Jump to content

ZielonyBuszmen

Użytkownicy
 • Posts

  110
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 4A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ZielonyBuszmen's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputation

 1. Mam telefon lekko ponad 2 lata i wczoraj przestały mi działać fizyczne klawisze "Back", "Home", "recent apps"... Trochę szkoda, gdyby stało to się pół roku temu to jeszcze mógłbym go dać na reklamację. Nie najlepiej, ale tragedii nie ma. Włączyłem sobie asystenta dotyku, który jednak nie jest zbyt wygodny. Da się jakoś "doinstalować" wirtualne klawisze nawigacyjne? Albo może polecacie jakiś ROM, w którym da się je włączyć na stałe?
 2. Siemanko, opłaca się robić update z miui 9.6.5.0 na 10.2.1.0?
 3. Powiem tyle, jeśli chodzi o baterie na miui 9.6.5.0. Spójrzcie na moje screeny Aż sam się dziwię. I do tego jest jeszcze 30% na wskaźniku baterii. Myślę, że to główna zasługa tego, że zamiast na danych mobilnych, od dwóch dni siedzę na WiFi
 4. @electeo69 - powiadomienia push zależą od konta na którym jesteś zalogowany na telefonie - mowa o koncie Google
 5. Ja dostałem powiadomienie o update. Ale też się wstrzymuję
 6. Kacper, tzn @Orjon, dlaczego Pixel o nazwie [9.0] ma w sobie androida 8.1?
 7. Wreszcie, po roku, postanowiłem zrobić update z MIUI 8.6 na MIUI 9.6.4.0. I widzę masę plusów: + Na plus jest normalny zegar na ekranie blokady. Nie ma żadnej 'opóźnionej' animacji minut, jest czytelniejszy (grubsza i większa czcionka) + Przełączanie na ostatnią aplikację po dwukrotnym kliknięciu na przycisk 'menedżera aplikacji' jak najbardziej na plus. Dodatkowo po ustawieniu skrótu na przytrzymanie tegoż przycisku, by włączał się tryb podzielonego ekranu, usprawnia korzystanie. Wreszcie możliwe jest oglądanie konferencji i robienie notatek + Na wzmiankę zasługują nowe powiadomienia. Wreszcie da się przeczytać całą ich treść, nie są ucinane. Odpowiadanie z powiadomień w komunikatorach oszczędza masę czasu. + Nowe animacje, rodem z iphona, sprawiają że system wydaje się bardziej responsywny (szczególnie ustawione na 0,5x). + Zauważyłem znaczny wzrost prędkości uruchamiania niektórych aplikacji. Mowa o Feedly oraz Revolut - czas odpalania jest zauważalnie szybszy. Feedly zawsze stało na splash-screenie oraz na ładowaniu zawartości. Na nowym androidzie i MIUI sam splash-screen jest prawie niewidoczny, a ładowanie trwa około sekundy. Revolut miał taki problem, że po wpisaniu PINu wyświetlał się biały ekran, który potrafił trwać i trwać (denerwujące, gdy chcesz sprawdzić saldo w krótkiej kolejce do kasy). Teraz biały ekran znika szybko. Inne aplikacje uruchamiają się chyba tak samo (nie występuje żadna odczuwalna zmiana). - Minusy? Migający czujnik odległości, gdy jest włączona automatyczna jasność. Wyłączenie automatycznej jasności rozwiązuje problem. Chociaż sam 'problem' nie jest na tyle duży, gdyż dioda ta jest słabo widoczna, w świetle dziennym jej nie widać wcale Vault - To taki feed na widgety. Tylko że obsługuje tylko trzy widgety - wszystkie od xiaomi. Nieużywalne w obecnym stanie. Na szczęście da się go wyłączyć (z tego co wiem, w poprzednich wersjach MIUI 9 nie dało się nic z nim zrobić) Bateria? Mam wgraną aktualizację dopiero od kilku dni, nic nie mogę powiedzieć Ale 'na oko' jest tak samo jak wcześniej. Aparat? Tak jak powyżej z baterią Nagrywanie dźwięku w filmikach? Nawet nie sprawdzałem, szczerze powiedziawszy nie nagrywam filmików Tak jak już wspominałem, wyświetla mi się update do wersji 9.6.5.0. (Dziwne, że przy aktualizacji z 8.6 nie została wgrana najnowsza wersja, mimo że była dostępna). Jednak doszły mnie słuchy, że ta wersja czyni jakiś drenaż baterii, co jest mi nie w smak. No i ostatnia kwestia - kiedy MIUI 10?
 8. 9.6.4 została zawieszona, ale dzisiaj widziałem, że już przywrócili
 9. Ciekawe, co znowu zostało zepsute i co dalej zostało niepoprawione Najbardziej ciekawi mnie proximity senser - czy nadal buba? Czy wiadomo, kiedy dostaniemy MIUI 10?
 10. Odkopuję wątek - @Orjon, @kszul, @Malpa73 - testowaliście jeszcze RR? Jak działa tam Android 8.0?
 11. I jak Panowie testy MIUI 10? Czy dokopaliście się do nowych błędów? I mam pytanie - jeśli wrzucę sobie update do bety, to czy później będę mógł wrócić do kanału stable, gdy już wyjdzie MIUI 10?
 12. Jak słyszałem, to trzymanie na baterii jest bardzo dobre? A co z wydajnością, tzn - z trzymaniem aplikacji w pamięci, z przełączaniem się pomiędzy nimi?
 13. Mam pytanko do posiadaczy bety MIUI 10. Pytanie dosyć nudne A mianowicie - czy naprawili czujnik odległości, który w MIUI 9 świeci się non stop?
×
×
 • Create New...