Jump to content

And.N

Użytkownicy
 • Posts

  109
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 4A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

And.N's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter
 • One Month Later
 • One Year In
 • Week One Done

Recent Badges

8

Reputation

 1. Mam pytanie jak to jest z wyświetlaniem zdjęć w tych Mi Box-ach. Nie mogę w żaden sposób ustawić, aby zdjęcia wyświetlały się w 4K. Rozdzielczość maksymalna to FHD. Niby TV podaje, że rozdzielczość urządzenia to 2160p, ale przykładowo w Kodi już w ustawieniach to 1080p. Oczywiście zdjęcie w rozdzielczości 3840 x 2160 px wyświetli się zajmując cały ekran, jednak jest przeskalowane do 1920 x 1080 px. Jak jest u Was ? Testowych zdjęć 4K nie brakuje w necie. Przykładowo tu: http://hifi-writer.com/wpblog/?p=4400 Próbowałem na kilku TV 4K i tylko FHD przy zdjęciach z Mi Boxa.
 2. Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne. Po co psuć coś co było dobre...
 3. Akurat na tą automatyczną jasność nie narzekam. Mogę potwierdzić, że u mnie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu ten suwak też (na to wygląda) jest na ok. 10%. Tylko jak nim zjadę na całkowite minimum to nawet w całkowitej ciemnicy jest dla mnie ekran zbyt ciemny. Także tu pretensji nie mam Jedyna wada (jak dla mnie) to ten dźwięk w nagranym video, z czym się już pogodziłem i nie używam funkcji nagrywania filmików. Bateria spokojnie wystarcza mi na 3 dni używania telefonu (nie zauważyłem jakiejś zmiany pod tym względem pomiędzy MIUI 9 czy najnowszym MIUI 10 ).
 4. Dzięki za odpowiedź. W Redmi 4A niestety problem jest w miui10, także był w miui9 (po aktualizacji do MIUI10 nic się nie zmieniło). Tylko jeszcze raz chcę podkreślić, że chodzi o nagrany dźwięk w filmikach, bądź dyktafonem. Podczas odtwarzania np. mp3, filmików z internetu, jest wszystko OK, poziom głośności jest zadowalający.
 5. Witam użytkowników Redmi 4X i mam takie pytanie: czy w 4X jest podobny problem z dźwiękiem podczas nagrywania filmików (bądź używania dyktafonu) jak w Redmi 4A ? Problem ten (w Redmi 4A) polega na tym, że podczas odtwarzania nagranego filmiku dźwięku praktycznie nie słychać (trzeba przyłożyć telefon do ucha wtedy coś tam ewentualnie słychać). Można właściwie traktować, że nagrane video jest bez fonii. Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Oczywiście telefon (4A) zaktualizowany do najnowszego oprogramowania i głośności ustawione na max.
 6. Przyznam, nie wnikałem, aż tak w te ustawienia, ale nie wydaje mi się, aby się coś zmieniło po aktualizacji. Przycisk VOL, z tego co widzę, działa również na suwak głośności dzwonka (ten w Ustawieniach). Jedynie chyba głośność Alarmu zmienia się tylko w Ustawieniach. Tak w ogóle mam te trzy suwaki na max w Ustawieniach, a przycisku VOL używam tylko do zgłaśniania/ściszania poziomu dźwięku multimediów i nie widzę tu potrzeby aby coś zmieniać. Tak mi po prostu odpowiada. Głośność dzwonka używam zawsze na max. lub ewentualnie wyciszam całkiem telefon jak mam taką potrzebę. Pośrednich wartości/poziomów głośności dzwonka nie używam. Ale tu nie będę się sprzeczał bo może faktycznie i coś uległo zmianie (mi w każdym razie to nie przeszkadza).
 7. Nie wiem jak to naprawić... Klikasz na ikonkę Muzyka, odtwarzasz jakąś tam piosenkę w mp3 i naprawdę klawisz VOL u Ciebie nie działa? Co do systemu Android to u mnie też nie przekracza 20 kilku procent (bynajmniej nigdy nie zauważyłem, aby było znacząco więcej). Pewnie zależy od ilości aplikacji, może niektóre działają w tle. Trzeba by tam się dokładniej przyjrzeć.
 8. Nie potwierdzam tej informacji. Klawisz VOL +/- działa, tak jak poprzednio. Jego zmiany wpływają na suwak ten w ustawieniach dźwięku, jak i oczywiście na sam poziom dźwięku. Co do informacji o rzekomym znacznie dłuższym czasie ładowania... przyczyną może być kiepskiej jakości kabelek. Można mieć oryginalną ładowarkę, a inny kabel i już czas ładowania może (nie musi) się znacznie wydłużyć (nawet do 5 godz. czy 6 godz.). Wydaje się nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Piszę oczywiście z praktyki, bo sam tego doświadczyłem.
