electro69

Użytkownicy
 • Content Count

  411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

electro69 last won the day on April 14

electro69 had the most liked content!

Community Reputation

38 Excellent

About electro69

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  新的濾液
 • Zainteresowania
  Muzyka elektroniczna (tribal, tech, deep house). Nowe technologie.

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7

Recent Profile Visitors

890 profile views
 1. Najbardziej chyba większość osób interesuje co nowego zepsuli. Czy nie ma problemów z baterią i dużym jej zużyciem przez "system android" z którym to problemem od androida 10 zmagają się użytkownicy Redmi Note 8 Pro. Osobiście mam prośbę, aby sprawdzić jak działa automatyczny czujnik światła (czy się "uczy" moich ustawień jasności, ponoć w androidzie 10 tak jest). To jest ostatnia szansa dla tej firmy. Jeśli nie naprawią tego problemu w MIUI12 a w dodatku dołożą kolejne błędy, to nigdy już nie kupię telefonu Xiaomi i każdemu będę je odradzał. Niestety jeszcze sporo osób jest nieświadomych i wybiera te telefony ze względu na dobry stosunek parametry/cena nie wiedząc o bardzo słabym oprogramowaniu. Ciekawe kiedy pojawi się wersja stabilna MIUI12, bo jak to będzie szło takim tempem, to może pod koniec wakacji się doczekamy.
 2. W changelog wersji V7 jest informacja, że "naprawiono awarie trybu nocnego w Redmi Note 7" ... ktoś wie o co chodzi ?. Nie spotkałem się z tym, żeby coś się "psuło" podczas korzystania z tego trybu w naszym telefonie.
 3. @RymQo @kriss.kg Dobra przetestowałem ten mod Gcam od tigr ... i zostałem przy Parrot043. Standardowo jak to już bywa w każdej modyfikacji Gcam zdjęcia starają się być jak najbardziej "jasne". W "trcamera"mimo, sprawdzenia wszystkich możliwości balansu bieli i wgrania ustawień pod RN7 pojawił się już standardowy problem tych modyfikacji czyli przekłamane kolory. Może zdjęcia były troszkę bardziej "ostre", wyraźniejsze, ale to pewnie dzięki specjalnym ustawieniom dla naszego telefonu (Parrot043 nie ma takiej możliwości). Natomiast często pojawiała się taka sytuacja, że niektóre obiekty na zdjęciach np. ściana były tak jasne, że przez to był zupełnie inny kolor niż w rzeczywistości, a to już przynajmniej dla mnie jest niedopuszczalne. Modyfikacja od tigr też robi dłużej zdjęcia. W normalnym trybie ok. 3 sek. gdzie Parrot043 klikasz i już jest zapisane. W trybie nocnym też dłużej to trwało u tigr. Plus dla Parrot043 za tłumaczenie aplikacji na język polski (choć nie wszystko jest do końca przetłumaczone). ps. W aplikacji (Parrot043) możemy znaleźć opcję tzw. "lib patcher", gdzie można jeszcze dodatkowo zmieniać kilka ustawień jakości zdjęć. Pytanie zasadnicze jako, że nie mam pojęcia jak można to poprawnie ustawić, a nie będę robił setek zdjęć po zmianie każdego ustawienia ;), może ktoś z Was ma jakieś swoje propozycje co można tam zmienić ?, może gdzieś w internecie są jakieś gotowce (chociaż mi się nie udało ich znaleźć).
 4. W tych nowych Gcam z końcówką 20 począwszy o wersji V1 nie wiem dlaczego, ale nie można już stosować ustawień xml dla konkretnych modeli.
 5. @drabollo Jak nie można, jak można ... mam wersję Parrot043 o numerze 7.3.020 V4 i mam możliwość zmiany formatu zdjęć na 16:9.
 6. @eidur To jest na pewno to samo co u mnie 11.0.8.0 widzę, patrząc na oznaczenie aktualizacji, że nie masz telefonu z oficjalnej polskiej dystrybucji (nie jest to telefon przeznaczony typowo dla Europy tylko jest to ogólna wersja global na świat).
 7. Zmień sobie region w ustawieniach telefonu z polskiego na Szwajcarię. Powinna pojawić się aktualizacja do 11.0.8.0 z majowymi poprawkami bezpieczeństwa. Po zmianie regionu sprawdzaj ręcznie aktualizacje. Jeśli się nie pojawi od razu po zmianie regionu poczekaj jeszcze z 2-3 godziny i jeszcze raz spróbuj wyszukać aktualizacje (u mnie tak właśnie było z tą ostatnią aktualizacją oprogramowania).
 8. Każdą kolejną wersję Gcam od Parrot043 można instalować "jedną na drugą", natomiast sam autor zaleca, żeby jednak po takiej aktualizacji usunąć wszystkie dane aplikacji, żeby ewentualnie nie było jakiś błędów. @kriss.kg Wróciłem z powrotem do balansu bieli z Pixela 3XL, jednak on daje najbardziej rzeczywiste kolory (nie przekłamuje ich). Powiedz, które z tych zdjęć, co wgrałeś oddaje najbardziej realne kolory obiektów na zdjęciu ?.
