Jump to content

electro69

Użytkownicy
 • Posts

  465
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by electro69

 1. @FromWP Sugerowałem się tym co jest napisane na tej stronie internetowej, którą podałem wcześniej. Tam jest przy wersji EEA informacja, że jest to "global beta".
 2. Pojawiła się w końcu oficjalnie wersja 12.5.1.0 dla global (EEA) https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lavender/ . Problem tylko w tym, że jest to na razie wersja "beta". Ktoś się orientuje ile czasu trzeba będzie czekać na pojawienie się stabilnego wydania.
 3. @Matheusz Pojawiła się wersja 8.1
 4. @rusiadek Te wiadomości są tak wiarygodne jak polscy politycy. Zawsze mnie to śmieszy jak co chwila pojawiają się te listy telefonów przeznaczonych do aktualizacji kolejnych wersji miui. Później dziesiątki komentarzy "dlaczego nie ma mojego telefonu" itd. Już dawno przestałem się "podniecać" tego typu wiadomościami nie mam 15 lat, ani nie jestem wyznawcą "zakochanym" w Xiaomi jak co poniektórzy. Widzisz zresztą ile te wiadomości są warte
 5. @rusiadek Tylko, że z tym miui Polska to chodzi najprawdopodobniej o ich "rom", który tam sobie sami modyfikują, natomiast mi chodzi o wersję oficjalną Xiaomi (global stable eu), która jest wypuszczana przez producenta.
 6. @rusiadek Nie wiem czy to jest Twój pierwszy telefon tej marki ale jeśli chodzi o oprogramowanie, jego jakość, to jedna z najgorszych firm. Mam dwa telefony więc wiem co mówię. Ile już razy była sytuacja, że pojawia się informacja na telefonie o nowej aktualizacji po czym po jakimś czasie sama znikała ponieważ ja wycofali ze względu na błędy Niby ma się jeszcze pojawić wersja MIUI 12.5 (jest już wersja globalna nie przeznaczona na rynek europejski, a takie telefony są z oficjalnej polskiej dystrybucji), ale znając Xiaomi, to często jest tak, że więcej jest nerwów z nowej aktualizacji niż pożytku. Człowiek już boi się aktualizować, (zwłaszcza, że wsparcie już kończy się dla tego modelu), bo okaże się, że już więcej nie będzie nowych aktualizacji i zostanie się z oprogramowaniem, które ma błędy.
 7. Sprawdziłem przed chwilą i dalej nie mam aktualizacji mimo włączonej opcji w ustawieniach aby ją dostać w przerwszej kolejności przed innymi. W końcu to Xiaomi, a ta firma to niekwestionowany "mistrz" "bezproblemowo działającego" oprogramowania.
 8. Kolejna wersja Gcam i mam ten sam problem. Aplikacja dość znacznie przekłamuje kolory z różnych odcieni niebieskiego i pokrewnych np. niebo czy ściany pomalowane na kolor niebieski. Nie mam już żadnych pomysłów jak to naprawić. Próbowałem chyba wszystkich kombinacji ustawień w Gcam, używałem też Gcam od innego modera i też było to samo. Winnego tej sytuacji najprawdopodobniej znalazłem chodzi o HDR. Gdy nie jest włączony po zrobieniu zdjęcia kolory są bliskie rzeczywistym natomiast wtedy jakość zdjęcia zauważalnie spada więc w takiej konfiguracji nie ma sensu korzystać z tej aplikacji bo równie dobrze takie słabe zdjęcia robi ta stockowa aplikacja od Xiaomi. Ciekawe jest to, że przed zrobieniem zdjęcia na ekranie widać z reguły poprawne kolory, później robię zdjęcie i w tym małym okienku też przez ok. 2 sekundy kiedy przetwarza to zdjęcie kolory są poprawne po czym HDR działa zdjęcie się "rozjaśnia" i następuje to zakłamanie kolorystyki. ps. Zainstalowałem "uboższą" wersję Gcam z serii "Go" i tam kolory nawet przy użyciu HDR są poprawne, nie przekłamane tylko co z tego skoro jakość jest gorsza od standardowej Gcam (jest zauważalne mniej szczegółów na zdjęciach). Może jakość zdjęć będzie się polepszać z biegiem czasu jak pojawią się kolejne wersje tej uproszczonej aplikacji aparatu od Google. Minus jeszcze za bardzo ubogie ustawienia. Edit. Jeszcze jedną sytuacje zauważyłem będąc w pokoju. Jeśli zrobię zdjęcie ściany, na którą pada słońce przez okno, to wtedy po zrobieniu zdjęcia kolor jest przekłamany natomiast jeśli zrobię je wtedy gdy jest w cieniu kolory są dobre takie jak w rzeczywistości.
