Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fake4r napisał:

Masz ofertę na kartę czy na abonament?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na kartę. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak dam ręczne wyszukiwanie sieci to pojawia się: Play, Virgin ? :), a przecież Virgin działa na nadajnikach Play więc o co tu chodzi, jest jeszcze T-Mobile, Orange i nawet Plus.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fake4r napisał:

Może spróbuj ustawień z tego wątku https://miuipolska.pl/forum/topic/23360-virgin-mobile-ustawienia-apn/

Ewentualnie napisz do nich na fb.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Widziałem już ten temat wcześniej ;). Trochę w internecie już szukałem rozwiązań tego problemu i najczęściej pojawia się stwierdzenie, że Virgin to "dziadostwo" co niestety sam muszę przyznać. Nie mogę teraz zmienić operatora na innego, ale nigdy więcej już nie wezmę operatora, który działa na obcych nadajnikach jak właśnie Virgin czy Play. Wieczne tylko problemy z przełączaniem się nadajników na inne sieci. Oczywiście ustawiałem daną sieć "na sztywno" w telefonie, ale widzę, że ostatnio jakieś "cuda" zaczynają się z tą siecią dziać. Ustawiłem na sztywno sieć jako Virgin i nie mogę skorzystać z LTE :) z kolei na Play albo mi się uda połączyć z LTE co skutkuje z reguły i tak niemożnością działania internetu, albo pojawia się taka sytuacja, że korzystam z Play 2G, włączam dane pakietowe i chcę przełączyć na LTE, po czym dostaje komunikat "że nie ma takiej możliwości" i nie mam żadnego sygnału i muszę od nowa wyszukiwać ręcznie sieć aby mieć w ogóle sygnał sieci komórkowej. Istna parodia.

ps.

na tych ustawieniach co mi podałeś w ogóle nie chciał się internet mobilny włączyć ;)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma tutaj może telefon w a2mobile? Czasem mnie podobno słabo słychać przez mikrofon mimo, że ja rozmówcę słyszę. Rom ostatnio global stable, ale wcześniej było to samo. 

 

Dnia 25.07.2018 o 17:14, electro69 napisał:

Co prawda na razie to jeszcze wczesna beta, ale widzę, że dalej powiadomienia z różnych aplikacji przychodzą sobie kiedy chcą, jeśli w ogóle przyjdą ;). Nie wiem czy doczekam czasów, kiedy Xiaomi w końcu zrobi porządek z tymi powiadomieniami i zaczną normalnie działać.

Za to mi MIUI9 ostatnio działa na nerwy w związku z tym, że coraz częściej zdarza się sytuacja, gdy nie wiadomo dlaczego nagle zaczyna regularnie rosnąć zużycie procentowe przez "system android". Na pewno tak nie było od początku od kiedy mam telefon (było wtedy wgrane jeszcze MIUI8). Jedyne co pomaga w tej sytuacji to resetowanie telefonu. Później np. przez jeden cykl ładowania jest spokój, a teraz znów po naładowaniu telefonu 1-2 dni nic się niepokojącego nie działo, aż tu dzisiaj zauważyłem, że coś mi bateria jakby szybciej "leci" i co znów zużycie baterii przez "system android" regularnie rośnie. Nie wiem czy to jest ten "sławny" drain baterii o którym można przeczytać na forum Xiaomi kilka tematów zawsze po każdej nowej aktualizacji oprogramowania MIUI ;)

Przykład jednego z tematów dotyczących szybkiego rozładowywania się baterii: https://c.mi.com/thread-1448024-1-0.html

 

Też to zauważyłem, chociaż na 9.6.3 chyba rzadziej się zdarza. Problem być może tkwi w usługach gugla, które same się aktualizują. Przerabiałem to na starym ace 2 już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś już problemy z klawiszem blokady? Blokując telefon co jakiś czas zdarzy się tak, że się zablokuje, ale ekran blokady jest włączony tak jakby dwuklik się robił i blokuje i jednocześnie podświetla jakby dwa razy wcisnąć klawisz blokady. To wina klawisza prawda? Da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kratek44 napisał:

Ma ktoś już problemy z klawiszem blokady? Blokując telefon co jakiś czas zdarzy się tak, że się zablokuje, ale ekran blokady jest włączony tak jakby dwuklik się robił i blokuje i jednocześnie podświetla jakby dwa razy wcisnąć klawisz blokady. To wina klawisza prawda? Da się to naprawić?

