Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To jak masz zgodę, ściągnij MiUnlocka, zainstaluj i się okaże czy go widzi.
  2. A dlaczego miałby być odblokowany, a jeśli nawet to tak czy inaczej potrzebna jest indywidualna zgoda dla ciebie. Prawidłowe sterowniki fastboot powinny też się zainstalować wraz z MiUnlockiem. Ale sterownik masz chyba prawidłowy, nie wiem gdzie tkwi błąd.
  3. A jak go wykrywa system, jaki sterownik? Może jesteś w shell, nie cmd, bo w win 10 najczęściej się shell odpala (niebieskie tło). Jak tak, to trzeba wpisać komendę cmd, enter i przejdzie do cmd z czarnym tłem.
  4. Komenda wykrywająca to fastboot devices (nie device). Telefon musi być w trybie fastboot. Debugowanie, czy zaznaczenie zdjęcie blokady OEM nie ma tu znaczenia.
  5. FromWP

    Recenzja Xiaomi Mi Mouse

    Klika dosyc cicho, ale nie jest bezgłośna. Nabyłem, bo mój mobilny Logitech po ponad ośmiu latach odmówił współpracy. Ogólnie wrażenia bardzo dobre. Zgadzam się z oceną kolegi i jako myszkę mobilną do notebooka mogę zdecydowanie polecić. Jako główną, domową i do bardziej wymagających zadań nie do końca. Nie dlatego ze działa źle, bo działanie jest ok, ale została zaprojektowana zdecydowanie jako urządzenie mobilne. Jest płaska (żeby się zmieściła w torbie) przez co nie leży idealnie w dłoni jak inne grubsze, bardziej wyprofilowane myszki. Ogólnie działąnie podobne (kliknięcia, dokładność) do porównywalnych cenowo bezprzewodowych mobilnych Logitechów, przy wyraźnie solidniejszej konstrukcji i ciekawym wyglądzie. Niestety do bardziej zaawansowanych zastosowań, typu praca w programach graficznych raczej bym jej nie polecił, ale nie do tego została stworzona. Jako mobilna, rewelacja. Mały odbiornik usb, chowa się wewnątrz myszki, a dodatkowo dzięki BT można poklikać nawet w telefonie.
  6. Bo to praktycznie rom eu z dodanym rootem i przerobiony na fastboot. Raczej niczego złego w nim nie było.
  7. Najlepiej zawsze włączyć widoczność zegarka. Wątpię żeby to pomogło, bo inne powiadomienia masz. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to restart telefonu po zmianie opcji w MiFit. Czasami zmiana zaczyna działać dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu.
  8. A masz wszystko w MiFit z powiadomieniami i zezwoleniami dla MiFit dobrze poustawiane? Nieaktywna opcja "Przy wyłączonym ekranie"? Nie wiem czy już w tej wersji, ale w nowszej beta 3.3.02 (z apkmirror) w ustawieniach alertów aplikacji pojawiło się ustawienie "Mi service framework" które trzeba włączyć jak nie ma powiadomień z aplikacji systemowych Miui. Widać był z tym czasami problem w Miui.
  9. @Eszforcik Wiedziałem, bo się z tym romem spotkałem, a w zrzucie info o telefonie Wietnamczyk się podpisał "Miui by ManhIT". Kiedyś jak nie było innych romów na zablokowany bl, często sprzedawcy to instalowali.
  10. To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.
  11. FromWP