 9. Czy to oznacza, że na ten telefon pojawiła się też wersja global stable ?
 10. Nie żebym jakoś "napalał" się na kolejne wersje MIUI, ale czy nasz telefon dostanie jeszcze ta wersję 12.5 czy już można zapomnieć ?. Jak na razie nie znalazłem żadnych konkretnych informacji, żeby RN7 był przewidziany do aktualizacji. Chyba już trzeba się przygotować na to, że zaraz skończy się jakiekolwiek wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania.
 11. Wedlug mnie ta nowa wersja v5 robi ogólnie ciemniejsze zdjęcia głównie dotyczy się to tych zrobionych w pomieszczeniach. Od razu rzuciło mi się to w oczy tym bardziej jeszcze porównując z zdjęciami tych samych obiektów zrobionych przy pomocy stockowej aplikacji aparatu.
 12. Bardzo dziwne, tym bardziej, że dwie osoby mają to samo, to już raczej nie przypadek. Korzystaliście z tej systemowej apki ?. Ja używam Gcam i nigdy nie miałem jakkolwiek problemów podczas jej działania, natomiast kiedyś przez jakiś czas musiałem zrobić kilka zdjęć tą apką systemową Xiaomi i raz zdarzyła mi się sytuacja, że po jej włączeniu obraz się zamazał i telefon przestał reagować na cokolwiek. Zawiesił się na amen. Dopiero kilkusekundowe przytrzymanie przycisku power na szczęście uruchomiło go ponownie.
 13. Ja ustawiam zawsze ten sensor Samsunga, bo taki jest też w naszym telefonie. Jak nie mam co robić, to po każdej aktualizacji Gcam robię zdjęcie tego samego miejsca wszystkimi dostępnymi sensorami w opcjach. W pokoju mam taki kolor "morski" ściany i wiecznie Gcam przekłamuje ten kolor. W zależności od ustawienia sensora raz jest jaśniejszy niż w rzeczywistości, a znów przy innych ustawieniach jest wyraźnie niebieski w ogóle nijak ma się to do rzeczywistwgo koloru. Denerwuje mnie to. Z drugiej strony wydaje mi się, że to może nie do końca jest wina Gcam tylko tego fizycznego sensora Samsunga. Mialem już parę telefonów z sensorami aparatu tego producenta i jakoś nigdy nie byłem do końca zadowolony ze zdjęć. Następny telefon na pewno będzie z sensorem od Sony.
 14. Albo ja źle szukam (w tej wersji nie ma języka polskiego w ustawieniach), albo w ogóle nie ma możliwości wyboru w jakiej chce się otwierać zdjęcia aplikacji.
 15. @Matheusz Cześć, czy możesz wrzucić do ściągnięcia nową wersję Gcam o numerze 8.2.204 V1. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 16. Gdzie Ty widziałeś dwie aktualizacje androida ... zapomnij Może tak jest we flagowych modelach. W telefonach z budżetowej i średniej półki cenowej dają jedną aktualizacje androida i 2-3 aktualizacje do nowszej wersji nakładki MIUI.
 17. No to ciekawe. Czy ktoś ich do tego zmusił siłą ?, Jeśli coś jest debilnym rozwiązaniem, to po co to wprowadzać. Jeszcze ciekawsze jest to, że mam do tej pory Redmi 4a, telefon ma z 5 lat, androida 7 i też ma te statystyki, mimo, że to tak stara wersja Androida. Wszystkim wcisnęli ten syf bez względu na model telefonu i wersję androida podczas którejś z aktualizacji ich aplikacji "Panel sterowania".
 18. To że dawniej było tak jak w każdym normalnym telefonie innego producenta, że czas działania na baterii aplikacji i SOT był liczony od odpięcia telefonu z gniazdka do ponownego jego podpięcia, a teraz co z tego wiem skoro na jednym ładowaniu telefon działa mi około 2 dni, to jak mam niby obliczyć ten SOT, który w tym czasie był skoro pokazuje tylko 24 godziny, które są cały czas "ruchome". Mam z kartką papieru zapisywać SOT na daną godzinę i później robić sumowanie Przecież to jakaś parodia. Czy któryś z innych producentów coś takiego stosuje w swoich statystykach baterii ?
 19. Ja nawet nie mam jak w cywilizowany sposób sprawdzić czy mam lepszy czy gorszy SOT ekranu bo jakiś dureń z Xiaomi delikatnie mówiąc zrobił tak genialne statystki baterii, że teraz nic z tego nie wiadomo. Czy oni tam choć raz potrafią coś dobrze zrobić żeby czegoś innego nie zepsuć. Komu to przeszkadzało ?. Ja widzę tylko jeden cel tego idiotyzmu, który wymyślili chodzi o "ukrycie" gorszych czasów działania na baterii po każdej ich "udanej" aktualizacji. Dawniej lubielm sobie sprawdzić SOT ile udało mi się godzin osiągnąć teraz to wyższa matematyka jeśli ktoś ładuje telefon rzadziej niż raz na dobę.
