electro69

Użytkownicy
 • Content Count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

electro69 last won the day on December 10 2019

electro69 had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

About electro69

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  新的濾液
 • Zainteresowania
  Muzyka elektroniczna (tribal, tech, deep house). Nowe technologie.

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7

Recent Profile Visitors

656 profile views
 1. Pobawiłem się parę minut tą przeglądarką i powiem, że rzeczywiście jest zauważalnie szybsza od Samsunga. Chyba zacznę z niej korzystać jako z tej "głównej". Już kiedyś ją testowałem, od tamtego czasu trochę się na lepsze zmieniło jeśli chodzi o opcje ustawień, ale dalej jest jedno co mnie denerwuje, a mianowicie chodzi o stronę główną przeglądarki, gdzie można sobie zapisać strony internetowe, żeby był szybszy później do nich dostęp (taka sama funkcja jest w przeglądarce Samsunga). Dalej zamiast ikonki z grafiką danej strony internetowej jest tylko pierwsza literka tej strony, może to jest jakiś mało znaczący problem, ale jednak taka ikonka zdecydowanie ułatwia znalezienie strony i wizualnie to ładniej wygląda. To samo jest zresztą w kategorii zakładki, tam w ogóle nie ma żadnych ikonek i jak ktoś ma sporo zapisanych różnych stron internetowych, to można się wtedy łatwo pogubić. Jest to wkurzające. Nie wiem też za bardzo po co dają możliwość zmiany tła ekranu startowego, skoro te ikonki zapisanych stron internetowych są wtedy zupełnie nieczytelne. Próbowałem kilka różnych zdjęć dodać i nie ma szans praktycznie nic nie widać :). Patrząc po tym, że przeglądarka jest "lekka", mam nadzieję, że jest też oszczędna jeśli chodzi o zużycie baterii, ale o tym się przekonam testując ją.
 2. Polecam przeglądarkę Samsung Internet, jak dla mnie pod każdym względem bezkonkurencyjna, a testowałem już kilka różnych.
 3. Mi się wydaje, że przynajmniej u mnie po ostatniej aktualizacji do MIUI11, licznik procentów baterii działa sobie jak chce. Prosty przykład z wczoraj. Telefon przeleżał w stanie czuwania 18 godzin (korzystałem wtedy z innego telefonu) i baterii ubyło tylko 2 % (w tym czasie był w zasięgu sieci 2G, było wyłączone wi-fi, gps, itd). Włączyłem wi-fi i korzystałem z telefonu przez około pół godziny. Podświetlenie było na stałym poziomie i w tym czasie używałem naprzemiennie tych samych aplikacji (bez gier). Po ok. 4 minutach poziom baterii spadł o jeden procent, następny spadek o kolejny procent był dopiero po 8 - 9 minutach. I tak mam bardzo często, że kilka procent pod rząd jeden procent z baterii spada dopiero po tych 7-10 minutach, a później nagle kolejny procent, to tylko 3-4 minuty. Później zostawiłem telefon w stanie czuwania z włączonym wi-fi. Po 3 godzinach sprawdzam i spadek baterii wynosi 2 %. W statystykach baterii, żadna aplikacja nie miała zwiększonego zapotrzebowania na baterię, sprawdzam też czy w tym czasie coś nie "wybudzało" telefonu ... nic się takiego nie dzieje, jest tylko jedna "kreseczka" na wykresie, ale wynikała ona z tego, że w tym czasie dostałem powiadomienie z aplikacji. Dodatkowo po ostatnim naładowaniu telefonu dopadł mnie koszmar z mojego poprzedniego Xiaomi, dotyczący dużego zużycia baterii przez "system android" (RN7 mam od ponad 4 miesięcy i nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było). Po kilku godzinach czuwania spadek baterii był zauważalnie większy, oczywiście w statystykach