 9. Przed chwilą miałem dziwne zdarzenie z telefonem. Od około pół godziny z niego korzystałem (przeglądarka internetowa i facebook) i nagle pojawił się czarny ekran. Myślałem, że przez przypadek zgasiłem wyświetlacz, ale po podwójnym stuknięciu w ekran się nie wybudził. Po paru sekundach się sam włączył, ale pojawił się ekran startowy z tym "ludzikiem androidem" i nazwą telefonu. Ten ekran był przez tylko 3-4 sekundy i już normalnie się uruchomił pulpit. Mam rozumieć, że coś mu się w systemie "pomieszało" i się sam zresetował ?. Telefon mam od 10 miesięcy i pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło. Wczoraj aktualizowałem oprogramowanie do 11.0.8.0. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś objaw zbliżającej się awarii. Ktoś z Was miał już takie coś ? Edit. Po tej "przygodzie" w telefonie nie działają statystki baterii. Po prostu się zawiesiły i od wczoraj się nie aktualizują. Pewnie problem się sam naprawi po ponownym naładowaniu baterii (raz już dawno temu miałem taką sytuację).
 10. @Matheusz @RymQo @rsat Panowie jak tam nowa aktualizacja 11.0.8.0. Wszystko działa w porządku ?, Nie pojawiły się jakieś problemy z baterią ?
 11. Tak to ja też bym miał aktualizację, bo właśnie ostatnio też musiałem na ten region zmienić, żeby ją dostać :). Chodzi mi o polską lokalizację.
 12. Jeśli ten model robi gorsze zdjęcia w słabszym oświetleniu, to musi być jakaś tragedia. Przecież RN7, to już jest całkowita porażka w kwestii stockowej aplikacji aparatu (patrząc głównie na zdjęcia w pomieszczeniu i z użyciem trybu nocnego). Na początku jak zobaczyłem tą "jakość" zdjęć, to myślałem na poważnie, że mam uszkodzony moduł aparatu. Zainstalowałem Gcam i stał się "cud". Oczywiśnie nie mówię tu o zdjęciach w dobrych warunkach oświetleniowych, bo tutaj jakość jest podobna z obydwu aplikacji aparatu, ale warunki gorszego światła to już przepaść na korzyść Gcam. Tam gdzie stockowa aplikacja robi praktycznie ciemne zdjęcie w pokoju, Gcam robi takie zdjęcie, że wszystko na nim widać. Myślę, że jakby komuś dać te dwa zdjęcia nie uwierzyłby, że były robione o tej samej porze dnia, tym samym aparatem telefonu.
 13. U mnie jak zwykle nie ma nowej aktualizacji (przed chwilą sprawdzałem ręcznie). Ktoś jeszcze ją dostał ?
 14. @kriss.kg Też mi się wydaje, że zdjęcie numer 3. Za to zdjęcie nr. 4 (to których ustawień używam) jest takie "żółte" i rzeczywiście robiąc zdjęcia też czasem odnosiłem takie wrażenie, że te zdjęcia takie są z "powłoką" żółtą. Zmieniłem na Pixel 4XL i kolory się nie zniekształciły chociaż pamiętam, że w wersji V1 lub V2 Gcam na tych ustawieniach ściana w pokoju miała przekłamany kolor niż w rzeczywistości, więc może coś w wersji V3 zostało w tej kwestii poprawione.
 15. Ciekawe, że najjaśniejsze zdjęcie zrobiła stockowa aplikacja Xiaomi. Przecież to właśnie Gcam ma ten atut robienia "jaśniejszych" zdjęć. Na tych zdjęciach właśnie dobrze widać efekt różnych kolorów tej samej ściany. Która odcień ściany jest tym prawidłowym, bo na każdym się on różni ? Zainstalowałem najnowszą wersję Gcam od Parrota właśnie V3. W ustawieniach jest opcja "automatycznego balansu bieli" i można wybrać z jakiego telefonu ma ona być (dotyczy Pixeli). W wersji V3 dodane zostały modele Pixel 3XL i Pixel 3a XL. Zrobiłem dwa zdjęcia jedno po drugim dla porównania .... i stał się "cud" na ustawieniach automatycznego balansu bieli od Pixela 3XL kolor mojej "sławnej" ściany w pokoju w końcu wygląda na zdjęciu jak w rzeczywistości, inne kolory też są bardziej realistyczne (nie ma tego rozjaśniania). W przypadku ustawienia opcji Pixela 3a XL ściana zamiast jasno niebieskiego odcienia ma ciemno niebieski (jak się porówna dwa zdjęcia to jest znacząca różnica w kolorystyce ściany). Jaki wniosek tak jak myślałem całą winę tych kolorów ponosi balans bieli. Inna sprawa, że aplikacja Gcam potrafi robić nierówne zdjęcia. Tam gdzie w pokoju mam okno i światło bije na przeciwległą ścianę robi dobre zdjęcia z dobrze odwzorowanymi kolorami. robiąc zdjęcie już w dalszej części pokoju gdzie już światło dzienne nie dochodzi, ale w dalszym ciągu jest jasno potrafi za bardzo rozjaśnić ogólnie zdjęcie, co powoduje, że np. niektóre kolory są tak rozjaśnione, aż wygląda to dziwnie i brzydko.