Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. MIUI zabija mi apki w tle, wystarczy że chcę cofnąć się do trzeciej apki, a jej już nie ma w pamięci, mimo że telefon ma 500 MB wolnego ramu. Wiem że było to wałkowane masę razy - ale czy macie jakiś sprawdzony poradnik, by tak sobie poustawiać te opcje w menusach MIUI, by to działało jak najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy myślicie, że taka obsługa gestów na ekranie jest realna do wprowadzenia w naszym modelu, czy tylko Xiaomi będzie ją wykorzystywać w swoich "bezramkowych" telefonach ? https://www.tabletowo.pl/2017/12/28/xiaomi-redmi-5-redmi-5-plus-mi-mix-mi-mix-2-gesty-iphone-x/
Ja byłbym bardzo za wprowadzeniem takiej opcji zwłaszcza, że te niepodświetlane przyciski w nocy potrafią trochę "zdenerwować", jak trzeba po dwa razy trafiać w nie ;). Wiem, że jest ta opcja wirtualnych przycisków w ustawieniach telefonu, ale ona akurat jest mało praktyczna, ponieważ żeby wcisnąć np. "wstecz", to najpierw trzeba wywołać to "kółko" z przyciskami i dopiero wtedy wcisnąć.


Szczerze nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy. Ja się do tych przycisków przyzwyczaiłem po dobrych kilku dniach ;-)

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odpalił globala MIUI9 od Redmi 5A na 4A, ale jest generalnie za dużo bugów (ekran nie gaśnie, połączenie USB nie działa, czujniki etc) i IMO lepiej czekać na MIUI9 pod nas. Więcej info...

Dzisiaj zaktualizowałem global beta do 7.12.28. Większych zmian nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że od dwóch aktualizacji roma od MIUIPolska czujnik światła, albo zbliżeniowy ciągle działa. Widzę to po mrugającym czerwonym świetle obok głośnika, wcześniej tak nie było. Czy ktoś zauważył taki sam problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, kikan said:

Hej mam redmi 4a dla starszej osoby . Wersja miui  MIUI GLOBAL 8.5 STABILNA 8.5.7.0 (MCCMIED) . Ma włączony tryb lite i wszystko ok tylko nie da się wysłać ani odebrać MMS przez aplikację do wiadomości. Jak to naprawić?

Nie używam trybu lite, ale w normalnym trybie, jeśli punkty dostępu są prawidłowo wpisane, to jeszcze sprawdź, czy w ustawieniach karty sim i sieci masz włączone odbieranie mms również, gdy transmisja danych jest wyłączona. Powinno działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, omaa kaan napisał:

Nie używam trybu lite, ale w normalnym trybie, jeśli punkty dostępu są prawidłowo wpisane, to jeszcze sprawdź, czy w ustawieniach karty sim i sieci masz włączone odbieranie mms również, gdy transmisja danych jest wyłączona. Powinno działać bez problemu.

Wszystko jest prawidłowo ustawione. MMS również gdy transmisja wyłączona oraz odbieranie w roamingu.  W normalnym trybie wszytko działa , tylko w tym trybie lite te MMS nie chcą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was zainstalował na naszym redmi 4a  miui 9 wersję rozwojową tą z 27 bodaj grudnia ?  Chodzi mi głównie czy to jest normalne miui 9 oparte na nogaut ? Czy działa tam dzielenie 2 aplikacji na ekranie oraz czy również można odblokowywać ekran 2 kliknięciami (dla mnie najważniejsza sprawa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Orjon napisał:

Działam na 7.12.28 global beta i:

  • Nougat jest,
  • dzielenie działa,
  • chodzi ci o tapnięcie dwuklikiem by wybudzić telefon? jak tak to działa

Tak chodziło mi dokładnie o to :) Dzięki za info. A mogę wiedzieć czemu nie użyłeś tej rozwojowej tylko global beta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ohara właśnie dlatego się dziwię ;) zwłaszcza że żadnych zmian nie ma. ale to już nieistotne.