baterii "system android" na pierwszym miejscu, wystarczyło, że był tylko włączony ekran (w tym czasie nawet nie korzystałem z żadnej aplikacji), to w ciągu około 1 minuty "system android" rósł o 2 % w zużyciu baterii. Pamiętam jak na moim starym telefonie "system android" osiągał sobie nawet 50-60 % procent :). Oczywiście problem ten wynikał z wadliwych aktualizacji oprogramowania, ponieważ występował dziwnym trafem w okresach po aktualizacji oprogramowania. Dostawałem nową aktualizację i problem nie występował, aż do czasu którejś z kolejnych aktualizacji, która znów coś psuła (doszlo do tego, że już "bałem" się robić kolejną aktualizację telefonu jeśli ta aktualna działała dobrze pod względem baterii). Na szczęście praktycznie zawsze pomaga zwykłe ponowne uruchomienie telefonu i teraz też pomogło, ale nigdy nie wiadomo kiedy problem znów wystąpi. I żeby nie było, że to tylko u mnie takie problemy są, to w internecie można bez problemu znaleźć posty osób, które posiadają telefony z serii MI9, MI9t, które mają ten sam problem z "systemem android" i dziwnym trafem wystąpił on po aktualizacji do MIUI11.
 4. Ostatnio zwróciłem uwagę na to, że telefon szybciej się rozładowuje gdy korzystam z sieci wi-fi. Możliwe, że zaczęło się to po aktualizacji do MIUI11. Bateria w telefonie "spada" mniej więcej co 2 godziny o jeden procent, gdy telefon leży w stanie czuwania z włączonym wi-fi (w tym czasie z reguły dostaję góra 1-3 powiadomienia z aplikacji). Co mnie dodatkowo zastanawia, to w statystykach baterii aktualnie mam zużycie baterii przez wi-fi w granicach 5 % (użycie procesora to około 3 minut). Korzystam jeszcze ze starego Redmi 4A (android 7.1.2, MIUI10) i tam wi-fi ma "zerowe" zużycie baterii (użycie procesora to ledwie 14 sekund). w obydwu telefonach wi-fi jest wyłączane na noc i włączane na dzień czyli z reguły jest to około 12 godzin. Oczywiście mam wyłączoną opcje "skanowania wi-fi" itp. Co ciekawe szukałem w internecie czy ktoś nie ma podobnego problemu i znalazłem post osoby z innego forum, która ma też Redmi Note 7 i to samo zauważyła, że telefon ma duże zużycie baterii przez wi-fi (u niej było to w granicach 14 %). Tak samo też była tym zdziwiona, ponieważ wcześniej miała starszy model od Xiaomi i tam tego problemu nie było. Niestety nikt jej nie dopowiedział w czym może tkwić problem i jak go ewentualnie rozwiązać (był to post z września więc wtedy telefon miał jeszcze MIUI10).
 5. Aktualnie korzystam z wersji Gcam o numerze: PMGC 7.0.009 HDR Version 13 (Parrot043). Z tego co czytałem wersja ta wprowadza natywną obsługę sensora zamontowanego w naszym telefonie czyli Samsung SK5GM1 (do tej pory można było z reguły wybierać tylko w ustawieniach aplikacji Gcam sensory Pixela 4Xl, 4a itd.). Znalazłem nawet plik xml, który ma ustawienia dostosowane pod nasz sensor. Ogólnie różnic w jakości zdjęć tam nie widzę żadnych w porównaniu do poprzednich wersji ;), ale ja jestem tylko zwykłym "kowalskim" fotografii, który robi zdjęcia w automacie lub trybie nocnym. Moje pytanie do znawców tematu dotyczy tego co ewentualnie może się polepszyć przez to, że aplikacja w tej wersji obsługuje teraz natywnie sensor Samsunga. Powinna być jeszcze lepsza jakość zdjęć, lepsze ogólne działanie aplikacji, a może bardziej dotyczyć to będzie zwiększenia szybkości przetwarzania zdjęć ?.
