-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
http://en.miui.com/a-234.html Twój to Redmi Note 3 Special Edition. Wybierasz global stable, albo global developer. stable: http://bigota.d.miui.com/V8.5.2.0.MHRMIED/kate_global_images_V8.5.2.0.MHRMIED_20170824.0000.00_6.0_global_efcdce7e8f.tgz developer: http://bigota.d.miui.com/8.2.1/kate_global_images_8.2.1_20180201.0000.00_6.0_global_40c388235a.tgz
-
No to Kate i taki rom trzeba ściagnać.
-
Czy twój telefon jest z procesorem Mediatka, czy Snapdragona. Jak Snapdragon to może być Kenzo, lub Kate. Kate jest z LTE B20 i był sprzedawany poza Chinami. Jakby działał to po info o telefonie w ustawieniach można by sprawdzić.
-
Coś ci poszło nie tak. Wygląda na to że nie widzi karty SIM i nie ma nr IMEI. Czy na pewno wiesz jaki masz telefon i czy to rzeczywiście Kenzo? Napisałeś w dziale Redmi 3, a jak wgrałeś rom dla innego telefonu to sobie nagrabiłeś.
-
To już jest chyba na Oreo. A stable jest na 7.1 dlatego cofnięcie się przez aktualizacje z pliku raczej się nie uda. Czasami sie udaje jak romy są zbliżone do siebie. Niestety w twoim przypadku, chyba tylko odblokowanie bl i wtedy wgranie stable MiFlashem w fastboot
-
Ja bym spróbował. Nie wiesz co gościu robił i czy zna temat. Tylko jak rozbierał (o ile to robił), nie wiadomo czy czegoś sam nie uszkodził. Do Goldwaya też bym wystąpił, nawet jak uda ci się uruchomić to tracisz czas i pieniądze. Powinni jakąś sensowną refundację zaoferować.
-
Zależy od kogo ta ekspertyza, co robili i gdzie kupiłeś.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Możesz -
-
Np Microsoft launcher (dawniej Arrow, niektórzy chwalą też Nova launcher). Zapętla, przewijanie ekranów w poziomie, lub pionie, są gesty, dowolna ilość rzędów i kolumn ikon, zmiana wielkości ikon (oddzielnie dla pulpitów, zasobnika i obszaru dokowania), zasobnik aplikacji, asystent jest (własny od MS) ale można wyłączyć i działa bez problemu z Miui.
-
Nie.
-
Anglojęzyczne międzynarodowe forum, tobie nie potrzebne. Nie używaj, odinstaluj, przesuwając ikonę do kosza.
-
@kbik Opcje wibracji i dźwieków przy pisaniu masz w ustawieniach klawiatury. Na razie pawdopodobnie wyłączyłeś tylko ogólne opcje przy dotknięciu ekranu.
-
To odinstaluj adb shell com.miui.videoplayer i com.xiaomi.midrop . To zadziała. Rzeczywiście w tym romie to przestało działać. Nie ma tego ukrytego ustawienia.
-
Żaden wipe w przypadku aktualizacji romu nie pomoże. Każda aktualizacja romu nadpisuje starszą wersję, niezależnie od tego czy to Miui, czy cokolwiek innego. Można się cofnąć ale tylko przez wgranie starszej wersji, co nie musi być proste (szczególnie z zablokowanym bl).
-
@penguino Skarbca aplikacji nie da się wyłączyć. Odinstalować się da komendą adb shell, ale pozostanie pusty ekran po lewej, bo to jest mocno powiązane z systemowym launcherem. Jedynie użycie innego launchera rozwiąże problem, albo romu eu w którym to można wyłączyć. MiDrop-a i MiVideo można bez problemu wyłączyć, albo odinstalować. Aczkolwiek MiDrop się przydaje, a MiVideo w ostatnich wersjach nawet napisy potrafi obsługiwać. Cały wątek o wyłączeniu, lub odinstalowaniu niechcianych aplikacji tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
-
Nic z tych rzeczy. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie zmienia romu. Usunie aktualizacje ale tylko aplikacji. Rom można zmienić jedynie przez recovery, albo flash w fastboot. @Lukas8707 Chcesz całe życie mieć stary system i go nie aktualizować? Cofanie sie do Miui 8 nie ma sensu. Forum można przeglądać po prostu w przeglądarce, specjalnej aplikacji nie ma, a tapatalk-a nie każdy lubi.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Czasami jak zgoda nie była skonsumowana, to sama z siebie wygasa. Jak przynajmniej raz się odblokuje, już nie. Kolega zgodę miał, albo ma (bo nie skorzystał) i ktoś mu odblokował nieoficjalnie.- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zainstalowałem na jednym 3s i nie ma takich problemów. Jedyny problem to asystent który potrafi się zamknąć. Tyle że instalowałem pełną wersję przez aktualizację z pliku i pełnym wipe, bo na wersję global dev.
-
Tak, tylko ma być rom global i wersja samego telefonu też global (z b20). Przy takiej wersji jest napis global na pudełku.
-
Brak możliwośći instalacji czystego Global DEV
FromWP odpowiedział(a) na ChrisG temat w Problemy techniczne
Ja bym poczekał dzień, dwa bo w weekendy są notoryczne problemy z serwerami Mi. Chyba że tutaj też potrzebna jest zmiana VPN jak w niektórych chińskich modelach, żeby to zaskoczyło. -
Odblokuj, przynajmniej raz, zawsze się może przydać. Na razie zostań na dev, bo chyba ciągle lepsze od stable.
-
Tak jest zdecydowanie bezpieczniej i najlepiej. Aczkolwiek w Redmi 3s przejście z global dev na stable odbywa się bez problemów przez aktualizację z pliku, oczywiście z zaproponowanym wipe. W 4A bywają problemy i to powazne bo grozi to utratą IMEI.
-
Najprawdopodobniej na oryginalnego nie będzie się chciało zainstalować, więc wyboru nie będzie. Trzeba oryginalny odistalować, ale można spróbować bez.
-
Zgadzam się w 100 procentach. Jak coś droższego (niestety większego i dłuższego, bo szerokość podobna), to może najnowsze Redmi 5, lub Redmi 5Plus. Nowszy Android. Jest już oficjalna przedsprzedaż wersji globalnych z LTE 800 (B20) z oficjalnej dystrybucji 3/32 (799 i 899zł).
