Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4A-2GB-16GB-Smartphone---Gold-373914.html tutaj mam model w dosyć atrakcyjnej cenie, tylko że jest obsługa wszystkich jezyków. Czyli to jakiś modyfikowany soft i może być problem z odblokowaniem bootloadera? Bo skoro nie ma globala jeszcze to ten sofcik powinien byc angielskochinski ? Czy coś pomieszałem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widać na stronie xiaomi to póki, co rom Global do Redmi 4A nie istnieje,czyli pewnie jakieś kombinowane syfmiui będzie na pokładzie. 

Generalnie wygrywasz china developer, robisz unlock i wygrywasz xiaomi.eu :-)

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Zexon72 napisał:

Z tego, co widać na stronie xiaomi to póki, co rom Global do Redmi 4A nie istnieje,czyli pewnie jakieś kombinowane syfmiui będzie na pokładzie. 

Generalnie wygrywasz china developer, robisz unlock i wygrywasz xiaomi.eu :-)

Nie musisz żadnego china developerzy wygrywać. Ja miałem wersję china stable, odblokowalem, wgralem wersję z działu download za pomocą twrp. Wszystko ładnie śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maden zgadza się, że jak przyjdzie z oficjalnym romem to można bez problemu robić unlock. Do mnie ostatnio przyszły 4 szt od Goldwaya z syfmiui - unlock niemożliwy,. Także, aby sobie oszczędzić czas z automatu zawsze ładuje czysty chiński soft i nie pamiętam kiedy miałem jakiś błąd w MiUnlock - a robię tego po kilkadziesiąt sztuk miesięcznie. 

@Strawqens kolega @Piotrek_ ma rację, sklep nie jest demonem prędkości jeśli chodzi o czas dostawy. W tych samych pieniądzach możesz kupić u Goldwaya na Ali, a dodatkowo za 17$  masz przesyłkę bez płacenia VAT i telefon w 9-14 dni w domu:-)

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni koledzy,
Czy ktoś po instalacji Xiaomi.Eu na redmi 4a ma problem z mtp? Próbowałem włączać debugowanie USB i wyłączać i nic.
U mnie wyskakują w menadżerze urządzeń Windows brak sterowników dla Android i ni jak nie mogę zainstalować ich, miphone nie działa. Natomiast w linuksie nie montuje urządzenia. Ma ktoś jakiś pomysł?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilo92 a czy coś jeszcze innego zrobiłeś? Bo mi też na 50 procentach zatrzymuje się. Telefon dostałem z takim MIUI, mam pozwolenie na odblokowanie. 
redmik4a.png
Wyskakuje: 

Cytat

Unlock - Couldn't verify device. Current account is different from

Edit.

Po jakiś moich męczarniach myślałem, że mam MIUIPolska, ale jednak nie.

Goldway zainstalował chińskiego globala. Miałem pozwolenie na BL, po ściągnięciu dochodziło do 50 procent, chociaż byłem zalogowany na tym samym koncie na komórce i na telefonie wyskakiwał komunikat:

Nie udało mi się wgrać ROMu w wersji DEV przez nowy Miflash (nie widział telefonu). W starym wyskakiwał jakiś błąd. Wgrałem paczkę DEV przez apkę Update w samym MIUI, wgrało się. Potem zalogowałem się w telefonie na koncie miui. Udało się odblokować BL.

Nie udało mi się wgrać od razu TWRP, ściągnąłem aplikację flash dzieła Jarka (miałem ją do Redmi3) i TWRP z http://en.miui.com/thread-416783-1-1.html. Wgrało się TWRP, zainstalowałem plik miui_HM4A_6.12.15_c864f9f98c_6.0, pokręciło, pokręciło. Zrobiło restart i znów mam wersję DEV.

miuipl.jpg

Wrzuciłem plik xiaomi.eu_multi_HM4A_6.12.15_v8-6.0 na kartę SD, znów odpaliłem TWRP, zainstalowałem i poszło! Mam język polski. Nie wiem o co chodzi. Opisałem swoją drogę, może komuś się przyda. 
15556503_10154932596699636_623556224_o.png

Edytowane przez Lukash
zrobiłem kilka nieudanych prób i jedna udana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja kupując od Goldway otrzymałem telefon z odblokowanym bootloaderem, także przejścia na xiaomi.eu china dev nie było potrzeby robić.

Edit:
Tak, oczywiście moja pomyłka, nie wgrywałem china dev tylko od razu mogłem docelowy xiaomi.eu.

Edytowane przez fanatik
poprawa błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
Podobno już wypuścili wersję 4A z b20 przeznaczoną na rynki globalne. Nawet Acid o tym wspomniał.

Jest już u Goldwaya do kupienia,napisałem to wczoraj ale mod wyciął i do kosza wrzucił..;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Podobno już wypuścili wersję 4A z b20 przeznaczoną na rynki globalne. Nawet Acid o tym wspomniał.

Jest już u Goldwaya do kupienia,napisałem to wczoraj ale mod wyciął i do kosza wrzucił..;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam telefon od Goldiego, niestety w momencie zakupu nie było wersji global, tylko ang/chińska. Chciałbym wgrać nowy soft z j. polskim. Mam pobraną już wersje eu HM4A_7.1.12_v8-6.0. Poradziłem już sobie z odblokowaniem telefonu przy pomocy MiFlashUnlock. 

Teraz pozostało wgrać soft. Czy ktoś byłby w stanie w miarę prosto wytłumaczyć jak to zrobić, gdyż pierwszy raz biorę się za to:) Z góry dziękuję. Poniżej specyfikacja mojego telefonu. Pozdrawiam

redmi4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam telefon od Goldiego, niestety w momencie zakupu nie było wersji global, tylko ang/chińska. Chciałbym wgrać nowy soft z j. polskim. Mam pobraną już wersje eu HM4A_7.1.12_v8-6.0. Poradziłem już sobie z odblokowaniem telefonu przy pomocy MiFlashUnlock. 
Teraz pozostało wgrać soft. Czy ktoś byłby w stanie w miarę prosto wytłumaczyć jak to zrobić, gdyż pierwszy raz biorę się za to:) Z góry dziękuję. Poniżej specyfikacja mojego telefonu. Pozdrawiam
redmi4a.jpg

Jak masz odblokowany bootloader, to zaczynasz od pkt 9:

https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/21156-Tutorial---instalacja-MiuiPolska/Xiaomi.eu-krok-po-kroku-dla-Redmi-4A-(Snapdragon-425-(4-rdzenie)-2/16-GB)-z-iBuygou

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:


Jak masz odblokowany bootloader, to zaczynasz od pkt 9:

https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/21156-Tutorial---instalacja-MiuiPolska/Xiaomi.eu-krok-po-kroku-dla-Redmi-4A-(Snapdragon-425-(4-rdzenie)-2/16-GB)-z-iBuygou

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Świetny poradnik. Dzięki za pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...