Jump to content

Trzucha

Użytkownicy
 • Posts

  200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Trzucha last won the day on April 2 2016

Trzucha had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Trzucha's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

51

Reputation

 1. Wyłączcie sobie sklonowane aplikacje - "podwójne" konto Google powoduje takie cyrki (błąd komunikacji 16). Nieprzypadkowo przestało to działać właśnie na nowych wersjach Androida, gdzie wprowadzono właśnie taką opcję.
 2. Wyłączcie sobie sklonowane aplikacje - "podwójne" konto Google powoduje takie cyrki (błąd komunikacji 16). Nieprzypadkowo przestało to działać właśnie na nowych wersjach Androida, gdzie wprowadzono właśnie taką opcję.
 3. Przeczytałeś to co napisaliśmy? Nie będziesz miał napisane "Pro" tylko "Qualcomm". Starsza wersja Redmi Note 3 (bez "Pro") to "MTK".
 4. To jest inny ROM, nieoryginalny, więc musiałbyś odblokować bootloadera. Najnowsza wersja Global DEV to 6.3.31 - z praktycznie pełnym polskim. Czyli dla Redmi Note 3 Pro wybierasz "Qualcomm Global".
 5. Nie wierzę, że to mogłoby być "super bezpieczne", to nie jest takie urządzenie od którego się tego wymaga. I uwierz mi, że nie cechuje mnie "złudne poczucie bezpieczeństwa". Nie jest publicznie dostępne, a Ty je miałeś? Czy tylko słyszałeś o istnieniu? Nie zagłębiałem się w takie kwestie bo nawet nie miałem takiej potrzeby, tym bardziej, że swoje pierwsze Xiaomi mam dopiero od miesiąca, ale sądząc po Twoich wypowiedziach, zdążyłeś trochę poszperać w MIUI na tym telefonie i wiesz już coś na ten temat więc mógłbyś się podzielić swoją wiedzą, a nie odsyłać do bliżej nieokreślonych źródeł w internecie. Zasugerowałeś, że moje hasło do konta nie jest praktycznie wcale zabezpieczone, ale nie chcesz napisać na jakiej podstawie tak twierdzisz.
 6. Widziałem tę instrukcję, ale tak jak sam napisałeś, nie działa (przynajmniej jeszcze) z telefonem o którym piszemy. Nawet jak kiedyś będzie działała to i tak dla mnie jest to wystarczające zabezpieczenie (każde prędzej czy później da się złamać, nie oczekuję zabezpieczenia swojego telefonu na poziomie supertajnych urządzeń dla armii), a pozbywanie się jej zdecydowanie ułatwia złodziejowi sprawę. Załóżmy nawet, że odblokujesz bootloadera. ale czy masz informację, że można z danych dotyczących konta bez problemu wyciągnąć hasło? Bo nie sądzę, aby udało się to "podpiąć" na innym ROMie niż oryginalny, tym bardziej bez hasła. Czy systemowe szyfrowanie danych nie szyfruje tych informacji?
 7. Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Ty jesteś tu "ślepy" bo nie widzisz jak bardzo ułatwiasz życie potencjalnemu złodziejowi i jeszcze wydaje Ci się, że jest inaczej. Mało chyba jeszcze rzeczy widziałeś skoro nie możesz pojąć, że można mieć zupełnie sprawnego Windowsa na którym po prostu nie ma opcji abyś uwalił telefon robiąc tak prostą operację jak należy (w tym posiadając zupełnie sprawnego, niezaśmieconego i niezawirusowanego Windowsa). Jak ktoś nie może ogarnąć swojego Windowsa to niech najlepiej nie zabiera się za flashowanie, bo później jest taki efekt. Twoja recepta na przechwycenie mojego telefonu chyba nie zadziała bo telefon nadal będzie skojarzony z kontem Xiaomi, a custom ROMu raczej nie wgrasz mając zablokowany bootloader. Dla zwykłego czy niezwykłego użytkownika, nieważne. Ważne, że "utrudnieniem". Być może niedługo do złamania (jak praktycznie wszystko), ale nadal utrudnienie. I chyba nie chcesz mi wmówić, że odblokowanie swojego telefonu samemu jest w jakikolwiek sposób bezpieczniejsze?