 6. Wersja Gcam o oznaczeniu 7.2.014 z tego co ja czytałem, to jest robiona głównie na telefony z androidem 10. Teraz dopiero niedawno można z niej korzystać również na telefonach z androidem 9. Czytając listę zmian tej ostatniej dostępnej aktualizacji można się dowiedzieć, że "Bugs on 9 Android / Available: Inverted image in night shooting when horizontal. Crash when viewing portrait shots.(Bugs on OC Android 9 will not be fixed (no time and desire to deal with them)." tak więc lepiej raczej korzystać z starszej wersji Gcam o oznaczeniu 7.0.009.
 7. Jeśli nie reaguje na ładowanie, to może być nieciekawie. Miałem tak z telefonem innego producenta też nie chciał się uruchomić. W serwisie została wymieniona płyta główna.
 8. I będziesz oddawał telefon na serwis ? No nie wiem jakoś jestem sceptycznie przekonany do tego, że serwis to naprawi. Myślę, że to raczej jest wina oprogramowania. Tak jeszcze w ramach ciekawostki szukałem w internecie czy ktoś ma jeszcze podobne problemy z tym czujnikiem oświetlenia i trafiłem na jeden z testów Xiaomi bodajże był to model Mi9t, tam autor narzekał właśnie na czujnik oświetlenia, że dawno nie spotkał się z tak dziwnym jego działaniem. Pisał, że często musiał ręcznie sam regulować jego ustawienia jasności.
 9. Czy zwróciliście uwagę, że po aktualizacji do MIUI11 "znikła" opcja wł./wył. baterii adaptacyjnej. Druga kwestia dotycząca czujnika oświetlenia. W androidzie 9 ponoć jest taka opcja, że czujnik oświetlenia "uczy się" dostosowywania jasności do panujących warunków w ciągu dnia nazywa się to "adaptacyjna jasność", jest ona niezależna od czujnika oświetlenia. Nie widzę takiej opcji i nie wiem czy ona jest wbudowana w MIUI czy nie, może ktoś ma wiedzę na ten temat. Według mnie czujnik w pomieszczeniach za wysoko ustawia jasność dlatego cały czas staram się "ręcznie" go zmniejszać, ale nie widzę, żeby system się tych moich ustawień uczył
 10. Nie zauważyłem u siebie tego zjawiska, natomiast mało korzystam z rozmów na tym telefonie, więc nie wykluczam, że może się taka sytuacja zdarzyć. Jeśli już jesteśmy przy czujnikach, to ja mam problem z czujnikiem światła. Często u mnie występuje sytuacja tego typu, że jestem w pokoju, podchodzę do okna i podświetlenie automatycznie wzrasta, odchodzę od okna i idę w kąt pokoju gdzie nie dochodzi światło, jest taki półmrok i czujnik światła nie reaguje, czekam kilkanaście sekund nic, ekran daje po oczach, później się już wkurzam i ręcznie zmniejszam jasność. Wygląda to tak, że telefon bez problemu zwiększa jasność, natomiast już nie za bardzo chce ją zmniejszyć, chociaż gdy jest w pokoju zupełnie ciemno, to wtedy jasność zmniejsza do niskich wartości bez problemu. Dziwne to trochę zachowanie.
 11. @Tyler Coś Ty taki w "gorącej wodzie kąpany" ;). Jest problem z jedną z aktualizacji w dodatku jest to pierwsza z serii MIUI11 (będzie więcej gdzie zapewne będą poprawiać błędy, które zgłoszą użytkownicy), a Ty już deklarujesz, że nigdy więcej nie kupisz ich telefonów itd. Poczekaj na kolejną aktualizację oprogramowania, są one wydawane mniej więcej co ok. 2 miesiące. Pisałem już wcześniej, że aplikacja Gcam robi lepsze zdjęcia, niż ta stockowa od Xiaomi, nawet wtedy jak telefon był na MIUI10. Ściągnij sobie Gcam z tej strony https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/ dokładnie chodzi o plik "PMGC 7.0.009 HDR Version v13" instaluje się go normalnie jak każdy aplikacja ze sklepu Google Play, nie trzeba żadnych kombinacji robić. Do tego z tej strony https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-01/ w zakładce z Redmi Note 7 wybierz sobie plik z ustawieniami aparatu, które wgrasz do Gcam (na tej stronie wszystko pisze jak to zrobić, jest to bardzo proste). i masz lepsze zdjęcia niż zrobi je jakakolwiek wersja aplikacji aparatu od Xiaomi :). Jedynym minusem dla niektórych osób może być tylko to, że w aplikacji wszystkie ustawienia są w języku angielskim.
