Jump to content

Trzucha

Użytkownicy
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Trzucha last won the day on April 2 2016

Trzucha had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

About Trzucha

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wyłączcie sobie sklonowane aplikacje - "podwójne" konto Google powoduje takie cyrki (błąd komunikacji 16). Nieprzypadkowo przestało to działać właśnie na nowych wersjach Androida, gdzie wprowadzono właśnie taką opcję.
 2. Wyłączcie sobie sklonowane aplikacje - "podwójne" konto Google powoduje takie cyrki (błąd komunikacji 16). Nieprzypadkowo przestało to działać właśnie na nowych wersjach Androida, gdzie wprowadzono właśnie taką opcję.
 3. Przeczytałeś to co napisaliśmy? Nie będziesz miał napisane "Pro" tylko "Qualcomm". Starsza wersja Redmi Note 3 (bez "Pro") to "MTK".
 4. To jest inny ROM, nieoryginalny, więc musiałbyś odblokować bootloadera. Najnowsza wersja Global DEV to 6.3.31 - z praktycznie pełnym polskim. Czyli dla Redmi Note 3 Pro wybierasz "Qualcomm Global".
 5. Nie wierzę, że to mogłoby być "super bezpieczne", to nie jest takie urządzenie od którego się tego wymaga. I uwierz mi, że nie cechuje mnie "złudne poczucie bezpieczeństwa". Nie jest publicznie dostępne, a Ty je miałeś? Czy tylko słyszałeś o istnieniu? Nie zagłębiałem się w takie kwestie bo nawet nie miałem takiej potrzeby, tym bardziej, że swoje pierwsze Xiaomi mam dopiero od miesiąca, ale sądząc po Twoich wypowiedziach, zdążyłeś trochę poszperać w MIUI na tym telefonie i wiesz już coś na ten temat więc mógłbyś się podzielić swoją wiedzą, a nie odsyłać do bliżej nieokreślonych źródeł w int
 6. Widziałem tę instrukcję, ale tak jak sam napisałeś, nie działa (przynajmniej jeszcze) z telefonem o którym piszemy. Nawet jak kiedyś będzie działała to i tak dla mnie jest to wystarczające zabezpieczenie (każde prędzej czy później da się złamać, nie oczekuję zabezpieczenia swojego telefonu na poziomie supertajnych urządzeń dla armii), a pozbywanie się jej zdecydowanie ułatwia złodziejowi sprawę. Załóżmy nawet, że odblokujesz bootloadera. ale czy masz informację, że można z danych dotyczących konta bez problemu wyciągnąć hasło? Bo nie sądzę, aby udało się to "podpiąć" na innym ROMie niż or
 7. Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Ty jesteś tu "ślepy" bo nie widzisz jak bardzo ułatwiasz życie potencjalnemu złodziejowi i jeszcze wydaje Ci się, że jest inaczej. Mało chyba jeszcze rzeczy widziałeś skoro nie możesz pojąć, że można mieć zupełnie sprawnego Windowsa na którym po prostu nie ma opcji abyś uwalił telefon robiąc tak prostą operację jak należy (w tym posiadając zupełnie sprawnego, niezaśmieconego i niezawirusowanego Windowsa). Jak ktoś nie może ogarnąć swojego Windowsa to niech najlepiej nie zabiera się za flashowanie, bo później jest taki efekt. Twoja re
 8. Przecież mi chodzi o to, w jaki sposób chcesz wgrać nieoryginalny ROM który ominie te zabezpieczenia (sam już o takiej możliwości pisałem jakiś czas temu) na ten (nie jakiś inny, to nie ten dział) telefon z zablokowanym bootloaderem? Rozumiem doskonale, że jeżeli masz odblokowany bootloader to możesz zrobić co chcesz, ale przy zablokowanym chyba właśnie nie wgrasz żadnego custom ROM(?) Na tym, jak rozumiem, właśnie polega to zabezpieczenie. Po drugie, powiedz mi w jakiż to sposób potencjalny "złodziej" może przejąć moje konto Xiaomi skoro nawet nie dostanie się do telefonu? Nawet jakby si
 9. Musisz ręcznie wskazać mu sterownik (może być potrzebne wyłączenie weryfikacji podpisów cyfrowych sterowników) - wszystko masz ładnie opisane w wielokrotnie przywoływanym poradniku na en.miui.
 10. I w jaki sposób zabezpiecza to sprzęt? Wybacz, ale nie wierzę i nie uwierzę, że uwalił telefon robiąc wszystko poprawnie. Co Ci da jakiekolwiek zwarcie skoro telefon i tak będzie dalej powiązany z kontem Xiaomi i będzie wymagał podania hasła?
 11. Wydawało mi się, że pisałeś wcześniej, że jesteś na tym "śmieciowym" ROMie, ale może mi się pomyliło z kimś innym - za dużo tych samych pytań. @rzadzu napisał Ci co powinieneś zrobić aby mieć Global DEV. Miałem na myśli, żebyś przeczytał dokładnie, na spokojnie, z pełnym zrozumieniem i wtedy wszystkie wątpliwości się rozwieją.
 12. Ciekawe co ci użytkownicy, którzy dostali odmowę, napisali w uzasadnieniu swojej prośby i czy w ogóle przeszli podstawowe weryfikacje swojego profilu przed złożeniem wniosku. Szczerze wątpię by zrobili to odpowiednio. I w żadnym razie, uzyskanie tej zgody nie może być ani natychmiastowe, ani tym bardziej pewne. Pomyśl, co dałoby wtedy takie "zabezpieczenie"? Niczego Ci nie wmawiam, tylko ostrzegam (Ciebie i innych). Utrata niezabezpieczonego telefonu i uzyskanie dostępu do niego przez kogoś niepowołanego to nie tylko banalna utrata zdjęć i muzyki z jego pamięci, a furtka do dużo poważniej
 13. Masz wybór - możesz odblokować bootloadera po założeniu konta i uzyskaniu akceptacji i jest to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie. Bez sensu byłoby dopiero blokowanie telefonu i udostępnienie publicznie możliwości zdjęcia tej blokady dla każdego. Co do poczucia bezpieczeństwa - dobrze zdaję sobie sprawę, że nie ma zabezpieczeń doskonałych i każde, prędzej czy później, uda się złamać. W ogóle zabezpieczenia nie są tworzone aby nie można było ich złamać, ale aby nie było to łatwe. O tym też już pisałem jakiś czas temu. P.S. Na ROMach od Xiaomi czytnik linii papilarnych działa wyśmienicie, jak
 14. Możliwe. Ja tylko napisałem, że tego nie zaobserwowałem i muszę się temu przyjrzeć - chyba powinienem szczególnie w ciemnym otoczeniu.
 15. Dziwne bo ja korzystam z automatycznego poziomu jasności i nie zauważyłem tego problemu o którym piszesz. Spróbuję się temu przyjrzeć dokładniej.
×
×
 • Create New...