electro69

Użytkownicy
 • Content Count

  275
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Excellent

About electro69

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  新的濾液
 • Zainteresowania
  Muzyka elektroniczna (tribal, tech, deep house). Nowe technologie.

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7

Recent Profile Visitors

536 profile views
 1. Ja już tego nie ogarniam. Która z tych wersji jest lepsza, bardziej stabilna ?. Tak sobie czytam te wersje Gcam, które tutaj podajesz i to się już robi trochę "chore" w sensie, że praktycznie co kilka dni jest jakaś nowa wersja. W końcu człowiek traci ochotę w ogóle z tego korzystać. Tym bardziej, że jak dobrze rozumiem, to za każdym razem trzeba odinstalować starą wersję, żeby można było tą nową wgrać. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy te wersje Gcam mają tak dużo błędów, że trzeba je co chwilę poprawiać czy o co chodzi ?. Czy nie mogli by każdą kolejną wersję wypuszczać minimum co 2 tygodnie lub co miesiąc (zrobić coś raz a dobrze, a nie tak co 3-4 dni nową wersję dawać).
 2. Z tymi powiadomieniami to chodzi Ci o to, że one się pojawiają na sekundę i znikają (nie ma tych ikonek z powiadomieniami na górze ekranu na stałe, dopóki ich nie odczytasz) ? ... jeśli tak to nic z tymi nie zrobisz. To jest żenujący problem, żeby właśnie te ikonki nie pojawiały się cały czas. Tak jest we wszystkich telefonach od Xiaomi, które posiadają ekran z notchem. Taka "super firma" i nie może tego naprawić. Jeszcze mam taką nadzieję, że w MIUI11 (do którego aktualizacja powinna się pojawić dla naszych telefonów do końca tego miesiąca) rozwiąże ten problem. Przy okazji dam Ci jeszcze ustawienia, które możesz wyłączyć (jeśli są włączone), które pomogą zmniejszyć zużycie baterii. Chodzi dokładnie o Twoją lokalizację, do której chcą mieć dostęp niektóre aplikacje, np. od Google. Wchodzisz w "ustawnienia", później w sekcji "system i urządzenie" wchodzisz w opcję "dodatkowe ustawienia", później klikasz w "prywatność", później w "lokalizacja", i wyłączasz "dostęp do lokalizacji". Przy okazji jak już jesteś w opcji "lokalizacji" (tam gdzie ją wyłączasz) jest też opcja "skanowanie", wejdź tam i sprawdź czy nie masz włączonej którejś z tych dwóch opcji, które tam są. One potrafią też niepotrzebnie "pożerać baterię" :).
 3. Aktualizacja do MIUI11 Global dla naszego RN7 rozpocznie się w pierwszej turze, która zacznie się od 22, a zakończy 31 października.
 4. I teraz wygląda to w miarę normalnie patrząc na wykresy. Zobacz, że teraz masz już niskie zużycia procentowe przez "system android" i "android". Radziłbym Ci jednak odinstalować tą aplikację pogodową "Today Weather", pobiera sporo energii. Od siebie polecam aplikacje "ICM Meteo" https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.janpogocki.icm.pogoda&hl=pl Pobiera znikomą ilość energii z baterii i dane pogodowe opierają się chyba na najbardziej wiarygodnych obliczeniach, ponieważ pochodzą z polskiego serwisu meteo.pl Co do problemów z baterią o których tutaj pisałaś, to dzisiaj miałem bardzo podobną sytuację do Twojej :). Bez żadnej przyczyny, telefon w stanie czuwania zaczął tracić procenty. W statystykach baterii systematycznie następował szybki wzrost procentów zużycia baterii przez "system android". Telefon nic nie "robił" nawet nie był podłączony do internetu, a bateria spadała. Uruchomiłem ponownie telefon i się uspokoiło. Zobaczymy na jak długo. Dodam, że dla mnie nie jest to obca sytuacja, ponieważ takie problemy z tym "systemem android" miałem już w poprzednim telefonie od Xiaomi.
