Jump to content

electro69

Użytkownicy
 • Posts

  472
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

electro69 last won the day on April 14 2020

electro69 had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  新的濾液
 • Zainteresowania
  Muzyka elektroniczna (tribal, tech, deep house). Nowe technologie.

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7

Recent Profile Visitors

1,442 profile views

electro69's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

44

Reputation

 1. Aktualizacja działa bardzo dobrze. W końcu aplikacja szybko się uruchamia i zapisuje zrobione zdjęcia. Ogólnie jestem zadowolony.
 2. Teraz aplikacja działa bardzo szybko Tak z ciekawości zapytam czy ktoś z Was próbował instalować wersję Gcam Parrota na telefonach z mediatekiem (chodzi mi głównie o procesory z serii dimensity np. 700) ? Czy w ogóle instaluje się i działa można zrobić zdjęcia ale są np. gorszej jakości czy nie działają jakiejś funkcje Gcam czy np. jest niestabilne działanie tej aplikacji ?
 3. Czy u Was też w tej nowej wersji Gcam długo się otwiera ?. U mnie trwa to 4-5 sekund, aż pojawi się cały interfejs aparatu. Też mam takie wrażenie, że cała aplikacja działa "ociężale" w porównaniu do poprzedniej wersji.
 4. @mrosi Mam wersję global (oficjalna polska dystrybucja). Znalazłem informację, że ta wersja o numerze 12.5.7.0 jest na razie dostępna jako chiński stable beta. Czy w takim razie pojawi się w późniejszym czasie ta wersja w europie jako EU ? czy nie ma żadnej gwarancji, że tak będzie ?. Druga kwestia dotyczy dość dużego przeskoku w numeracji (obecnie jest 12.5.1.0 a teraz już 12.5.7.0) czy to oznacza, że jest to ta "ulepszona" wersja enhanced ? czy dalej jest to ta standardowa 12.5 ?
 5. @weki Mam od około 2 tygodni zainstalowaną tą najnowszą wersję miui (wersja global) i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby telefon sam się wyłączał. Natomiast jeśli chodzi o baterie, to tak średnio jestem zadowolony. U mnie więcej pobiera w stanie czuwania. W poprzedniej wersji przez noc praktycznie zawsze nie spadało nawet 1 procent teraz jest to bardzo różnie 1,2 nawet 3 procent mimo, że cały czas telefon jest użytkowany tak samo. Procenty szybko spadają w przedziale od 100 do ok. 90 procent. Nic się nie zmieniło na plus w szybkości czy płynności telefonu w porównaniu do poprzedniej wersji. Całe Xiaomi jak zwykle gadanie głupot jak to nowa wersja Miui poprawi działanie telefonu, a potem jak zwykle rozczarowanie. Przecież ta wersja 12.5 miała tak zrewolucjonizować miui, "odchudzić", miał być zdecydowanie bardziej płynny itp. i jak zwykle nic z tego nie wyszło. Żeby nie było, że wiecznie narzekam, to w końcu po ok. półtora roku naprawili działanie czujnika automatycznej jasności. W końcu w miarę poprawnie i szybko reaguje na zmianę otoczenia.
 6. @pawel188 Przeczytałeś tamtą wypowiedź ze zrozumieniem ? ... jasno jest napisane, że cyt. "Nie wiem czy to w ostatniej wersji 12.5.1, czy trochę wcześniej".
 7. @Lekter Nic nie przywrócili (naprawili) przynajmniej na wersji 12.0.3. Jeśli chodzi o aktywność telefonu to owszem jest podany czas od ostatniego odłączenia ładowarki, ale czas działania poszczególnych aplikacji (zużycia baterii) dalej pokazuje tylko z ostatnich 24 godzin np. aktywność telefonu mam 28 godzin, ale ten niebieski wykres ta linia pokazuje mi czas od 18 do 18 godz. następnego dnia.
 8. @FromWP Sugerowałem się tym co jest napisane na tej stronie internetowej, którą podałem wcześniej. Tam jest przy wersji EEA informacja, że jest to "global beta".
