Jump to content

Kokodzambo

Użytkownicy
 • Posts

  99
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Poco X3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kokodzambo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

33

Reputation

 1. Czy jest jakaś możliwość, aby całkowicie wyłączyć możliwość włączania DND na opasce? Tryb często uruchamia się przypadkowo, a ja nie dostaję później powiadomień. To jest strasznie irytujące. Mam włączoną blokadę ekranu, ale to tak naprawdę niczego nie zmienia. Najgorzej jest pod prysznicem.
 2. Zna ktoś serwis, który bezpiecznie dokona wymiany? Pisałem z zapytaniem do Mi-Center, ale jedyną odpowiedzią było to, że to zbyt nowy telefon, aby bateria się zużyła, a na kolejnego maila już nie odpowiedzieli. Nie znalazłem w polskich sklepach zamiennika, a obecna bateria jest tak spuchnięta, że nie chcę dłużej używać telefonu. Mógłbym kupić zamiennik z Chin, ale czekanie 3 tygodni na wysyłkę średnio mnie ustawia. Udało mi się kupić baterię. Mi Center odpisało mi, że nie oferują wymiany dla tego modelu.
 3. Czy zna ktoś serwis, który podjąłby się naprawy zalanego Purifiera 3H? W internecie nie widziałem żadnej usługi tego typu, a jak napisałem do kilku większych serwisów, to mi odmówiono.
 4. Wrzuciłem u siebie MIUI 12. Jest OK, przez kilka godzin nie zauważyłem żadnych bugów. Robiłem clean flash. EDIT: Wersja od Xiaomi.eu jest jeszcze lepsza. Będzie u mnie chodzić jako codzienny telefon.
 5. Sterowniki się zgadzały. Menadżer urządzeń pokazywał, to co trzeba było. Skontaktowałem się z gościem, który robi takie rzeczy zdalnie. Zapłaciłem 120 złotych, więc 80 złotych mniej niż kosztowałaby zabawa z serwisem. Potrzebny był mi jedynie śrubokręt, spinacz i kabel USB, aby wejść w EDL, więc nic wielkiego. Pora na wgranie Xiaomi.eu, a z LineageOS chyba dam sobie na chwilę obecną spokój ;P Redmi 4A, 4X i 5 Plus były znaaacznie mniej problematyczne w zabawie.
 6. Udało mi się wejść do EDL, ale MiFlash wywala błąd "write timeout maybe device was disconnected", na który nie widzę rozwiązania. Próbowałem wgrywać MIUI 10 i MIUI 11, ale bez rezultatów. EDIT: Za którymś podejściem udało się rozpocząć procedurę, ale dostałem taki komunikat: https://pastebin.com/6UgeakYd . MiFlash wywala błąd: 賬號登錄成功 設備已開店查找手機, 請關閉後再刷機 退出登錄 Ale z tłumacza wychodzi bełkot. Moje konto niby przechodzi pomyślnie autoryzację, bo wcześniej mam 當前電腦已綁定, 可以開始刷機.
 7. Nie mogę wejść do TWRP, fastboot również nie działa, bo telefon nie jest wykrywany przez komputer.
 8. Jak na załączonym wideo. 1. Wgrałem LineageOS, ale nie mogłem uzyskać połączenia z siecią, więc przywróciłem kopię zapasową przez TWRP 2. Telefon uruchamiał się tylko do TWRP, które było zaszyfrowane i nie chciało ode mnie hasła 3. Próbowałem kilka razy uruchomić TWRP ręcznie i przez fastboot, ale nie udało się wywołać tego "właściwego" 4. Telefon wyłączył się i od tamtej pory tak mruga, gdy podłączę go do ładowarki/PC lub spróbuję go włączyć ręcznie. Komputer go nie widzi, nie udało mi się wejść w EDL. Co robić, jak żyć? VID_20200118_110316.mp4
 9. Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa? EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup. Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.
 10. @kszul najlepiej byłoby spytać Offaina na telegramowej grupie lub po prostu w temacie na XDA. Gość zazwyczaj odpisuje w takich tematach Pojawiła się kolejna wersja LineageOS 15.1, więc zedytowałem temat. Kolejne poprawki błędów, kolejne poprawki lagów. Ludzie bardzo sobie chwalą. Tak jak napisałem w temacie RR, to jest odpowiedni moment, aby przeskoczyć na Oreo. Problemy wieku dziecięcego zostały już rozwiązane.
 11. RR na poprawionej bazie: https://androidfilehost.com/?fid=746010030569971139 Sprawdziłem, system działa naprawdę super. Wydaje mi się, że to już jest moment, kiedy śmiało można przeskoczyć z 7.1.2 na 8.1
 12. V5 działa super, ale na V6 mam boot loop. @Malpa73 czym jest IntelliThermal?
 13. Offain się wnerwił, bo wszyscy żerują na jego pracy, a nikt nie chce mu pomagać. Któryś z użytkowników posunął się nawet do tego, że przygotował LineageOS z jego źródeł, a jedyną zmianą było dodanie któregoś z fixów, a pod wszystkim podpisał się swoim imieniem. Wcale mu się nie dziwię, że się wkurzył.
 14. @Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). Swoją drogą, @Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%.
 15. Są już testowe buildy Infinity Kernel dla Oreo. https://t.me/infinitykernel/631 1. MSM Hotplug 2. Alucard 3. ZEN 4. OC do 1.6GHz i obniżenie napięcia do 200MHz Korzystam w duecie z RR 6.0.0. Działa pięknie EDIT: Kolejny build! https://t.me/infinitykernel/719 - Adreno Idler - Simple GPU Algorithm - Add Change CRC - Add more TCP - Exfat/NTFS - Optimizations - KCAL - Turning off unnecessary chipsets Śmiga
×
×
 • Create New...