-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
To jak masz zgodę, ściągnij MiUnlocka, zainstaluj i się okaże czy go widzi.
-
A dlaczego miałby być odblokowany, a jeśli nawet to tak czy inaczej potrzebna jest indywidualna zgoda dla ciebie. Prawidłowe sterowniki fastboot powinny też się zainstalować wraz z MiUnlockiem. Ale sterownik masz chyba prawidłowy, nie wiem gdzie tkwi błąd.
-
A jak go wykrywa system, jaki sterownik? Może jesteś w shell, nie cmd, bo w win 10 najczęściej się shell odpala (niebieskie tło). Jak tak, to trzeba wpisać komendę cmd, enter i przejdzie do cmd z czarnym tłem.
-
Komenda wykrywająca to fastboot devices (nie device). Telefon musi być w trybie fastboot. Debugowanie, czy zaznaczenie zdjęcie blokady OEM nie ma tu znaczenia.
-
Klika dosyc cicho, ale nie jest bezgłośna. Nabyłem, bo mój mobilny Logitech po ponad ośmiu latach odmówił współpracy. Ogólnie wrażenia bardzo dobre. Zgadzam się z oceną kolegi i jako myszkę mobilną do notebooka mogę zdecydowanie polecić. Jako główną, domową i do bardziej wymagających zadań nie do końca. Nie dlatego ze działa źle, bo działanie jest ok, ale została zaprojektowana zdecydowanie jako urządzenie mobilne. Jest płaska (żeby się zmieściła w torbie) przez co nie leży idealnie w dłoni jak inne grubsze, bardziej wyprofilowane myszki. Ogólnie działąnie podobne (kliknięcia, dokładność) do porównywalnych cenowo bezprzewodowych mobilnych Logitechów, przy wyraźnie solidniejszej konstrukcji i ciekawym wyglądzie. Niestety do bardziej zaawansowanych zastosowań, typu praca w programach graficznych raczej bym jej nie polecił, ale nie do tego została stworzona. Jako mobilna, rewelacja. Mały odbiornik usb, chowa się wewnątrz myszki, a dodatkowo dzięki BT można poklikać nawet w telefonie.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Bo to praktycznie rom eu z dodanym rootem i przerobiony na fastboot. Raczej niczego złego w nim nie było.- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Najlepiej zawsze włączyć widoczność zegarka. Wątpię żeby to pomogło, bo inne powiadomienia masz. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to restart telefonu po zmianie opcji w MiFit. Czasami zmiana zaczyna działać dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu.
-
A masz wszystko w MiFit z powiadomieniami i zezwoleniami dla MiFit dobrze poustawiane? Nieaktywna opcja "Przy wyłączonym ekranie"? Nie wiem czy już w tej wersji, ale w nowszej beta 3.3.02 (z apkmirror) w ustawieniach alertów aplikacji pojawiło się ustawienie "Mi service framework" które trzeba włączyć jak nie ma powiadomień z aplikacji systemowych Miui. Widać był z tym czasami problem w Miui.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
@Eszforcik Wiedziałem, bo się z tym romem spotkałem, a w zrzucie info o telefonie Wietnamczyk się podpisał "Miui by ManhIT". Kiedyś jak nie było innych romów na zablokowany bl, często sprzedawcy to instalowali.- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.- 8 785 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nikt nie ma, bo taki rom nie istnieje, przynajmniej oficjalny global, ani eu/pl. Już ci odpisałem w innm temacie, że trzeba podmienić jeden plik, albo wgrać globala dev MiFlashem dla 811 z już podmienionym plikiem modemu z tego chińskiego romu który znalazłeś. Trzeba skasować plik NON-HLOS.bin z katalogu Images instalacyjnego romu fastboot global dev dla 811i wkleić tam plik NON-HLOS.bin z tego twojego chińskiego romu. Taki rom wgrywasz MiFlashem i masz Miui 9 z Androidem 5.1 usługami googla i j. polskim. Jedyny problem, to to że w informacjach o telefonie będziesz miał info że to model 811, co jest zupełnie nieistotne. A aktualizacji romów global dev dla Redmi 2 już raczej nie będzie. Mam ten telefon (813), z takim romem działa bez problemu.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Można, trzeba wyłączyć automatyczne aktualizacje. Będzie powiadamiał że jest dostępna, ale bez zgody nie zainstaluje. Tylko dziwne, bo inni nie zgłaszali takiego błędu. -
Przecież masz, Pokaż menu i opcje jak to ma działać. Przy dotknięciu klawisza Menu masz tylko dwie opcje, menu, albo ostatnie aplikacje.