 20. @kamillm Dlaczego mnie to jakoś nie zdziwiło co napisałeś. Niestety Xiaomi, to badziew jeśli chodzi o oprogramowanie i zdania już nie zmienię. Muszę się jeszcze męczyć z tym telefonem ze względów finansowych, bo już dawno bym go wymienił na smartfon innej firmy. Nigdy więcej nie dam się nabrać na Xiaomi. Wolę już mieć telefon o gorszej specyfikacji, ale który będzie działać stabilnie na oprogramowaniu. Co do zegarka, to też miałem taką samą sytuację z tym, że u mnie spóźniał około 14 minut (oczywiście nie zmieniałem żadnych ustawień itd.). Wyłączyłem opcje, pobierania godziny przez telefony od sieci GSM i na razie jest spokój, zobaczymy na jak długo. Ostatnio też zauważyłem takie losowe "mulenie" telefonu , który zachowuje się przez kilka minut jakby miał z 2 GB ramu i słaby procesor. Kolejna denerwująca sytuacja, to mam zainstalowaną prostą, niewymagającą aplikacje, która ma wszystkie opcje ustawione, aby jej nie "ubijać", a telefon i tak to cykliczne robi. Xiaomi jest mistrzem irytujących błędów, ale co tam ważne, że wypuszczają co pół roku nową serię smartfonów a "pelikany" się podniecają. Później wchodzę na forum Xiaomi, to oficjalne i jest pełno tematów gdzie ludzie się skarżą bo coś nie działa, bo występuje problem po aktualizacji oprogramowania itd.
 21. Korzystam już od ponad miesiąca z stabilnej wersji Miui 12.0.3. Jak zwykle znów pojawiły się u mnie 2 irytujące problemy. Pierwszy to częsta sytuacja w której po wybudzeniu telefonu do ekranu głównego trzeba odczekać 2-3 sekundy zanim pojawią się te ikonki na górze ekranu (np. powiadomienia, bateria, zasięg itd.). W tym czasie też nie można "ściągnąć" belki z powiadomieniami. Najczęściej ta sytuacja ma miejsce jak telefon jest dłużej nieużywany. Drugi problem, to oczywiście ten sławny automatyczny czujnik światła. Ogólnie teraz działa lepiej coś tam reaguje , tylko pojawiła się strasznie irytująca przypadłość, że jak korzystam popołudniu z telefonu w pokoju gdzie świeci się światło, to czujnik co kilkanaście sekund ściemnia i potem znów po kilkunastu sekundach rozjaśnia ekran i tak w kółko. Teraz wyłączyłem lampę i było całkiem ciemno w pokoju, korzystałem z telefonu obok włączonego ekranu laptopa i znów to samo. Oszaleć można. Ostatnia kwestia, to z reguły czujnik w telefonie zwiększa jasność szybko natomiast jak przejdę do ciemniejszego miejsca, to belka z podświetleniem się zmniejsza, ale realnie ekran ściemnia się dopiero po około 7 sekundach. To też bardzo irytuje bo ekran "wali" Ci po oczach i tak na prawdę nie wiesz czy ten czujnik zareagował i za chwilę zmniejszy jasność czy się może "zawiesił" i trzeba będzie ręcznie to zrobić.
 22. @Matheusz Mam prośbę czy mógłbyś wrzucić nową wersję Gcam od Parrota ?. https://t.me/googlecamera_mod/1999 Nie mam Telegrama i nie mogę jej ściągnąć. Z góry dziękuję.
 23. Czy ktoś z Was dostał już przez OTA tą aktualizację o numerze 12.0.3.0 ? (aktualnie telefon jest na MIUI11, a po sprawdzeniu ręcznie aktualizacji wyskakuje mi ta "stara" o numerze 12.0.2.0).
 24. @kriss.kg Rozumiem, że masz zainstalowaną najnowszą wersję "V5" ? ... jeśli tak to duży błąd z tym podglądem zdjęć, cały czas praktycznie tak otwieram zdjęcia kiedy je zrobię aparatem. Czy jest może dalej dostępna ta biblioteka ustawień gdzie można było samemu pozmieniać kilka ustawień tam dodanych miedzyinnymi ostrość ?
 25. Sprawdzałem wczoraj ręcznie na telefonie aktualizacje i mi o dziwo wyskoczyła ale o numerze 12.0.2.0 (oficjalna polska dystrybucja). Patrzac na opis, to pewnie i tak jest to ta sama aktualizacja. @Ziomek999 Ty masz zainstalowaną tą wersję 12.0.2.0 ?. Teraz już nie wiem czy robić ta aktualizację ... można się było tego spodziewać, że jak zwykle te partacze zrobią kolejną wersję Miui z wieloma błędami. Mogę powiedzieć, że ta wersji Miui 11 którą mam na telefonie działa w miarę stabilnie (nie ma jakiś problemów z baterią) więc lepiej tej 12 nie instalować, a z drugiej strony korci mnie żeby ją zainstalować bo jeśli jest tak jak napisałeś, to będzie właśnie dla mnie duża motywacja, żeby się w końcu tego szajsu Xiaomi pozbyć na rzecz choćby Realme 7.
×
×
 • Create New...