

 

Co do kresek i poziomu sygnału.

W LTE przy sporo słabszym sygnale niż w przypadku 3g da się normalnie korzystać z neta. Więc 4 kreski 3g i 4kreski 4g to mogą być kompletnie inne poziomu sygnału wyrażone w dbm.

Raczej apka i telefon bierze poziom sygnału z tego samego modemu, nikt nie oszukuje

Z resztą np 4 kreski LTE w Xiaomi i w Samsungu to też będą inne poziomu sygnału. Te kreski to takie umowne, do porządnej analizy poziomu sygnału stosuje się takie apki właśnie jak network signal info,net monster czy network signal guru ( z rootem można robić cuda nim)

 

Edit: te cyferki to identyfikacja nadajnika/sektoru nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tpawel napisał:

Ja ten plik w Orange poprostu ściągnąłem i zaczęły mi się pokazywać adresy,może masz problem przez to że korzystasz z mvno.

No właśnie sprawdziłem tą aplikację na drugim telefonie gdzie mam kartę z Play (ale ustawione mam na sztywno nadajniki t-mobile) i nic nie pokazuje. Czy do tego, aby pokazywało adresy stacji bts potrzebna jest włączona lokalizacja gps w telefonie ?.

15 minut temu, tpawel napisał:

Edit: te cyferki to identyfikacja nadajnika/sektoru nadajnika

Doszedłem do tego :) tylko, że tak za bardzo te oznaczenia nie są pomocne w lokalizacji. Znalazłem taką stronę: http://www.btsearch.pl/index.php. Po wprowadzeniu tego numeru 59724 pojawiło mi się chyba z 16 różnych stacji bazowych (w tym moja), różnych operatorów, a najlepsze było to, że stacje te były od siebie oddalone np. o 300 km :). To samo było z tym drugim numerem 52601 tylko, że tam to jeszcze było chyba ponad 100 stacji :). Naiwnie myślałem, że np. ten numer 59724 to numer identyfikacyjny konkretnie tej jednej stacji :).

 

20 minut temu, tpawel napisał:

W LTE przy sporo słabszym sygnale niż w przypadku 3g da się normalnie korzystać z neta. Więc 4 kreski 3g i 4kreski 4g to mogą być kompletnie inne poziomu sygnału wyrażone w dbm.

Ale czy to jest normalne, że mi sygnał pokazuje -100 dBm zasięgu LTE, a w telefonie są 4 kreski zasięgu ? ;). Logicznie patrząc to powinny być ze 2 kreski max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tpawel napisał:

-100dbm to jest dobry zasięg, skoro -125dbm da się korzystać z neta to te 4 kreski jak dla mnie są spoko.
Ta apka korzysta właśnie z tych numerków i wyszukuje przy ich pomocy adresy. Wrzuć screen z zakładki database

Ustawienia z zakładki database - download: (na obu telefonach nie pojawiają mi się te nazwy nadajników)

20180409_201440.jpg

Ogólne ustawienia:

20180409_201454.jpg

Nie wiem co już źle robię :), że to nie działa. Mam wyłączoną lokalizację gps w telefonie. Na chwilę ją włączyłem, ale nic to nie zmieniło. Coś muszę mieć źle ustawione ;), bo to chyba nie możliwe, żeby na dwóch różnych telefonach (jeden ma androida 6.0.1 drugi 7.1.2) nie działało to pokazywanie nazw nadajników.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Nie wiem czy to tak pokaże. Ty jesteś w Playu a roaming masz w innych sieciach. Może to przez to nie działa.

To nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ustawiłem teraz na nadajniki play (z tej sieci mam telefon), ściągnąłem w aplikacji ten plik z nadajnikami i dalej nic to nie dało. Jak nie było nazw nadajników tak dalej ich nie ma :). Czy Ty korzystasz z tej aplikacji i u Ciebie to działa bez problemu ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dokładnie plik z nadajnikami w play. I co lipa :). Jeśli możesz to daj mi jakiś screen jak to wygląda. Zmieniałeś coś w ustawieniach samej aplikacji ?, masz włączony gps ?. Już nie wiem czego się "zaczepić", żeby to zadziałało. Denerwują mnie takie rzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę ogarnąć gdzie wgrać dzwonek pobrany z internetu? Mam go w formacie Mp3, na Lumie taki wgrywałem i było ok, ale tam był katalog i były widoczne dzwonki z Lumii, tu podpiąłem się przez USB, kombinowałem już z "pokaż foldery ukryte" ale nigdzie nie mogę znaleźć folderu z dzwonkami które mam w telefonie, owszem jest jakiś folder Ringtone ale jest pusty a po wgraniu do niego pliku z dzwonkiem jaki mam i tak nie jest widoczny w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie rozpoznania wersji telefon redmi 4a chodzi mi o oznaczenie modelu z tyłu na naklejce lub pudełku od telefonu jeśli dobrze wyszukałem na internecie to tak to wygląda:

2016111 wersja China bez lte b20

2016112 wersja china z sieci china mobile bez b20 LTE

2016117 wersja global z b20 lte

Czy może to inaczej jednak wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...