ZielonyBuszmen

Użytkownicy
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZielonyBuszmen

 1. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Siemanko, opłaca się robić update z miui 9.6.5.0 na 10.2.1.0?
 2. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Powiem tyle, jeśli chodzi o baterie na miui 9.6.5.0. Spójrzcie na moje screeny Aż sam się dziwię. I do tego jest jeszcze 30% na wskaźniku baterii. Myślę, że to główna zasługa tego, że zamiast na danych mobilnych, od dwóch dni siedzę na WiFi
 3. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  @electeo69 - powiadomienia push zależą od konta na którym jesteś zalogowany na telefonie - mowa o koncie Google
 4. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Podrzuci ktoś jakieś screeny?
 5. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Ja dostałem powiadomienie o update. Ale też się wstrzymuję
 6. ZielonyBuszmen

  [ROM] Pixel Experience [9.0]

  Kacper, tzn @Orjon, dlaczego Pixel o nazwie [9.0] ma w sobie androida 8.1?
 7. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Wreszcie, po roku, postanowiłem zrobić update z MIUI 8.6 na MIUI 9.6.4.0. I widzę masę plusów: + Na plus jest normalny zegar na ekranie blokady. Nie ma żadnej 'opóźnionej' animacji minut, jest czytelniejszy (grubsza i większa czcionka) + Przełączanie na ostatnią aplikację po dwukrotnym kliknięciu na przycisk 'menedżera aplikacji' jak najbardziej na plus. Dodatkowo po ustawieniu skrótu na przytrzymanie tegoż przycisku, by włączał się tryb podzielonego ekranu, usprawnia korzystanie. Wreszcie możliwe jest oglądanie konferencji i robienie notatek + Na wzmiankę zasługują nowe powiadomienia. Wreszcie da się przeczytać całą ich treść, nie są ucinane. Odpowiadanie z powiadomień w komunikatorach oszczędza masę czasu. + Nowe animacje, rodem z iphona, sprawiają że system wydaje się bardziej responsywny (szczególnie ustawione na 0,5x). + Zauważyłem znaczny wzrost prędkości uruchamiania niektórych aplikacji. Mowa o Feedly oraz Revolut - czas odpalania jest zauważalnie szybszy. Feedly zawsze stało na splash-screenie oraz na ładowaniu zawartości. Na nowym androidzie i MIUI sam splash-screen jest prawie niewidoczny, a ładowanie trwa około sekundy. Revolut miał taki problem, że po wpisaniu PINu wyświetlał się biały ekran, który potrafił trwać i trwać (denerwujące, gdy chcesz sprawdzić saldo w krótkiej kolejce do kasy). Teraz biały ekran znika szybko. Inne aplikacje uruchamiają się chyba tak samo (nie występuje żadna odczuwalna zmiana). - Minusy? Migający czujnik odległości, gdy jest włączona automatyczna jasność. Wyłączenie automatycznej jasności rozwiązuje problem. Chociaż sam 'problem' nie jest na tyle duży, gdyż dioda ta jest słabo widoczna, w świetle dziennym jej nie widać wcale Vault - To taki feed na widgety. Tylko że obsługuje tylko trzy widgety - wszystkie od xiaomi. Nieużywalne w obecnym stanie. Na szczęście da się go wyłączyć (z tego co wiem, w poprzednich wersjach MIUI 9 nie dało się nic z nim zrobić) Bateria? Mam wgraną aktualizację dopiero od kilku dni, nic nie mogę powiedzieć Ale 'na oko' jest tak samo jak wcześniej. Aparat? Tak jak powyżej z baterią Nagrywanie dźwięku w filmikach? Nawet nie sprawdzałem, szczerze powiedziawszy nie nagrywam filmików Tak jak już wspominałem, wyświetla mi się update do wersji 9.6.5.0. (Dziwne, że przy aktualizacji z 8.6 nie została wgrana najnowsza wersja, mimo że była dostępna). Jednak doszły mnie słuchy, że ta wersja czyni jakiś drenaż baterii, co jest mi nie w smak. No i ostatnia kwestia - kiedy MIUI 10?
 8. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  A jak update 9.6.5.0? Coś psuje?
 9. ZielonyBuszmen

  Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  9.6.4 została zawieszona, ale dzisiaj widziałem, że już przywrócili
 10. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Ciekawe, co znowu zostało zepsute i co dalej zostało niepoprawione Najbardziej ciekawi mnie proximity senser - czy nadal buba? Czy wiadomo, kiedy dostaniemy MIUI 10?
 11. ZielonyBuszmen

  [ROM] Resurrection Remix [8.1.0/OFICJALNY]

  Odkopuję wątek - @Orjon, @kszul, @Malpa73 - testowaliście jeszcze RR? Jak działa tam Android 8.0?
 12. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  I jak Panowie testy MIUI 10? Czy dokopaliście się do nowych błędów? I mam pytanie - jeśli wrzucę sobie update do bety, to czy później będę mógł wrócić do kanału stable, gdy już wyjdzie MIUI 10?
 13. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Jak słyszałem, to trzymanie na baterii jest bardzo dobre? A co z wydajnością, tzn - z trzymaniem aplikacji w pamięci, z przełączaniem się pomiędzy nimi?
 14. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Mam pytanko do posiadaczy bety MIUI 10. Pytanie dosyć nudne A mianowicie - czy naprawili czujnik odległości, który w MIUI 9 świeci się non stop?
 15. ZielonyBuszmen