-
@kichy Ustawienia, dodatkowe ustawienia, skróty gestów i przycisków.
-
Dokładnie tak samo jak było chyba nie. Menu możesz sobie ustawić na długie przytrzymanie głównego przycisku (Home), albo tego lewego, lub prawego.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Niestety tak. Nawet nie wiem czy dodatkowo odblokowanie bootloadera nie będzie potrzebne, bo przejście do edl (download) może nie zadziałać. Pewniejszy jest MiFlash w trybie fastboot, ale to zadziała dopiero po odblokowaniu bl. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
@chireo Jak masz oficjalny global, stable, lub dev to oczywiście że można przez updater z pliku. Nawet bez utraty danych (wipe) stable na stable i dev na dev. -
Xiaomi Redmi Note 5 i 5 Pro - zdjęcia i specyfikacja
FromWP odpowiedział(a) na theus84 temat w Aktualności
Procek moim zdaniem przy normalnym użytkowaniu (bez gier) ma drugorzędne znaczenie. Brak NFC to dla mnie największa wada i z tego powodu na pewno nie kupię. -
@Vergiliusz Nie mam roota, ale działa niezależnie czy bl odblokowany i safetynet nie ma znaczenia. Ostatnio w ustawieniach odcisku w systemie pokazał mi się jakiś certyfikat odcisku z opcją aktualizacji, ale po kliknięciu wyświetliło że aktualny.
- 19 odpowiedzi
-
- czytnik linii
- mbank
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@Vergiliusz Tak w mbanku czytnik działa bez problemu. Ostatnio dwa razy zmieniałem rom z dev na stable i spowrotem dev, od nowa konfigurowałem i za każdym razem działa. Za to w iko nie działa. Kiedyś raz udało mi się uruchomić.
- 19 odpowiedzi
-
- czytnik linii
- mbank
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@start007 Będziesz miał wszystkie języki łacznie z polskim. Już odblokowałeś bl, że chcesz wgrywać rom eu? Linki do romów eu dla swojego Redmi Note 3 SE masz tu: https://miuipolska.pl/download/ twrp jest to samo dla Kate i Kenzo do pobrania tu: https://eu.dl.twrp.me/kenzo/
-
No nie tylko to, a głównie rom od innego telefonu, czyli kenzo który ma inny modem. Jak uda się uruchomić w EDL to wgrasz, ale nie wiem czy się w tym modelu i z tym romem uda bez rozbierania telefonu.
-
@start007 WiFi ci działa, tam jest po downgrade androida i całkiem uwalone EFS. Może wystarczy podmienić tylko ten jeden plik Non-Hlos.bin wyciągnięty z prawidłowego romu dla Kate.
-
Może wystarczy podmienić sam plik modemu NON-HLOS.bin, bo rom Kate od Kenzo głównie tym się różni, dlatego nie widzi SIM. To się robi w miarę prosto, bez wgrywania nowego romu, trzeba poszukać. Tu o innym telefonie, ale problem i sposób znalezienia pliku i wgrania taki sam: https://miuipolska.pl/forum/topic/14960-no-service/?do=findComment&comment=417956
-
Pokaż odpowiedź Uruchamiasz telefon w fastboot, nie jest ci potrzebne debugowanie, ani Minimal adb, tylko MiFlash. Pisałeś ze bl masz odblokowany.