 9. Pojawiła się w końcu oficjalnie wersja 12.5.1.0 dla global (EEA) https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lavender/ . Problem tylko w tym, że jest to na razie wersja "beta". Ktoś się orientuje ile czasu trzeba będzie czekać na pojawienie się stabilnego wydania.
 10. @rusiadek Te wiadomości są tak wiarygodne jak polscy politycy. Zawsze mnie to śmieszy jak co chwila pojawiają się te listy telefonów przeznaczonych do aktualizacji kolejnych wersji miui. Później dziesiątki komentarzy "dlaczego nie ma mojego telefonu" itd. Już dawno przestałem się "podniecać" tego typu wiadomościami nie mam 15 lat, ani nie jestem wyznawcą "zakochanym" w Xiaomi jak co poniektórzy. Widzisz zresztą ile te wiadomości są warte
 11. @rusiadek Tylko, że z tym miui Polska to chodzi najprawdopodobniej o ich "rom", który tam sobie sami modyfikują, natomiast mi chodzi o wersję oficjalną Xiaomi (global stable eu), która jest wypuszczana przez producenta.
 12. @rusiadek Nie wiem czy to jest Twój pierwszy telefon tej marki ale jeśli chodzi o oprogramowanie, jego jakość, to jedna z najgorszych firm. Mam dwa telefony więc wiem co mówię. Ile już razy była sytuacja, że pojawia się informacja na telefonie o nowej aktualizacji po czym po jakimś czasie sama znikała ponieważ ja wycofali ze względu na błędy Niby ma się jeszcze pojawić wersja MIUI 12.5 (jest już wersja globalna nie przeznaczona na rynek europejski, a takie telefony są z oficjalnej polskiej dystrybucji), ale znając Xiaomi, to często jest tak, że więcej jest nerwów z nowej aktualizacji niż pożytku. Człowiek już boi się aktualizować, (zwłaszcza, że wsparcie już kończy się dla tego modelu), bo okaże się, że już więcej nie będzie nowych aktualizacji i zostanie się z oprogramowaniem, które ma błędy.
 13. Sprawdziłem przed chwilą i dalej nie mam aktualizacji mimo włączonej opcji w ustawieniach aby ją dostać w przerwszej kolejności przed innymi. W końcu to Xiaomi, a ta firma to niekwestionowany "mistrz" "bezproblemowo działającego" oprogramowania.
 14. Kolejna wersja Gcam i mam ten sam problem. Aplikacja dość znacznie przekłamuje kolory z różnych odcieni niebieskiego i pokrewnych np. niebo czy ściany pomalowane na kolor niebieski. Nie mam już żadnych pomysłów jak to naprawić. Próbowałem chyba wszystkich kombinacji ustawień w Gcam, używałem też Gcam od innego modera i też było to samo. Winnego tej sytuacji najprawdopodobniej znalazłem chodzi o HDR. Gdy nie jest włączony po zrobieniu zdjęcia kolory są bliskie rzeczywistym natomiast wtedy jakość zdjęcia zauważalnie spada więc w takiej konfiguracji nie ma sensu korzystać z tej aplikacji bo równie dobrze takie słabe zdjęcia robi ta stockowa aplikacja od Xiaomi. Ciekawe jest to, że przed zrobieniem zdjęcia na ekranie widać z reguły poprawne kolory, później robię zdjęcie i w tym małym okienku też przez ok. 2 sekundy kiedy przetwarza to zdjęcie kolory są poprawne po czym HDR działa zdjęcie się "rozjaśnia" i następuje to zakłamanie kolorystyki. ps. Zainstalowałem "uboższą" wersję Gcam z serii "Go" i tam kolory nawet przy użyciu HDR są poprawne, nie przekłamane tylko co z tego skoro jakość jest gorsza od standardowej Gcam (jest zauważalne mniej szczegółów na zdjęciach). Może jakość zdjęć będzie się polepszać z biegiem czasu jak pojawią się kolejne wersje tej uproszczonej aplikacji aparatu od Google. Minus jeszcze za bardzo ubogie ustawienia. Edit. Jeszcze jedną sytuacje zauważyłem będąc w pokoju. Jeśli zrobię zdjęcie ściany, na którą pada słońce przez okno, to wtedy po zrobieniu zdjęcia kolor jest przekłamany natomiast jeśli zrobię je wtedy gdy jest w cieniu kolory są dobre takie jak w rzeczywistości.
×
×
 • Create New...