    Miui 9 Redmi 2 hm2014813

    Nikt nie ma, bo taki rom nie istnieje, przynajmniej oficjalny global, ani eu/pl. Już ci odpisałem w innm temacie, że trzeba podmienić jeden plik, albo wgrać globala dev MiFlashem dla 811 z już podmienionym plikiem modemu z tego chińskiego romu który znalazłeś. Trzeba skasować plik NON-HLOS.bin z katalogu Images instalacyjnego romu fastboot global dev dla 811i wkleić tam plik NON-HLOS.bin z tego twojego chińskiego romu. Taki rom wgrywasz MiFlashem i masz Miui 9 z Androidem 5.1 usługami googla i j. polskim. Jedyny problem, to to że w informacjach o telefonie będziesz miał info że to model 811, co jest zupełnie nieistotne. A aktualizacji romów global dev dla Redmi 2 już raczej nie będzie. Mam ten telefon (813), z takim romem działa bez problemu.
  12. Można, trzeba wyłączyć automatyczne aktualizacje. Będzie powiadamiał że jest dostępna, ale bez zgody nie zainstaluje. Tylko dziwne, bo inni nie zgłaszali takiego błędu.
  13. FromWP

    Miui 9

    Przecież masz, Pokaż menu i opcje jak to ma działać. Przy dotknięciu klawisza Menu masz tylko dwie opcje, menu, albo ostatnie aplikacje.
  14. FromWP

    Miui 9

    @kichy Ustawienia, dodatkowe ustawienia, skróty gestów i przycisków.
  15. FromWP

    Miui 9

    Dokładnie tak samo jak było chyba nie. Menu możesz sobie ustawić na długie przytrzymanie głównego przycisku (Home), albo tego lewego, lub prawego.
  16. Niestety tak. Nawet nie wiem czy dodatkowo odblokowanie bootloadera nie będzie potrzebne, bo przejście do edl (download) może nie zadziałać. Pewniejszy jest MiFlash w trybie fastboot, ale to zadziała dopiero po odblokowaniu bl.
  17. @chireo Jak masz oficjalny global, stable, lub dev to oczywiście że można przez updater z pliku. Nawet bez utraty danych (wipe) stable na stable i dev na dev.
  18. Procek moim zdaniem przy normalnym użytkowaniu (bez gier) ma drugorzędne znaczenie. Brak NFC to dla mnie największa wada i z tego powodu na pewno nie kupię.
  19. @Vergiliusz Nie mam roota, ale działa niezależnie czy bl odblokowany i safetynet nie ma znaczenia. Ostatnio w ustawieniach odcisku w systemie pokazał mi się jakiś certyfikat odcisku z opcją aktualizacji, ale po kliknięciu wyświetliło że aktualny.
  20. @Vergiliusz Tak w mbanku czytnik działa bez problemu. Ostatnio dwa razy zmieniałem rom z dev na stable i spowrotem dev, od nowa konfigurowałem i za każdym razem działa. Za to w iko nie działa. Kiedyś raz udało mi się uruchomić.
  21. @start007 Będziesz miał wszystkie języki łacznie z polskim. Już odblokowałeś bl, że chcesz wgrywać rom eu? Linki do romów eu dla swojego Redmi Note 3 SE masz tu: https://miuipolska.pl/download/ twrp jest to samo dla Kate i Kenzo do pobrania tu: https://eu.dl.twrp.me/kenzo/
  22. No nie tylko to, a głównie rom od innego telefonu, czyli kenzo który ma inny modem. Jak uda się uruchomić w EDL to wgrasz, ale nie wiem czy się w tym modelu i z tym romem uda bez rozbierania telefonu.
  23. @start007 WiFi ci działa, tam jest po downgrade androida i całkiem uwalone EFS. Może wystarczy podmienić tylko ten jeden plik Non-Hlos.bin wyciągnięty z prawidłowego romu dla Kate.
  24. Może wystarczy podmienić sam plik modemu NON-HLOS.bin, bo rom Kate od Kenzo głównie tym się różni, dlatego nie widzi SIM. To się robi w miarę prosto, bez wgrywania nowego romu, trzeba poszukać. Tu o innym telefonie, ale problem i sposób znalezienia pliku i wgrania taki sam: https://miuipolska.pl/forum/topic/14960-no-service/?do=findComment&comment=417956
  25. Pokaż odpowiedź Uruchamiasz telefon w fastboot, nie jest ci potrzebne debugowanie, ani Minimal adb, tylko MiFlash. Pisałeś ze bl masz odblokowany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...