@Malpa73 @MasaMasen @Kokodzambo @Radius @Kamil33 @vvvzc @popik @ZielonyBuszmen @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 @wanarek @qweasdzxc3212 i inni - portowane z Redmi 5A na 7.1 xiaomi.eu stable 9.1.2.0 - https://androidfilehost.com/?fid=962157660013069839

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twrp nic nie wpisuje mam twrp 3.2.0.0 i po wytarciu przy instalacji zaraz wyskakują czerwone napisy i nie instaluje romu czerwonymi literami pisze invalid zip file format i nazwa romu dalej białymi aktualizowanie szczegółów partycji ukończono

Edytowane przez popik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radius napisał:

Ale ludzie kombinują -.- Jestem tylko ciekaw czy wszystko działa jak należy.

Potestuję i podzielę się przemyśleniami :) Obecnie jestem na crdroidzie, który strasznie mnie zezłościł, więc chętnie wykorzystam coś innego. Bardzo cieszę się, że rzucono ten port, bo z Globalem się nie polubiłem, a China Dev odpadał z uwagi na Androida 6.0. Natomiast z Xiaomi.eu mam dobre wspomnienia.

EDIT:
Jest jakiś problem, nie umiem przeflashować. Pojawia się błąd, niewłaściwy format zip.

EDIT2:

Eh, dopiero teraz zauważyłem, że to paczka w paczce :P

EDIT3:

Chyba jest jakiś problem z usługami Google'a. Walczę z dodawaniem konta.

EDIT4:

Kurcze, przeflashowałem kilka różnych GAPPS-ów i za każdym razem dostaję FC, gdy chcę dodać konto Google. 

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kokodzambo napisał:

Potestuję i podzielę się przemyśleniami :) Obecnie jestem na crdroidzie, który strasznie mnie zezłościł, więc chętnie wykorzystam coś innego. Bardzo cieszę się, że rzucono ten port, bo z Globalem się nie polubiłem, a China Dev odpadał z uwagi na Androida 6.0. Natomiast z Xiaomi.eu mam dobre wspomnienia.

EDIT4:

Kurcze, przeflashowałem kilka różnych GAPPS-ów i za każdym razem dostaję FC, gdy chcę dodać konto Google. 

Tu jest instrukcja i opis. http://en.miui.com/thread-1461419-1-1.html

Tak robiłeś jak napisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanarek tak, tak robiłem. Tę instrukcję zawarto również w paczce z ROM-em i bugfixem, ale nie podziałało :| Kurde, żałuję, bardzo, bo po kilku tygodniach latania po ROM-ach zdążyłem się stęsknić za MIUI. Spróbuję jeszcze raz, choć nie wiem czy jest sens. Gdyby komuś działało, to dajcie znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kokodzambo napisał:

@wanarek tak, tak robiłem. Tę instrukcję zawarto również w paczce z ROM-em i bugfixem, ale nie podziałało :| Kurde, żałuję, bardzo, bo po kilku tygodniach latania po ROM-ach zdążyłem się stęsknić za MIUI. Spróbuję jeszcze raz, choć nie wiem czy jest sens. Gdyby komuś działało, to dajcie znać.

Typ od ROM-u zmienił instrukcję. Trzeba flashować rom, potem flashować ten drugi pik z poprawkami. Następnie reboot, rejestracja w Google. Potem kolejny restart i dopiero flashowanie gappsów (pico). Może sprawdzę dzisiaj czy działa.

EDIT:

Dobra zainstalowałem. Można się zalogować do Google i potem wgrać gappsy (wyskakuje błąd sklepu podczas logowania, ale można to przeczekać). Ale to nie za wiele daje. Potem przy różnych okazjach w czasie używania ROM-u wyskakują losowe błędy od Google. A to Sklep, a to wyszukiwarka. Nie ma co sobie głowy zawracać, niedorobione to jest. Przetestowałem, nie działa tak jak powinno. Możecie sobie dać spokój. :-D

 

Edytowane przez wanarek
Dodanie informacji
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...