electro69

Użytkownicy
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

electro69 last won the day on December 10 2019

electro69 had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

About electro69

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  新的濾液
 • Zainteresowania
  Muzyka elektroniczna (tribal, tech, deep house). Nowe technologie.

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 7

Recent Profile Visitors

738 profile views
 1. Mam najnowszą wersję od Parrot043. Zawsze wgrywałem do aplikacji plik xml z specjalnymi ustawieniami dla RN7 (testowałem różne dostępne kombinacje) i cały czas miałem problem z przekłamywaniem niektórych kolorów np. ściany w pokoju mam pomalowane na kolor turkusowy (jest to taki mniej więcej jasny zielony), a na zdjęciach wychodził kolor niebieski, niebo było bardziej niebieskie itp.. Robiłem też zdjęcie dachu garażu, który miał kolor mocno zielony, a na zdjęciach wychodził blady zielony, trawa też była mniej zielona niż w rzeczywistości. W końcu usunąłem te wszystkie pliki xml i zostawiłem "gołą" wersję" Gcam (zmieniając balans bieli) i teraz już kolory są bardzo zbliżone do tych realnych.
 2. Zgadzam się w zupełności. Zdjęcia robione przez aplikację stockową to jakiś dramat. Tryb nocny to całkowita porażka. Dobrze, że jest możliwość korzystania z Gcam co ratuje sytuację zwłaszcza w zdjęciach robionych w gorszych warunkach oświetleniowych. Bateria też jakoś do końca nie jestem zadowolony, może za bardzo byłem pozytywnie nastawiony do tych 4000 mAh, miałem kiedyś możliwość korzystać z telefonu Huawei P Smart Z, na którym było zainstalowanych kilka gier i innych aplikacji telefon użytkowany przez 11 latka). Mimo tego telefon działał lepiej niż RN7 Wszystko jakoś bardziej "żwawo" się odbywało.
 3. Właśnie czekam na OTA, bo chcę uniknąć sytuacji w której zainstaluje oprogramowanie w inny sposób po czym się okaże, że zostało wycofane przez jakieś rażące błędy i dlatego nie pojawia się w telefonie informacja o nowej aktualizacji.
 4. Dostał już ktoś tą aktualizację oprogramowania o numerze 11.0.7.0 przez OTA ? ... Xiaomi jeśli chodzi o oprogramowanie, to coraz bardziej mnie zaskakuje oczywiście w sposób negatywny. Nic się w tej kwestii nie polepsza, a tylko pogarsza. Najpierw wprowadzili aktualizację 11.0.3.0, którą szybko usunęli ze względu na błędy, potem dali 11.0.4.0, która oczywiście też nie jest pozbawiona błędów, niedawno wypuścili 11.0.6.0, którą oczywiście też zaraz usunęli i teraz w końcu mamy kolejną wersję 11.0.7.0 i jak na razie cisza, mija kilka dni od jej udostępnienia i telefon nie "widzi" żadnej aktualizacji ... czyżby znów ją wycofali To już będzie mój ostatni telefon Xiaomi, wiadomo, że pewnie zdecydowana większość użytkowników kupuje te telefony ze względu na bardzo dobry stosunek cena/jakość podzespołów (sam dysponuje niedużymi finansami i chce dostać jak najwięcej za jak najmniejszą cenę, gdyby mnie było stać najprawdopodobniej ze względu na oprogramowanie nigdy bym nie kupił telefonu Xiaomi). MIUI to jest nakładka z ciągłym problemem "co zostało zepsute w kolejnej aktualizacji oprogramowania". Często te błędy skutecznie uprzykrzają korzystanie z ich telefonów.
 5. U mnie to samo - brak aktualizacji (przed chwilą sprawdzałem ręcznie).Tym bardziej jest to wkurzające, że w ustawieniach tego "aktualizatora oprogramowania" włączyłem opcję "otrzymuj wcześniejsze aktualizacje".
 6. Zainstalowałem dzisiaj na telefonie aplikację Netflix i mam do Was pytanie (problem). Mianowicie korzystałem z tej aplikacji dosłownie 5 minut z czego 3 minuty oglądałem zwiastun serialu. Telefon miał 34 % baterii. Wchodzę w statystyki baterii i Netflix miał aż 12 % zużycia baterii, tylko ekran telefonu miał więcej co zrozumiałe. Kolejna po Netflixie była przeglądarka Samsunga niecałe 10 % (użycie procesora 2,5 godziny z czego procesor na pierwszym planie 52 minuty). Coś tu chyba jest "nie halo", że jest takie wysokie zużycie baterii przez tą aplikację ? Jeśli to ma tak wyglądać, to nie widzę większego sensu korzystania z tego