  [ROM] Port MIUI 10 (MiuiPro) z Redmi 5A

  Pytania: - To jest oparte na androidzie 7 czy 8? - Jak sprawują się te funkcje, które nawalają na oficjalnym globalu MIUI 9.5? (tzn. czujnik odległości, dźwięk w filmach, itp)
 16. ZielonyBuszmen

  Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  @Orjon - wrzuć parę screenów. One zawsze przyciągają wzrok
 17. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Tylko ze oprócz tej zalety jest parę wad - chociażby to, że czujnik odległości non stop pracuje? A jak wygląda ta sytuacja w miui polska?
 18. ZielonyBuszmen

  [ROM] Pixel Experience [9.0]

  A jak jest z aparatem? Zdjęcia mocno odbiegają od oficjalnego MIUI?
 19. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Czyli panowie nie polecacie wgrywać tego update? Cały czas siedzę na MIUI 8.5. Niby nie jest mi źle, ale coś bym zmienił w telefonie. Jeśli nie MIUI 9.5 to może custom ROM?
 20. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Korzystacie już z MIUI 9.5.5? Są jakieś główne zarzuty? Warto przeskoczyć z 8.5?
 21. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  A jak z czujnikiem zbliżeniowym od Lite-On na 9.5? Dalej pracuje przez cały czas?
 22. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Ile masz zainstalowanych aplikacji i z jakich głównie korzystasz?
 23. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Mały ruch tutaj, słychać coś może o nowym update?
 24. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Podobno miał być jakiś update do końca marca? Do miui 9.5 bodajże. A nic takiego nie widzę
 25. ZielonyBuszmen

  [Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM

  Mówiąc krótko - nie ma A teraz wyjaśnienie - obecnie w IT wielu błędów się nie naprawia, mimo że wiadomo jak je odtworzyć i wiadomo, że denerwują użytkowników. Jest to spowodowane tym, że takich błędów po prostu nie opłaca się naprawiać. W firmach IT zawsze istnieje zjawisko niedoboru "mocy przerobowej" programistów. Zawsze jest więcej zadań niż zespół jest w stanie zrobić. Dlatego możemy często usłyszeć o tzw. "backlogach", gdzie gromadzone są zadania o mniejszym priorytecie, które odkładają się coraz dalej na liście, a szanse na ich wykonanie są coraz mniejsze. Product Owner (bądź szefostwo projektu) woli zlecić zespołowi programistycznemu zadania, które przyniosą bezpośredni zysk firmie (nowe funkcjonalności) lub zatrzymają ponoszenie strat (np. łatanie poważnych błędów). Niektóre błędy, mimo że wyglądają na "małą pierdołę", są w rzeczywistości molochami, których naprawa może zająć sporo czasu, lub może wymagać przebudowania znacznej ilości modułów. A refaktoryzacja fragmentów kodu leży na backlogu znacznie niżej niż te zapomniane błędy. Dlaczego więc uważam, że poprawa jakości nagrywania dźwięku jest trudna do wykonania? Otóż mam pewne podejrzenie. W smartfonach, szczególnie tych tanich (jakim jest Redmi 4A) producent chce oszczędzić na wszystkim, na czym się da. Niestety, na elementach typowo elektronicznych nie da się oszczędzać, gdyż gorszy "model" SoC jest po prostu wolniejszy, a to brzydko wygląda na papierze. To, czego na papierze nie ma, to wszystkie układy analogowe i analogowo-elektroniczne. Takimi układami mogą być różnego rodzaju przetworniki napięcia, a także, co nas interesuje, wszelkiego rodzaju układy obsługujące mikrofon. Zanim dźwięk odebrany przez mikrofon zostanie zamieniony cyfrowy, musi przejść przez np. ADC. Myślę, że xiaomi zaoszczędziło na tym układzie, przez co dźwięk jest jaki jest. Mamy dwa mikrofony, jeden główny, drugi odszumiający. Być może przy dużym obciążeniu telefonu (a dokładniej baterii) podczas nagrywania wideo, przetworniki mogą nie wyrabiać z narzuceniem odpowiedniego napięcia na analogowe układy mikrofonów, przez co te zaczynają zbierać dźwięk mniej dokładnie. Algorytm odszumiania prawdopodobnie ma ustawione wartości na sztywno, przez co przy gorszym wejściu działa po prostu zbyt rygorystycznie i odcina zbyt dużo na wyjściu. Widziałem (chociaż mogę się mylić, proszę o sprostowanie), że ludzie z XDA coś w tej materii kombinowali, jednakże czasami to trzeba robić niezłe magie, by obejść takie ograniczenia sprzętu. A takich magii programiści z xiaomi nie chcą robić, bo jak już pisałem, się nie opłaca. Coraz bardziej skłaniam się do tezy, że xiaomi ma po prostu burdel w kodzie. Stąd takie opóźnienia przy wydawaniu MIUI 9 na poszczególne telefony i regiony. Stąd tyle błędów, których nie ma kto poprawiać, bo programiści muszą siedzieć w bagnie i łatać wszystko "na trytytki" zamiast zajmować się właściwą programerką.