 5. @piotreq86 Nagrywanie w slow motion jest, ponieważ można włączyć taką opcję, natomiast albo jestem ślepy, albo w ustawieniach aparatu nie ma możliwości zmienić liczby klatek. Nie wiem nawet w jakiej liczbie nagrywa, ponieważ tylko jest przycisk do włączenia tej opcji,ale nic więcej nie pisze.
 6. Na pewno nie ma nic wspólnego z tym opcja "podwójne stuknięcie aby wybudzić ekran". Korzystam z tej opcji zawsze na dwóch telefonach od Xiaomi i nie mam takich problemów jak Ty ;). Brak ekranu blokady, to też jakieś bzdury. Ile ludzi, tyle opinii co do tego czy się powinno czy nie. Ja ładuje do 100 % zawsze. Drugi telefon, który mam użytkuję prawie 2 lata i nie widzę, żadnych spadków wydajności baterii po tym czasie. Oczywiście, że jakieś tam minimalne zawsze będą, ale patrząc po tym ile osiągam godzin na włączonym ekranie, to te czasy są bardzo zbliżone do tych, które osiągałem jak telefon był nowy. Prędzej wcześniej wymienisz telefon na nowy, niż będziesz musiała wymienić baterię w telefonie ;).
 7. @Aisa Masz najnowszą aktualizację oprogramowania. Na drugim wykresie to jakaś masakra jest. Telefon jest cały czas "wybudzony". Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem. Nie dziwne, że tak krótko działa na baterii. Chyba w tej sytuacji jedynym wyjściem będzie przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Po tej "operacji" nie instalować w telefonie od razu wszystkich aplikacji z których korzystasz. Tylko najpierw zobacz bez instalowania, czy sytuacja dalej występuje, a później stopniowo instaluj po kolei aplikacje co parę godzin i zobaczysz, czy któraś z nich nie jest odpowiedzialna za te ciągłe "wybudzanie" systemu. Co do tych 5 % baterii, to w moim poprzednim telefonie od Xiaomi była taka sytuacja, że po naładowaniu do "pełna" (zgaśnięciu diody powiadomień), bateria w telefonie właśnie dość szybko potrafiła spaść do poziomu 95 %, mimo, że telefon był tylko w stanie czuwania. Rozwiązaniem tej sytuacji było ładowanie telefonu jeszcze około 30 minut dłużej, po tym jak zgasła dioda powiadomień. Wtedy był normalny spadek baterii :). Na forum tutaj kilka innych osób o tym samym pisało, więc nie był to odosobniony przypadek. Czy tak też jest w przypadku Redmi Note 7 to szczerze powiem nie wiem, bo się już nauczyłem, żeby ładować właśnie baterię trochę dłużej niż 100 %.
 8. @Aisa Patrząc na wykres ewidentnie coś jest nie tak z baterią. Bardzo duże zużycie ma "system android" i "jądro systemu". W tej chwili rzadko korzystam z Redmi Note 7 (mam drugi telefon) i ma on aktualnie 80 % baterii, ponad 3 dni w stanie czuwania. "System android" jest na poziomie 6 %, a "jądro systemu" 2 %. Ta aplikacja pogody u Ciebie też sporo pobiera energii. Korzystam z dwóch innych aplikacji pogodowych i albo ich nie ma w ogóle na wykresie baterii, albo nawet nie pobierają 1 %. Z tym spadkiem baterii o 5% po naładowaniu, to w jakim czasie tak się dzieje ? np. naładujesz do "pełna" i po kilkunastu minutach już bateria spada o 5 % ? Jakie masz oprogramowanie telefonu jego numer ? i czy robiłaś proste "ponowne uruchomienie telefonu", czasem coś się "zawiesi" w systemie i wystarczy zwykłe wyłączeni i włączenie telefonu. Pokaż jeszcze zrzut ekranu, gdzie jest wykres jak telefon jest wybudzany. Chodzi o tą ikonkę "zegara", która jest w prawych górnych rogu wykresu baterii, pod ikonką procentową baterii.
 9. Chyba nie za bardzo wszystkie wersje MIUI11 opierają się na androidzie 10 (tzn. dostaną go od samego początku). Regularnie śledzę informację na temat pojawienia się wersji global MIUI11 na RN7 i nigdzie jeszcze nie było żadnej choćby wzmianki, że nasz telefon wraz z nową wersją nakładki dostanie od razu też nowy system, a wersja global ma się oficjalnie pojawić w Indiach już 16 października i RN7 powinien być aktualizowany do niej w pierwszej turze aktualizacji wraz z telefonami "flagowymi" Xiaomi.