serwisu chyba, że z telefonem z baterią 5000 mAh Poszukałem trochę w internecie i ostatnio Netflix zaczyna wprowadzać jakąś nową metodę kompresji swoich materiałów w serwisie i oczywiście pojawiły się już pierwsze komentarze, że powoduje to zwiększone obciążenie procesora co wiadomo przekłada się na większe zużycie baterii (ile w tym prawdy to ciężko do końca stwierdzić). Jeśli ktoś z niej korzysta może podzielić się informacją ile mniej więcej procentów baterii ubywa podczas oglądania na telefonie np. serialu (ok. 45 minut), żebym mógł sobie porównać u siebie i na jakiej mniej więcej jasności ekranu ogląda ?
 7. A nie mówiłem, że ją wycofali bo jak zwykle coś popsuli. Inna sprawa, że przez taką pierdółkę ją wycofują. Ile osób korzysta z tych "fikcyjnych 48 mpix" jakaś garstka w ujęciu globalnym. Jest sporo większych problemów w działaniu telefonu i tym się jakoś nie zajmują.
 8. Minęło już około tygodnia czasu od wpisu na forum o dostępnej nowej aktualizacji oprogramowania, a ja dalej nie mam aktualizacji o numerze 11.0.6.0 (przed chwilą sprawdzałem ręcznie czy jest dostępna aktualizacja). Ktoś z Was jeszcze czeka na tą aktualizację ? Coś mi się wydaje, że znów została wycofana z powodu jakiś błędów, zresztą nie pierwsza i niestety pewnie nie ostatnia aktualizacja, która będzie wycofywana po paru dniach od udostępnienia. Xiaomi coraz częściej zdarzają się takie wpadki. Czy ktoś z użytkowników tej nowej aktualizacji może opisać czy jest jakaś poprawa w ogólnym działaniu telefonu i jak ma się sprawa z baterią, jest lepiej czy gorzej niż w wersji 11.0.4.0 ?
 9. Czy zauważyliście u siebie szybszy spadek baterii w przedziale od 100 % do 97 - 95 % ? Nie tylko ja mam taki "problem", ale też był założony taki temat przez jednego z użytkowników na oficjalnym forum Xiaomi Polska i tam na 4 osoby, które odpowiedziały, 3 z nich potwierdziły, że takie coś ma miejsce. Druga kwestia dotyczy nieszczęsnego "systemu android". Głównie telefon ładuje wieczorem, więc korzystam z telefonu dopiero rano po około 10 - 12 godzinach kiedy był w stanie czuwania z wyłączonym wifi, gps itd. Spadek baterii wynosi od 2 -3 % co jest normą do nawet 5 %. Normalnie "system android" ma po tym czasie ok. 2 do 5 % zużycia baterii, natomiast zdarza się też i tak, że "system android" ma i ok. 25 % zużycia baterii co automatycznie powoduje zwiększony spadek baterii. To jest mój drugi telefon i drugi raz "męczę " się z tym, że "system android" sprawia kłopoty po niektórych aktualizacjach oprogramowania. To nie jest jakiś mój wymysł ;), ponieważ po aktualizacji do MIUI11 użytkownicy choćby modelu Mi 9T właśnie mają podobne problemy, że "system android" pożera im baterię. Możesz napisać jakie zmiany zostały wprowadzone w tej aktualizacji oprogramowania ?, można używać już sklepu z motywami ?. Sprawdzałem przed chwilą "ręcznie" i nie mam na razie możliwości zainstalowania tej aktualizacji przez OTA.
 10. Tutaj są wszystkie wersje od tego modera: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/#apk827 ... natomiast ta o której pisałeś wcześniej jest "najnowszą" a zarazem już bardzo starą wersją jeśli chodzi o gcam, któraa ma w nazwie RN7. Za każdym razem musisz pobrać nowy plik apk. Nie musisz najpierw usuwać tej wersji gcam, którą już masz zainstalowaną, ale warunek jest taki, że musi być ona od tego samego modera, Gcam (czyli np. MGC). Po zainstalowaniu nowej wersji zalecane jest wyczyszczenie wszystkich danych aplikacji Gcam, żeby nie było ewentualnie jakiś problemów z jej działaniem po aktualizacji.
 11. Zainstalowałem jeszcze raz tą najnowszą wersję i już jej ponownie nie odinstalowałem ;). W porównaniu do poprzedniej wersji z której korzystałem (7.0.009) zdecydowana poprawa szybkości działania tj. szybkie "robienie" samego zdjęcia bez względu czy jest to tryb zwykły czy nocny. Po zrobieniu zdjęcia i wejściu od razu do galerii nie ma tego "zapisywania" zdjęcia, które trwało nawet 2-3 sekundy w poprzedniej wersji. Wydaje mi się też, że baterii mniej ubywa podczas korzystania z tej najnowszej Gcam. Tak, że pod tym względem nie pamiętam, żeby któraś wcześniejsza wersja (a już ich kilka testowałem) tak szybko i sprawnie działała. Co do gotowych ustawień xml, to testowałem wszystkie podane wyżej i mi najbardziej pasuje jeśli chodzi o jakość zdjęć (kolorów) wersja o nazwie "parrot7.3_ryam.xml".