 8. Przecież mi chodzi o to, w jaki sposób chcesz wgrać nieoryginalny ROM który ominie te zabezpieczenia (sam już o takiej możliwości pisałem jakiś czas temu) na ten (nie jakiś inny, to nie ten dział) telefon z zablokowanym bootloaderem? Rozumiem doskonale, że jeżeli masz odblokowany bootloader to możesz zrobić co chcesz, ale przy zablokowanym chyba właśnie nie wgrasz żadnego custom ROM(?) Na tym, jak rozumiem, właśnie polega to zabezpieczenie. Po drugie, powiedz mi w jakiż to sposób potencjalny "złodziej" może przejąć moje konto Xiaomi skoro nawet nie dostanie się do telefonu? Nawet jakby się dostał do pamięci to sądzisz, że Twoje hasło jest podane jawnym tekstem (ew. jest łatwe do złamania)? Nie bądź śmieszny z tym porównaniem - to właśnie Wy, odblokowując bootloadera, możecie być porównani z tą kobietą, która, tak samo jak Wy, ułatwia robotę potencjalnym "złoczyńcom". P.S. Karta bez chpa ma pasek magnetyczny i również jest zabezpieczona PINem. Obecność chipa nie ma tu nic do rzeczy. Nie wiadomo dokładnie. Możesz łatwo (przez systemowe aktualizacje) przejść na Global DEV - tam już jest praktycznie pełne tłumaczenie.
 9. Musisz ręcznie wskazać mu sterownik (może być potrzebne wyłączenie weryfikacji podpisów cyfrowych sterowników) - wszystko masz ładnie opisane w wielokrotnie przywoływanym poradniku na en.miui.
 10. I w jaki sposób zabezpiecza to sprzęt? Wybacz, ale nie wierzę i nie uwierzę, że uwalił telefon robiąc wszystko poprawnie. Co Ci da jakiekolwiek zwarcie skoro telefon i tak będzie dalej powiązany z kontem Xiaomi i będzie wymagał podania hasła?
 11. Wydawało mi się, że pisałeś wcześniej, że jesteś na tym "śmieciowym" ROMie, ale może mi się pomyliło z kimś innym - za dużo tych samych pytań. @rzadzu napisał Ci co powinieneś zrobić aby mieć Global DEV. Miałem na myśli, żebyś przeczytał dokładnie, na spokojnie, z pełnym zrozumieniem i wtedy wszystkie wątpliwości się rozwieją.
 12. Ciekawe co ci użytkownicy, którzy dostali odmowę, napisali w uzasadnieniu swojej prośby i czy w ogóle przeszli podstawowe weryfikacje swojego profilu przed złożeniem wniosku. Szczerze wątpię by zrobili to odpowiednio. I w żadnym razie, uzyskanie tej zgody nie może być ani natychmiastowe, ani tym bardziej pewne. Pomyśl, co dałoby wtedy takie "zabezpieczenie"? Niczego Ci nie wmawiam, tylko ostrzegam (Ciebie i innych). Utrata niezabezpieczonego telefonu i uzyskanie dostępu do niego przez kogoś niepowołanego to nie tylko banalna utrata zdjęć i muzyki z jego pamięci, a furtka do dużo poważniejszych strat (pomyśl sobie, że np. masz weryfikację haseł jednorazowych bankowości elektronicznej za pomocą SMS). Po co mi wersja chińska ze "ślaczkami"? Korzystam z normalnej, oryginalnej od Xiaomi (Global DEV) ze sklepem Google, językiem polskim i wszystkim działającym jak należy. I każdemu polecam wgranie właśnie jej, bez żadnego odblokowywania, wgrywania TWRP, roota, Xposed'a, Viper FX'a i Bóg wie czego jeszcze.
 13. Masz wybór - możesz odblokować bootloadera po założeniu konta i uzyskaniu akceptacji i jest to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie. Bez sensu byłoby dopiero blokowanie telefonu i udostępnienie publicznie możliwości zdjęcia tej blokady dla każdego. Co do poczucia bezpieczeństwa - dobrze zdaję sobie sprawę, że nie ma zabezpieczeń doskonałych i każde, prędzej czy później, uda się złamać. W ogóle zabezpieczenia nie są tworzone aby nie można było ich złamać, ale aby nie było to łatwe. O tym też już pisałem jakiś czas temu. P.S. Na ROMach od Xiaomi czytnik linii papilarnych działa wyśmienicie, jak wszystko pozostałe, a sam ROM też jest wg mnie dosyć ciekawy, więc na prawdę nie widzę potrzeby zdejmowania blokady i wgrywania czegoś innego, z czym można spodziewać się problemów.
 14. Możliwe. Ja tylko napisałem, że tego nie zaobserwowałem i muszę się temu przyjrzeć - chyba powinienem szczególnie w ciemnym otoczeniu.
 15. Dziwne bo ja korzystam z automatycznego poziomu jasności i nie zauważyłem tego problemu o którym piszesz. Spróbuję się temu przyjrzeć dokładniej.
×
×
 • Create New...