 9. Te dwie pozycje tak samo się nazywają, ale pokazują po kliknięciu co innego. (Oczywiście to gorsze rozwiązanie niż było poprzednio.) "Pierwsze zasilanie" pokazuje ewentualne problemy z baterią i możliwość wyłączenia aplikacji i zarazem wydłużenia pracy na baterii. "Druga zakładka zasilanie pokazuje od razu procentowe wykorzystanie baterii przez aplikację. Co do samej pracy baterii, jej wydajności, czasu ładowania to nie zauważam jakichś różnic w porównaniu do MIUI9. Obecnie mam pracę na baterii 4 dni i 2 godz. , pozostało 26% (czyli ok. doba). Fakt, telefon mało używany, ekran 2 godz. i 17 minut. WiFi lub dane mobilne włączone cały czas.
 10. Przecież akurat to można po tej aktualizacji zmienić. Jest możliwość wybrania swojej tapety zarówno dla ekranu głównego jak i ekranu blokady. Po cichu liczyłem na poprawę dźwięku w filmikach, ale tu niestety nic się nie zmieniło i video można traktować dalej, że jest bez fonii. Czy dla mnie aktualizacja na plus, na razie trudno powiedzieć. Najważniejsze jak dla mnie to praca na baterii. Na poprzednich wersjach oprogramowania osiągałem nawet do (tak bardziej oszczędnie używając telefonu) 5, 6 dni (średnio 3 dni i 5 godz. pracy ekranu) Obecnie fon w trakcie ładowania i może później dam znać czy się coś w tej kwestii zmieniło. Co mi się nie spodobało po aktualizacji to zmiana dzwonka gdy ktoś do mnie dzwoni, oraz zmiana tapety. Same ikony oceniam również na minus, oraz zmianę wyłączenia danej aplikacji takzż na minus (poprzednio przesuwało się ją do góry by wyłączyć, teraz w bok: prawo/lewo). Edit. Tak po prawdzie nie widzę aby coś się zmieniło na lepsze, ale także jak na razie nie widzę bardzo wielkich minusów aktualizacji do MIUI10, Zaktualizowałem bo tak ogólnie się zaleca aby mieć nowszą wersję. Ogólnie, poprzednia wersja jak dla mnie była bardziej "przyjazna" (choćby wizualnie)
 11. Co to znaczy, że trzyma połowę ? Połowę czego?, dnia ?, tygodnia ? miesiąca ? Wysłane z mojego laptopa przy użyciu klawiatury.
 12. Zauważ taką różnicę: Redmi Note 4 - rozdzielczość ekranu 1080 x 1920 px. wielkość 5,5 cala , zegar procesora 2,4 GHz - liczba rdzeni 10 Redmi 4A - rozdzielczość ekranu 720 x 1280 px. wielkość 5 cali , zegar procesora 1,4 GHz - liczba rdzeni 4 Oczywistym jest, że ten pierwszy będzie o wiele bardziej prądożerny i nie ma co porównywać tych modeli pod tym względem. Nawet trochę bardziej pojemna bateria w Note 4 nie zrekompensuje tu różnicy w długości pracy na baterii.
 13. A dźwięku w filmikach jak nie było, tak nadal nie ma, ŻENADA (trzeba przyłożyć ucho do telefonu, to cuś tam ledwo słychać). Chyba udają, że tu nie ma żadnego problem, po co te aktualizacje ? Kompletnie nie rozumiem jak obok tak poważnej wady można przechodzić obojętnie.
 14. O co chodzi z tym czujnikiem odległości bo nie bardzo wiem. Mam to najnowsze uaktualnienie MIUI Global 9.5.6.0 Na plus trzeba dodać, oprócz najprawdopodobniej poprawionej wydajności baterii, to, że pojawił się wyłącznik GPS. Wcześniej go raczej nie było, chyba , że nie zauważyłem Niestety, dźwięku w nagraniach video dalej nie poprawiono i u mnie na win 7 bez włączenia debugowania USB nie mam dostępu do wszystkich plików (np. na karcie SD). Działa natomiast tryb przesyłania zdjęć (wcześniej też u mnie to nie działało na win7) tylko, że widzi jedynie pamięć wewnętrzną telefonu. Także i tak to debugowanie muszę włączać.
 15. Nigdy nie zmieniałem regionu i mam ostatnią aktualizację na Global z numerem 9.2.6.0. Jakoś nie spieszno mi do następnych, choć jak się pojawią zawsze aktualizuję. Może coś w końcu poprawią z dźwiękiem w video, albo z wykrywaniem telefonu przez komputer. Żartuję oczywiście, nic takiego się nie spodziewam. Już dawno pogodziłem się, że ten typ tak ma
×
×
 • Create New...