Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nie montuj obrazu, tylko instaluj img nowego twrp w starym wybierając partycję recovery, potem reboot to recovery i masz nowe.
  2. @drk001 Nie prościej użyć tego App Inspector? Pokazuje jak się nazywają wszystkie zainstalowane.
  3. Ja się już nim nadziałałem. Samo działanie dla działania już mnie nie bawi, ale fakt że ładny i jest czym pokręcić, tylko nowego FW ciągle nie wypuszczają.
  4. @Mintay Taka że na zablokowany możesz wgrać tylko oficjalny rom tego samego typu jako update. Z odblokowanym dowolny rom np. MiFlashem w trybie fastboot, lub przez twrp które zastępuje oryginalne uproszczone recovery i pozwala na instalację custom romów np. romów eu.
  5. No mój, leży i czeka na lepsze czasy, albo muzeum. Pobierz rom wgraj i uruchom aktualizację z pliku. Może ruszy.
  6. Na pewno masz Redmi 4x? Jak tak to twoje twrp jest zabytkowe, tu masz nowsze: https://eu.dl.twrp.me/santoni/
  7. Wypuszczono oficjalnie 9.0.2.0. Wszystkie najnowsze oficjalnie udostępnione masz tutaj http://en.miui.com/download-326.html . Zawsze można ściągnąć cały rom i próbować aktualizować z pliku. Są też nowsze wersje ale jeszcze oficjalnie nie udostępnione.
  8. Praktycznie wszystkie aplikacje od Xiaomi masz na apkmirror. Niektóre działają na innych romach, ale na pewno nie wszystko zadziała, trzeba sprawdzić.https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/
  9. Nie, to aplikacja zabezpieczająca płatności, nazywa się Millet Gold Service, składnik płatności Mi Pay którego ty w swoim romie nie masz (jest w romach china). Jakoś się im zaplątała w romie global, ale to nic niebezpiecznego. Co ma MiFlash do połączenia z komputerem w trybie fastboot i używaniu komend fastboot, bo nie bardzo rozumiem. To co ci się wyświetliło to podpowiedzi jakich komend używać i jak to powinno wyglądać, bo użyłeś nieznanej komendy! Komenda wykrywająca telefon to "fastboot devices" nie "fastboot device". Od razu chcesz rootować telefon a widzę że masz problemy z podstawowymi rzeczami.
  10. FromWP

    Mi5 cegła

    Nie da się. Najprawdopodobniej coś fizycznie padło (płyta) ale jak już rozebrałeś i chcesz spróbować, to rom fastboot pobierzesz stąd: http://en.miui.com/a-234.html Tam masz też link do najnowszego MiFlasha i toturiala. Jedyna różnica to to że flashujesz w trybie EDL który udało ci się uruchomić zwarciem tespointów (tel wykrywany jako Qualcomm QD loader i pod portem com w MiFlashu), nie fastboot. W tym trybie przy sprawnym telefonie nie ma znaczenia czy bl jest zablokowany czy nie.
  11. Nie. Przeczytaj pierwszy post. Te które wymieniłeś można bezpiecznie odinstalować (i inne typu Duo, Hangouts, Talk back) i nie ma żadnych problemów przy OTA. Te aplikacje nie będa działać i się aktualizować, ale zostają na partycji system i powrócą po resecie do ustawień fabrycznych. Partycja system ma stały rozmiar i to że one tam są w niczym nie przeszkadza i nie zajmuje dostępnej pamięci.
  12. @drk001 Działa, ale ukryte ustawienia które wyłączają aplikacje są tylko w Miui z Androidem 6. W innych można odinstalować komendą adbshell.
  13. Instrukcja jak włożyć karty sim i gdzie są klawisze może jest. Obsługi Androida i Miui raczej nei. Jest Samouczek Miui w sklepie, można zainstalować i kilku rzeczy się dowiedzieć.
  14. Nie wiem co to za chińska aplikacja, musiałbyś zrzut zrobić, albo przetłumaczyć. Przełącznik roota? To na pewno podejrzane. Ale aktualizacja z pliku przez aktualizacje nie powinna zaszkodzić, co najwyżej się nie wgra. Niekóre modele uwalają się przy próbie odblokowania na scrakowanych bootloaderach, ale przy aktualizacji raczej nie. Przynajmniej o tym w Mi6 nie słyszałem.
