Jump to content

PawelG7

Użytkownicy
 • Posts

  268
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  SM-A920F + Redmi 9

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

PawelG7's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

6

Reputation

 1. Nie ma, niestety ten typ tak ma, żeby było śmieszniej, u mnie odłączanie USB jest losowe i nie występuje za każdym razem.
 2. Widocznie twórca uznał, że BOX nie jest do tego dostosowany, można to obejść instalując Aptoide TV i z niego później pobierać aplikacje.
 3. Jeśli WiFi jest na 2,4GHz, to niestety takie rzeczy się dzieją na tym BOXie.
 4. Ja na Redmi 9 próbowałem na Orange, Plus i Play, nie działa oczywiście tylko na tym ostatnim, więc Play chyba daje dostęp do RCSa losowym modelom telefonów.
 5. Nie wiem do końca jak jest w Samsungu, ale w Sony trzeba ustawić, aby TV wyświetlał pełny format obrazu z zewnętrznego źródła, inaczej jest on lekko powiększony i obcina boki. Nie jest to cecha Mi Boxa, bo występuję to na jakimkolwiek urządzeniu podłączonym do TV. Częstotliwość odświeżania mówi nam, ile widzimy zmian obrazu na sekundę, dla 50Hz na ekranie widzimy 50 obrazów w ciągu 1s, albo inaczej mówiąc maksymalnie 50FPS. Im większa częstotliwość, tym obraz powinien być płynniejszy. Czasami jednak nie zawsze się to sprawdza, wtedy warto jest poeksperymentować z innymi ustawieniami. Jeżeli twój TV jest 100Hz, to warto sprawdzić ustawienie 1080p 50Hz, już się kiedyś z tym spotkałem, że obraz wtedy wydawał się płynniejszy niż przy 60Hz, chociaż nie powinno tak być. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy owe 100Hz jest interpolowane, a nie natywne. Teoretycznie obraz jest wyświetlany w 100Hz, ale praktycznie TV wyświetla zawsze dwa razy tę samą klatkę, czyli jest tak naprawdę 50 Hz. Przy takiej interpolacji układ TV czasem ma problem z wyświetlaniem obrazu, który nie jest wyświetlany w liczbie kratek będącej wielokrotnością liczby 25 (standardowo TV wyświetlana jest w 25FPS, jest to zaszłość z TV kineskopowych, które obraz na ekranie tworzyły z poziomych linii synchronizowanych względem częstotliwości sieci elektrycznej, stąd się wzięło 50Hz u europejskich nadawców sygnału TV). Jednym z najszybszych sposobów na wykrycie interpolacji, jest postawienie obok siebie TV o teoretycznie tej samej częstotliwości odświeżania. TV, w którym częstotliwość odświeżania jest rzeczywiście większa od częstotliwości obrazu, będzie wyświetlał obraz płynny. Jeżeli częstotliwość będzie interpolowana, wtedy często można zaobserwować brak płynności wyświetlanego obrazu, szczególnie w materiałach, które są nadawane z niską liczbą FPS.
 6. Niestety jest to wina Smarta, u mnie było to samo, przestało działać kilka klawiszy. Niestety ta wersja już nie jest rozwijana, więc raczej nikt tego nie naprawi. Wymiana na SmatTubeNext, albo na starszego SmartYT rozwiązuje sprawę. https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext#smarttubenext
 7. Gdzie tu masz problem? Skoro Tidal jest włączony na MiBoxie, to będzie on wysyłał dźwięk do swojego wyjścia optycznego. Cokolwiek będziesz oglądał na Boxie, to będzie on wysyłał sygnał na swoje wyjście optyczne.
 8. U mnie dla odmiany po wymianie rutera na TP-Linka skończyły się problemy z WiFi na Boxie. Z tego co przetestowałem, to najmniej problemowe jest połączenie na 5 GHz. Duże pingi na WiFi często są wynikiem sporej odległości od rutera, albo zapchanego pasma.
 9. Po zainstalowaniu przeglądarki np. Puffin, nie powinno być problemu.
 10. Poszukaj w Google Play aplikacji Analiti.
 11. W moim przypadku najlepiej sprawdza się podłączenie boxa po kablu. Po wymianie rutera, problem z zacinaniem na WiFi występuje znacznie rzadziej. Może być coś na rzeczy z tym pingiem, bo po kablu prędkość jest w okolicach 95 Mbit, na WiFi 175 Mbit, a na kablu działa lepiej.
 12. Połączenie Boxa z zewnętrznym sprzętem grającym przez BT niestety nie zawsze się sprawdza. Jeśli masz możliwość, to zwróć ten głośnik, jest bardzo mocno wykastrowany jeśli chodzi o możliwość podpięcia zewnętrznych źródeł dźwięku. Jeżeli nie masz takiej możliwości, to możesz spróbować podpiąć Boxa przez wejście optyczne. Niestety, potrzebny będzie specjalny adapter 3,5mm > Toslink, albo kabel 3,5mm - Toslink. Przejściówkę można kupić już za ok. 10 zł, kabel za jakieś 20 zł.
 13. Tak samo to działa na Redmi 9 i na Samsungu, więc chyba tak już jest.
 14. TVN24 GO jest bardziej nakierowana na telefony, na Android TV lepiej chyba wybrać playera (nie mam subskrypcji, ale tak wynika z opinii w internecie). https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.player.tv&hl=pl&gl=US
×
×
 • Create New...