-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop
FromWP odpowiedział(a) na Wiskas temat w Problemy techniczne
Widzi go prawidłowo, a wersję 7.4.25 próbowałeś? http://api.en.miui.com/url/MiFlashTool Przyczyn może być dużo, bootloader tu nie powinien mieć znaczenia. Znalazłeś rom fastboot? Na razie fastboot jest chyba tylko china i taki powinno się udać wgrać http://en.miui.com/thread-1661195-1-1.html -
Global Stable testy dla Redmi 3S/Prime
FromWP odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje systemowe
Masz najprawdopodobniej wersję global dev. Poczekaj na oficjalne wydanie stable, najlepiej fastboot i wtedy MiFlash. -
Podać ustawione hasło, to twój telefon?
-
To sobie poczytaj np. tu łącznie z komentarzami http://www.geek.pc.pl/pulsometr-bluetooth-150188-hmbt/ To co producent napisał może być prawdą, łączy się z BT4.0, ale twój telefon ma chyba BT 4.2. Z komentarzy w różnych miejscach wynika że są problemy z BT wyższym niż 4.0. To raczej nie wina telefonu i żadna aktualizacja tego nie naprawi.
-
@wojtas18b A jaka to opaska? Wiekszość tego typu sprzętów działa prawidłowo tylko z dedykowaną aplikacją. Niezależnych można z reguły używać, ale nie zawsze samodzielnie.
-
Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop
FromWP odpowiedział(a) na Wiskas temat w Problemy techniczne
@Wiskas To nie bajki, tylko rzeczywistość. Przynajmniej na razie telefon tylko na Chiny i niestety trzeba było sprawdzić z czym go sprzedają. Jakbyś kupił model globalny, wtedy mógłbyś wymagać, żeby działał poprawnie prosto z pudełka. -
Żeby to zniknęło, to w globalu jedynie odinstalowanie wchodzi w grę. Trochę trzeba się pobawić, ale można komendą adb shell. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/ program do odinstalowania (asystent) nazywa się com.mi.android.globalpersonalassistant albo https://miuipolska.pl/forum/topic/29486-toolkit-xet-czyli-wszystko-czego-porzebujesz-w-jednym-programie/
-
Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop
FromWP odpowiedział(a) na Wiskas temat w Problemy techniczne
Tak, jeszcze nieoficjalnie i wersję 9.2.3, a po wgraniu tego na ten fake rom dzieje się to co widać. -
Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop
FromWP odpowiedział(a) na Wiskas temat w Problemy techniczne
Ma się czuć oszukany, ale nie przez Xiaomi, tylko sklep. Co niby tu może zrobić Xiaomi? Oni dostarczyli sklepowi chińską wersję z chińskim romem. Niby cały czas pracuja nad tym żeby takie rzeczy się nie zdarzały, ale bardziej na tym cierpią normalni użytkownicy, bo sklepy jak widać mają swoje sposoby żeby sprzedać towar z wgranym nieoficjalnym romem. Już w momencie zakupu powinna sie zaświecić czerwona lampka, jak sklep sprzedaje telefon z globalem który nie istnieje. Tym bardziej że to nie jest twoje pierwsze urządzenie od Xiaomi. -
Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop
FromWP odpowiedział(a) na Wiskas temat w Problemy techniczne
Miej pretensje do sklepu. Najprawdopodobniej dostałeś z bliżej nieokreślonym fake romem i podmienionym bootloaderem. Nie ma oficjalnie żadnej wersji globala dla tego modelu. Jedynym sposobem jest chyba wgranie oficjalnego romu fastboot china MiFlashem w EDL. Tylko ten EDL trzeba wymusić testpointem. Nikt innego rozwiązania nie podał. -
Jest asystent dotyku. W nim można sobie skonfigurować przyciski.
-
Zastąpienie przycisków gestami jest w telefonach z przyciskami ekranowymi. 4A ma normalne fizyczne więc jego to nie dotyczy.