  15. Oreo to w testują w romach dev. Ten twój rom to chyba ostatni oficjalny global stable i masz zablokowany bl. Jest niby nowszy 9.2.2.0 ale oficjalnie jeszcze go nie udostępnili, ani nie puścili przez OTA. Można samemu pobrać i aktualizować z pliku. Link znajdziesz na tym forum, albo tu: http://en.miui.com/thread-1514805-1-1.html .
  16. Przytrzymując równocześnie vol- i power, albo trzy palce w dół na ekranie którego screena chcesz zrobić (lub inaczej, jak sobie to ustawisz w ustawienia, dodatkowe ustawienia, skróty gestów i przycisków). Przez górne wysuwane menu u mnie też działa prawidłowo. W różnych romach może to trochę się różnić.
  17. Nic ważnego nie usunie.
  18. Do autostartu nie da się. Ale to nie musi być cały czas włączone, wystarczy raz nadać uprawnienia do dokumentów danej aplikacji i powinno działać.
  19. Wejdź w ustawienia, pamięć i wyczyść Dane w pamięci podręcznej. Niektóre aplikacje jak np. fb potrafią nawet kilka Gb sobie zachować.
  20. W aplikacji Dokumenty, którą trzeba włączyć (ustawienia, zainstalowane aplikacje, dokumenty- włącz). Niestety domyślnie jest wyłączona i dodatkowo wyłącza się po każdym restarcie telefonu. Nie musi być non stop włączona, ale przy pierwszym uruchomieniu i nadawaniu uprawnień do SD nowej aplikacji, niestety tak. Niektóre dobrze napisane aplikacje podpowiadają co zrobić.
  21. Albo nowy (telefon). P8 lite miewał problemy i rozłączał bt nawet w trakcie wgrywania fw do opaski., ale chyba już to naprawili. @anqanq Jeżeli to możliwe, to wywal opaskę z MiFita, zapomnij w ustawieniach BT telefonu, wyłącz bt i spróbuj sparować od nowa z poziomu MiFita zezwalając na włączenie bt telefonu MiFit-owi.
  22. Tu masz prawdziwe ukrywanie. Jak w galerii to chyba tylko ukryłeś album i w menu opcji galerii masz pokaż lub ukryj ukryte albumy. Można jeszcze dodać do prywatnych, ale foldery w ekploratorze. Wtedy nie ma opcji widoczności w menu (ukryta zawartość jest dodatkowo szyfrowana), tylko po przesunięciu palcem w dół w oknie eksplorera pojawia się kłódka. Prywatny ukryty folder pojawi się dopiero po wpisaniu wcześniej ustawionego hasła prywatności.
  23. Nie musisz, a do aktualizacji twrp root nie jest niezbędny. Przyczyną może być stare twrp. Pobierz najnowsze 3.2.1 (o ile masz starsze) https://eu.dl.twrp.me/sagit/ Instaluje się z poziomu twrp wybierając install img, wybierasz partycję recovery, potem reboot to recovery i masz nowe. Rom eu zwsze możesz pobrać ręcznie i zainstalować z poziomu twrp.
  24. Nie widziałem, a wersje fastboot pojawiają się najpóźniej. To 9.2.2 też może być tzwn. beta stable wysyłaną losowo przez ota i dopiero jak przekonają się że ilość błędów jest akceptowalna opublikują dla wszystkich. Ale to jak najbardziej oficjalne wydanie.
  25. Na en.miui oficjalnie romy pojawiają się z pewnym opóźnieniem przynajmniej w miejscu publikowania oficjalnych wydań, przez OTA również. Bo masz, ale launcher jest tylko jednym ze składników Miui i jak użyjesz innego (podobnie jak każdej innej aplikacji systemowej) to nadal będziesz miał Miui, dodatkowo z większą ( częściowo inną) funkcjonalnością. Gestami steruje właśnie launcher, a u ciebie z jakichś bliżej nieokreślonych przyczyn nie masz możliwości wyłączenia tego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...