Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nikt ci na to nie odpowie, może pomoże, albo nie. Najpierw spróbuj tego: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/?do=findComment&comment=429514
  2. @arti4782 Albo popsuty, albo coś nie tak z romem. Jedynie niedomaganie pogody może być spowodowane błędami synchronizacji z serwerami. Reszta objawów które masz to anomalie. Może wkleisz info o tel z ustawień jaki masz rom, bo to że global niewiele mówi. Nawet najtańszy Redmi 4A czy leciwy Redmi 2 nie miewa takich problemów.
  3. Tak, ale nic nie poradzę na to że w MiBand2 nie zrobili opcji wyłączenia BT w samej opasce. Napisałem co można tylko zrobić. Uprościli tego MiBanda do maximum i tu wszystkie ustawienia są z poziomu aplikacji. Dlatego wcześniej napisałem że jakby się w aplikacji wyłączyło, to potem nie można by było włączyć. Tak po prostu jest i musisz się z tym pogodzić. Jak widać nie przeszkadza to w osiągnięciu ponad miesiąca używania na jednym ładowaniu.
  4. Jak masz wgrany jakiś modowany przez sprzedawcę rom to możliwe, po prostu go nie rozpoznaje. Musiałbyś wkleić zrzut z info o telefonie i z okna MiUnlocka, wtedy może można by było coś więcej powiedzieć.
  5. Sianie sygnałem to właśnie widoczność. Jak wyłączona to nie sieje tylko nasłuchuje i odpowiada tylko na sygnały ze sparowanego urządzenia. W samym MiBandzie nie ma opcji wyłączenia BT. Możesz nie szukać.
  6. @prophet99 Nie ma takiej opcji. W jaki niby sposób byś to potem włączył, jak to jedyny kanał komunikacji opaski ze światem? Można jedynie włączyć, lub wyłączyć jej widoczność w ustawieniach MiFita, czy w innym programie z którym jest połączona.
  7. @michal7701 Global jest global, to jest jedna wersja dla wszystkich. Po prostu przez OTA puszczają w różnych terminach dla różnych regionów i zmiana regionu na taki który już dostaje OTA spowoduje że się pobierze szybciej.
  8. Musisz włączyć aplikację dokumenty wchodząc w ustawienia, zainstalowane aplikacje, tam znaleźć dokumenty i je włączyć. Potem uruchamiasz zdjęcia googla, najprawdopodobniej aplikacja poprosi o przyznanie dostępu do karty SD i będzie to teraz możliwe. Wskazujesz foldery ze zdjeciami do synchronizacji w zdjeciach googla, konfigurujesz w jaki sposób ma się to synchronizować, przez WiFi, dane komórkowe i synchronizacja powinna się uruchomić. Ten program File to SD card też po włączeniu tych dokumentów powinien zadziałać.
  9. Jej nie nadajesz uprawnień. To ona nadaje innym aplikacjom które chcą mieć dostęp. Jak jest włączona to powinny ją znaleźć.
  10. W twoim przypadku to chyba najlepiej skorzystać z pomocy MiCenter. Bez rozebrania telefonu, zwarcia testpointów i wgrania romu w trybie edl raczej nic nie zrobisz. Komunikat mówi, że trzeba dodać konto w opcjach programistycznych, w statusie odblokowania Mi. Bez działającego systemu niewykonalne.
  11. FromWP

    Recenzja Xiaomi Mi Mouse

    Tak sobie, bez rewelacji. Na szybie matowej dobrze, bo używam podkładek "icemat". Na błyszczącej folii aluminiowej nie działa (jakis lepszy Logitech działa).
  12. Można, tylko trzeba trochę wiecej zachodu. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
  13. FromWP

    Proszę o pomoc w ustawieniu

    @dexth Chyba włączyłeś dodatkowo inną funkcję, czyli zaplanowane wyłączanie i włączanie telefonu, a nie oszczędzanie baterii. To jest w panelu sterowania, zużycie baterii i kliknij w zębatkę w prawym górnym rogu ekranu.
  14. Pod warunkiem, ze wyłączysz w ustawieniach paska powiadomień i statusu pokazywanie na ekranie blokady.
  15. FromWP