 10. Zadałem już kiedyś o to pytanie, niestety nie uzyskałem odpowiedzi jak się tego pozbyć. Obecnie korzystam z tej wersji Gcam "trCamera_REBORN_V4b". Tam czegoś takiego nie ma.
 11. Zainstalowałem Gcam wersja "trCamera_REBORN_V4b". Zdjęcia robiłem około godz. 9:30. W pokoju panował taki trochę pół mrok. Na zewnątrz była paskudna pogoda, padało i było niebo pochmurane, stąd padało mało światła (dodatkowo są też żaluzje na oknach). Dla porównania oczywiście zrobiłem też zdjęcia stockową wersją aparatu (mam najnowszą wersję MIUI 10.3.6.0). Ze względu na to, że nie można dodać zdjęć o pojemności większej niż niecałe 3 mb musiałem zmniejszyć ich rozmiar programem Paint (jestem "Kowalskim" fotografii ;)] Nic nie zmieniałem w ustawieniach w obydwu aplikacjach i oto efekty Zdjęcia są robione na ustawieniach standardowych (bez użycia trybu nocnego). Nie trudno zobaczyć, które zdjęcie było zrobione aplikacją Gcam :). Różnica jest kolosalna jeśli chodzi o jasność i też widać lepszą szczegółowość jeśli zobaczy się choćby na parkiet podłogi. Jeśli chodzi o zdjęcia w trybie nocnym tutaj jakiejś większej różnicy nie ma w porównaniu do zdjęć w trybie standardowym, dlatego ich już nie dodawałem na forum. Z Gcam zdjęcie było jeszcze może minimalnie jaśniejsze, a tryb nocny w stockowej aplikacji, praktycznie nic się nie różnił od tego ze zdjęcia dodanego w poście, jeśli chodzi o ogólną jasność fotografii. Jeśli jeszcze chodzi o samą aplikację Gcam, to po zrobieniu kilku zdjęć zauważyłem, że szybko je zapisuje w porównaniu do wersji Gcam od BSG (MGC 6.2.030), która wcześniej miałem zainstalowaną. W tej wersji zdarzało się, że zdjęcie potrafiło zapisywać się po kilka sekund. W wersji Gcam "Reborn" czy tryb standardowy czy nocny, zdjęcia zapisują się w ciągu 1-2 sekund. ps. Jeszcze takie porównanie dotyczące większego zużycia baterii przez aplikacje Gcam. Zrobiłem każdą aplikacją 3 zdjęcia. Stockowa apka - według statystyk baterii 0,5 %, zużycie procesora 45 sekund, procesor na pierwszym planie 15 sekund Aplikacja Gcam - według statystk baterii 0,9 %, zużycie procesora 2 minuty 21 sekund, procesor na pierwszym planie 2 minuty 1 sekunda
 12. Czy ta wersja gcam jest po polsku ? i drugie pytanie czy chodzi Ci o wersję "trCamera_REBORN_V4b" ?, bo wygląda to tak, jakby ta wersja była dla różnych modeli telefonów. Z kolei przy wersji "trCamera_REBORN" jest napisane, że jest dla RN7.
 13. Mi się wydaje, że na wi-fi 2,4 ghz więcej niż te ok. 50 mbps raczej się nie wyciągnie. Przed chwilą zrobiłem test. Mam Orange światłowód 100 mbps. Telefon mam ok. 3 metrów od routera (funbox 3.0). Router znajduje się za ścianą na korytarzu (mieszkam w domu jednorodzinnym). Testowałem na aplikacji Speedtest. Dla porównania mam jeszcze oprócz RN7, Redmi 4A. (obydwa telefony są podłączone do wi-fi 2,4 ghz). Robiłem 3 razy pomiary w ciągu paru minut. Redmi Note 7 - 2 razy wyniki po 35 mbps, raz wynik 31 mbps. Redmi 4A robiłem tylko jeden test i rzeczywiście było troszkę więcej bo 38 mbps. Tutaj muszę jeszcze dodać, że wyniki mogłyby być wyższe (ale na pewno nie więcej jak 50 mbps), ponieważ w domu z internetu korzystały jeszcze w tym samym czasie dwie inne osoby.
 14. Z tego co można wyczytać w internecie, to już w połowie października ma się rozpocząć aktualizacja do MIUI11 dla wersji globalnej RN7. Pożyjemy, zobaczymy.
 15. Gdzie taka opcja w ustawieniach telefonu jest do wyboru ?. Mam telefon na globalu.