-
Inne modele mają udostępnione kernele, ale niezależnego stabilnego softu mało. Te oficjalne softy nie są takie złe, chińskiego syfu raczej nie ma, a googlowy też można wywalić. Trzeba chwilę poczekać, 4a też dostanie Miui9 w stable.
-
Wiem, nie chce mi się kombinować, po prostu się zdziwiłem, bo do tej pory Lolex wyraźnie oznaczał mody z rosyjskim fw. Tym razem tego nie było a niestety skasowałem link do jego dysku. Poczekam, wszystko jest ok jak nie używa się daty w zegarze, a nie używam bo czcionka zdecydowanie za mała.
-
Nie wiem czy to nie jest wymysł i oznaczenie Lolexa, ale takie mi się zainstalowało razem z modem Lolex 3.2.6V2. Oryginalne MiFity łącznie z 3.7.2 niczego takiego nie instalowały, ostatnim było 1.0.1.69.
-
Nawet zainstalowałem, z nadzieją że zmieni mi firmware w MiBand2 z rosyjskiego 1.0.2.69 które mi Lolex zainstalował, ale niestety nie.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Zdecydowanie tak. Sprzedał ci telefon i nie wylogował go z konta? Można wylogować go z konta z poziomu telefonu, ale hasło trzeba znać. Bez hasła po resecie nie uruchomisz telefonu. Po resecie do fabrycznych będziesz miał ten sam rom który jest wgrany. Nie przywróci chińskiego, czy innego, bo go nie ma w telefonie. -
Na pierwszym trzesie ci się ręka. Na drugim mniej i poruszenie wynika z ruchu fotografowanego dziecka. Może w tych innych miałeś stabilizację i jeden obiektyw. W słabych warunkach oświetleniowych czas ekspozycji jest dłuższy i to normalny efekt. Dodatkowo szerokokątny obiektyw ma stabilizację, a długi nie. Z tego powodu ten o dłuższej ogniskowej w trudnych warunkach jest średnio przydatny, bo dodatkowo efekt rozmycia jest zawsze większy przy obiektywie z mniejszym kątem widzenia. Można się ratować używając manualnych ustawień, lub używać w słabych warunkach tylko szerokiego obiektywu ze stabilizacją.
-
Jeżeli to nie problem sprzętowy, a jak piszesz ze po restarcie jest ok to raczej nie. Wgraj najnowszy rom 9.2.3 pobierając zip stąd http://en.miui.com/download-323.html , albo zmieniając region np na Niemcy to sam znajdzie update. Jak nie pomoże to reset do ustawień fabrycznych.
-
Prawidłowo, przed wgraniem twrp też tak miałeś, mogłeś nie zauważyć. Twrp uruchamia się w twoim telefonie przema klawiszami: vol+, vol-, power.
-
To prawie na pewno oficjalny rom. W najnowszych romach nie ma ikony aktualizacji. Uruchamiasz aktualizacje z ustawienia, informacje o telefonie i tam to gdzieś powinno być.
-
To działa tylko na telefonach z NFC. Twój telefon nie ma modułu NFC, więc niezależnie od oprogramowania nie zadziała.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
@Pavell Sterowniki powinny się z MiFlashem wgrać, tylko w tym starszym (jak najbardziej działającym) mogą być jeszcze bez podpisu cyfrowego, trzeba zezwolić na instalację. Do fastboot można też przejść vol- i power przy uruchamianiu telefonu. Jak Redmi 3s to tak, to jest najnowszy oficjalny rom fastboot. http://bigota.d.miui.com/V8.5.4.0.MALMIED/land_global_images_V8.5.4.0.MALMIED_20170913.0000.00_6.0_global_b9b764ea85.tgz -
https://drive.google.com/file/d/1FdYZt282j3mjjCvhoS0-EuKnmLPEpxjZ/view?usp=drivesdk @rradek może zadziała.
-
@rradek Motyw nazywa się "Xiaomi 5c" i jest normalnie do pobrania przez motywy, chyba nawet jako oficjalny Xiaomi. Mylące są tylko tła, szare animowane kule. Reszta jest ciemna.
