Kokodzambo

Użytkownicy
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

About Kokodzambo

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie mogę wejść do TWRP, fastboot również nie działa, bo telefon nie jest wykrywany przez komputer.
 2. Jak na załączonym wideo. 1. Wgrałem LineageOS, ale nie mogłem uzyskać połączenia z siecią, więc przywróciłem kopię zapasową przez TWRP 2. Telefon uruchamiał się tylko do TWRP, które było zaszyfrowane i nie chciało ode mnie hasła 3. Próbowałem kilka razy uruchomić TWRP ręcznie i przez fastboot, ale nie udało się wywołać tego "właściwego" 4. Telefon wyłączył się i od tamtej pory tak mruga, gdy podłączę go do ładowarki/PC lub spróbuję go włączyć ręcznie. Komputer go nie widzi, nie udało mi się wejść w EDL. Co robić, jak żyć? VID_20200118_110316.mp4
 3. Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa? EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup. Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.
 4. @kszul najlepiej byłoby spytać Offaina na telegramowej grupie lub po prostu w temacie na XDA. Gość zazwyczaj odpisuje w takich tematach Pojawiła się kolejna wersja LineageOS 15.1, więc zedytowałem temat. Kolejne poprawki błędów, kolejne poprawki lagów. Ludzie bardzo sobie chwalą. Tak jak napisałem w temacie RR, to jest odpowiedni moment, aby przeskoczyć na Oreo. Problemy wieku dziecięcego zostały już rozwiązane.
 5. RR na poprawionej bazie: https://androidfilehost.com/?fid=746010030569971139 Sprawdziłem, system działa naprawdę super. Wydaje mi się, że to już jest moment, kiedy śmiało można przeskoczyć z 7.1.2 na 8.1
 6. V5 działa super, ale na V6 mam boot loop. @Malpa73 czym jest IntelliThermal?
 7. Offain się wnerwił, bo wszyscy żerują na jego pracy, a nikt nie chce mu pomagać. Któryś z użytkowników posunął się nawet do tego, że przygotował LineageOS z jego źródeł, a jedyną zmianą było dodanie któregoś z fixów, a pod wszystkim podpisał się swoim imieniem. Wcale mu się nie dziwię, że się wkurzył.
 8. @Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). Swoją drogą, @Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%.
 9. Są już testowe buildy Infinity Kernel dla Oreo. https://t.me/infinitykernel/631 1. MSM Hotplug 2. Alucard 3. ZEN 4. OC do 1.6GHz i obniżenie napięcia do 200MHz Korzystam w duecie z RR 6.0.0. Działa pięknie EDIT: Kolejny build! https://t.me/infinitykernel/719 - Adreno Idler - Simple GPU Algorithm - Add Change CRC - Add more TCP - Exfat/NTFS - Optimizations - KCAL - Turning off unnecessary chipsets Śmiga
 10. Pojawiła się nowa wersja. Poprawiono bug z aparatem, przycięciami, basebandem oraz przyciskiem "ostatnie". Autor zaleca także, aby używać najnowszego firmware z gałęzi dev.
 11. https://androidfilehost.com/?fid=962187416754475798 Brak szerszych informacji na tę chwilę. Gdy tylko wgram, podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Prawdopodobnie trzeba najpierw wgrać firmware np. z MIUI 8.4.12 EDIT: wgrywałem w kolejności: Firmware -> ROM -> Gapps -> Magisk. Nie działa aparat, ale to pewnie nikogo nie dziwi. EDIT2: sprawdziłem kilka rzeczy, wydaje mi się, że wszystko (poza aparatem) działa. Zostawiam ten ROM do codziennego użytku, zobaczę jak się sprawa rozwinie EDIT3: po telegramowej grupce chodzi fix na aparat. https://t.me/Redmi_4a/355600 Sprawdzałem, działa z Open Camera. EDIT4: pojawiły się szczątkowe informacje o samym ROM-ie: Dt2w ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452 Camera ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/354887 Unknown baseband ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452 LED (while charging) VolTE (works properly in LOS) Laggy (but better than LOS) Zaptaszkowane podpunkty oznaczają, że na dany problem fix. Pozostaje jeszcze czekać, aż chłopaki z Infinty Kernel będą mieć możliwość przygotowania wersji pod Oreo.
 12. Ja pobierałem najnowsze firmware, beta global: https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/firmware-xiaomi-redmi-4a-t3760930 Ruszyło bez problemu.
 13. @Orjon, skoro Ty używasz takich słów, to musi być naprawdę dobrze ;P Sam też wypróbuję. Szybko się chłopaki uwinęli. Nie minął nawet miesiąc od opublikowania źródeł, a oni już skleili 8.1. Nie przepadam za gołym LineageOS, więc na dłuższą metę nie pozostanę przy tej wersji, ale naprawdę ciszy fakt, że 4A ma kilku zdolnych moderów :] EDIT: Kurcze, ROM jest zaskakująco przyjemny. Chodzi żwawo, widać że jest potencjał. Snapdragon 425 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Trzeba jeszcze poczekać na kernel dla Oreo, może optymalizacje z Androida GO i wtedy będzie komplet.
 14. https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/rom-lineageos-15-1-xiaomi-redmi-4a-t3778316/
 15. Czyli pewnie ROM się gryzie. Widzę, że na Telegramowej grupce pojawiła się wersja 4.5.1, a wraz z nią Westwood, Adreno Idler oraz Simple GPU Algorithm. @Malpa73, to Tobie powinienem dziękować? Od czasów gdy sam bawiłem się w modowanie, jeszcze w czasach gdy Android 2.3.7 i 4.0 były czymś WOW, nie czułem takiej ekscytacji związanej z testowaniem nowych rozwiązań @Malpa73, sprawdzałem kilka ROM-ów i tylko na Xiaomi.eu (portowane z Redmi 5A Note) WiFi działa. Próbowałem wgrywać wififix, oraz firmware z MIUI.am, ale wciąż nie chce śmigać. Jeszcze ColtOS działą dobrze. Co mógłbym robić źle? Próbowałem wgrywać ROM, firmware i jądro w różnych kolejnościach, wpie'ować w różny sposób, ale nie udało mi się tego zgrać :/