 12. W jakim Ty świecie żyjesz ? Myślisz, że inni producenci tak nie robią ;). Niestety trzeba się z tym pogodzić. Plusem Xiaomi jest bardzo długie wsparcie oprogramowania. Nasz model spokojnie dostanie jeszcze aktualizację do MIUI12, a może i nawet wersji 13 (jest to bardzo popularny model ponad 25 mln sprzedanych sztuk, z niezłymi podzespołami, więc raczej będą go długo wspierać). Oczywiście też otrzyma androida 10. Ja często miałem takie odczucia, niezależnie od producenta, że najlepiej telefon działał na tej wersji androida z którą był od nowości, jak dostał aktualizację do nowszej wersji zaczęło się stopniowe "zamulanie", aby zapewne "zachęcić" klientów do kupna nowszego modelu telefonu. Jak na razie patrząc na stosunek jakości do ceny, to Xiaomi raczej nie ma żadnej konkurencji i jak to w życiu coś za coś dobre podzespoły, ale trzeba się pogodzić z tym, że oprogramowanie delikatnie mówiąc nie jest najmocniejszą stroną tego producenta.
 13. Zaktualizowałem do MIUI11 parę tygodni temu (telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji i ma global stable) i nie wiem, ale chyba coś Ci się musiało poknocić podczas aktualizacji oprogramowania. Co do aparatu foto, to on już robił nie za ciekawe zdjęcia (mimo, że sensor ma dość dobry), gdy był na MIUI10, teraz po przejściu na MIUI11, nie widzę dalej żadnej poprawy to fakt, dlatego musiałem przerzucić się na aplikację google Gcam. Zdjęcia robione tą aplikacją w gorszych warunkach oświetleniowych w większości zrobionych zdjęć są nieporównywalnie lepsze i przede wszystkim są bardziej szczegółowe. Minus Gcam, to zwiększone zużycie baterii, że względu na to, że procesor mocno pracuje przy obróbce zrobionego zdjęcia. Czasem porównując zdjęcia tego samego obiektu, zrobione jedno po drugim aplikacją Gcam i Xiaomi dziwię się , że mogły one zostać zrobione tym samym telefonem. Xiaomi w swoich telefonach zawsze daje do aparatów fotograficznych nowe modele i najlepsze sensory dostępne w swoich przedziałach cenowych, problem tylko w tym, że właśnie oprogramowanie robią słabe czego dowodem jest aplikacja Gcam, która z kolei ma bardzo dobre oprogramowanie i to od razu widać. Nie zauważyłem aby system spowolnił (nie gram w gry). Wi-fi włącza się zawsze w ciągu 1-2 sekund. Bateria mam wrażenie, że trzyma minimalnie lepiej, niż na MIUI10, na którym już było dobrze. Zgodzę się, że te duże ikony i czcionki w ustawieniach wyglądają jak wyciągnięte z telefonu dla seniora :). Zainstaluj sobie launcher ze sklepu Google Play. Szczerze polecam Nova Launcher, tam wszystko sobie tak ustawisz jak chcesz, zainstalujesz sobie jakąś paczkę ikon ze sklepu GP itd. Jeśli masz takie problemy to najpierw chyba pozostaje przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych (jest to z reguły zalecane przy aktualizacjach oprogramowania) choć sam tego nei robiłem.
 14. @Matheusz Ta wersja o której piszesz to została oficjalnie wprowadzona, bo jak sprawdzam na tej stronie https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/, to nie ma jej dostępnej. Może jednak została przez autora modyfikacji wycofana, bo za dużo sprawiała problemów ?