Tak spytam z ciekawości dlaczego nie korzystasz z "wirtualnego" przycisku na ekranie telefonu do blokady telefonu ?. Ja zawsze pierwsze co robię to instaluję program z sklepu GP, który mi to umożliwia. W Xiaomi już taka opcja jest dostępna. Robię to głównie po to, że jest to po prostu zdecydowanie wygodniejsze niż przyciskanie z boku fizycznego przycisku zwłaszcza gdy jest jeszcze telefon w dodatkowej obudowie, a po drugie pozwala to właśnie "zaoszczędzić" ;) przycisk blokady, który u mnie po roku czy dwóch latach wygląda i dziala jakbym dopiero co telefon z pudełka wyciągnął ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kratek44 napisał:

Jak to zrobić? Z widgetów mi on nie zniknie jak go wyciągnę na Pulpit?

Dlaczego miałby zniknąć? Widgety nie znikają z ustawień. Przytrzymujesz wyciągasz na pulpit, potem ewentualnie z pulpitu na dolny pasek (czasami nie chce od razu dodać do paska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FromWP napisał:

Dlaczego miałby zniknąć? Widgety nie znikają z ustawień. Przytrzymujesz wyciągasz na pulpit, potem ewentualnie z pulpitu na dolny pasek (czasami nie chce od razu dodać do paska).

Nie mogę tego zrobić. Rozwijam górny pasek na pulpicie, przytrzymuję na ikonie Blokada i tylko zawibruje i nie da się go przeciągnąć na Pulpit. W Ustawienia - Pasek Powiadomień i statusu - Układ Przełączników tam przytrzymanie to tylko możliwość ustawienia kolejności i też nie da się wyciągnąć na Pulpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kratek44 napisał:

Rozwijam górny pasek na pulpicie, przytrzymuję na ikonie Blokada i tylko zawibruje i nie da się go przeciągnąć na Pulpit.

Musisz się nauczyć obsługi swojego telefonu. Górny pasek to pasek powiadomień, nie widgetów. Przytrzymaj dłużej wolne miejsce tła na dowolnym pulpicie, to pojawią się opcje dodawania widgetów, tła i ustawień pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Musisz się nauczyć obsługi swojego telefonu. Górny pasek to pasek powiadomień, nie widgetów. Przytrzymaj dłużej wolne miejsce tła na dowolnym pulpicie, to pojawią się opcje dodawania widgetów, tła i ustawień pulpitu.

Dzięki wielkie już załapałem. Mój telefon jest "dziewiczy" i używam go tylko do dzwonienia i przeglądania internetu. Nawet nie mam żadnej aplikacji zainstalowanej i nawet konta w Sklepie  Play :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu pojawiła mi się automatycznie przez OTA informacja, że jest do pobrania aktualizacja oprogramowania o numerze 9.6.4.0. Jakoś wtedy nie chciałem robić tej aktualizacji i usunąłem to powiadomienie z paska powiadomień. Po paru dniach chce zrobić tą aktualizację wchodzę w ustawienia  i informacje o telefonie gdzie była ta ikonka "czerwona jedynka" wyszukuje aktualizację i nic :) ... nie ma znikła, brak nowych aktualizacji. Wyszukuje ręcznie i nic ... wchodzę w te opcje po prawej stronie i daje "pobierz aktualizacje" ... zaczęło pobierać i aktualizować się myślę spoko, aktualizacja dość szybko poszła i co się okazało, że dalej jestem na wersji 9.6.3.0. :). Nie wiem co jest grane, czy usunęli tą aktualizację ?, dlaczego system nie może jej ponownie znaleźć skoro już raz się pojawiła ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2018 o 19:33, electro69 napisał:

Kilka dni temu pojawiła mi się automatycznie przez OTA informacja, że jest do pobrania aktualizacja oprogramowania o numerze 9.6.4.0. Jakoś wtedy nie chciałem robić tej aktualizacji i usunąłem to powiadomienie z paska powiadomień. Po paru dniach chce zrobić tą aktualizację wchodzę w ustawienia  i informacje o telefonie gdzie była ta ikonka "czerwona jedynka" wyszukuje aktualizację i nic :) ... nie ma znikła, brak nowych aktualizacji. Wyszukuje ręcznie i nic ... wchodzę w te opcje po prawej stronie i daje "pobierz aktualizacje" ... zaczęło pobierać i aktualizować się myślę spoko, aktualizacja dość szybko poszła i co się okazało, że dalej jestem na wersji 9.6.3.0. :). Nie wiem co jest grane, czy usunęli tą aktualizację ?, dlaczego system nie może jej ponownie znaleźć skoro już raz się pojawiła ?.

Pobierz ją ze strony miui i wgraj osobiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś z Was powiedzieć, dlaczego użycie baterii jest zawsze inne niż ilość godzin przy wykresie? Czym te dwa parametry się różnią? 

 

IMG_20180913_151536.jpg

Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie znalazłam, dlatego je zadaje. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Gdzie w tym telefonie jest możliwość ustawienia samodzielnie serwera internetowego DNS ?. W Samsungu można to bez problemu zrobić, a oczywiście w świetnym Xiaomi nie da się, albo jestem "ślepy", a na pewno nie da się tego zrobić w taki sposób jak to było w Samsungu.

W sklepie Google Play można co prawda ściągnąć różne aplikacje, które to umożliwiają, ale jest jeden problem akurat w moim przypadku. Mianowicie aplikacje te (wypróbowałem dwie z nich) muszą korzystać z łącza VPN w telefonie, a ja już mam jedną z aplikacji, która z niego korzysta i nie mogę z niej zrezygnować. Może w takim razie znacie jakąś aplikację tego typu, która nie potrzebuje VPN lub jakiś sposób aby mogły jednocześnie działać dwie aplikacje, które potrzebują VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Około 3 tygodnie temu zaktualizował mi się system, wygląd menu tez się zmienił albo raczej kształt ikonek. Niestety od tego czasu nie mogę ustawić dzwonka w budziku. Pisze mi Domyślny dzwonek - Fantazja, ja go wybrałem, niestety ZA KAŻDYM razem budzi mnie jeden i ten sam dzwonek ALE inny niż wybrałem :/ raz może na 4-5 prób zmian zadzwonił mi rano mój dzwięk, a tak to non stop nie ten co ustawiłem, co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, co trzeba zrobić, aby działał internet za granicą? Mam pakiet internetu, pokazuje się na Pulpicie ikona R czyli Roaming włączony, a internet nie działa. Dlaczego? Sytuacja ma miejsce w Czechach jeśli to ma jakieś znaczenie. Trzeba coś włączyć w ustawieniach czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam szybkie pytanie dotyczące telefonu, a konkretniej gniazda micro usb. Czy u Was po włożeniu kabla też ten kabel się rusza na boki ?, tak jakby gniazdo było za luźne. Od razu napiszę, że patrzyłem i nie ma tam żadnego kurzu czy innego brudu w środku. Sprawdzałem na kablu mirco usb od Xiaomi, Samsunga, Nokii i teraz kupiłem kabel od Aukey i dalej to samo :).

Kupiłem też kabel od Blitzwolfa i ten co prawda siedział w telefonie bardzo ciasno nic się nie ruszało tylko problem był taki, że "wchodził" i wychodził z każdego telefonu bardzo ciężko i dosłownie po 5-6 ładowaniach ! ten plastik na którym są te metalowe piny w środku wtyczki micro usb się lekko wgiął do środka i popękał :) parodia jakaś. Używałem kilkunastu kabli różnych producentów i nigdy w życiu coś takiego mi się nie przytrafiło.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu zaczęło mi wyskakiwać okienko z pytaniem czy chce włączyć lokalizację w aplikacjach Google. Mam tam ustawione wyłączenie, a raz czy dwa razy dziennie pojawia się ten komunikat z pytaniem. Bardzo to uciążliwe. Nie było tego nigdy wcześniej. Ktoś wie dlaczego i jak trwale wyłączyć ten komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...