    Błąd ładowarki

    Prawie na pewno.
  16. Te tryby działają przy uruchomionym systemie. W fastboot nie mają znaczenia, nie będzie trybu ładowania i będzie widoczny. Niestety zmiana w opjach programistycznych na domyślne MTP nic nie daje. Czy to celowe, nie wiadomo, ale tak jest. Da się z tym żyć, a dane praktycznie równie szybko przez ftp bez podłączania kabla można przesłać. Lenovo P2 serwera ftp w systemie chyba nie ma.
  17. FromWP

    Błąd ładowarki

    A próbowałeś z inną ładowarką, ewentualnie kablem? Takie objawy mogą wskazywać na uszkodzenie telefonu (port USB z modułem ładowania). Ładowarka raczej nie zmienia swoich parametrów wraz z upływem czasu, chyba że się popsuje.
  18. Telefon z tym ekranem (tel z kabelkiem) podłączasz do komputera z chińskim MiPcSuite i tam jest opcja wipe. https://miuipolska.pl/forum/topic/20434-telefon-zablokowany-przez-zły-wzór/?do=findComment&comment=420704
  19. @Arqqq Najprawdopodobniej jest ustawione tylko hasło blokady, bez przypisanego konta Xiaomi, czy Googla. Żadne zdalne odzyskanie, czy reset raczej niemożliwe. Można go przywrócić do ustawień fabrycznych, ale to też nie takie proste, bo prawdopodobnie ma stare recovery bez opcji wipe. Albo go oddasz do sklepu, niech się sami męczą, albo chińskie MiPcSuite (wszystko po chińsku) i komputer. Jak poszukasz na forum znajdziesz.
  20. Raczej nieprawda. Przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem. 5GB dostajesz z marszu po rejestracji i to jest twoja przestrzeń za darmo. Może to się różnić w zależności od modelu telefonu i okresu w którym się rejestrowałeś. Czasami niektórym podnoszą, np do 50 GB. Tak z nienacka, ale to czasowa zmiana chyba po to żeby się przyzwyczaić i potem ewentualnie wykupić. Za dodatkowe GB można jakoś płacić, np punktami z forum en.miui. Ja mam konto około 2,5 roku, miałem 5GB, dali mi w pewnym momencie 50GB, a potem zabrali i znowu mam 5. Nigdy nie kupowałem dodatkowej przestrzeni.
  21. TWRP "na przyszłość" nie wgrywaj jak chcesz zostać przy globalu. Odbokować możesz, ale na stałe twrp raczej tylko wtedy jak chcesz przejść na rom eu, czy inny custom. Przy odblokowanym bl można użyć twrp bez wgrywania na stałe, po prostu uruchamiając komendą w fastboot.
  22. Kiedyś w opcjach synchronizacji Gmaila był wybór co ile ma się synchronizować, albo opcja push. Teraz tego nie widzę. Nawet nie ma opcji dodania do autostartu, czy rozpoczęcia działania w tle (gmaila nie ma na liście). Teraz praktycznie nie ma możliwości wpływu jak to ma się synchronizować. Pozostaje jedynie dodanie kłódki, żeby nie wywalało z pamięci i wyłączenie wszelkiego oszczędzania baterii. Zmiana na stable raczej nic nie zmieni, a może nawet zaszkodzi.
  23. Tylko jak inne aplikacje powiadamiają, to wina leży we współpracy Instagrama i YouTuba z Miui. Raczej wszystko co potrzebne już ustawiłaś, ewentualnie jeszcze ustawienia w samych aplikacjach. A, dzisiaj była nowa aktualizacja YouTuba.
  24. @dzidexx W opisie nic na temat bl nie ma. Jest tylko Service Provider: unlocked, że nie ma simlocka. Jak jest naprawdę z bl nie wiadomo. Wiesz że nawet wersja międzynarodowa tego telefonu nie ma pasma LTE B20?
  25. To niedobrze, bo może oznaczać że telefon ma wgrane jakiś lewy rom i podmieniony bootloader. Bo niby po co mieliby odblokowywać bl. Zgodę indywidualną zawsze uzyskasz, różne problemy mogą być spowodowane samym romem. W skrajnych przypadkach uceglenie telefonu przy próbie wgrania oficjalnego romu. A może po prostu niekompetentna odpowiedź pracownika, a bl zablokowany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...