Kokodzambo

Użytkownicy
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

About Kokodzambo

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa? EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup. Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.
 2. @kszul najlepiej byłoby spytać Offaina na telegramowej grupie lub po prostu w temacie na XDA. Gość zazwyczaj odpisuje w takich tematach Pojawiła się kolejna wersja LineageOS 15.1, więc zedytowałem temat. Kolejne poprawki błędów, kolejne poprawki lagów. Ludzie bardzo sobie chwalą. Tak jak napisałem w temacie RR, to jest odpowiedni moment, aby przeskoczyć na Oreo. Problemy wieku dziecięcego zostały już rozwiązane.
 3. RR na poprawionej bazie: https://androidfilehost.com/?fid=746010030569971139 Sprawdziłem, system działa naprawdę super. Wydaje mi się, że to już jest moment, kiedy śmiało można przeskoczyć z 7.1.2 na 8.1
 4. V5 działa super, ale na V6 mam boot loop. @Malpa73 czym jest IntelliThermal?
 5. Offain się wnerwił, bo wszyscy żerują na jego pracy, a nikt nie chce mu pomagać. Któryś z użytkowników posunął się nawet do tego, że przygotował LineageOS z jego źródeł, a jedyną zmianą było dodanie któregoś z fixów, a pod wszystkim podpisał się swoim imieniem. Wcale mu się nie dziwię, że się wkurzył.
 6. @Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). Swoją drogą, @Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%.
 7. Są już testowe buildy Infinity Kernel dla Oreo. https://t.me/infinitykernel/631 1. MSM Hotplug 2. Alucard 3. ZEN 4. OC do 1.6GHz i obniżenie napięcia do 200MHz Korzystam w duecie z RR 6.0.0. Działa pięknie EDIT: Kolejny build! https://t.me/infinitykernel/719 - Adreno Idler - Simple GPU Algorithm - Add Change CRC - Add more TCP - Exfat/NTFS - Optimizations - KCAL - Turning off unnecessary chipsets Śmiga
 8. Pojawiła się nowa wersja. Poprawiono bug z aparatem, przycięciami, basebandem oraz przyciskiem "ostatnie". Autor zaleca także, aby używać najnowszego firmware z gałęzi dev.
 9. https://androidfilehost.com/?fid=962187416754475798 Brak szerszych informacji na tę chwilę. Gdy tylko wgram, podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Prawdopodobnie trzeba najpierw wgrać firmware np. z MIUI 8.4.12 EDIT: wgrywałem w kolejności: Firmware -> ROM -> Gapps -> Magisk. Nie działa aparat, ale to pewnie nikogo nie dziwi. EDIT2: sprawdziłem kilka rzeczy, wydaje mi się, że wszystko (poza aparatem) działa. Zostawiam ten ROM do codziennego użytku, zobaczę jak się sprawa rozwinie EDIT3: po telegramowej grupce chodzi fix na aparat. https://t.me/Redmi_4a/355600 Sprawdzałem, działa z Open Camera. EDIT4: pojawiły się szczątkowe informacje o samym ROM-ie: Dt2w ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452 Camera ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/354887 Unknown baseband ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452 LED (while charging) VolTE (works properly in LOS) Laggy (but better than LOS) Zaptaszkowane podpunkty oznaczają, że na dany problem fix. Pozostaje jeszcze czekać, aż chłopaki z Infinty Kernel będą mieć możliwość przygotowania wersji pod Oreo.
 10. Ja pobierałem najnowsze firmware, beta global: https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/firmware-xiaomi-redmi-4a-t3760930 Ruszyło bez problemu.
 11. @Orjon, skoro Ty używasz takich słów, to musi być naprawdę dobrze ;P Sam też wypróbuję. Szybko się chłopaki uwinęli. Nie minął nawet miesiąc od opublikowania źródeł, a oni już skleili 8.1. Nie przepadam za gołym LineageOS, więc na dłuższą metę nie pozostanę przy tej wersji, ale naprawdę ciszy fakt, że 4A ma kilku zdolnych moderów :] EDIT: Kurcze, ROM jest zaskakująco przyjemny. Chodzi żwawo, widać że jest potencjał. Snapdragon 425 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Trzeba jeszcze poczekać na kernel dla Oreo, może optymalizacje z Androida GO i wtedy będzie komplet.
 12. https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/rom-lineageos-15-1-xiaomi-redmi-4a-t3778316/
 13. Czyli pewnie ROM się gryzie. Widzę, że na Telegramowej grupce pojawiła się wersja 4.5.1, a wraz z nią Westwood, Adreno Idler oraz Simple GPU Algorithm. @Malpa73, to Tobie powinienem dziękować? Od czasów gdy sam bawiłem się w modowanie, jeszcze w czasach gdy Android 2.3.7 i 4.0 były czymś WOW, nie czułem takiej ekscytacji związanej z testowaniem nowych rozwiązań @Malpa73, sprawdzałem kilka ROM-ów i tylko na Xiaomi.eu (portowane z Redmi 5A Note) WiFi działa. Próbowałem wgrywać wififix, oraz firmware z MIUI.am, ale wciąż nie chce śmigać. Jeszcze ColtOS działą dobrze. Co mógłbym robić źle? Próbowałem wgrywać ROM, firmware i jądro w różnych kolejnościach, wpie'ować w różny sposób, ale nie udało mi się tego zgrać :/
 14. MSM Hotplug + Alucard + Noop + Simple_demand. Czuję się, jakby ktoś mi podmienił telefon. Płynnie, a do tego bateria trzyma jakby była znacznie pojemniejsza. @Malpa73, Magisk nie działa, czy to u mnie jest jakiś błąd? Nie daje rady przebrnąć flashowania. Korzystam z Xiaomi.eu przeportowanego przez ModiFlasher.
 15. @Malpa73, to super! Dobrze jest mieć człowieka po tamtej stronie. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za rozwój projektu! Moja "lista życzeń": 1. Adreno Idler, zarządca GPU; 2. Westwood, algorytm TCP; 3. FIFO, planista I/O; 4. Undervolting. Jeśli coś z w/w listy pojawi się w kernelu, będę bardzo ukontentowany Swój telefon zawsze ustawiam pod niski multitasking i dość agresywne trzymanie baterii, więc pewnie jestem w mniejszości . Gdybyś podjął się zabawy z undervoltingiem i potrzebował pomocy przy testowaniu różnych tablic napięć, to chętnie pomogę. Dawniej telefony potrafiły schodzić o 150-200mV i ciekawi mnie, jak to teraz wygląda.