Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. @nawracik97 Jak jesteś prawie poza zasiegiem to tak niestety będzie i nic tu nie pomoże. Prawie cała energia idzie na utrzymanie sygnału sieci i moduł gsm pracuje pełną mocą.
  2. Xiaomi 5c jest ciemny i praktycznie pozbawiony bugów. Tylko tapety ma szare i animowane, trzeba zmienić. Ja zmieniłem jeszcze ekran blokady z domyślnego i ikony.
  3. Oni nazywają pro wersję Redmi 4x z 3/32Gb, bo mają jeszce Redmi 4x 2/16 (nie pro bez b20) i taki z B20 masz kupić. Czyli Redmi 4x 3/32 Global wersion z B20. Niekoniecznie w tym sklepie. Redmi 4 pro to inny telefon z lepszym procesorem, ale bez b20 i przynajmniej na razie bez aktualizacji do Androida 7.
  4. Redmi 3pro miał i ma androida 5.1, tam domyślnego szyfrowania jeszcze nie było, teraz masz Androida 6, albo 7. Tak, wipe data, yes, a potem w twrp mount internal storage. Tu poradnik https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
  5. Bo w globalu masz zaszyfrowaną partycję data, trzeba zrobić jej wipe, żeby była widoczna. Opcji DT i tak nie będziesz miał.
  6. Na Redmi 3s i global dev (Android 6) można po prostu odinstalować, bez żadnych dodatkowych działań. Na 4x nie sprawdzałem jak to wygląda, trzeba spróbować. Czyli ustawienia, zainstalowane programy, codzienne tapety ekranu blokady (albo jakoś podobnie w zależności od romu i telefonu, np tapety ekranu blokady), odinstaluj. Można też ponownie zainstalować np pobierajac najnowszą wersję z apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-wallpaper-carousel/mi-wallpaper-carousel-v6-g-180124-release/mi-wallpaper-carousel-v6-g-180124-android-apk-download/download/
  7. Powinno wystarczyć ręczne ustawienie dowolnej lokalnej tapety. Ja to całkiem wywaliłem z systemu, tani gadżet.
  8. Nie dręcz się, sprzedaj. Nie ma i raczej nie będzie w romie miał. Ze zwykłych Redmi tylko 4a to ma, bo nie ma czytnika linii.
  9. Dokładnie, bez tego by nie wgrał. Prostego sposobu niestety nie ma. MiBanda2 można jakąś chińską aplikacją (wszystko po chińsku), ale nie wiem czy zadziała z Bip-em. Jak jest widziany przez bt to może tak. https://miuipolska.pl/forum/topic/32027-miband2-i-popsuty-telefon/?do=findComment&comment=423258
  10. A kupiłeś nowy, czy używany z wgranym pl? Jak używany to możliwe że nie został prawidłowo odparowany i to może być przyczyną.
  11. Niestety tak. Niewiele można zrobić bez utraty danych. Zresetować do ustawień fabrycznych można z poziomu recovery, bo to twoje już ma taką opcję. Można jeszcze kombinować z chińskim MiPcSuite, może to wgra nowszy rom bez utraty danych, ale to nic pewnego.
  12. Ale jak telefon nie jest odblokowany, to MiFlasha nie użyjesz! Jak zaznaczysz "Flash all expect data and storage" to dane powinny się zachować, ale niestety czasami kasuje. Dodatkowo niekoniecznie przy tej opcji naprawi wszystkie błędy. Jak jeszcze działa, to przenieś to co można na komputer, zrób lokalną kopię miui na sd. Może wystarczy zainstalować ponownie ten sam rom, lub nowszy (ściągając całą paczkę zip) przez aktualizacje z pliku, ale wątpię. Z zablokowanym pozostaje ci tylko reset do ustawień fabrycznych i ewentualnie wgranie nowszej wersji przez aktualizacje.
  13. Działa, sprawdziłem. Jak u ciebie nie działa to znajdziesz ręcznie w temacie ostatniej aktualizacji. Wracanie do starszej wersji chyba bez sensu, bo też wipe będzie wymagany.
  14. @dawidc1994 Podobno wipe jedynie pomaga https://miuipolska.pl/forum/topic/32022-miui-8125/?do=findComment&comment=423625
  15. Jak problem jest ze Snapchatem, to raczej problem aplikacji. Wgraj nowszy rom, z Miui 9.2, moze pomoże.
  16. To oczywista oczywistość, ale czasami odnoszę wrażenie że użytkownicy rootujący telefon mają złudne wrażenie panowania nad systemem i co ten system robi. Da się zrobić kopię danych bez TB, Root Browsera, a blokowanie reklam przez AdAwaya też czasami jest problemem, a nie zbawieniem. Jeżeli nie ma problemu z działaniem telefonu, które można naprawić jedynie przy pomocy jakiegoś programu wymagającego głębokiej ingerencji w system, czyli roota to to moim zdaniem nie ma sensu.
  17. To przypadek, jak czytam to co piszesz to błąd polega na pozwoleniu na instalację romu dev na stable użytkownikom którym nie jest to potrzebne i nie wiedzą co mają z tym zrobić. Tryb lite umiera i raczej nie ma przyszłości. Wgraj rodzicom stable przez to chińskie MiPcSuite (o ile się uda) i tak zostaw.
  18. Jakieś bzdury, może u jakiegoś sprzedawcy tak jest, bo tylko takie ma. Masz chyba już wszystkie potrzebne informacje, dalsze drążenie tematu nie ma sensu, trzeba się na coś zdecydować i zakupić.
  19. No ma, jednemu się złoty podoba, innemu nie. Innego związku nie widzę.
  20. Nie, bootloadera ci nie zablokuje, a roota nie będziesz miał. Masz problemy z baterią w tym telefonie? Masz wybór, pomiędzy nowszym androidem, lepszą funkcjionalnością i bezpieczeństwem, kontra "ponoć na 8.2.1.0 bateria trzyma lepiej". Bardzo w to info o baterii watpię. "Normalne" apki raczej roota nie wymagają, chyba że mają jakieś ukryte funkcje które bez roota nie zadziałają (ale to raczej dobrze).
  21. Wysyła że masz zgodę na nr telefonu jeżeli taki podałeś przy rejestracji konta. Gdzie karta z tym numerem będzie siedzieć, nie ma znaczenia. To tylko info że zgoda już jest przyznana. Do odblokowania nie potrzebne.
  22. No ja widziałem, ale na pudełku zkupionego w tym fostertechnologies.pl telefonu, słuchawek i nawet odświeżaczu powietrza. Skąd bierze morele, nie wiem.
  23. Do tego sim nie potrzebny, jedynie konto Mi i zgoda przypisana do konta.
  24. Jest opcja dopłaty do dwuletniej, wychodzi minimalnie drożej. Sklep jest raczej pewny, a telefony dostępne oficjalnie mają w większości od ABC Daty, tylko taniej niż inni. Dodatkowo (przynajmniej jak kupujesz na miejscu) na telefony dają 5% rabatu jak się powołasz na to forum. Można zadzwonić i o to się zapytać.
  25. Nie wiem jak w 4x nie robiłem, ale raczej twrp i magisk. Bez roota nie możesz żyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...