 12. Zainstalowałem tą najnowszą wersję (z tymi najnowszymi ustawieniami xml) i zrobiłem zdjęcia (po godz. 16 bez dodatkowego oświetlenia pokoju czyli już był taki lekki półmrok). W trybie "nocnym" w porównaniu do tej wersji co mam (7.009), to kolor ścian jest jaśniejszy (jakby słońce tam świeciło) i kolory są lepiej odwzorowane, natomiast z kolei podłoga wychodzi słabo (mam położone panele i jest ich kiepska szczegółowość, wszystko jest takie zamazane jakbym zdjęcie robił apką od Xiaomi). Zrobiłem jeszcze zdjęcie w normalnym trybie i to już tragedia, ciemność i jakość jakbyś robił zdjęcie telefonem za 400 zł. Nie testowałem dalej, wróciłem do wersji poprzedniej i zrobiłem od razu zdjęcia dla porównania, bo byłem pewny, że ta stara wersja lepsze zdjęcia robiła. W trybie "nocnym" wyszły chyba jeszcze gorsze (było ciemniejsze i też podłoga była pozbawiona szczegółów). Wydawało mi się za to, że ta nowsza wersja Gcam jakby jednak szybciej zapisywała zdjęcia. Teraz znów chyba będę musiał z powrotem instalować tą najnowszą wersję i dłużej ją potestować w różnych warunkach otoczenia ... oszaleć już można z tym, za duży wybór i za dużo kombinacji Co do tych ustawień z obrazka, to też wydaje mi się, że to o nie chodzi, bo nic innego podobnego tam nie ma. U mnie te ustawienia były na 12 u Ciebie są na 6 (sam przestawiałeś czy to zasługa któregoś z pliku xml, jeśli tak to który dokładnie z nazwy jeśli możesz podać).
 13. Cześć, możesz mi powiedzieć z jakiej aktualnie wersji Gcam korzystasz w RN7 ? i z jakich ustawień jeśli korzystasz z jakiegoś gotowego pliku xml ?. Już idzie się całkowicie pogubić w tych wszystkich dostępnych wersjach, plikach xml ustawień, tym bardziej jak ktoś tak jak ja chce robić tylko zdjęcia z automatu z zachowaniem możliwie najlepszej jakości i szybkości działania aplikacji. Aktualnie korzystam z tej wersji: "PMGC_7.0.009 HDR Version V13". W sumie zdjęcia są dość dobre, natomiast denerwuje mnie za każdym razem ok. 2-4 sekundowe zapisywanie praktycznie każdego zdjęcia (jest komunikat "processing"). Do tego ciągle jest ten sam problem z dużym zużyciem baterii przez Gcam podczas robienia zdjęć (często jedno zrobione zdjęcie i ubywa 1 % baterii). Nie wiem już czy może trzeba coś zmienić w ustawieniach Gcam, aby jakość zniwelować tą długość zapisywania zdjęć, czy jest jakaś opcja, która też pozwoli zmniejszyć obciążenie procesora przy zapisywaniu zdjęć, żeby ta bateria tak szybko nie "ubywała" ?. Na stockowej aplikacji od Xiaomi, zużycie baterii jest jednak zauważalnie mniejsze, ale znów zdjęcia widocznie gorsze :). ps. Co do zużycia baterii, to znalazłem taki wpis dotyczący opisu ustawień w aplikacji (dotyczył wersji Gcam 6.1BSG) cyt: "MIN and MAX Frames - minimalna ilośc ramek używanych do HDR+. Może nie działać <=3, jeśli chcecie mieć ZSL oraz natychmiastowe przetwarzenie HDR+ jako minimum należy ustawić <=7. Dla dobrej jakości zalecane 20-25. Nie ma sensu ustawiać więcej, chyba że ktoś chec maksymalnej jakości i strzela ze statywu. Im więcej tym bardziej obciążona pamięć telefonu oraz procesor (żre baterię jak smok, nawet na SD845, na słabszych jak SD6xx oraz SD4xx nie mówiąc)" ... albo źle szukam, albo w tych wersjach od Parrota043 nie ma takiej opcji.
 14. W wyszukiwarce google można znaleźć adresy serwisów. Oczywiście wiadomo, że nie są to autoryzowane serwisy producenta. W większości trzeba się z nimi kontaktować w sprawie naprawy. W dwóch przypadkach był podany cennik i wymiana takiego głośnika do koszt ok. 100 - 130 zł (nie był podany konkretny model, tylko było to ogólnie napisane).
 15. Jak się robi "milion" modeli w dodatku wypuszcza się nowe serie telefonów co pół roku, to czemu się dziwić, że jakość oprogramowania czy częstotliwość wypuszczania łatek bezpieczeństwa spada.